Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vezi cu fortatul cheii. Vineri am rupt cheia in buson. Am lasat mobra la cozia si am plecat pasager la Guyana pana la Ciunget. A doua zi am recuperat-o cu cheia de rezerva.

 

In alta ordine de idei, comunitatea F classic a fost foarte bine reprezentata la Voineasa unde am vazut un F classic de showroom. 1996, 9 mii si ceva de kilometri. :D frumoasa mobra in tineretea ei.

mai tii minte cind urlam pe aici ca am rupt cheia in contactul de la sa ? :eek:

treaba e ca oricum cheia de " uzina" e foarte subreda, asa ca procedati cu atentie

eu acum am patru chei de rezerva :)

 

 

bafta !

 

ps: stickeru' meu ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum am patru chei de rezerva :eek:

 

Salutari,

As avea o rugaminte pt cei care au suport pt genti laterale, daca ar putea sa faca o poza cu ele , ca avara asta as vrea sa incerc si eu sa-mi fac.

 

p.s.

unde ti-ai facut copiile? la orice chiosc de duplicat chei ? ms

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu suporti pt valizele laterale dar de vreo 2 saptamani tot zic ca le pun si le fac poze si tot apare altceva .

cind am timp am sa le pun .

 

 

 

 

Salutari,

As avea o rugaminte pt cei care au suport pt genti laterale, daca ar putea sa faca o poza cu ele , ca avara asta as vrea sa incerc si eu sa-mi fac.

 

p.s.

unde ti-ai facut copiile? la orice chiosc de duplicat chei ? ms

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa ma duc acasa sa ii fac o fotografie exact cum vine ea si cum se prinde

 

 

 

 

super, ms frumos pt poza

 

acum ar mai fi o intrebare, cum il prinzi pe motor?o schema sau poza cu el montat ar fi de ajutor

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai tii minte cind urlam pe aici ca am rupt cheia in contactul de la sa ? :eek:

treaba e ca oricum cheia de " uzina" e foarte subreda, asa ca procedati cu atentie

eu acum am patru chei de rezerva :)

 

 

bafta !

 

ps: stickeru' meu ? :D

 

De unde ai bre 4 chei de rezerva? Adica unde le-ai facut.

 

Sa stii ca de sticker am intrebat, dar nenea Iulian este chitra. Nu la bani ci la stickere. Le-a pazit ca pe sfintele moaste si nu a dat decat celor care au fost. Ar trebui sa se lase induplicat dar e greoi. Eu momentan vreau tiff-ul sa vedem cum sta pe un tricou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s.

unde ti-ai facut copiile? la orice chiosc de duplicat chei ? ms

 

ms

 

eu mi-am facut o copie la un atelier intre piata Buzesti si piata Matache. Cum mergi de la Mac-ul de la Buzesti inspre Matache, pe partea opusa cu Mac-ul la 30-40 m de intersectia cu strada care vine de la Moxa.

 

un alt loc unde sigur fac asa ceva este pe Mosilor, venind dinspre centru (Rosetti, Armeneasca, etc) si mergand spre Pizza Hut, inainte de primul semafor de pe Mosilor pe partea dreapta. Fac aia chei acolo si de la centuri de castitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut o copie la un atelier intre piata Buzesti si piata Matache. Cum mergi de la Mac-ul de la Buzesti inspre Matache, pe partea opusa cu Mac-ul la 30-40 m de intersectia cu strada care vine de la Moxa.

 

un alt loc unde sigur fac asa ceva este pe Mosilor, venind dinspre centru (Rosetti, Armeneasca, etc) si mergand spre Pizza Hut, inainte de primul semafor de pe Mosilor pe partea dreapta. Fac aia chei acolo si de la centuri de castitate!

