Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

...da eu am 1.78 inaltime si 78 kg ,mediu,si am luat moto vfr pentru touring cu bagaj si doua persoane,cruzing, nu sport de aia m-ar interesa mai mult setarea clasica de fabrica ,nu o sa dau pe circuit,pe o roata sau sa fac curse pe strada,puterea motorului si cuplu o sa le folosesc pentru o depasire relaxanta si atingerea si mentinerea vitezei de autostrada sau dn...cam asa mi-am propus....sa vedem ce o sa iasa:)

 

 

poate cineva sa ma ajute cu o poza pe semighidoane sa vad pozitia clasica a prinderii lor pe telescop?sunt puse ca inaltime pina insiguranta care imbraca telescopul?eu le am cam cu un centimetru mai jos acum si vreau sa stiu cat sa le ridic?

ziceai mai sus ca ai reglat suspensiile conform setarilor din manual. Daca ai manualul de service, atunci gasesti raspunsul la intrebarea ta. Daca nu-l ai, iti recomand sa-l iei de pe net, te ajut cu un link:http://www.carlsalter.com/download.asp?fileid=7aa09f9a93978f7786916961667881987aa2a696a39997a8ada0a691586a6e5f686a908797a3a79f959d987e95a0a692a260a89d97
Ca si idee, setarea care te intereseaza pe tine se masoara de la partea suprerioara a jugului superior pana la capatul superior al tubului furcii si trebuie sa fie de 39mm.

post-38850-0-37990100-1396334898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut baieti, mare rugaminte

 

de curand am primit de la un prieten un top case, din pacate l-am primit fara nici un fel de sistem de prindere / suporti.

 

Va rog mult, care aveti VFR 750 F RC 36 din 94', cu top case, ma puteti ajuta cu niste poze ( mai in detaliu ) al acestui sistem de prindere ?

am pe la munca niste ingineri destul de priceputi, care s-au oferit sa-mi faca un sistem de prindere si vreau sa-l aduc cat mai aprope de cel " original ".

 

Sau si mai bine, daca aveti idee de unde imi pot cumpara acest sistem de prindere ( nou / sh, nu conteaza ) ?

 

multumesc anticipat ! o seara frumoasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti, mare rugaminte

 

de curand am primit de la un prieten un top case, din pacate l-am primit fara nici un fel de sistem de prindere / suporti.

 

Va rog mult, care aveti VFR 750 F RC 36 din 94', cu top case, ma puteti ajuta cu niste poze ( mai in detaliu ) al acestui sistem de prindere ?

am pe la munca niste ingineri destul de priceputi, care s-au oferit sa-mi faca un sistem de prindere si vreau sa-l aduc cat mai aprope de cel " original ".

 

Sau si mai bine, daca aveti idee de unde imi pot cumpara acest sistem de prindere ( nou / sh, nu conteaza ) ?

 

multumesc anticipat ! o seara frumoasa !

Construeste si pentru noi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti, mare rugaminte

 

de curand am primit de la un prieten un top case, din pacate l-am primit fara nici un fel de sistem de prindere / suporti.

 

Va rog mult, care aveti VFR 750 F RC 36 din 94', cu top case, ma puteti ajuta cu niste poze ( mai in detaliu ) al acestui sistem de prindere ?

am pe la munca niste ingineri destul de priceputi, care s-au oferit sa-mi faca un sistem de prindere si vreau sa-l aduc cat mai aprope de cel " original ".

 

Sau si mai bine, daca aveti idee de unde imi pot cumpara acest sistem de prindere ( nou / sh, nu conteaza ) ?

 

multumesc anticipat ! o seara frumoasa !

Poti sa vii sa faci cate poze vrei daca urmatorul link nu iti este suficient :

http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/gallery/album/6864-vfr-750-f-1995-wingrack-adapting-kit-replica/

Bine, iti inchipui ca placa de prindere cam trebuie cumparata.

Spor!

Editat de Sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vii sa faci cate poze vrei daca urmatorul link nu iti este suficient :

http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/gallery/album/6864-vfr-750-f-1995-wingrack-adapting-kit-replica/

Bine, iti inchipui ca placa de prindere cam trebuie cumparata.

Spor!

 

multumesc mult pt link, sper sa prinda ideea baietii. Raman dator de cinste :cheers:

 

@ edward_zone

 

nu-mi dau seama daca ai fost ironic sau nu. In cazul in care ai vb serios, stai sa vad cum iese la mine, daca iese ok ( estetic si financiar ) cu mare drag am sa incerc sa va ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pt link, sper sa prinda ideea baietii. Raman dator de cinste :cheers:

 

@ edward_zone

 

nu-mi dau seama daca ai fost ironic sau nu. In cazul in care ai vb serios, stai sa vad cum iese la mine, daca iese ok ( estetic si financiar ) cu mare drag am sa incerc sa va ajut.

