Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

ar fi o ora buna, din punctul meu de vedere . Aseara am plecat pe la 21.30 de la Arc

 

 

ti-am vazut motorul dar nu erai pe langa el

Mesaj completat

Trebuia sa dai un claxon ceva ca eu nu am plecat cu duke. El si cu alti baieti s-au dus in bikers, eu nu pt ca nu eram echipat coresp(aveam viziera fumurie si nu aveam geaca pe mine). Hai sa stabilim de acum pt noi ca ora de intalnire sa fie 7 jumate. Ce ziceti?

 

pai ce sa mai claxonez ca tocmai o parcasem in stanga si cand m-am dat jos v-am vazut cum plecati ....data viitoare la 7 jumate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok ramane atunci stabilit. De acuma miercurea la 7 jumate la arc. Desi daca stau bine sa ma gandesc putem stabili si o alta data in care sa ne intalnim pt noi gixxefistii. Hai care vine cu propuneri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok ramane atunci stabilit. De acuma miercurea la 7 jumate la arc. Desi daca stau bine sa ma gandesc putem stabili si o alta data in care sa ne intalnim pt noi gixxefistii. Hai care vine cu propuneri?

 

Ar fi o idee buna insa cred ca trebuie abia de al anu` , poate se mai inmultesc banditii full carenati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De inmultit s-au mai inmultit! Am mai vazut prin oras mai multe, dar posesorii lor nu intra pe forum. Daca sunt pe motor si ii vad ii acostez ca nu avem incotro :grinbandit: tre sa ne inmultim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motul 300V Factory Line full sintetic. Cica asta ar fi cel mai bun de pe piata la noi(si cel mai scump). Dar pt noi, adica amatorii cred ca si motul 7100 full sintetic e ff bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motul 300V Factory Line full sintetic. Cica asta ar fi cel mai bun de pe piata la noi(si cel mai scump). Dar pt noi, adica amatorii cred ca si motul 7100 full sintetic e ff bun.

 

Mie mi-au zis de la BS motors ca ei pun in modelul asta Motul 5100 10w40 semisintetic , cica l-ar papa pe ala sintetic si ca atare m-am conformat dupa ce au zis ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am eu montat, si merge super. Daca vrei sa vezi ma gasesti la tel: 0741217076.

Nu stiu ce schema are knox, dar eu mi l-am facut cu microcontroler, ca nu mai exista circuite integrate ca in schema originala. Daca vrei sa ti-l faci, iti pot da sfaturi...

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Mesaj completat

Salut,

 

Are cineva cunostinta de unde imi fac rost de un semering de furca...cred ca s-a spart ca a inceput sa curga cate un pic, acum cam tare...si nu vreau sa stiu ce se intampla cand se duce tot uleiul din furca...

 

A schimbat cineva pana acum? E usor de schimbat?

 

Numai bine,

 

Laurentiu

 

semeringuri gasesti la SKF www.badi.ro situati in bucuresti noi si costa 12 lei bucata :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cica" l-ar papa pe asta 300v factory line. Pe 7100 nu cred. Oricum eu mi-am verificat nivelul de ulei si nu a papat nici 1 miligram nimic. Uite ca sa fii sigur maine de dimineata o sa verific nivelul si iti confirm daca mi-a luat ceva sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au zis de la BS motors ca ei pun in modelul asta Motul 5100 10w40 semisintetic , cica l-ar papa pe ala sintetic si ca atare m-am conformat dupa ce au zis ei

 

Nae` oricum sa nu te uiti dupa ceva mai mult de 10w40 semisintetic...motsul 5100 ca nu are rost.....in primul rand si pe canicula motoru tre sa mearga bine ca ai racirea pe apa + ca nu te dai tu reising sa ai nevoie de altceva :wacko:. Bivolul meu tot asta serveste si nu papa gram. In concluzie arunci cu banii in vant daca te uiti sa iei ulei "superior".

 

sa ne vedem cu bine :grinbandit:

Mesaj completat

Motul 300V Factory Line full sintetic. Cica asta ar fi cel mai bun de pe piata la noi(si cel mai scump). Dar pt noi, adica amatorii cred ca si motul 7100 full sintetic e ff bun.

