Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da solutia pare radicala,dar eu vroiam o indicatie mai simpla,chiar toti posesorii de vfr au toba stock?nu a pus nimeni ceva custom sau sport,dar care sa se potriveasca la model?unde as putea cauta?

ce vfr ai? 800 vtec iti dau eu solutie

le dai jos si le duci la taiat scoti site si se aude demential .

ps. am un tip face super sudura nici nu se cunoaste taie pe sudura scoate sitele si sudeaza inapoi poti sa o vezi la mine ce treaba a facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos baieti,credeam ca nu mai are nimeni inspiratie si toata lumea merge stock :)

 

...e 98 prima injectie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos baieti,credeam ca nu mai are nimeni inspiratie si toata lumea merge stock :)

 

...e 98 prima injectie!

De ce am merge cu totii stock, no fun ... fiecare are nevoi si dorinte diferite.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am gasit o solutie mai ieftina de la Tourmax japonia.

Cunoaste cineva acest producator?

Tourmax este bun ca producator. Pana la urma toata motocicleta e facuta de japonez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa va mai arat si eu niste flacari de la a mea. :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=ND2PRDY4pUA

Slabut, slabut, cand am luat-o pe a mea, inainte sa o pun la punct si sa o scot pe sosea, avea amestecul reglat aiurea si in limitare dadea niste rateuri de numa numa, aveam si un filmulet, sa vad daca il mai gasesc

 

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegilor de VFR,

Am si eu o intrebare si anume, ca sa schimb becul de far la honda VFR RC 36, cu un far,trebuie sa DIN 93, trebuie sa demontez ambele oglinzi si ambele carene fata?, mentionez ca am bec xenon , asa am luat o, si vreau sa I pun bec H4.

 

Salut colegilor de VFR,

Am si eu o intrebare si anume, ca sa schimb becul de far la honda VFR RC 36, cu un far,trebuie sa DIN 93, trebuie sa demontez ambele oglinzi si ambele carene fata?, mentionez ca am bec xenon , asa am luat o, si vreau sa I pun bec H4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabut, slabut, cand am luat-o pe a mea, inainte sa o pun la punct si sa o scot pe sosea, avea amestecul reglat aiurea si in limitare dadea niste rateuri de numa numa, aveam si un filmulet, sa vad daca il mai gasesc

 

misto misto :)

 

Salut colegilor de VFR,

Am si eu o intrebare si anume, ca sa schimb becul de far la honda VFR RC 36, cu un far,trebuie sa DIN 93, trebuie sa demontez ambele oglinzi si ambele carene fata?, mentionez ca am bec xenon , asa am luat o, si vreau sa I pun bec H4.

 

 

 

Nu stiu cum e la RC36 modelul cu un far dar nu cred ca trebuie sa demontezi nimic, uita-te cu atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegilor de VFR,

Am si eu o intrebare si anume, ca sa schimb becul de far la honda VFR RC 36, cu un far,trebuie sa DIN 93, trebuie sa demontez ambele oglinzi si ambele carene fata?, mentionez ca am bec xenon , asa am luat o, si vreau sa I pun bec H4.

 

Salut colegilor de VFR,

Am si eu o intrebare si anume, ca sa schimb becul de far la honda VFR RC 36, cu un far,trebuie sa DIN 93, trebuie sa demontez ambele oglinzi si ambele carene fata?, mentionez ca am bec xenon , asa am luat o, si vreau sa I pun bec H4.

 

Depinde si unde ai balastul montat, in mod normal nu ar trebui pentru schimbarea becului sa dai carena jos. Daca trebuie nu ai cine stie ce suruburi de desfacut ... oglinzile, 2 suruburi in dreptul rezervorului parca, stanga-dreapta, suruburile dintre bot si laterale apoi pe sub carena, in fata mai ai cateva care unesc pe interor frontala de lateralele interioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balastul este fixat pe carena stanga fata , prins de surubul cu cap imbus de 6 , dar trebuie sa desfiintez firele de la instalatia de xenon, si sa refac legaturile si sa schimb mufa de far, ce nu inteleg este daca trebuie sa desfac si carena din fata dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, asa fac multam, maine plec la Intalnirea de la C urtea de Arges la Sarbatarirea permiselor de conducere a moto- veteranilor, dar cu masina ca ploua, urmand ca la intoarcere sw ma ocup de asta.

