Sari la conținut

Am Evitat Conserva Si M-am Varsat, Suzi Is Hurt :(


Emppu
 Share

Postări Recomandate

SB 81 BOG,

 

Probail e nascut in 81 si-l cheama Bogdan ( ca tot era vb de o facultate; pe la varsta asta mai sunt destui care umbla prin astfel de locuri :ok:) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Probail e nascut in 81 si-l cheama Bogdan ( ca tot era vb de o facultate; pe la varsta asta mai sunt destui care umbla prin astfel de locuri :ok:) ).

 

bogdan e numele de familie. numele mic e ilie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ihim.

Mai voiam sa mai spun ceva: n-are rost sa te razbuni pe un obiect care n-are nici o vina (masina lui). Poti cel mult sa iei un spray si s-ai scrii MARE pe luneta , cu litere de tipar "UCIGAS DE MOTOCICLISTI". sa stie si altii de ce/cine sa se fereasca. (Dar mare atentie la "filaje", nu lasa amprente nici macar pe spray, nu lasa probe, etc.).

 

Bafta! Si drum fara prosti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rau de tot! Mai rau era sa te avariezi si tu nu numai suza.

Cu lasi de genul asta ( de care e lumea plina) nu ai ce sa faci mare lucru.

 

Daca il bati - o sa pozeze in victima si oricum n-o sa inteleaga ca a facut ceva rau

Daca ii avariezi masina, la fel, vei fii urmarit de ura.

Cu judecata si martorii e cale lunga si costisitoare.

 

Imi pare rau, banuiesc ca e frustrant, cu timpul se va estompa si va ajunge doar o amintire cu gust amar.

Spor la refacut motoreta si nervi de otel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mare cacao situatia asta.

Chestia cu datul la cap e cu dus si intors, si destul de periculoasa. Ca nu mai suntem la scoala generala sa zici ca din 2 palme si trei pumni s-a rezolvat treaba. O astfel de chestie nu se soldeaza decat cu ducerea individului la spital. Si daca depune plangere e destul de nasol, oricate precautii ti-ai lua inainte.

Sa te razbuni pe masina, e o chestie, ii faci niste pagube alea alea. E o optiune mult mai putin riscanta. Dar cred ca cel mai bine ar fi sa va strangeti vreo 5 baieti(e bine sa fiti mai multi sa mai mari sa nu se gandeasca sa riposteze) sa il prindeti intr-un loc unde nu sunt martori(asta necesita un pic de urmarire a individului inainte), va puneti cagulele pe fatza si ii luati frumos buletinul, permisul, talonul si asigurarea. Bonus un genunchi in ficat si gata. L-ati phoutat de numa numa.

In fine, orice i-ai face sa mergi pe burta si sa ai grija sa nu se apuce nimeni sa vorbeasca despre asta nici la baute sau in alta parte. Cel putin pana trece o perioada suficienta de timp.

Bafta mare orice ai vrea sa faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Me & Suzi :moto: va multumim pentru suport.

 

Ideea e ca jegurile astea umane, ca asta care era sa ma aiba pe mine pe constiinta, trebuie pedepsite. Asta pt ca daca nu, SE INVATA sau, unii sadici, pot chiar "prinde gustu", sa zic asa. Si atunci a doua oara va proceda exact la fel, vazand ca nu li se intampla nimic. Ar fi in stare sa si recomande prietenilor "metoda". Daca astfel de cazuri raman nesolutionate legal si/sau nici "reglate" altfel... intram intr-un cerc viicios cu 2 urmari grave:

1. criminalii prind tupeu, se invata, repeta faptele etc.

2. victimele mor cu dreptatea in mana, nu iau nici o masura pt. ca: "Nu vezi ca n-ai ce-i face? ASTA ESTE. Oricum nu rezovi nimic..." si alte cate si mai cate aforisme din astea cretine. Ne plangem la tot pasu ca "Asta e Romania!" dar uitam ca fiecare dinte noi suntem o parte a Romaniei si contribuim la ceea ce este tara asta: un mare (cuvant urat).

