Sari la conținut

Accident mortal in Timisoara


Un_vizitator
 Share

Postări Recomandate

De ce ne agitam noi aici, daca cei care au fost prezenti nu vor sa aflam adevaratul motiv, care a dus la acest dezastru . Poate a fost doar unul de vina. Noi doar ne dam cu parerea fara a sti exact ce s-a intamplat acolo.

Condoleante familiilor.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vorbesc mult si ajung intreg acasa. si asta e o diferenta foarte mare intre mine si doi ceac noris fara permis. morti. iar de scris pe forum nu scriu ca sa uimesc pe nimeni.. ci in speranta ca intr-o zi, n-o sa mai aud de "lasa ba, ce daca n-avea permis, a avut ghinion". o droaie o ard cu "sa nu ne luamd e morti, ci mai bine sa tragem invataminte"; asa niste invataminte se trag ca mai trec 5 zile si se mai storcesc niste "Rossi, cel fara de permis" din astia.

 

PS: in Iasi stau de cativa ani, dar mi-s bucovinean (ca sa zambim oleaca)

 

PPS: din nou, vad ca si pentru tine, nu conteaza daca are cineva permis sau nu, daca motorul are acte sau nu. ideea e ca niste "reguli pe centura rezolva totul". penibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

disabled cata, in sinea ta esti de aceeasi parere cu tovarasu` crivat, asa ca nu te mai ascunde dupa deget :D

nu respecti regulile, de orice fel ar fi ele, o belesti mai devreme sau ma tarziu

bafta

Editat de krystynell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Substratul este ca traim in RO, unde nu exista cultura moto, nu exista infrastructura, iar autoritatile nu dau doi bani pe viata ta.

 

Tot condamnati copiii de 20 de ani care mor pe R1, dar oare e vina lor? Ca tot vorbim de substrat?

 

Nu cumva:

- parintii si scoala ar fi trebuit sa-i constientizeze?

- politia ar trebui sa supravegheze respectarea limitarii de putere in primii ani?

- scoala moto ar trebui sa te invete mai mult decat sa faci optulete?

- incalcarea legii ar trebui sa fie mai mult decat o banalitate pentru care in 99% din cazuri scapi cu 50 de roni?

- mass media ar trebui sa cultive si altfel de valori decat basini figuri si smecherie?

- puteam sa avem si noi ca ungurii sau grecii un circuit adevarat pana acum? etc.

 

Din pacate de vina suntem noi cu totii, care impreuna formam tara de kkat numita Romania. Copiii astia sunt doua victime.

 

Iarasi o bocitoare ca suntem Romani si nu putem sa ne tratam.

 

Puisor, pot sa te intreb, astia care mai suntem in viata nu traim tot in Romania?

 

-io n-am facut ma aceeasi scoala cu ei? cum puii mei am iesit constient?

-de ce sa te supravegheze ma politia? tu nu esti in stare sa-ti porti singur de grija?

-io n-am facut ma aceeasi scoala cu ei? cum puii mei mie mi-au ajuns optuletele?

-mie nu mi se aplica ma aceleasi legi? tot 50 de lei e spaga.

-ce-are frate a face mass-media cu accidentul asta? Eu nu ma uit la aceleasi televizoare, nu citesc aceleasi ziare?

-si ce bre eu am circuit? Crezi ca ungurii si grecii au vreun circuit de stat? nici macar circ nu au. Pentru cine sa faci circuit in tara asta? Cum plua mea mai spargi seminte in fata la everest pe circuit fara sa te vaza pixdele? cine sa dea 100 de lei sesiunea?

 

Si ca sa nu aud argumentul ca eu nu am motor de facut uiliuri (ceea ce intr-adevar nu am), ia si tu un alt exemplu dintre cei care scriu mai sus cu gixxere si firebladeuri.

 

Aplici aceleasi argumente ca pentru sandilaii aia de americani care isi iau un kalasnikov, se suie in clopotnita si trag ca la nunta. Frate si eu ascult Marilyn Manson, dar nu mi-am taiat nici venele si inca nu-mi vine sa ma sui in clopotnita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Substratul este ca traim in RO, unde nu exista cultura moto, nu exista infrastructura, iar autoritatile nu dau doi bani pe viata ta.

 

Tot condamnati copiii de 20 de ani care mor pe R1, dar oare e vina lor? Ca tot vorbim de substrat?

 

Nu cumva:

- parintii si scoala ar fi trebuit sa-i constientizeze?