Vorbesc serios!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[motoreta o am de 1 luna de la o firma care aduce din Italia,acolo din 98 a avut un singur propietar eu sunt al doilea NOROCOS aici in tara,abia am facut r.a.r.]

 

Salut. Ai luat cumva VFR-ul acela gri? Parca in Cluj era adus? O zi buna! Pune si tu poze cu el. Este totul ok? Baietii sunt seriosi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ai luat cumva VFR-ul acela gri? Parca in Cluj era adus? O zi buna! Pune si tu poze cu el. Este totul ok? Baietii sunt seriosi?

da da da super serios ,tare incantat,am ceva minus la info fiind nou posesor dar cu timpul completez ,cred ca toti trecem prin etapa asta...

 

poza

post-25862-0-08526900-1396529590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am ajuns din nou la pb releului de incarcare al Hondei VFR 800 '99.Stiu ca releele pt modelele '98, '99 sunt diferita fata de restul Imi puteti recomanda niste magazine online ce le-ati folosit si au fost in regula?

 

Multumesc

 

Marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am ajuns din nou la pb releului de incarcare al Hondei VFR 800 '99.Stiu ca releele pt modelele '98, '99 sunt diferita fata de restul Imi puteti recomanda niste magazine online ce le-ati folosit si au fost in regula?

 

Multumesc

 

Marius

Si eu am problema cu releul de incarcare.

VFR800V-TEC 2006

De unde sa iau si de care?

Daca aveti idee!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 2 mufe.

Da-mi pe PM detalii.

Nu gasesc nr. tau de telefon.

Am gasit o solutie mai ieftina de la Tourmax japonia.

Cunoaste cineva acest producator?

Dar cum putem stii sigur ca este releul de incarcare defect?

Poate este rotorul sau altceva?

Multumesc!

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la service am avut placerea sa descoper filtru aer K/N pe motor,toba mea e stoc,

 

acum intreb expertii:

 

rezolv ceva cu toba modificata,in afara de sound?[propuneri?ce ati folosit?]

 

si pentru un ciclu curat si mai rapid ,in afara de toba sport,filtru aer sport,nu trebuie umblat si la injectie??[remapat,chit ceva]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire pt unii, myself included, nu se mai face kit-ul. aaperf.com

 

Salutari tuturor din Adelaide!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da solutia pare radicala,dar eu vroiam o indicatie mai simpla,chiar toti posesorii de vfr au toba stock?nu a pus nimeni ceva custom sau sport,dar care sa se potriveasca la model?unde as putea cauta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da solutia pare radicala,dar eu vroiam o indicatie mai simpla,chiar toti posesorii de vfr au toba stock?nu a pus nimeni ceva custom sau sport,dar care sa se potriveasca la model?unde as putea cauta?

 

Salutare,

Nu stiu ce model de Vfr ai.

Eu am modelul din '99 si am gasit in Italia o toba Mivv pt modelul meu.

A costat undeva la 170 Euro cu tot cu transport. Este cineva in Italia care te poate ajuta cu achizitionarea ei, daca gasesti ceva ok, si o trimite in Bucuresti.

 

Cam asa suna:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da solutia pare radicala,dar eu vroiam o indicatie mai simpla,chiar toti posesorii de vfr au toba stock?nu a pus nimeni ceva custom sau sport,dar care sa se potriveasca la model?unde as putea cauta?

Cat dai pe o toba high mount :D

 

Diferente sunt, cea mai mare am vazut-o cand am mers o perioada cu toba stock si obisnuit fiind sa ii mai dau si pe o roata uneori, cu toba stock nu mai vroia neam ...

post-18053-0-95701100-1396856570_thumb.jpg

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunet mai frumos, un pic mai tzafnoasa impreuna cu filtru K&N

 

www.tobecarbon.ro/toba-carbon-titan-black.php

 

254693_252293314790211_5733334_n.jpg

Asta deja e foarte foarte deranjanta pentru vecini si urechi. Am mers cu un "short can" pe a mea, cateva zile apoi l-am dat jos, omoara urechile. Ca aspect arata super cu monobratul ala dar era mult prea galagioasa. Acum am un noname de carbon caruia ii pot pune si db killer foarte rapid, cu el montat zici ca e stock.

post-18053-0-62999200-1396868346_thumb.jpg

post-18053-0-46821600-1396868688_thumb.jpg

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...