Sari la conținut

Accident produs intentionat de sofer de taxi beat


Flanker
 Share

Postări Recomandate

Pe langa sfaturile legale primite, as mai mentiona cateva, pe scurt:

 

- daca ai vrut doar sa te limitezi in a-i arata un semn, doua, atunci cand il vezi ca o arde sa te ajunga, da-i gaz. Nu poti sa-mi spui ca o masina te poate prinde pe tine cu SV-ul decat daca o lasi prea moale. Si ai scapat ieftin, altii au fost scosi in copaci de asemenea manevre

 

- cumpara-ti spray iritant/paralizant. Daca te sperii si nu vrei s-o arzi aiurea cu o masina ce vrea sa dea peste tine, ca risti sa te mucesti de altii, trage dreapa, si pe 1-2 ii ametesti. Pe restul banuiesc ca fiind doi si voi, puteati sa o dati parte-n parte. Chiar daca nu ai, iei o piatra de jos si tot ii tii la distanta. Casca e si ea buna de bâtă, crede-ma :cheers: Prima mea casca, Probiker, sta marturie :bounce:

 

Si inca o data: nu vrei belele, vrei sa le eviti, descarca-te cu o injuratura, doua, dar apoi te calmezi si te duci tare, ca nu au sansa sa te prinda.

 

Sanatate si... rabdare. O sa ai de alergat.

 

Daca citeai mai atent vedeai ca eu am fost pasager, si da, nu am mentionat, pe Honda Magna, daca eram cu SV-ul nu ar fi avut nici-o masina nici-o sansa sa ma ajunga, problema a venit in localitatea sus mentionata unde era trafic greau si Blackcelnegru nu a riscat pentru ca este un motociclist foarte calculat si nu a vrut sa intre pe contrasens pe linia continua, lucru care taximetristul sau ma rog, conducatorul auto, asta ca sa nu lezez vre-un orgoliu, nu l-a facut. Si da, i-am aratat o mare m.u.i.e. si ce, asta nu este o scuza sa ma omoare in trafic. Si pa rerea mea despre taximetristi nu se va schimba niciodata pentru ca nu am vazut macar o exceptie in 10000km. urban in iarna asta.

 

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Flanker, te rog sa vii din cand in cand sa dai detalii cu mersul anchetei. poate facem un precedent, daca iese bine pt tine procesul, ar fi bine sa aflam finalizarea si detaliile minore ale procesului, pt ca si altii sa stei ce-i de facut in situatii de-astea.

Bafta multa si nervi de otel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Ce legatura are tentativa de omor cu zilele de spitalizare? Adica daca trag de vreo 5 ori dupa tine, dar imi tremura mana si nu te nimeresc, nu e tentativa de omor ca n-ai zile de spitalizare?

 

Oare la noi exista infractiunea de "atac cu o arma mortala"? Tot timpul aud pe Reality TV sau pe unde mai sunt emisiuni cu politisti, de infractiunea asta, cand cineva incearca sa dea peste o persoana cu masina. Probabil masina se considera arma.

 

Eu zic sa te consulti cu un avocat, ca noi aici vorbim discutii. :cheers:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in seama..la alcolemia aia,daca se fac presiuni,nu va scapa basma curata,indiferent de pile..

..si mai am un principiu:..daca nu poate scapa decat cu bani multi (pt un taximetrist) ,asta e cea mai dulce razbunare...a fost smecher pe o carutza de bani..am destule exemple..:D

 

Nu fii chiar asa de sigur ca nu scapa...i-a cititi aici porcarie de justitie...

 

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Soc...in-parinti.html

 

Un handicapat, Neica Nimeni (ca asta chiar era un nimeni) scapa cu 3 ani de puscarie DUPA CE A OMORAT 2 FETE!!!! Ca daunele alea de K K T ce s-au stabilit pentru familie le plateste asiguratorul RCA, nu vinovatul! Si mai ziceti ca nu scapa k k t-ul asat de taximestrist? Aici nu a murit nimeni (DIN FERICIRE!)...asa ca nu cred ca o sa-i faca mare lucru...La noi justitia e CU ADEVARAT OARBA...in sensul ca nu vede ce se intampla in tara asta, si chiar daca vede, are o scuza...doar e OARBA, ce dreq! Pe principiul "Mortu-i de vina" au incercat sa scoata CULPA COMUNA 50%, desi ala care conducea, pe langa ca era BEAT, mai avea si viteza...si tot fetele alea erau de vina, normal...ca doar cine le-a pus sa mearga la ora aia pe marginea drumului???

