Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

ma gandeam eu ca o va mushca curand avand in vedere ca in urma cu cateva zile era in fatza la jannis pe eroilor beat si s `a urcat pe motor si direct burnout si pe o roata .... mai pe o roata era tot timpul

 

 

pacat de el .... dar si`a cam cautat`o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Era de MM, nu BN, gsxr 750. Motociclistul era ok la prima vedere, desi l-a dus smurd-ul, pentru investigatii (era in tricou, avea cateva julituri). Accidentul s-a produs in timp ce era urmarit de politie, din centru.

 

apoi na daca pt. domnul garcea BN CU MM ii tot una io ce sai fac, ca doar el a zis ca era de BN ca placutele le luasera jos cei de la rutiera :unsure:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest...din partea mea numai dispret pentru omu asta si sper ca macar de show sa ii deie un arest preventiv de 29 zile...si o bataie de aia sanatoasa

Corect! Din cauza lui si a altora ca el ajunge intreaga comunitate moto sa fie dispretuita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi na daca pt. domnul garcea BN CU MM ii tot una io ce sai fac, ca doar el a zis ca era de BN ca placutele le luasera jos cei de la rutiera :unsure:

 

Eram pe-acolo, inainte sa ia nr. Politistul ii explica fratelui, cu bonul de la etilotest in mana.....''asa alcoolemie e inadmisibila, mai ales pe motocicleta! Hai , ca de era un pic, mai ziceam ca s-a intamplat ....dar nu se gandeste la viata lui ? ca sa nu mai zic de lipsa rca si urmariri cu politia prin oras...'' . Tipu` era cam vesel in duba smurd, abia il tineau, sa nu se miste....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca lui nu-i pasa de toate astea?... :scratch:

 

Daca nu iti pasa de toate astea, s-ar putea sa nu iti pese daca bagi cutitul in cineva, daca omori din imprudenta... Si locul celor de genu' e mai degraba intr-o institutie ce ofera camasi cu maneci lungi decat intr-o institutie de reabilitare(doar ce s-a reabilitezi daca omu' nu are constiinta si e incapabil sa aiba remuscari cat de mici?).

Eu ma gandesc ca totusi nu e si individul in cauza in situatia asta...

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... nu bea de obicei singur,ci cu prietenii lui.Ce fel de prieteni poate sa aiba,daca il lasa sa mearga cu mobra dupa ce consuma alcool...? .....

 

aia nu-s prieteni .. is cel mult "colegi de pahar".

 

e bine totusi ca nu s-a lasat cu lucruri mai grave. partea trista e ca cel mai probabil nu v-a invata nimic din treaba asta .. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum sta treaba cu baiatu dar aseara am trecut pe varianta si intradevar am vazut motoru lui parcat in benzinarie sau ce e acolo pe stanga si la urcare pe varianta pe dreapta pe marginea drumului erau multe lumanari aprinse ..... sper ca nu e cu rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are cum sa fie cu rip, doar l-am vazut eu, viu si aproape nevatamat. La prima vedere, nu avea fracturi, din ce ziceau cei de la echipajul smurd.... Oricum, a cazut la viteza mica. Distanta de la urmele de scarite din asfalt pana la moto era de doar cativa metri....maxim 10 m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta parca era un forum al motociclistilor.

Personajul de mai sus, la cum spun unii ca se comporta, nu este nici pe departe motociclist ci doar utilizator de motocicleta.

Iar noua, celor care credem cu tarie ca suntem motociclisti, un asemenea personaj nu poate decat sa ne creeze grave probleme de imagine, datorita faptului ca societatea in general ne asociaza doar cu extremele negative, de care dealfel si noi ne dezicem.

 

Ca atare cred cu tarie ca nu merita dezbatut subiectul personajului in cauza pe acest topic.

 

:ok: da asa este sa lasam totul in seama selctiei naturale si totul va fi ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fi fost viteza nitel cam mare? Sau a fost ''si asta'' sicanat in trafic, fiind obligat sa sara linia alba ce desparte sensurile de circulatie.

Bine ca a putut'o trece, ca doara nu e sant...ca de nu putea, trebuia sa indrepte curba draq si cine o pus'o in drum :disappointed:

Totusi, nu cred ca a avut viteza neadaptata la conditiile de trafic, cred ca Opelul Corsa avea ceva electromagnet gigant si l'a atras inspre sensul lui de mers.

Insanatosire grabnica scuteristului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fi fost viteza nitel cam mare? Sau a fost ''si asta'' sicanat in trafic, fiind obligat sa sara linia alba ce desparte sensurile de circulatie.

Bine ca a putut'o trece, ca doara nu e sant...ca de nu putea, trebuia sa indrepte curba draq si cine o pus'o in drum :disappointed:

Totusi, nu cred ca a avut viteza neadaptata la conditiile de trafic, cred ca Opelul Corsa avea ceva electromagnet gigant si l'a atras inspre sensul lui de mers.

Insanatosire grabnica scuteristului !

 

:crack::crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stii de el?E ok?

Cristi , c intrebare pui shi tu ...

omu tocmai a avut accident , a ramas prins sub motor , e ranit la ambele picioare , mai ashteapta shi tu un timp ...

pana sa se vindece mai dureaza ... oricum eu unu ii doresc insanatoshire grabnica ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... oricum eu unu ii doresc insanatoshire grabnica ...

 

si apoi te mai miri ca nu scapi de blesteme, eu nu m-as mira :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.stiridecl...-sub-un-autobuz

 

'ai de capu' meu! Stie cineva cine-i?!

Multa sanatate si recuperare rapida ii doresc.

 

Later Edit:

Un link mai bun, sunt si niste fotografii reale: http://citynews.ro/e...j-napoca-218592

Daca e sa ma iau dupa ce zic martorii, s-o bagat singur sub partea din spate a autobuzului insa nu cred ca a trecut autobuzul peste el. In schimb, si-a prins picioarele intre moto si autobuz. yikes.gif

Editat de gabitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...