Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Care stie unde se poate vopsi o geaca moto, de piele, in Iasi, dar sa iasa OK?

Str Uzinei, pe langa E-on gaz; Str Pantelimon Halipa (?), pe langa biserica aia in constructie de la semafor, cumva vis-a-vis de spatele bisericii. Cu astea 2 ateliere de pielarie am avut contact, sigur mai sunt si altele. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Str Uzinei, pe langa E-on gaz; Str Pantelimon Halipa (?), pe langa biserica aia in constructie de la semafor, cumva vis-a-vis de spatele bisericii. Cu astea 2 ateliere de pielarie am avut contact, sigur mai sunt si altele. :cheers:

 

Ce fel de 'contact' ai avut? Am nevoie sa-mi vopsesc in culoarea neagra, o geaca de piele moto, care are diverse nuante de gri (si vag alb),si cate portiuni reflectorizante..

Ma intereseaza,daca dau un ban,sa iasa OK... Ca vreau sa fac manevra asta ca sa nu vand geaca pe pret de nimic si apoi sa dau nu stiu cate milioane pe alta geaca noua.

Geaca e foarte buna,doar ca are cea mai cretina culoare,si n-o mai suport (culoarea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lumeee, am un pisoi gasit pe strada ca vai de el, nici 1 luna nu cred ca avea ca nu ii dadusera nici ochii, acum e bine mersi dar din pacate am deja o pisica si parca 2 e deja cam mult + ca nu am chef de mai multi. Detalii pe PM sau 0762683122.

post-18053-0-80600700-1314216972_thumb.jpg

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

bai, ce somn i-a dat!

 

altfel, mare greseala sa-ti dai jos casca de pe cap!

 

Aseara ieseam din Iasi spre targul frumos cand trece pe langa mine un VFR 1200 (inconfundabila dupa masca fata).

Motocicleta e superba. Am sa visez la asa ceva cadn am scresc mare.

 

Vfr 1200 + Camaro SS 1969 ^_^.

 

Felicitari posesorului, probabil erau din Neamt ssi se indreptau spre Tecu

e din Iasi posesorul daca era visinie/neagra. a avut inainte tot un VFR dar de 800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am vazut cum e sa aluneci pe nisip (sau ce o fi fost pe jos pe acolo, in rondul de la Agronomie). Problema e ca nu l-am vazut si m-a luat complet prin surprindere.

Am mai vazut si in restul orasului portiuni cu nisip si pietre. Nici nu mai ai pe unde sa te plimbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nisip in intersectii:

- in intersectia de la Tesatura

- intersectia nicolina cu soseaua ce duce spre voinesti, acolo e si rampa/ panta deci aveti grija

- azi mi-a alunect spatele* cum coboram podul alexandru (langa Bras) pe prima banda

- strada paralela cu copoul (n iorga sau cum se cheama) este in constructii in dreptul facultatii de arte -> mult pietris si nisip

 

A inceput sa-mi alunece* mult prea des roata spate zilele astea, a scazut temperatura, gumele nu se mai incalzesc suficient, deci aderenta din parti. Mi-a alunecat spatele* si acum cateva zile pe sculeni (probabil nisip, in curba S), deci pentru mine sezonul de dat tare s-a incheiat, acum merg catinel si precaut.

 

PS: salutari Chucky, urcai copoul si te-am vazut abia cand erai in dreptul meu.

 

* fara sa cad

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

47.151932,27.64485

baga in google maps

:)) este in drumul meu. Zilnic trec pe acolo, vin dinspre Dancu spre oras. Chiar nu stiam ca acolo este poligonul. O.o

 

Si scolile au poligonul propriu unde se tin sedintele ? Sau tot aici vii unde dai examenul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...