REVOLTATOR ce se intampla in ... cocina care poarta numele de Justitie din Romanica!!!

 

Cuantumul despagubirilor se acorda de instanta nu de catre procuror. :cheers:

 

Perfect adevarat...dar din pacate acest cuantum e mult prea mic fata de cat ar trebui sa fie :bounce:

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza nasoala e ca nu o sa poti beneficia de RCA-ul lui, ptr ca era baut. Asta in cazul in care ai avarii la motor. In situatia asta vezi http://www.fpvs.ro/ . Poate te pot ajuta ei.

 

Offtopic: am vazut afis cu Fondul de Protectia al Victimelor Strazii la Udriste. E bine ca il mediatizeaza, oarecum, si nu il tin "ascuns", asa cum a fost cu formularul 102, sau cat era, ptr tratamente in strainatate.

 La motor nu am decat crash-bar-ul de pe dreapta indoit. Nu cred ca dauna este peste suma minima asigurata, si cred ca daca il duc in service il indreapta, asa cum am sa fac si io de altfel, pentru ca oricum nu cred ca imi da asig bani sa imi iau un set nou. In rest, motorul nu are absolut nimic...

 Trist este ca se intampla zilnic incidente in trafic, incidente care daca degenereaza, se intampla ce s-a intamplat cu noi (eu si Flanker)... La cacao cu el!!! :D

 

Pe langa sfaturile legale primite, as mai mentiona cateva, pe scurt:

 

- daca ai vrut doar sa te limitezi in a-i arata un semn, doua, atunci cand il vezi ca o arde sa te ajunga, da-i gaz. Nu poti sa-mi spui ca o masina te poate prinde pe tine cu SV-ul decat daca o lasi prea moale. Si ai scapat ieftin, altii au fost scosi in copaci de asemenea manevre

 

- cumpara-ti spray iritant/paralizant. Daca te sperii si nu vrei s-o arzi aiurea cu o masina ce vrea sa dea peste tine, ca risti sa te mucesti de altii, trage dreapa, si pe 1-2 ii ametesti. Pe restul banuiesc ca fiind doi si voi, puteati sa o dati parte-n parte. Chiar daca nu ai, iei o piatra de jos si tot ii tii la distanta. Casca e si ea buna de bâtă, crede-ma :D Prima mea casca, Probiker, sta marturie :crack:

 

Si inca o data: nu vrei belele, vrei sa le eviti, descarca-te cu o injuratura, doua, dar apoi te calmezi si te duci tare, ca nu au sansa sa te prinda.

 

Sanatate si... rabdare. O sa ai de alergat.

 

Eram cu o HONDA Magna si m-a prins in trafic. Nu am mai avut unde sa ma duc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru urarile de bine si pentru solidaritatea de care dati dovada in astfel de cazuri. Eu cred ca 

pagubelesi loviturile pe care care le-am primit au fost minime in situatia data. Imi pare nespus de rau pentru ce  a patit prietenul meu... Sorry Claule...

 Mare parte din sfaturile voastre despre cum ar trebui sa reactionezi in terte situatii, tind sa cred ca sunt solutiile pe care ar vrea fiecare dintre noi sa le utilizeze, dar nu neaparat solutiile pe care le folosim in diverse incidente in trafic... Marea majoritate dintre noi se rezuma la cate un deget sau la cate o injuratura data prin casca, pe care oricum nu o aude nimeni, decat poate noi insine.

 Un prieten de-al meu spune ca omul nu pricepe decat cu bataia. Poate ca asa este...

Nu stiu daca in cazul nostru se poate rezolva problema prin bataie... Cred ca trebuie sa mai treaca ceva vreme si sa devina si tara asta de kko mai civilizata...

  La sediul Politiei, dupa ce am dat declaratiile, am avut un moment timp sa stau de vorba cu cacanarul de sofer si sa il intreb ce a avut in teasta aia de maimuta. A spus ca a lucrat si in Germania si Olanda, si la o situatie similara acolo i se anula pe loc permisul de conducere si era arestat fara drept de apel pana la pronuntarea sentintei, care nu avea sa fie alta decat inchisoare, indiferent daca facea sau nu victima plangere penala...