Apropo haideti si voi cu VFR urile la Arc miercuri dupa 17.00, uitati va la 9ozele care le am facut ieri, le vedeti la motoveterani, ,, Intalnire decla Arcul de Triumf, si lasati intalnirea de Joi de la Carol, va astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-41212-0-52863400-1397563085_thumb.jpg
post-41212-0-89311100-1397563063_thumb.jpg
post-41212-0-76241800-1397563004_thumb.jpg
post-41212-0-25219300-1397562976_thumb.jpg
post-41212-0-12498200-1397562964_thumb.jpg
post-41212-0-92688400-1397562948_thumb.jpg
post-41212-0-06879100-1311239106_thumb.jpg

Salutari, colegi intru VFR.....ieri voiam doar sa dau jos de pe cea accidentata kit-ul de lant, si am ajuns sa o fac pe toata bucatzele. Resturile se pot observa in imagini. Daca doreste cineva ceva, faceti o oferta.

 

Toate actele disponibile, inca e inmatriculata pe numele meu. Aveti si o imagine de la ultimul ei drum.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutari, colegi intru VFR.....ieri voiam doar sa dau jos de pe cea accidentata kit-ul de lant, si am ajuns sa o fac pe toata bucatzele. Resturile se pot observa in imagini. Daca doreste cineva ceva, faceti o oferta.

 

Toate actele disponibile, inca e inmatriculata pe numele meu. Aveti si o imagine de la ultimul ei drum.

Cati km are motorul?

Pacat de el ... sper ca nu ai de gand sa te lasi de motoretism.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic, pacat de ea ... stiu un RC46 la vanzare cu 94.000km pe bord, merge ceas, acum nu stiu cat de multa lume s-ar ingramadi sa il cumpere. La un momentdat ma batea gandul sa il iau pentru mine ca un upgrade de la RC36-le meu, dar ... nu stiu ... inca nu am scos tot din al meu si momentan nu simt nevoia de upgrade plus ca stock(carenaj, suspensie) nu prea ma incanta.

 

post-18053-0-23649600-1397632953_thumb.jpg

1997, 2000 de euro negociabil, motorul se afla in Belgia (pretul e cu tot cu transport in tara).

- Toba sport high mount + toba stock

- Capac monopost

- Parbriz touring + parbriz stock

Cauciucurile au dot 2011 si inca mai au carne destula pe ele, cat de multa aderenta mai au, nu stiu ...

Daca e cineva interesat, revin cu mai multe detalii si/sau poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic, pacat de ea ... stiu un RC46 la vanzare cu 94.000km pe bord, merge ceas, acum nu stiu cat de multa lume s-ar ingramadi sa il cumpere. La un momentdat ma batea gandul sa il iau pentru mine ca un upgrade de la RC36-le meu, dar ... nu stiu ... inca nu am scos tot din al meu si momentan nu simt nevoia de upgrade plus ca stock(carenaj, suspensie) nu prea ma incanta.

 

attachicon.gif10173823_635761719830460_7364423561690265715_n.jpg

1997, 2000 de euro negociabil, motorul se afla in Belgia (pretul e cu tot cu transport in tara).

- Toba sport high mount + toba stock

- Capac monopost

- Parbriz touring + parbriz stock

Cauciucurile au dot 2011 si inca mai au carne destula pe ele, cat de multa aderenta mai au, nu stiu ...

Daca e cineva interesat, revin cu mai multe detalii si/sau poze

Dar are acum un RC46 cu care circula :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic, pacat de ea ... stiu un RC46 la vanzare cu 94.000km pe bord, merge ceas, acum nu stiu cat de multa lume s-ar ingramadi sa il cumpere. La un momentdat ma batea gandul sa il iau pentru mine ca un upgrade de la RC36-le meu, dar ... nu stiu ... inca nu am scos tot din al meu si momentan nu simt nevoia de upgrade plus ca stock(carenaj, suspensie) nu prea ma incanta.

 

attachicon.gif10173823_635761719830460_7364423561690265715_n.jpg

1997, 2000 de euro negociabil, motorul se afla in Belgia (pretul e cu tot cu transport in tara).

- Toba sport high mount + toba stock

- Capac monopost

- Parbriz touring + parbriz stock

Cauciucurile au dot 2011 si inca mai au carne destula pe ele, cat de multa aderenta mai au, nu stiu ...

Daca e cineva interesat, revin cu mai multe detalii si/sau poze

parbrizul touring se da si separat? sau doar la pachet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...