 

salutari

ms de informatii, dar eu stau in cj, o sa intreb pe sectiunea de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Cj la Cora sau la Central. Nu conteaza oricum, sunt chei fara probleme. Si a mea s-a indoit ca m-am asezat pe ea. Dar cu un patent am rezolvat-o. Poate ne vedem la Hit sa iti vad bestia...numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Cj la Cora sau la Central. Nu conteaza oricum, sunt chei fara probleme. Si a mea s-a indoit ca m-am asezat pe ea. Dar cu un patent am rezolvat-o. Poate ne vedem la Hit sa iti vad bestia...numai bine

 

salutari

 

sper si eu sa ne vedem cat mai curand, doar ca mai am putin de asteptat, acum in sfarsit am inmatriculat-o dar mai tre sa-mi iau A-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata un Veliko Tarnovo cu masa la Tempo Pizza ?

Tenteaza pe careva ? :eek:

Plecare undeva la 9:30 - 10 si mers relaxat.

Eu unul nu am fost niciodata acolo, dar am auzit numai de bine.

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosx, Veliko e beton, din pacate am treaba ca tare as veni !

 

 

..................................

 

azi in loc sa pozez ce trebuia, m-am apucat sa-mi pozez mobra :eek:

 

salutari

 

sper si eu sa ne vedem cat mai curand, doar ca mai am putin de asteptat, acum in sfarsit am inmatriculat-o dar mai tre sa-mi iau A-ul

 

 

 

fix asa am procedat si eu, am luat inatai cazanu' si apoi A-ul !

 

asteptare placuta iti doresc :D

 

 

ps: ce ma bucur ca n-am fost unicul berbec :)

 

 

bafta !

post-20871-1242200986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fix asa am procedat si eu, am luat inatai cazanu' si apoi A-ul !

asteptare placuta iti doresc :P

 

ps: ce ma bucur ca n-am fost unicul berbec :D

Esti pui mic, kiddo!! Am luat geaca a doua zi dupa ce m-am hotarat ca vreau motor, apoi casca, apoi motorul, am dat de A si B in acelasi timp, am luat A-ul, am picat B-ul de doua ori (n-am avut in viata mea emotii la vreun examen.. decat atunci.. :eek: ), si abia dupa cateva luni de salivat pe langa offizier am putut sa merg cu el.. o luna, dup'aia mi-a picat releul de incarcare.. :) Am stat cu el in service doua luni, ca era iarna (nu aveam nici un fel de relatii/cunostinte moto, asa ca l-am lasat la bavarezi, ca aveam probleme si cu contactul), apoi am inceput sa-l scot in lume.. dupa f'o sase luni de cand il luasem.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti pui mic, kiddo!! Am luat geaca a doua zi dupa ce m-am hotarat ca vreau motor, apoi casca, apoi motorul, am dat de A si B in acelasi timp, am luat A-ul, am picat B-ul de doua ori (n-am avut in viata mea emotii la vreun examen.. decat atunci.. :eek: ), si abia dupa cateva luni de salivat pe langa offizier am putut sa merg cu el.. o luna, dup'aia mi-a picat releul de incarcare.. :) Am stat cu el in service doua luni, ca era iarna (nu aveam nici un fel de relatii/cunostinte moto, asa ca l-am lasat la bavarezi, ca aveam probleme si cu contactul), apoi am inceput sa-l scot in lume.. dupa f'o sase luni de cand il luasem.. :P

 

 

ma inclin in fata ta, veritabilule ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de unde pot cumpara filtru de aer ? fara AB sau comanda si sosit in 7 zile ?

adica, pe genu' dai banii iei filtru..

 

bafta !

:eek:

 

Eu ma duc maine sa-mi cumpar. Pentru mine costa 46Ron ala de aer. Putem merge impreuna daca vrei.

Ai pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La AB am fost eu azi sa cumpar de ulei si aveau pe stoc filtrul de aer la 56 ron parca.

 

multmmesc mult pt raspunsuri !

Ma intereseaza filtru de aer, ulei+filtru.

Te sun,

 

 

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma duc maine sa-mi cumpar. Pentru mine costa 46Ron ala de aer. Putem merge impreuna daca vrei.

Ai pm.

 

 

cumpara-mi si mie unu te rog, sau raspunde la telefon, somnorosule :P

auzi dom'le, sa dormi la ora 9, huh :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...