  Asa ca, prietenii mei, aveti grija de voi si aveti grija cui aratati  :D , ca poate sa scoata un pistol sau alte chestii si sa

treaca la alte actiuni, ca "pumnii lor carte nu stie". Noi putem sa ne aparam cel mai bine cand suntem mai multi, fapt dovedit, la care se pot da exemple.

  Asfalt uscat, ochii beliti cat cepele, si un spray lacrimogen sau paralizant permanent in geaca, in cazul in care lucrurile iau o intorsatura pe care nu ne-o dorim...

  Va vom tine la curent cu mersul anchetei, si vom avea grija cat va tine de noi, ca acel specimen sa nu se mai intoarca pe strada la volanul unei masini, multa vreme da acum incolo...

   By the way...Toata declaratia a scris-o cu litere de tipar, retardatu dreaku...

Editat de blackcelnegru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea nu spune ca ai voie sa-l mierlesti;) Spune ca ai voie sa te aperi cu o arma cel mult egala cu a lui. Adica nu ai voie sa-l trancanesti decat daca si el vine cu trancanu. Daca vine un om de 1.90m si 150kg, luptator de k3.14, cu mainile goale, tu nu ai voie sa te aperi decat cu mainile goale :D

 

Eu zic sa te tii mai la curent cu legea ca e schmbata de muuuuuuuuult treaba asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru urarile de bine si pentru solidaritatea de care dati dovada in astfel de cazuri. Eu cred ca 

pagubelesi loviturile pe care care le-am primit au fost minime in situatia data. Imi pare nespus de rau pentru ce  a patit prietenul meu... Sorry Claule...

 Mare parte din sfaturile voastre despre cum ar trebui sa reactionezi in terte situatii, tind sa cred ca sunt solutiile pe care ar vrea fiecare dintre noi sa le utilizeze, dar nu neaparat solutiile pe care le folosim in diverse incidente in trafic... Marea majoritate dintre noi se rezuma la cate un deget sau la cate o injuratura data prin casca, pe care oricum nu o aude nimeni, decat poate noi insine.

 Un prieten de-al meu spune ca omul nu pricepe decat cu bataia. Poate ca asa este...

Nu stiu daca in cazul nostru se poate rezolva problema prin bataie... Cred ca trebuie sa mai treaca ceva vreme si sa devina si tara asta de kko mai civilizata...

  La sediul Politiei, dupa ce am dat declaratiile, am avut un moment timp sa stau de vorba cu cacanarul de sofer si sa il intreb ce a avut in teasta aia de maimuta. A spus ca a lucrat si in Germania si Olanda, si la o situatie similara acolo i se anula pe loc permisul de conducere si era arestat fara drept de apel pana la pronuntarea sentintei, care nu avea sa fie alta decat inchisoare, indiferent daca facea sau nu victima plangere penala...

  Asa ca, prietenii mei, aveti grija de voi si aveti grija cui aratati  :crack: , ca poate sa scoata un pistol sau alte chestii si sa

treaca la alte actiuni, ca "pumnii lor carte nu stie". Noi putem sa ne aparam cel mai bine cand suntem mai multi, fapt dovedit, la care se pot da exemple.

  Asfalt uscat, ochii beliti cat cepele, si un spray lacrimogen sau paralizant permanent in geaca, in cazul in care lucrurile iau o intorsatura pe care nu ne-o dorim...

  Va vom tine la curent cu mersul anchetei, si vom avea grija cat va tine de noi, ca acel specimen sa nu se mai intoarca pe strada la volanul unei masini, multa vreme da acum incolo...

   By the way...Toata declaratia a scris-o cu litere de tipar, retardatu dreaku...

 

Bine ca sunteti voi teferi...asta e cel mai important...

Si sper ca retardu' de taximetrist sa plateasca cu varf si indesat...ca o merita din plin...Nu stiu daca stiti, dar si neu cu Bart, anu trecut prin aprilie...am patit ceva asemanator...cu un cioroi cu un Logan...intre Candesti si Vernesti...dar noi am avut norock atunci...

As vrea sa vorbesc ceva cu voi pe tema asta...!!! Poate ne intalnim in weekend...ca sunt liber...si dam o tura.

