Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Da'.. "sa franeze bine"?? Cred ca ai tu ceva buba la frane, offizieru' face drifturi si stoppie-uri, dac-o "calc", dar stie sa opreasca si "on a dime" (si nu pentru ca n-ar putea trece peste ea.. :) )

 

Eu zic ca franele e in stare buna de functionare :moto: e tari si ferme, la viteze mici e brici, dar daca franez de la viteze mari (80 la ora) pana se comprima furca fata ia ceva timp. Comparativ cu un Logan (cu altceva nu m-am dat) care te scoate pe geam cand atingi frana), am impresia ca la o situatie limita o sa mi-o cam iau.

 

P.S. Nu credeam ca poti face stoppie cu tractoru', dar pe de alta parte nu credeam ca poti face nici wheelie, pana mi-a aratat unul ca el poate :wacko:

 

Offtopic: Sa nu va scoateti gumele de la scarite ever!!! Eu am facut asta si ieri la un drum mai lung am ajuns acasa cu o durere turbata de picior de la vibratiile scaritei de pe partea stanga. Cred ca mi-a mai vibrat piciorul vreo ora dupa aceea... de la inertie :wacko:

Editat de andro_cd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu zic ca franele e in stare buna de functionare :wacko: e tari si ferme, la viteze mici e brici, dar daca franez de la viteze mari (80 la ora) pana se comprima furca fata ia ceva timp. Comparativ cu un Logan (cu altceva nu m-am dat) care te scoate pe geam cand atingi frana), am impresia ca la o situatie limita o sa mi-o cam iau.

 

P.S. Nu credeam ca poti face stoppie cu tractoru', dar pe de alta parte nu credeam ca poti face nici wheelie, pana mi-a aratat unul ca el poate :wacko:

 

Offtopic: Sa nu va scoateti gumele de la scarite ever!!! Eu am facut asta si ieri la un drum mai lung am ajuns acasa cu o durere turbata de picior de la vibratiile scaritei de pe partea stanga. Cred ca mi-a mai vibrat piciorul vreo ora dupa aceea... de la inertie :)

 

hai sa nu comparam mere cu pere, loganu asa de cct cum e frineaza pe patru roti.

buba intr-adevar la oprirea tractorului apare din cauza furcii teribil de elastice.

mersi de pont, maine aveam programata scoaterea plesticelor de pe scarite :moto:

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca franele e in stare buna de functionare :) e tari si ferme, la viteze mici e brici, dar daca franez de la viteze mari (80 la ora) pana se comprima furca fata ia ceva timp. Comparativ cu un Logan (cu altceva nu m-am dat) care te scoate pe geam cand atingi frana), am impresia ca la o situatie limita o sa mi-o cam iau.

Hmm... suna mai degraba a buba la furca.. Pare sa nu lucreze cum trebe'.. Are cursa constanta, sau se comprima in hopuri? Are cursa mare, sau culiseaza doar pe 5 cm din aia 17 maxim? Cand i-ai schimbat uleiul, verificat arcurile, et caetera?

 

mersi de pont, maine aveam programata scoaterea plesticelor de pe scarite :wacko:

Acu' inteleg de ce tz-ai trecut aia sub avatar.. B) Mai ramane sa adaugi "just add beer".. :moto: :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... suna mai degraba a buba la furca.. Pare sa nu lucreze cum trebe'.. Are cursa constanta, sau se comprima in hopuri? Are cursa mare, sau culiseaza doar pe 5 cm din aia 17 maxim? Cand i-ai schimbat uleiul, verificat arcurile, et caetera?

 

Furca se comprima uniform destul de mult, dupa urme cred ca are vreo 17 cm cum ziceai tu. De verificat n-am verificat-o niciodata. Asa e de cand am cumparat-o, in feb 2008.

----------------------------------------------------------

Ce ma mai enerveaza la mobrele astea e ca fac zgomot cam mult (nu e strica toba). Ma termina psihic. Am vazut insa ca versiunile ST sunt foarte silentioase, ca niste albinute. Am vazut una prin oras si nu-mi venea sa cred. Ce jmecherie le-o fi bagat la alea in toba?

----------------------------------------------------------

Am scos consum de 4.2 - la drum lung cu vantul in spate si viteze intre 90-100 treapta 5 (plus o repriza de 10 secunde cu 150). Care a scos cel mai putin? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furca se comprima uniform destul de mult, dupa urme cred ca are vreo 17 cm cum ziceai tu. De verificat n-am verificat-o niciodata. Asa e de cand am cumparat-o, in feb 2008.

----------------------------------------------------------

Ce ma mai enerveaza la mobrele astea e ca fac zgomot cam mult (nu e strica toba). Ma termina psihic. Am vazut insa ca versiunile ST sunt foarte silentioase, ca niste albinute. Am vazut una prin oras si nu-mi venea sa cred. Ce jmecherie le-o fi bagat la alea in toba?

----------------------------------------------------------

Am scos consum de 4.2 - la drum lung cu vantul in spate si viteze intre 90-100 treapta 5 (plus o repriza de 10 secunde cu 150). Care a scos cel mai putin? :moto:

 

vezi ca s-a mai plans cineva pe aici ca avea nu stiu ce garnitura de pe la evacuare futta si urla mobra,

pt furca, n-ar strica sa-i schimbi uleiul

eu am gaurit toba stock si am avut surpriza sa-mi ramana burghiu' infipt in ea, e plina de un fel de "vata de otel".

mai silentios de atat nu cred ca se poate

 

ps: baga si tu o poza cu troaca :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca s-a mai plans cineva pe aici ca avea nu stiu ce garnitura de pe la evacuare futta si urla mobra,

 

ps: baga si tu o poza cu troaca :wacko:

Ieo.. ma declar vinovat.. B)