 

Numa' bine!! :laugh:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

off-topic: io l-am batut pe unu' de asta la mine in casa, facea pregatire cu maica-mea la engleza si mi-a spus ca a bagat mai multi motociclisti in sant cu dacia lui eleganta cu injectie fara sa-i atinga ca de ce merg ei mai tare :laugh:

 

ce m-a mirat a fost ca maica-mea s-a dat la o parte, m-a lasat sa-l bat, a deschis usa ca sa-l dau afara si i-a aruncat geaca in cap :moto:

 

on-topic: da-i mah tare, nu te sfii! sigur tre' sa ai vreo 2-3 prieteni, puneti cagulele pe fata si omor! de asemenea daca umblati prin vreo carciuma unde sunteti cunoscuti bine puteti sa vorbiti cu cativa de acolo (inclusiv barmanul/barmanitza) sa declare ca ati fost acolo intre orele x si y! la politie ii ranjesti si tu in fata si nu recunosti nik! na belea! dar daca il bateti sa-l bagati dreq in spital sa stie de frica a doua oara si sa nu mai incerce nimic!

 

bafta si da-i omor ca merita, da-l dreq!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii atent aici nu te lasa purtat de val trebuie sa o faci cu cap ca daca-l cotonogesti nu ti se repara moto sau echipamentul si in plus ai sanse sa te prinda el legal.

Cel mai bine facut moto sa mearga cat de cat urmarit si intrat cu moto in el asa lovita eventual pus un coleg sa-i taie fata cand trece printr-un loc unde are cedeaza ca sa nu poate sa treaca iar tu vii usurel asa si-l lovesti "usor" ca sa nu mai existe "autor moral" ci unul material prietenul pleaca linistit iar tu dupa ce vine politia lesini usor ca sa te duca la spital in care stai acolo cat te tine si te vaiti de mama focului in asa fel incat sa obtii cat mai multe zile de ingrijiri medicale cel mai bine (22) si asa rezolvi si problema reparatiei iar in plus cand o sa-ti ceara declaratia cum ca nu ai pretentii o dai dupa ce-i ceri si tu acolo 1000/2000 de epuroi.

Crede-ma mi sa intamplat mie si mai avea putin si-mi pupa si picioarele numai sa nu mergem la politie si sa rezolvam pe loc. Adevarul e ca desi puteam sa-l evit nu am facut-o intentionat ca si asta tot asa ma privea in ochi cand mi-a taiat fata. Al meu a scapat ieftin numai cu sperietura si cu amenintarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am vazut topicul (Emppu chiar am vrut sa te intreb cum de nu l-ai bagat inca) desi stiam de el de cateva zile. Gunoiul ala ar merita dus in padure, dezbracat pana la piele, legat un copac, uns cu miere si lasat sa-l "linga" ursii. :) :cheers: :cheers: Iar pe frigul asta ar si simti adevarata vaoare a expresiei "E frig de-mi ingheata cwaiele". Cred ca in momentul asta oricare ar fi in situatia lui Emppu ar gandi la fel. Intrebarea e : merita sa-ti risti viitorul pentru un ingustat mintal :( ? Ca ar fi prima persoana la care s-ar duce nenea militianii, din cauza motivului. Poate gunoiul citeste chiar acum topicul si-si strange dovezi in caz ca i se intampla ceva.

Si eu am patit-o (nu atatde grav) cu un asemenea dobitoc si inca nu am vazut nici macar un leu.Si nici nu mai sper sa vad vreodata. Inca am cheltuit eu pe telefoane. Dar ma bucur ca am putut sa o repar (degeaba, ca-i frig acum) si astept cu nerabdare primavara.

Eu zic sa nu te mai consumi degeaba pentru un retardat care e atat de "dus" incat e convins ca spune adevarul si atunci cand minte (o fi avand rude ceva parlamentar). Si la manevrele care le executa cu masina o sa rateze cativa stalpi, dar fi sigur ca un copac tot ia pe capota. Si atunci o sa poti rade si tu de el :cheers: :cheers: , cum a facut el cu tine. Si-o primeste el inapoi, fi sigur.Daca nu de la tine, de la altcineva, o data tot o musca.

Oricum eu iti doresc sa ti-o repari cat mai repede, si am sa incerc sa te ajut cu ce pot, ca doar vreau sa ne intalnim la CJ, cum ne-am inteles.

PS: In caz ca gunoiul citeste acum topicul, am un mesaj pt el : :laugh: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce specie de jegosi sunt unii de pe forumul asta. Cum sa-ti para rau cand dai peste un motociclist care are idei ge genul: fa-i praf masina fara martori.

Conservarii sunt relativ in siguranta fata de cei pe 2 roti, noi ar trebui sa compensam prin atentie sporita nu prin violenta.

Ceva asemanator a patit si un prietend al meu acum cativa ani, eu eram chiar in spate si am vazut tot. Mergea cam tare, la ocolit pe unu care i-a iesit in fata a trecut mai departe pe 2 roti dupa care a cazut super aiurea. Era cam ofticat pe ala dar nu la batut pt ca ala a zis clar: "nu te-am vazut".