Concluzii...:

1. Fiecare situatie din trafic e unica...si trebuie tratata ca atare, decizia trebuie luata pe loc...asa ca nu mai sariti toti cu idei despre ce trebuia facut...e usor de spus...dar cand esti implicat...parca se ingreuneaza treaba...

2. Nu aratati m.u.i.e. decat in situatii extreme...cand nu va puteti abtine...pt. ca vorba lui Blackcelnegru...poate scoate "baietashu" un pistol...si se complica treaba...eu zic mai bine ii dai gaz...(exceptie fac situatiile cand sunt grupuri de bikeri, evident)

3. CLAR...purtati mereu la voi "ceva"...de aparare...(spray paralizant, sau altele...)...nu se stie niciodata cand ai "nevoie"...

4. Daca opresti...e mai bine...pt. ca tu, avand echipament...clar ai un mare avantaj...chiar daca nu esti tu prea "facut"...dar oricum, suplineste echipamentu'...(nu sunt adeptul bataii, dar uneori, chiar nu exista alta solutie...Bart, ai dreptate tu...in ceea ce zici :D )

5. Mai exista si "solutia"...in cazul in care esti mai aproape de oras...sa "suni un prieten"...nu se stie...parerea mea...eu zic ca e destul de oportuna...in cazul in care "nu sunt toti la servici"...asta pentru ca e "TARA LU' DRACULA...IN CARE NE BAGAM NOI P^&@"...si singura lege valabila...DIN PACATE...aplicabila, e LEGEA JUNGLEI...si nu o sa se schimbe nimik in viitorul apropiat...

6. Cand intervine politia...aici e mai complicat...totul e sa "fii in regula" (cu actele) si sa ai dovezi...

Oricum, una peste alta...ma bucur ca s-a incheiat asa...si sper ca nemernicu' ala, sa nu mai iasa pe sosele decat in dreapta sau in spatele..."SOFERULUI DE TAXI"... :D

 

Blackcelnegru, ai avut mare norock si tu si MAGNA ...

Flanker...no comment...putea sa fie si mai rau...sper sa te refaci cat mai repede...si sa ne tii la curent cu ultimele noutati...

 

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa mergem doar in grupuri deacum ca sa nu mai aiba cretinii aia curaj. Aseara pe la unirii un retardat din asta incerca sa ma scoata de pe banda tinand masina la vreo jumatate de metru de mine, asta pe la vreo 60, dupa ce m-am bagat la loc pe banda statea in spatele meu la o distanta de maxim 1 metru. Cand ma opresc la semafor ma intorc la el si ii fac semn.ma esti cu capu? ranjea cu o moaca de oligofren. Cum dracu iau timpitii astia permise? Nu stiu dar o metoda mi se pare cea cu magnetii pe rezervor. Uneori ma aduc in stare de asa ceva. Adica merg pe banda mea si de pe sens opus se baga in depasire si-mi da flashuri sa ies de pe drum sa-i fac loc? Sunt curios daca ii sare un magnet din asta in parbriz ii mai da flashuri lu dracu prin iad? Oricum dupa ultima intamplare cu niste nespalati port mereu sprayul cu piper la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa mergem doar in grupuri deacum ca sa nu mai aiba cretinii aia curaj. Aseara pe la unirii un retardat din asta incerca sa ma scoata de pe banda tinand masina la vreo jumatate de metru de mine, asta pe la vreo 60, dupa ce m-am bagat la loc pe banda statea in spatele meu la o distanta de maxim 1 metru. Cand ma opresc la semafor ma intorc la el si ii fac semn.ma esti cu capu? ranjea cu o moaca de oligofren. Cum dracu iau timpitii astia permise? Nu stiu dar o metoda mi se pare cea cu magnetii pe rezervor. Uneori ma aduc in stare de asa ceva. Adica merg pe banda mea si de pe sens opus se baga in depasire si-mi da flashuri sa ies de pe drum sa-i fac loc? Sunt curios daca ii sare un magnet din asta in parbriz ii mai da flashuri lu dracu prin iad? Oricum dupa ultima intamplare cu niste nespalati port mereu sprayul cu piper la mine.

 

 

 

Pai eu am trecut prin asta acum 2 ani si de atuncu umblu incontinuu cu bata in rucsac.La semafor ma duc ii fuck cateva sa ii sara oglinzile,daca se da jos ii fuck si lui vreo 2 si am terminat show-ul...