 

si ala e mult pentru un gsxf....cel mai potrivit e 5100 :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am putut veni la arc astazi

am stat sa schimb uleiul

Mesaj completat

Are cineva manual de repartii pentru modelul nostru sau stie unde se gaseste

 

Daca te referi la manualul de utilizare (in care ai si niste chestii de service basic) il am eu in toate limbile. Alt manual nu mai stiu , eventual niste fise mai sunt pe net (piese de schimb).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la manualul de utilizare (in care ai si niste chestii de service basic) il am eu in toate limbile. Alt manual nu mai stiu , eventual niste fise mai sunt pe net (piese de schimb).

 

Nu, ma refeream la manual de reparatie extins , pe cel basic il am si eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu de 1250 are 98. Hmmm credeam ca o are ceva mai mult. Ehh oricum cred ca e ceva diferenta fata de 650.

 

Da si eu cred ... poate 108 Nm la 3.700 rot/min . Bai nu se compara cu moto nostru care are 64 cuplu mult mai sus. Practic cu banditul de o mie o tii cam pe-o roata asa. Caii putere chiar nu conteaza in cazul lui si in general dupa parerea mea. Vb unui prieten miarul e miar :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-o succesiune de evenimente neprevazute (dar totusi "mirosite") si deci dintr-o pura intamplare am ajuns sa ma procopsesc si eu cu un polizor de-asta.

Si cand te gandesti ca nu le suportam, efectiv nu le suportam si acu' o am in curte! :D Vedeti ironia sortii?

 

So, am o Katana de 600 de prin '99 in stare impecabila, luata la un pret derizoriu. Ei, amu, ce-i de facut? (vorba lui Creanga)

 

Primul pas e s-o inmatriculez pe RO si apoi (numai fiindca mi-a placut pozitia pe ea si faptul ca merge frumos) continuam investitia cu: bixenon, coburi si topcase, manere incalzite, windshield touring GIVI, toba sport, filtru aer K&N, bujii iridiu si eventual kit de Dyno jets, si mi-or mai veni mie idei pe parcurs.

 

So, bine v-am gasit si o sa sar si cu poze cred ca maine.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, o sa ma uit.

 

Are idee cineva unde as putea sa fac ITP si in ce consta?

 

Numai bine,

 

Laurentiu

 

ITP la fundeni dupa pod pe dreapta o cladire mare ADI STAR, costa 50 RON

consta in testarea luminilor, semnale, frane si 2 poze :D dureaza 30 de min :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi si tie,o sa te indragostesti de ea.

 

Sa stii ca, cu cat o calaresc mai mult, cu atat mai mult mi-e mai draga. :rose: :blink:

Imi place la nebunie pozitia si faptul ca are cuplu de jos. Si motorul e destul de elastic.

 

post-2624-1254293727_thumb.jpg

 

post-2624-1254293699_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca, cu cat o calaresc mai mult, cu atat mai mult mi-e mai draga. :rose: :blink:

Imi place la nebunie pozitia si faptul ca are cuplu de jos. Si motorul e destul de elastic.

 

post-2624-1254293727_thumb.jpg

 

post-2624-1254293699_thumb.jpg

 

 

 

Sa o stapanesti sanatos...

 

Cel mai frumos e atunci cand te dai pe serpentine... bagaje la greu, pasagera in spate si asfalt curat. aaaa... amintiri frumoase :blink:

 

PS: intr-adevar bazaie ca polizoru'.... BZZZZZ

asta e a mea:

post-9630-1254316416_thumb.jpg

post-9630-1254316434_thumb.jpg

post-9630-1254316456_thumb.jpg

post-9630-1254316468_thumb.jpg

post-9630-1254316489_thumb.jpg

post-9630-1254316503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos...

 

Merci frumos!

 

Si a ta e "boboc" si vad ca e leita cu a mea :rose: Ce sa mai... sunt surori asta e adevarul! :blink:

 

Wow cate bagaje ai pus pe ea? Cum se comporta la drum cu atatea bagaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...