Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu credeam ca esti mai destept si ti-ai dat seama ca a fost un typo. ;) :) :)

 

A typographical error (often shortened to typo) is a mistake made in, originally, the manual type-setting (typography) of printed material, or more recently, the typing process. The term includes errors due to mechanical failure or slips of the hand or finger, but excludes errors of ignorance. ... (Define Typo on Google)

 

IL ar fi fost typo. UK poate. LA e o greseala, nu un typo. Eu includ 'LA' in loc de 'UL' la 'error of ignorance', nu la typo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Puc mai vinzi dracia ceia mov ce'i zice Wakasaki?

 

Ba, singurul lucru mov pe care chiar ti-l fac cadou daca insisti, e un ochi...

 

Da, matildadrei e de vanzare daca se gaseste un inconstient sa-mi dea 5000 de euro pe el ;) E cu valoare sentimentala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poate omu' sa ia un warn in Romania cand in Botswana toata lumea sta cu p**a-n buzunare . . . Unii probabil ca-si baga si p**a-n banci !

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/a...na-bancnota.jpg

Eu m-am hotarat sa sponsorizez forumul :)

 

 

On Topic pe forumul de off:

 

post-2973-1266517041_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, singurul lucru mov pe care chiar ti-l fac cadou daca insisti, e un ochi...

 

Da, matildadrei e de vanzare daca se gaseste un inconstient sa-mi dea 5000 de euro pe el :) E cu valoare sentimentala!

 

Vrei 5.000 euro sau 5.000 de p**i din Bostwana? Nu vreu ochi mov ca am destul un obraz umflat din cauza unei infectii la o masea. Imi ajunge asta.

Mesaj completat

On Topic pe forumul de off:

 

post-2973-1266517041_thumb.jpg

 

Oare domnu premarile are vreo legatura cu prietenul nostru sinucis forumistic CalinD?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce veniti cu tot felul de filmulete cretine de pe youtube cand este cat se poate de clar ca noi, ca tara (RROMANIA) suntem ani in urma fata de majoritatea tarilor. Ca civilizatie,ca mentalitate, ca ORICE.

 

La noi lumea este atat de retardata si ingusta in cat se uita ciudat la tine si daca ai o pereche de ochelari de soare,sau un outfit nu stiu cum........

 

A ajuns sa ma sictireasca privirea tâmpă a oamenilor pe strada cand merg cu aparatul foto. --[sTERS DE MODERATOR]--

 

deci eu personal m-am saturat de Rromania si de comparatii cu alte tari...........suntem in urma si-atat. Acceptati asta.

 

De la servicii, gandire/mentalitate,conditii.....tot ce vrei.

 

Asa ca nu mai postati tot felul de idiotenii, ca ratatii aia din clipurile alea nu dau 'tonul', nu sunt ETALONUL.

Da, ma, sigur se uita lumea ca la urs la tine. Asa se uita si la mine cand merg cu aparatul foto la gat. Not. Eu zic c-au vazut suficiente aparate foto incat sa nu fie impresionati de-al tau decat daca ai montat asa ceva pe el si ai iesit la vanatoare de pasarele.

 

Iar daca te-ai saturat de Romania si n-ai de gand sa faci nimic pentru a schimba rahatul in care te scalzi, esti liber sa pleci. Daca ai de gand sa faci ceva, incearca sa faci in realitate, nu doar sa te vaiti pe forumuri. Pentru ca vorbe poate produce oricine, mai greu e sa-ti misti fundu' mai mult de 2 cm si sa te pui la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e plictiseala pe celelalte sectiuni din moment ce adera si alții la circul de pe sectiunea Iasi.....

Sa dau un pseudo-citat din George Cosbuc:

"Afara ploua linistit,

In soba arde mama,

Tata in pod e spanzurat

Si eu ma tai cu lama."

 

Adevarul e ca am ajuns pe acest topic de mai multe ori si pentru ca se face report si pentru ca topicul a ajuns de pomina si mentionat pe la "MOTOCICLISM.ro - descentralizare administrare forum, - MODERATORI - prima categorie de moderatori globali".

 

E enervant ca e iarna afara si ca nu poti sa iesi cu motocicleta asa ca injuri pe forum din plictiseala. Bine, dar injura elegant, fara sa te afirmi si sa-ti dea lumea "Report!".

 

Dat fiind ca am postat aici si am pus bifa la "Enable email notification of replies?" sunt cu ochii pe voi, asa ca daca mai vad injuraturi sau off-topic la off-topic :) va fac eu ce va fac, inca nu m-am hotarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dau un pseudo-citat din George Cosbuc:

"Afara ploua linistit,

In soba arde mama,

Tata in pod e spanzurat

Si eu ma tai cu lama."