Strazile de la noi sunt pline de soferi care violenti care habar nu au sa conduca, inclusiv motociclisti care in situatii de urgenta cand trebuie sa ocoleasca un obstacol fix blocheaza roata spate.

Daca data viitoare o sa stii ca nu trebuie sa pui frana spate (ca sa-ti pastrezi momentul de inertie pe roata din spate si implicit pozitia pe 2 puncte de sprijin cand ai de evitat un obstacol) poti sa consideri ca nu ai cazut degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti recupera bani de la el pe cale legala, nu te mai gandi la asta.

 

Nu te duce peste el acum, bate la ochi, nici garcea nu e (cuvant urat).

 

Nu lasa lucrurile asa, solutia a fost prezentata in prea multe reply-uri, dar uite cum o vad eu...

 

Recomand reteta din poza: intoarcerea conservei pe plafon, sau retusarea defectelor acesteia; ingrediente: un ciocan greu si cativa prieteni.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce specie de jegosi sunt unii de pe forumul asta. Cum sa-ti para rau cand dai peste un motociclist care are idei ge genul: fa-i praf masina fara martori.

I-auzi mah, ce jegos sunt si eu habar n-aveam :moto: Ce tupeu incredibil din partea mea sa vreau dreptate si sa caut alte modalitati de rezolvare cand poti sa te stergi la kur cu justitia. Superiorule, du-te tu si citeste pasaju ala cu "intoarce si celalalt obraz" pana ametesti si termina cu jegosii. Pa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce specie de jegosi sunt unii de pe forumul asta. Cum sa-ti para rau cand dai peste un motociclist care are idei ge genul: fa-i praf masina fara martori.

Conservarii sunt relativ in siguranta fata de cei pe 2 roti, noi ar trebui sa compensam prin atentie sporita nu prin violenta.

Ceva asemanator a patit si un prietend al meu acum cativa ani, eu eram chiar in spate si am vazut tot. Mergea cam tare, la ocolit pe unu care i-a iesit in fata a trecut mai departe pe 2 roti dupa care a cazut super aiurea. Era cam ofticat pe ala dar nu la batut pt ca ala a zis clar: "nu te-am vazut".

Strazile de la noi sunt pline de soferi care violenti care habar nu au sa conduca, inclusiv motociclisti care in situatii de urgenta cand trebuie sa ocoleasca un obstacol fix blocheaza roata spate.

Daca data viitoare o sa stii ca nu trebuie sa pui frana spate (ca sa-ti pastrezi momentul de inertie pe roata din spate si implicit pozitia pe 2 puncte de sprijin cand ai de evitat un obstacol) poti sa consideri ca nu ai cazut degeaba.

 

Da, poate unii de pe forum sunt mai "radicali", insa in mod cert nu sunt asa de "jegosi" ca aia care isi bat joc de noi acolo afara, pe strazi. Unii dintre "jegosii' nostri si-au vazut prietenii murind din cauza dobitocilor, altii au ramas nenorociti pe viata. Deci un "ne te-am vazut" a rezolvat tot in cazu prietenului tau, care s-a varsat pentru ca i-a iesit unu in fata. Ce penibil... Da, poate la unu care opreste, te intreaba de sanatate, se vede ca regreta si iti spune "ne te-am vazut" nu ii spargi capul pt ca se poate intampla oricui. Insa unuia care fuge de la locu accidentului fara sa vada daca mai misti si dupa aceea, adus la politie, minte jegos, te face prost in fata si tot el te ameninta...

 

Eu nu stiu daca tu ai trecut vreodata printr-o situatie asemanatoare pe motor fiind. Nu ti doresc. E usor sa dai sfaturi teoretice... Oricine stie ca o roata blocata e de naspa pe motor. Dar cand la 50 la ora la cativa metri in fata ti se opreste o masina de-a latu nu cred ca mai dozezi tu franele foarte eficient. In momentul ala daca ai putea, ai arunca si o ancora in asfalt si ai mai deschide si o parasuta daca ai avea, doar ca sa opresti. Poate un motociclist mai experimentat ca mine ar fi reusit sa pastreze controlul si atunci nu ar fi existat acest topic. Dar la fel de bine s-ar fi putut ca un motociclist mai putin experimentat ca mine sa nu fi reusit sa evite coliziunea si s-ar fi infipt in conserva. La 50 sa te infigi in masina poate insemna un RIP.