 

Subscriu la ps! :)

 

Luati-va R-uri :wacko:

Neica, esti off-topic!! :P Daca nu mi-ai fi simpatic, tz-as da replica pe masura!! (aia cu "compensatu'" :moto: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar eu nu ma plang de vibratii, zgomot, ulei de furca, lanturi... Si, ca sa arunc putine paie pe foc, a mea e 100% made in Germany, bavareza adevarata, nu o cizma corcita :moto:

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: baga si tu o poza cu troaca :wacko:

 

Niste poze cu tractorul, din toamna, de la arat :wacko:. Fatza de pozele alea, acum are parbrizul vopsit negru mat si handguards

 

post-12768-1241603283_thumb.jpg post-12768-1241603318_thumb.jpg post-12768-1241603367_thumb.jpg post-12768-1241603423_thumb.jpg

 

Macar eu nu ma plang de vibratii, zgomot, ulei de furca, lanturi... Si, ca sa arunc putine paie pe foc, a mea e 100% made in Germany, bavareza adevarata, nu o cizma corcita :moto:

 

Eu zic sa vorbim cu adminul sa nu-i mai dea voie la F650 :)

Editat de andro_cd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar eu nu ma plang de vibratii, zgomot, ulei de furca, lanturi... Si, ca sa arunc putine paie pe foc, a mea e 100% made in Germany, bavareza adevarata, nu o cizma corcita :wacko:

 

 

Niste poze cu tractorul, din toamna, de la arat :wacko:. Fatza de pozele alea, acum are parbrizul vopsit negru mat si handguards

 

post-12768-1241603283_thumb.jpg post-12768-1241603318_thumb.jpg post-12768-1241603367_thumb.jpg post-12768-1241603423_thumb.jpg

 

 

 

Eu zic sa vorbim cu adminul sa nu-i mai dea voie la F650 :)

 

frumoasa troaca :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut garnitura rupta...ziceai ca trece tot triaju mai ales cand acceleram...cand luam mana din gaz parca faceam pop-corn.

Consum... 4,3 afara...mers cu oricat intre 90 si 120kmh (ca peste zici ca esti pe scaunu electric...ca sa nu mai vorbim de zgomotul din casca).

De franat franeaza ok (depinde si ce placute ai...cauciucuri..etc).

Pe mine ma dispera saua...fiind foarte curbata...la fiecare ploaie merg cu c.u.r.u'n balta...toata apa se strange sub mine

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut garnitura rupta...ziceai ca trece tot triaju mai ales cand acceleram...cand luam mana din gaz parca faceam pop-corn.

Consum... 4,3 afara...mers cu oricat intre 90 si 120kmh (ca peste zici ca esti pe scaunu electric...ca sa nu mai vorbim de zgomotul din casca).

De franat franeaza ok (depinde si ce placute ai...cauciucuri..etc).

Pe mine ma dispera saua...fiind foarte curbata...la fiecare ploaie merg cu c.u.r.u'n balta...toata apa se strange sub mine

Anul trecut mi-a luat 4.1 afara, acelasi ritm (90-120, cu "forje" pana la 140-150 scurte, pentru depasiri)..

Quru' n-ar fi bai, da'mi inmoaie gemenii ceva de speriat.. :moto: Am un costum de rahao de ploaie, luat de la military shop, care a facut buba inca dinainte de a incepe ploile exact intre craci, la cusatura s-a dus vulcanizarea aia.. o gaurica de 1-2cm, suficient cat sa se infiltreze prin ea toata apa necesara incat sa fiu pus la murat.. :wacko:

 

Asta cu pop-cornu' o am si eu acum, o sa incerc sa mai strang putin garnitura aia.. daca nu mere, alta! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut mi-a luat 4.1 afara, acelasi ritm (90-120, cu "forje" pana la 140-150 scurte, pentru depasiri)..

Quru' n-ar fi bai, da'mi inmoaie gemenii ceva de speriat.. :moto: Am un costum de rahao de ploaie, luat de la military shop, care a facut buba inca dinainte de a incepe ploile exact intre craci, la cusatura s-a dus vulcanizarea aia.. o gaurica de 1-2cm, suficient cat sa se infiltreze prin ea toata apa necesara incat sa fiu pus la murat.. :wacko:

 

Asta cu pop-cornu' o am si eu acum, o sa incerc sa mai strang putin garnitura aia.. daca nu mere, alta! :wacko:

 

popcornu e si de la un amestesc prea bogat in benzina,

am tot mesterit eu la ea si aveam porcorn pe decelerare, mergea bine, dadeam mai mult aer, mergea ca dreacu dar nu mai aveam popcorn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

popcornu e si de la un amestesc prea bogat in benzina,

am tot mesterit eu la ea si aveam porcorn pe decelerare, mergea bine, dadeam mai mult aer, mergea ca dreacu dar nu mai aveam popcorn

La mine e de la garnitura, asa facea si pana sa puna Clavi nushce acolo (clingherit!?).. da' ala ie un fix temporar.. eniuei, ete colea BACKFIRING (pacanele :moto: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu te tai cu biletul, da? :wacko:

 

LE: Si uite asa am facut eu 1000 si una de postari :moto:

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3.77....... consum... (asta la o sptamana de cand am cuparat-o si implicit de cand ma dau cu motoru)

4.2.... la mers normal (100-140)

4.7... mers aiurea (180..... accelerari stupide.... franari aiurea si dupaia iar cox)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4.7... mers aiurea (180..... accelerari stupide.... franari aiurea si dupaia iar cox)

 

 

bre' si la 180km/h marmota ce facea ? iti dadea flash-uri ? :moto:

 

sa te mai intreb cite ture aveai la 180km/h ?

 

:wacko:

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...