 

Adevarul e ca am ajuns pe acest topic de mai multe ori si pentru ca se face report si pentru ca topicul a ajuns de pomina si mentionat pe la "MOTOCICLISM.ro - descentralizare administrare forum, - MODERATORI - prima categorie de moderatori globali".

 

E enervant ca e iarna afara si ca nu poti sa iesi cu motocicleta asa ca injuri pe forum din plictiseala. Bine, dar injura elegant, fara sa te afirmi si sa-ti dea lumea "Report!".

 

Dat fiind ca am postat aici si am pus bifa la "Enable email notification of replies?" sunt cu ochii pe voi, asa ca daca mai vad injuraturi sau off-topic la off-topic :) va fac eu ce va fac, inca nu m-am hotarat...

 

 

Lala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce tare, cel mai raportat topic de pe forum, s-a sculat administratorimea sa ne urmareasca aberatiile. Mie personal mi-e frica pentru alveolu, daca se scapa pe el insusi pe aici si incepe sa abereze ingrozitor, dup'aia cine mai baga poze cu pisica?

 

Va rog respectuos sa nu-i dati ban lu alveolu' ca raman fara poza cu pisica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dau un pseudo-citat din George Cosbuc:

"Afara ploua linistit,

In soba arde mama,

Tata in pod e spanzurat

Si eu ma tai cu lama."

 

Adevarul e ca am ajuns pe acest topic de mai multe ori si pentru ca se face report si pentru ca topicul a ajuns de pomina si mentionat pe la "MOTOCICLISM.ro - descentralizare administrare forum, - MODERATORI - prima categorie de moderatori globali".

 

E enervant ca e iarna afara si ca nu poti sa iesi cu motocicleta asa ca injuri pe forum din plictiseala. Bine, dar injura elegant, fara sa te afirmi si sa-ti dea lumea "Report!".

 

Dat fiind ca am postat aici si am pus bifa la "Enable email notification of replies?" sunt cu ochii pe voi, asa ca daca mai vad injuraturi sau off-topic la off-topic :) va fac eu ce va fac, inca nu m-am hotarat...

 

 

Stimate Domn,

 

Democratie e la voi sus ... aici jos, la noi e f_ _ _i (inspirat din bancul cu vulpea si democratia). Asa-i viata pe la noi - cu bune si cu rele - cu vorbe frumoase si cu altele ... mai putin frumoase. Presupun ca ar fi trebuit sa se obisnuiasca lumea cu asta. Da! Topicul e de pomina, dar cred ca tocmai de asta e si citit (mie unul imi place asa cum e); ce sa-i faci, asa suntem noi moldovenii - mai dam cu stangu-n dreptu'(aici am scris doar in ceea ce ma priveste !).

Cand a fost "showul mediatic" Taz - Catas_him parca n-a mai fost asa mare ofensa.

Asadar, in ceea ce ma priveste, poti sa stai cu ochii pe noi cat iti doreste sufletul, dar nu cred ca se va schimba cineva pe motivul acesta. In definitiv omul are ceva de spus(scris) si o face - direct, fara ocolisuri - chiar scrie ce gandeste. Eu personal nu vad nimic rau in asta. Ah, ca modul de exprimare mai lasa de dorit cate odata ... asta e! Shit happens ... all the time. Fiecare are farmecul sau personal; eu iau oamenii asa cum sunt.

Apropo : chiar ma gandeam si eu la ce ne-ai putea face ... ( exercitiu de imaginatie )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domn,

 

Democratie e la voi sus ... aici jos, la noi e f_ _ _i (inspirat din bancul cu vulpea si democratia). Asa-i viata pe la noi - cu bune si cu rele - cu vorbe frumoase si cu altele ... mai putin frumoase. Presupun ca ar fi trebuit sa se obisnuiasca lumea cu asta. Da! Topicul e de pomina, dar cred ca tocmai de asta e si citit (mie unul imi place asa cum e); ce sa-i faci, asa suntem noi moldovenii - mai dam cu stangu-n dreptu'(aici am scris doar in ceea ce ma priveste !).

Cand a fost "showul mediatic" Taz - Catas_him parca n-a mai fost asa mare ofensa.

Asadar, in ceea ce ma priveste, poti sa stai cu ochii pe noi cat iti doreste sufletul, dar nu cred ca se va schimba cineva pe motivul acesta. In definitiv omul are ceva de spus(scris) si o face - direct, fara ocolisuri - chiar scrie ce gandeste. Eu personal nu vad nimic rau in asta. Ah, ca modul de exprimare mai lasa de dorit cate odata ... asta e! Shit happens ... all the time. Fiecare are farmecul sau personal; eu iau oamenii asa cum sunt.