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc sa o vad si pe asta, un accident stupid care se putea lasa urat pentru noi.

Venind catre urbea noastra, un taximetrist imbecil iese dintr-o curte, undeva la tara, fara sa se asigure, prietenul meu, Blackcelnegru, care conducea, a franat violent evitand impactul in ultima clipa. Toate bune, ii depasim si eu le arat un gest prietenesc :D si ne vedem de drumul nostru. Idiotul accelereaza si ne depaseste la randul lui, la o distanta de cativa centimetri apoi franeaza brusc virandalternativ stanga dreapta, cu intentia vadita de a ne opri. Iarasi prietenul meu isi arata maiestria si reuseste sa evite un accident urat, depasindu-i. Da drumul la gaz, fugim de ei cu teama de a ne lua o mama de bataie, ei fiind vre-o 4 in vehicul. Ajungem la soseaua europeana in localitatea Posta Calnau, viram stanga si fugim catre Buzau, in Potarnichesti, urmatoarea localitate, nemernicul de ajunge datorita traficului intens, el curculand pe contrasens, ne taie fata brusc si franeaza iarasi, incercam sa-i evitam pe partea stanga moment in care vireaza si el taindu-ne fata, impactul fiind inevitabil pentru a treia oara. Am acrosat masina pe partea stanga cu crashbar-ul drept al motocicletei. Ce sa va mai zic, din toata treaba eu am iesit cel mai sifonat fizic, avand multiple luxatii si echimoze la nivelul degetelor piciorului drep. Oricum am scapat ieftin avand in vedere gravitatea accidentului. In timp ce stateam culcat pe marginea drumului asteptand salvarea, la care tot eu am sunat, soferul ne-a amenintat in repetate randuri, la fel si pasagerii sai.

In timp ce eram transportat la urgente, medicul de pe salvare primeste un telefon de la politistii veniti la locul accidentului, prin care i se comunica faptul ca soferul avea o alcoolemie de 0.57 in aerul expirat. A cam belit-o,cu alte cuvine. Astazi am aflat ca dosarul a fost inaintat biroului de cazuri penale din cadrul Politiei Rutiere.

 

Era sa uit, vehiculul era taxi, si pasagerii clienti.

 

Va salut! si va sfatuiesc sa purtati echipamentul de protectie!

 

nu am rabdarea de a citi tot topicul, dar parerea mea ar fi ca atunci cand incepi sa arati m..e in stanga si in dreapta trebuie sa fii capabil sa faci fata consecintelor. a se traduce prin oprit si batut pe aia. daca chestia asta nu-ti sta in caracter nu te mai apuca frate sa-i arati semne de tot felu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am rabdarea de a citi tot topicul, dar parerea mea ar fi ca atunci cand incepi sa arati m..e in stanga si in dreapta trebuie sa fii capabil sa faci fata consecintelor. a se traduce prin oprit si batut pe aia. daca chestia asta nu-ti sta in caracter nu te mai apuca frate sa-i arati semne de tot felu..

Right!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am rabdarea de a citi tot topicul, dar parerea mea ar fi ca atunci cand incepi sa arati m..e in stanga si in dreapta trebuie sa fii capabil sa faci fata consecintelor. a se traduce prin oprit si batut pe aia. daca chestia asta nu-ti sta in caracter nu te mai apuca frate sa-i arati semne de tot felu..

 

Right...dupa cum am scris mai sus...fiecare situatie e unicat in felul ei...si trebuie tratata ca atare...adik nu merge cu generalizarea...asa ca nu mai incercati sa faceti din victima acuzat...adik sa mori sau sa staiin spital paralizat pt. o simpla m.u.i.e....sa fim seriosi...

Sau gandeste-te ce se intampla daca nu evita pilotul iesirea brusca si fara acordare de prioritate din curte a "taranului" cu taxiul...ce se intampla...? Mai judecati la fel?...Sau trebuie sa ii lasam sa ne "calce" la propriu in picioare...doar de dragul "pacifismului" cu care te stergi "undeva" (DIN PACATE) cu el in tara asta de r.a.h.a.t....

Asa ca...think twice before accusing...

Si crede-ti-ma...asa o sa judecati situatia pana cand o sa patiti si voi la fel...atunci sa va vad...(evident nu va doresc...)