 

Atentie sporita ziceai tu..... Asta inseamna in Romania sa reduci la 10-15 km la ora la fiecare intersectie tu fiind pe drumul prioritar, ca poate nu te vede DACIAn, sau poate te vede dar i se rupe de tine. Asta inseamna sa mergi pe dreapta ca din contrasens se baga conserva sau, mai rau, TIRu in depasire desi te vede. De fapt nu, nu e bine pe dreapta ca te trezesti cand ti-e lumea mai draga cu o usa de conserva deschisa in drum. Sau pietoni sinucigasi care ti se arunca in fata. Romania inseamna betivi care dorm in carute nesemnalizate, care circula noaptea pe drumuri nationale. Bine ca stie calu drumu spre casa. Romania inseamna balega si pete de ulei de la Rabe si alte jafuri in mijlocu curbei. Tot Romania inseamna si gurile de canale ale caror capace lipsesc pt ca e la moda recyclingul (si aia de la punctele de colectare nu intreaba ciorile de unde au "piesele" cand vin cu ele sa le vanda). Si Romania mai inseamna multe altele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseli fac toti, eu am patinat ieri pe gheta bine de tot dar am avut soarta si am redresat spatele care incepuse sa ma depaseasca, ideea e sa intelegi ca si ceilalti gresesc nu numai tu.

Ala ti-a iesit in fata pt ca e prost, nu intentionat, ca a fugit e intradevar cam nasol, f nasol.

Cu violenta nu rezolvi nimic pe termen lung pt ceilalti participanti la trafic, poate doar sa inrautatesti situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce specie de jegosi sunt unii de pe forumul asta. Cum sa-ti para rau cand dai peste un motociclist care are idei ge genul: fa-i praf masina fara martori.

 

Pe forumul asta sunt motociclisti. Ca nu sunt perfecti, ca au toti defectele si calitatile lor, sunt totusi oameni. remarca aia cu "jegosi" poate te catacterizeaza mai mult pe tine. Dar ia zi-ne si noua de cand ai plasticul in mana? Cred ca nu de mult. Asa ca o sa ai si tu ocazia sa ti se intample asa ceva. Si atunci o sa vedem cum postezi si tu aici in postura de "jegos".

E usor sa dai sfaturi, din spatele monitorului. Sunt foarte curios daca tu ai fi fost in stare sa iesi din situatia asta mai bine decat el. Omu a venit din Germania pana aici pe motociclta, a circulat toata iarna pe GS, si tu ii dai asfaturi. Nu crezi ca-si cunoaste motocicleta mai bine decat tine?

Si daca vrei sa sti se franeaza si cu spatele intr-o anumita masura, simultan cu fata, pentru a stabiliza motocicleta. Pana cand o sa o patesti si tu, completeaza datele lipsa cu motocicleta, nr, alea alea, si cand o sa fi in postura lui, hai si varsa-ti si tu supararea aici pe forum, sa te vezi cum o sa te simti cand cineva te face jegos. Pana atunci tempereaza limbajul, daca nu vrei sa-ti scoli in cap o mana de motociclisti pe care i-ai facut jegosi, de aici de pe forum.

 

Salutari cu faru :moto:

 

PRIMAVARA UNDE ESTI ????????? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forumul asta sunt motociclisti. Ca nu sunt perfecti, ca au toti defectele si calitatile lor, sunt totusi oameni. remarca aia cu "jegosi" poate te catacterizeaza mai mult pe tine. Dar ia zi-ne si noua de cand ai plasticul in mana? Cred ca nu de mult. Asa ca o sa ai si tu ocazia sa ti se intample asa ceva. Si atunci o sa vedem cum postezi si tu aici in postura de "jegos".

E usor sa dai sfaturi, din spatele monitorului. Sunt foarte curios daca tu ai fi fost in stare sa iesi din situatia asta mai bine decat el. Omu a venit din Germania pana aici pe motociclta, a circulat toata iarna pe GS, si tu ii dai asfaturi. Nu crezi ca-si cunoaste motocicleta mai bine decat tine?

Si daca vrei sa sti se franeaza si cu spatele intr-o anumita masura, simultan cu fata, pentru a stabiliza motocicleta. Pana cand o sa o patesti si tu, completeaza datele lipsa cu motocicleta, nr, alea alea, si cand o sa fi in postura lui, hai si varsa-ti si tu supararea aici pe forum, sa te vezi cum o sa te simti cand cineva te face jegos. Pana atunci tempereaza limbajul, daca nu vrei sa-ti scoli in cap o mana de motociclisti pe care i-ai facut jegosi, de aici de pe forum.