Apropo : chiar ma gandeam si eu la ce ne-ai putea face ... ( exercitiu de imaginatie )

Referitor la showul mediatic, nu stiu cine s-a ofensat, dar stiu ca eu am luat un ban de o luna de zile.Mi-am revenit cu greu, psihoterapie, post si rugaciune, mustrari de constiinta, nopti cu numeroase cosmaruri...... :) ,dar cu toate astea , oricand as ofensa fara regrete pe oricine, sunt satul de "analisti, de care or fi ei, moderatori de forum sau de emisiuni, redactori de ziare, administratori de forum ori de bloc".

Parerea mea e ca unii (moderatori) isi iau slujba prea in serios, in incercarea de a schimba "Ce?", modul de gandire, bunul simt, ce au unii de spus.

PS. Succes in recuperare lui CalinD, dupa ce revine pe meleagurile forumului si pt a intelege mai bine cum se simte un moderator cand da un ban,fiindu-va prieten, puteti sa-l intrebati chiar pe el, a fost si el erou pentru 3 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la showul mediatic, nu stiu cine s-a ofensat, dar stiu ca eu am luat un ban de o luna de zile.Mi-am revenit cu greu, psihoterapie, post si rugaciune, mustrari de constiinta, nopti cu numeroase cosmaruri...... :) ,dar cu toate astea , oricand as ofensa fara regrete pe oricine, sunt satul de "analisti, de care or fi ei, moderatori de forum sau de emisiuni, redactori de ziare, administratori de forum ori de bloc".

Parerea mea e ca unii (moderatori) isi iau slujba prea in serios, in incercarea de a schimba "Ce?", modul de gandire, bunul simt, ce au unii de spus.

PS. Succes in recuperare lui CalinD, dupa ce revine pe meleagurile forumului si pt a intelege mai bine cum se simte un moderator cand da un ban,fiindu-va prieten, puteti sa-l intrebati chiar pe el, a fost si el erou pentru 3 zile.

 

Sal'tare catas_him! Long time no see !

Nici eu nu stiu daca s-a ofensat cineva sau nu, dar stiu ca eu am ras atunci cum nu mai rasesem de mult . . .

In ceea ce-i priveste pe moderatori, presupun ca-si fac doar jobul, dar cu "suspendarile" nu prea inteleg eu cum vine treaba, ori ce rost au ...

Oricum, mai bine o luna - ban, decat 3 luni fara roz (ca mine, de exemplu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare catas_him! Long time no see !

Nici eu nu stiu daca s-a ofensat cineva sau nu, dar stiu ca eu am ras atunci cum nu mai rasesem de mult . . .

In ceea ce-i priveste pe moderatori, presupun ca-si fac doar jobul, dar cu "suspendarile" nu prea inteleg eu cum vine treaba, ori ce rost au ...

Oricum, mai bine o luna - ban, decat 3 luni fara roz (ca mine, de exemplu)

Tot salutari de bine iti transmit si eu, nu inteleg ce inseamna "decat 3 luni fara roz (ca mine, de exemplu)",banui ca de permis vorbesti, daca da eu am AMR-ul 41 de zile, mi-l iau inapoi pe 31 Martie, tot de 3 luni e vb si in cazul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot salutari de bine iti transmit si eu, nu inteleg ce inseamna "decat 3 luni fara roz (ca mine, de exemplu)",banui ca de permis vorbesti, daca da eu am AMR-ul 41 de zile, mi-l iau inapoi pe 31 Martie, tot de 3 luni e vb si in cazul meu.

 

Eu abia am implinit o luna de abstinenta. Ce mai ... sunt betziv cu acte in regula - pot sa beau oricat fara sa risc. Cre'ca ar trebui sa caut vreun psiholog, ceva. Tare-i nasol fara plastic ... Pentru 2km/h in +. PR Vaslui sa traiasca ... (No offence ment !). Asta e : am gresit - acum platesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu abia am implinit o luna de abstinenta. Ce mai ... sunt betziv cu acte in regula - pot sa beau oricat fara sa risc. Cre'ca ar trebui sa caut vreun psiholog, ceva. Tare-i nasol fara plastic ... Pentru 2km/h in +. PR Vaslui sa traiasca ... (No offence ment !). Asta e : am gresit - acum platesc ...

 

Eu unul inca ma amagesc, vremea (zapada si ploaia) ma ajuta.Urat o sa fie cand vin temperaturile cu +.Un avantaj al meu ar fi ca locuiesc intr-o curte (nu e a mea) cu o suprafata destul de mare, betonata si ma pot plimba cate o ora pe zi cu motorul sa-mi alin din suferinta.

Ca hobby-uri in tot acest timp, doar ca mi-am desfacut motorul de 2 ori, l-am vopsit, i-am taiat aripile, mi-am facut alte tevi, amuzant, lucrez in casa, la 3 de noapte tai cu flexul, iar dimineata cand ies pe usa trebuie sa fiu foarte atent sa vad daca nu cumva s-a trezit vecinul meu si ma asteapta la coltul scarii.

P.S. Partea urata e ca mi se termina ideile.SALUTARI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...