- politia ar trebui sa supravegheze respectarea limitarii de putere in primii ani?

- scoala moto ar trebui sa te invete mai mult decat sa faci optulete?

- incalcarea legii ar trebui sa fie mai mult decat o banalitate pentru care in 99% din cazuri scapi cu 50 de roni?

- mass media ar trebui sa cultive si altfel de valori decat basini figuri si smecherie?

- puteam sa avem si noi ca ungurii sau grecii un circuit adevarat pana acum? etc.

 

Din pacate de vina suntem noi cu totii, care impreuna formam tara de kkat numita Romania. Copiii astia sunt doua victime.

 

in principiu tu ai dreptate....cu ce scrii mai sus dar teoria ca ne nastem toti egali...e tampita....

- parintii mei m-au constientizat...probabil si ai tai. In mod cert aia nu-s facuti nici cu tata, nici cu mine. Unde e treaba mea sa-i bocesc?

- eu m-am dus la scoala, esti sigur ca in cazul lor scoala a avut pe cine educa?

- sunt de acord ca scoala moto e o banalitate, dar pe aia o fac toti. unii traiesc, altii nu. Ghici care e secretul?

- daca legea s-ar aplica, ar mai ramane maxim 20% cu motocicletele. Tobe, numere sub sa, putere excesiva in primii ani. Tu poate ca nu ai nimik din toate astea, dar..trage un ochi printre motociclisti, sa vezi cate cimitire de motoare cu cauciucurile opinca dar "cu tobe race" si numere ascunse o sa vezi. Eu nu ma pricep, dar cineva parca aprecia ca sunt doua motociclete f vechi si de putere. Si motociclistii vor sa nu se introduca nici o taxa, sa se poata da in tenisi chinezesti pe un cimitir de 20 de ani..tavalit de inca 10 inainte pe care dau 500 de euro, ptr ca nu au mai avut si bani de echipament

- mass media e formata din societati comerciale, care functioneaza pe ratiuni economice bazate pe profit. Mass media nu e ceva non profit care face actiuni caritabile.

- daca aveam 20 de dircuite, dar nu erau gratis, era degeaba. Nu se fac pentru ca probabil s-au facut studii si nu sunt profitabile. Proprietarii ar fi dat faliment, si fazanii ar fi murit pe centura

 

Daca te consideri vinovat e problema ta. Eu nu ma consider ptr nimic din ce ai scris tu mai sus. Si incercarea de a-i transforma in victimele cuiva...e pe langa subiect. Sunt victimele prostiei, a lipsei de educatie si a anturajului. ATAT. Nu sunt ale mele.

 

@d_cata: mersul pe un drum gol, bine asfaltat, indiferent cu ce viteza nu te face un sofer mai bun. ptr ca mai devreme sau mai tarziu tre sa iesi de acolo si constati ca nu esti singur pe strada. si uimire....o mierlesti.(nu ma refer la tine..ci in general). Constati ca cei 200km/h pe drum gol nu fac nici cat o ceapa degerata cand tre sa simti traficul. Daca asta ar fi metoda didactica cea mai buna, poti fi sigur ca la examenul moto s-ar da proba de viteza in curba cu genunchiul la pamant. Asha ca centura nu a salvat vieti. doar a dat impresia unora ca sunt mai bine pragatiti decat sunt in realitate. Ca si meses-ul, cheia...si altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar de scris pe forum nu scriu ca sa uimesc pe nimeni.. ci in speranta ca intr-o zi, n-o sa mai aud de "lasa ba, ce daca n-avea permis, a avut ghinion".

Pe forum se scrie de 7 ani de zile si, dupa cum se vede, nu se intampla nimic.

 

Asa ca ramai cu speranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@d_cata: mersul pe un drum gol, bine asfaltat, indiferent cu ce viteza nu te face un sofer mai bun. ptr ca mai devreme sau mai tarziu tre sa iesi de acolo si constati ca nu esti singur pe strada. si uimire....o mierlesti.(nu ma refer la tine..ci in general). Constati ca cei 200km/h pe drum gol nu fac nici cat o ceapa degerata cand tre sa simti traficul. Daca asta ar fi metoda didactica cea mai buna, poti fi sigur ca la examenul moto s-ar da proba de viteza in curba cu genunchiul la pamant. Asha ca centura nu a salvat vieti. doar a dat impresia unora ca sunt mai bine pragatiti decat sunt in realitate. Ca si meses-ul, cheia...si altele

 

 

Cine a spus de mers pe centura in scop didactic? Cat despre infruntarea traficului, am vaga impresie ca stiu cu ce se mananca.