Hai mult norock si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Right...dupa cum am scris mai sus...fiecare situatie e unicat in felul ei...si trebuie tratata ca atare...adik nu merge cu generalizarea...asa ca nu mai incercati sa faceti din victima acuzat...adik sa mori sau sa staiin spital paralizat pt. o simpla m.u.i.e....sa fim seriosi...

Sau gandeste-te ce se intampla daca nu evita pilotul iesirea brusca si fara acordare de prioritate din curte a "taranului" cu taxiul...ce se intampla...? Mai judecati la fel?...Sau trebuie sa ii lasam sa ne "calce" la propriu in picioare...doar de dragul "pacifismului" cu care te stergi "undeva" (DIN PACATE) cu el in tara asta de r.a.h.a.t....

Asa ca...think twice before accusing...

Si crede-ti-ma...asa o sa judecati situatia pana cand o sa patiti si voi la fel...atunci sa va vad...(evident nu va doresc...)

Hai mult norock si asfalt uscat!

asa e..situatia este cea care ne dicteaza reactia...

cea mai proasta faza pe care am patit-o,a fost cand a intrat un idiot pe polona in depasire la o trecere de pietoni fara sa se asigure,si mi-a rupt picioarele,dupa care am sarit peste masina 10 metri ca titirezu`..

drept reactie,a stat 10 minute in masina,cu telefonul la ureche,iar cand a coborat,in loc sa ma intrebe daca mai traiesc sau nu,voia sa mute motoreta de la locul accidentului...

noroc ca am sunat la salvare,ca in baza lui state-am mult si bine acolo...

nu mai spun,ca au trecut aproape 2 ani,iar militianul de la udriste inca nu a dat drumul la dosar,cu IML facut,plangere penala,si toate actele pe care le-am depus la dosar..

asa ca fratilor,cat aveti legea de partea voastra,nu iertati pe nimeni,pana nu isi plateste greselile...

Drumuri bune si...fara evenimente negative...:unsure:

Editat de eugen_77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba te dai jos la ei, degeaba dai cu sprayu`, degeaba dai cu casca. Cum i`ai atins te si dau in judecata [vezi Becali :unsure:]

Singura chestie care poti sa o faci e injuratu` in casca, gaz si papa

 

Degeaba dai cu sprayu` pt k un tovaras a patit`o, cum numa la noi poti sa o patesti.

El era cu masina, un pusti de bani gata cu x5u` lu taticu il scoate de pe sosea si il trimite intr`un gard viu. Tot pustiu s`a dat jos la el indignat si a inceput sa`l injure. Omu si`a scos sprayu si i`a dat in ochi (specific ca jegosu` avea un telescop in mana si venea spre el).

Pam pam, vine potera, se iau declaratii, etc. Dupa cate`va zile apare o citatie de la judecatorie. Pustiu il da in judecata pe motiv k dupa ce a primit jetu` in benoacle trebuie sa se opereze (de parca i`a dat cu benzina sau altceva in ochi).

Evident k nu a rezolvat nimic dar simplu fapt k e posibil sa faci asa ceva e....n`am cuvinte

Mai imparte dreptate si aici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Nu aratati m.u.i.e. decat in situatii extreme...cand nu va puteti abtine...pt. ca vorba lui Blackcelnegru...poate scoate "baietashu" un pistol...si se complica treaba...eu zic mai bine ii dai gaz...(exceptie fac situatiile cand sunt grupuri de bikeri, evident)

3. CLAR...purtati mereu la voi "ceva"...de aparare...(spray paralizant, sau altele...)...nu se stie niciodata cand ai "nevoie"...

 

 

adicatelea ce sfat dai tu aici man, intr-o situatie extrema, sa aratam sex oral (a se citi fatza-muian, nu are nici o legatura cu degetul mijlociu)? si-n situatii mai putin "extreme" sa-njuram printre dinti, in gand, sau sa lasam de la noi...da' cand sunt grupuri de bikeri nu mai tre sa faci pe umilu', atunci poti arata sex oral, sau injura cu voce tare...

si de ce-am purta la sfatul tau "ceva" de aparare? ca oricum in cea mai "extrema" situatie tot la sfatul tau se poate arata sex oral, dupa care dat gaz la motoreta si tirat de la locul intamplarii. asta daca nu ia totul o-ntorsatura mai naspa, si-arati sex oral de jos in sus, intins pe asfalt. nu man, tre sa le-arati c-au gresit, sa se-ntrebe: "de ce dreaq-mi arata ala sex oral?" sau de ce pana mea mi-a tras o plama peste capota? aaaacred ca l-am incomodat cand am iesit de pe straduta...la naiba data viitoare-o sa fiu mai atent, ca cu astia nu e de glumit...

