Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

A murit turometrul la al meu. Daca scap usor si e rupt cablul, stiti vreunul second la dezmembrare? Sau nou cat e?

Mesaj completat

Adjudecat. Cablul s-a rupt la intrarea in cutie. Caut unul de inlocuire. Daca stiti ceva, va rog sa ma anuntati. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Offizieru' a trecut de adolescentza.. :)

 

post-16760-1280644331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu a facut concurs cu o Dacia SuperNova la care e mai tare intr-un accident. Pierderile sunt de ambele parti. Eu am scapat ca prin miracol cu 2 glezne lovite dar intregi. Am avut norocul de partea mea. O sa ii fac o poza azi. De saptamana viit incep drumurile la asigurari sa le spun ca o furca completa costa 1600 $ :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu a facut concurs cu o Dacia SuperNova la care e mai tare intr-un accident. Pierderile sunt de ambele parti. Eu am scapat ca prin miracol cu 2 glezne lovite dar intregi. Am avut norocul de partea mea. O sa ii fac o poza azi. De saptamana viit incep drumurile la asigurari sa le spun ca o furca completa costa 1600 $ :)

Bine ca esti intreg!!

 

Ce pagube a avut mobra? Daca ai nevoie de piese, vezi ca EZrider isi dezmembreaza mobretu', parca..

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu a facut concurs cu o Dacia SuperNova la care e mai tare intr-un accident. Pierderile sunt de ambele parti. Eu am scapat ca prin miracol cu 2 glezne lovite dar intregi. Am avut norocul de partea mea. O sa ii fac o poza azi. De saptamana viit incep drumurile la asigurari sa le spun ca o furca completa costa 1600 $ :)

 

Cand ajungi la asigurator ai grija sa ai cu tine atat constatarea politiei cat si un deviz de reparatie de la un service autorizat. Oricat de mare ar fi devizul, vei primi o suma fixa pt "dauna totala", asta in cazul in care suma din deviz depaseste suma maxima posibila din catalog.

 

Sfatul meu e sa iti faci calculele fara lacomie si in cazul in care suma propusa de asigurator ti se pare ok (sau pe aproape) sa accepti prima oferta. Eu mi-am primit banii dupa o luna de la Astra dar am prieteni care au facut plangeri si contestatii repetate si nici dupa 4-5 luni nu si-au primit banii. Bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impactul a fost la viteză de peste 50, mi-a tăiat calea. Eu am zburat peste ghidon. Am zburat dar am scăpat întreg. Am furca îndoită, ghidon, manetă stânga Âşi ansamblul ghidon, sacrite, carena Âşi altele în lista. Cu asigurarea vom vedea săptămâna viitoare. Mulțumesc Uvex pt casca de calitate care m-a salvat la aterizarea pe cap. ÂŞi restul echipamentului care Âşi-a meritat banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impactul a fost la viteză de peste 50, mi-a tăiat calea. Eu am zburat peste ghidon. Am zburat dar am scăpat întreg. Am furca îndoită, ghidon, manetă stânga Âşi ansamblul ghidon, sacrite, carena Âşi altele în lista. Cu asigurarea vom vedea săptămâna viitoare. Mulțumesc Uvex pt casca de calitate care m-a salvat la aterizarea pe cap. ÂŞi restul echipamentului care Âşi-a meritat banii.

 

Pune si echipamentul in deviz, o sa ajute. Eu am cerut banii in regie proprie si am primit aproximativ 70% din suma oferita initial via service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Patrick -bine ca esti ok!

bun sfatul cu lacomia dar nici prostit sa nu te lasi! echipamentul obligatoriu se adauga la dauna(si nu e dupa catalogul lor de batranete si devalorizare) si nu e nevoie de facturi sau te miri ce(articolul, site-ul sau oferta actuala la articol).

ps: din ce ai zis nu cred ca se renteaza sa o repari ( is ferm convins ca si cadrul s-a indoit la gat, am mai vazut una lovita frontal peste 60-kmh) dar daca tii draga spor la munca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă nu Âştiu de cadru pt că doar ieri am învățat să zbor Âşi motorul e închis la prieteni. De drag mi-e dragă dar la urma urmei e doar o motocicletă Âşi siguranța mea e mai importantă. O să vă mai țin la curent. Mulțumesc pt mesaje

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat doar cu atat,fiarele se indreapta sau se vand dar oasele chiar si indreptate or sa doara la batranete.Multa satatate tie si multa carne celui care te-a tavalit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa accident, pot inlocui tot. Ale mele sunt paranteze acum. deci?

Eu stiu pe unul care sia pus suspensii ktm pe cagiva elefant de 1000. Deci, se poate, zic eu. Cum, nu stiu. Probabil trebuie inlocuit si jugul si ghidonul (alte prinderi). Atentie: sa iei suspensii corespunzatoare greutatii bmw-ului. Probabil de lc4 sau lc8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat bujiile si in loc de DR8EA am pus DPR8EA 9. Stie cineva gradul de in/compatibilitate pentru aceste bujii?

Noile bujii isi fac treaba destul de bine.

Mesaj completat

Am schimbat bujiile si in loc de DR8EA am pus DPR8EA 9. Stie cineva gradul de in/compatibilitate pentru aceste bujii?

Noile bujii isi fac treaba destul de bine.

Wrong! Am cumparat si montat D8EA, deoarece mi se oprea motorul la relanti ieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...