 

Salutari cu faru :)

 

PRIMAVARA UNDE ESTI ????????? :(

:moto: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il felicit pe om ca a venit pe ea tocmai din Germania. Acolo totusi se respecta regulile cel putin la fel de bine ca la noi. Eu m-am dat si prin orase arabe unde regulile sunt pur teoretice si accidentele mai putine.

Teoretic ar trebui franat putin si cu spatele, practic e foarte usor sa apesi prea mult frana asa ca e mai bine sa nu o apasi deloc pe ce de pe spate atunci cand trebuie sa si ocolesti ceva.

A fost cat pe ce sa ma imprastii destul de rau, inclusiv ieri, mai devrema sau mai tarziu o sa se intample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Super, daca citesti topicul o sa vezi ca jegosul e tocmai ala care ar trebui sa aiba masina redecorata. El e cauza accidentului, el e fericitul care a scapat cu rahatul de conserva fara zgarietura, in timp ce Emppu a incasat-o si e cu motorul varza. Si tot el e cretinul care dupa toate astea a disparut ca magarul in ceata, apoi a si negat ca ar fi avut vreo parte in toata tarasenia.

 

Dupa o faza ca asta eu nu as mai cauta solutii poetice pe termen lung, as incerca doar sa-mi refac moralul frustrat de lasitatea omului. La vremuri disperate - solutii disperate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata, cum am promis, niste poze cu Suzi :cheers: facute chiar dupa ce o adusesem cu taica meo si un preten la caldura, in camera mea. Stau la casa si am garajD :cheers: dar mi-a fost mila de ea, si pt ca se sacrificase pt mine la accident ca eu sa scap fara nici o zgarietura, am zis sa nu o las la greu ca doar suntem preteni. Ea are grija de mine, si io de ea. :laugh: Si oricum, vreau sa ma apuc cat mai curand s-o refac (inclusiv revopsit, tot picco bello) si in garaj e frig... :) Plus ca io zic ca arata beton in camera. Intre timp am luat carpa de sub ea si lemnele si am curatat-o. Cine intra la mine sa stie ca-s biker!

 

DAr sa nu uitam de la ce a plecat tot acest topic al meu: :( consevarului

 

See ya la intalnirea de la Cluj fratior! :moto:

post-8276-1138479927_thumb.jpg

post-8276-1138480046_thumb.jpg

post-8276-1138480116_thumb.jpg

post-8276-1138480291_thumb.jpg

post-8276-1138480333_thumb.jpg

post-8276-1138480372_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai superule, esti un idiot. Pe langa faptul acesta, habar n-ai despre ce vorbesti, probabil circuli cu 5 km/h

si de aia n-ai avut nici un eveniment. Sa te vedem cum dozezi frana spate cu pipeta cand te apropii cu 50-60 km/h de un obstacol aparut brusc la 20 m in fata ta.

Deci Emppu este un jegos capcaun ca si-a facut motorul vrajiste cand un nevinovat si cinstit conducator auto i-a taiat calea pe un ditamai drum cu prioritate.Conducator auto, care a sarit neintarziat in ajutorul jegosului partener de trafic.

Ce nemernici suntem ca ne vin idei agresive cand se intampla asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :laugh:

Emppu, daca trec pe la nasii mei din Cisnadie te anunt si ai o cioko calda din partea mea...daca o sa mai tina frigu...daca nu, o bere rece! Repar-o pe Suzi ca parca se uita stramb cu cadranul ala bushit! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati-ma sunt cam dezorientat,DAR NISTE PROTECTII LA MOTO NU TE-AR FI SALVAT,SAU cel putin sa o protejeze mai mult pe suzi??

 

Scuzati-ma sunt cam dezorientat,DAR NISTE PROTECTII LA MOTO NU AR FI SALVAT,SAU cel putin sa o protejeze mai mult pe suzi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba de protectii sa-i pui la un naked ?! Yo ma gindesc asa: daca cretinul ala a facut intentionat . Ca pina acum nu s-a pus problema astfel . Din descrierea lui Empu actiunile cretinului nu au parut facute la intimplare . Si putem extinde situatia si la alte accidente de genul asta .

Bestia te vede ca vii si in intunericul mintii sale apare ideea : ia sa-i fac astuia o figura . Ai naibii astia cu motociclete se cred mari smekeri .

V-ati gindit vreodata la varianta asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...