 

asa caca pu-n pamant, eventual scapati o-njuratura printre dinti, dar atentie sa nu va citeasca pe buze, dupa care gaz si la revedere. si data viitoare ii va durea la bascheti, vor acorda si mai putina atentie chestiei cae se numeste asigurare...

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry de off, dar baietii-s ok, asa ca mi-am permis, la naiba...

 

sarmanu' taximetrist retardat probabil nici n-anteles de ce l-ati omenit cu gestu' mai sus mentionat...o fi crezut c-asa va place voua, anarhisti-rebeli-teroristi-dementi sa va luati de lume pe strada si sa le aratati gesturi obscene....asa ca pe loc s-a hotarat sa ia masuri, sa scape tara asta de nebuni d'astia care tulbura bunul mers al societatii noastre civilizate...

 

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunteti voi teferi...asta e cel mai important...

Si sper ca retardu' de taximetrist sa plateasca cu varf si indesat...ca o merita din plin...Nu stiu daca stiti, dar si neu cu Bart, anu trecut prin aprilie...am patit ceva asemanator...cu un cioroi cu un Logan...intre Candesti si Vernesti...dar noi am avut norock atunci...

As vrea sa vorbesc ceva cu voi pe tema asta...!!! Poate ne intalnim in weekend...ca sunt liber...si dam o tura.

Concluzii...:

1. Fiecare situatie din trafic e unica...si trebuie tratata ca atare, decizia trebuie luata pe loc...asa ca nu mai sariti toti cu idei despre ce trebuia facut...e usor de spus...dar cand esti implicat...parca se ingreuneaza treaba...

2. Nu aratati m.u.i.e. decat in situatii extreme...cand nu va puteti abtine...pt. ca vorba lui Blackcelnegru...poate scoate "baietashu" un pistol...si se complica treaba...eu zic mai bine ii dai gaz...(exceptie fac situatiile cand sunt grupuri de bikeri, evident)

 

Subscriu!

Si eu am patit ceva asemanator acum vreo 3 ani(era a doua zi de Paste)...i-am aratat "semnul" unui tip care mi-a taiat brusc fata cu un Passat mai vechi pe la Carrefour Orhideea(vroia sa faca stanga spre Regie de pe prima banda),ma rog...in 2 minute am uitat incidentul, ....insa ma trezesc pe podul Grant ca acelasi retard imi taie calea, ma forteaza sa opresc brusc...aproape stoppie(pune masina de-a curmezisul) si scoate ditamai sabia din masina. I-am zis: nene daca ma atingi cu chestia aia o sa ajungi la mititica(eram idiot,puteam sa-l enervez mai rau...nu realizam grozavia faptelor).Din cauza ca se facuse ditamai coada de masini,si poate faptul ca avea deja cazier(temperamentul lui ma face sa cred asta),a bagat iataganul in masina si a disparut in tromba!

Si acum regret ca nu i-am luat numarul de la masina!(daca nu depuneam plangere penala,macar sa-l sorcovesc cu o bordura in parbriz).

Ciudat este ca pe bancheta din spate era o femeie cu un copil mic care...nu zicea nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, zau asa, dar sa arati degetelul taximetristului.., fff urat, poa ca era omul mai sensibil si de aceea a reactionat asa.Apropo, nici mie nu imi plac SV-urile! PS Banuiesc ca alcoolul a fost de vina, pt ca noi taximetristii suntem , in general, baieti sufletisti.

 

:unsure: Tot respectul, da sa-i arati degetul cand iti taie fata ... taximetristi sunt o rasa aprte :blink:

 

Bine ca nu s-a intamplat mai rau , multa sanatate si de la situatie la situatie reactionati cum credeti dar mai bine aveti grija si mergeti atenti, pentru ca traim intr-o lume de tembeli plina de "rase" :blink: aparte :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...