 

Oricum eu salut initiativa voastra de a va balacari pe fiecare topic. Am postat dupa ce am citit parerile voastre despre persoane care impartasesc pasiune comuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puisor, pot sa te intreb, astia care mai suntem in viata nu traim tot in Romania?

Stimabile, nu stiu si nu ma intereseaza despre tine si restul de "astia" la care te referi.

 

In cazul meu (singurul pe care imi permit sa il comentez) consider ca numai un noroc chior face sa mai fiu in viata.

 

Iarasi o bocitoare ca suntem Romani si nu putem sa ne tratam.

Ma bucur pentru tine ca nu te-ai lovit suficient de rau de mizeria din tara, dar te compatimesc ca esti asa de orb sa nu o observi. Da intr-adevar ma indoiesc ca aceasta tara se poate trata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vecinu Ion e pasionat de impuscat, are arma si e vanator iar eu sunt pasionat de impuscat dar am arma fara acte si nu sunt vanator, nu prea inteleg ce treaba avem unul cu altul. pana cand nu fac rost de acte o sa ma trezesc la 4 dimineata casa ma uit cu jind pe geam cu se strang colegii vanatori ai lui Ion in parcare cu masinile de teren si cum pleaca la puscat. iar daca eu si inca niste idioti ca mine si in aceeasi stare de ilegalitate ne vom gandi sa ne facem noi o vanatoare a noastra, ca ce plua mea, doar n-o fi foc... sansele de a trage unul in altul sunt destul de mari, as zice.

 

cu alte cuvinte, exista o randuiala in toate si atunci cand nu e respectata, se deschide larg poarta nenorocirilor. catd espre faptul ca lumea nu invata, asta nu inseamna ca trebuie sa ne resemnam si sa ziceam "hai ba, ca merge si fara permis", nu-i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a spus de mers pe centura in scop didactic? Cat despre infruntarea traficului, am vaga impresie ca stiu cu ce se mananca.

 

Oricum eu salut initiativa voastra de a va balacari pe fiecare topic. Am postat dupa ce am citit parerile voastre despre persoane care impartasesc pasiune comuna.

 

am precizat ca nu la tine personal ma refer...

 

"pasiune comuna" :D ....poate o impartaseau intre ei...cu mine nu cred. e exemplul cel mai clar ca apropierea frontala data de pasiuni din astea ucigatoare strica. de aia tin eu distanta in viata....sa nu se apropie vreunu prea repede.

motociclismulare niste reguli. eu le respect, ei nu? unde e partea comuna?

 

 

 

daca vecinu Ion e pasionat de impuscat, are arma si e vanator iar eu sunt pasionat de impuscat dar am arma fara acte si nu sunt vanator, nu prea inteleg ce treaba avem unul cu altul. pana cand nu fac rost de acte o sa ma trezesc la 4 dimineata casa ma uit cu jind pe geam cu se strang colegii vanatori ai lui Ion in parcare cu masinile de teren si cum pleaca la puscat. iar daca eu si inca niste idioti ca mine si in aceeasi stare de ilegalitate ne vom gandi sa ne facem noi o vanatoare a noastra, ca ce plua mea, doar n-o fi foc... sansele de a trage unul in altul sunt destul de mari, as zice.

 

cu alte cuvinte, exista o randuiala in toate si atunci cand nu e respectata, se deschide larg poarta nenorocirilor. catd espre faptul ca lumea nu invata, asta nu inseamna ca trebuie sa ne resemnam si sa ziceam "hai ba, ca merge si fara permis", nu-i asa?

 

In primul caz e pasiune legala..in al doilea penala. dar tre sa-l iubesti pe fratele tau intru pasiune...si sa ai grija sa te feresti de alice la timp :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile, nu stiu si nu ma intereseaza despre tine si restul de "astia" la care te referi.

 

In cazul meu (singurul pe care imi permit sa il comentez) consider ca numai un noroc chior face sa mai fiu in viata.

 

Nasol stimabile. Ce pot sa zic? Daca esti convins ca viata e doar o ruleta si nu depinde si de tine, ce mai cauti pe motor? Sansele sa mori in RATB sau in Metrou sunt chiar mici.

 

Ma bucur pentru tine ca nu te-ai lovit suficient de rau de mizeria din tara, dar te compatimesc ca esti asa de orb sa nu o observi. Da intr-adevar ma indoiesc ca aceasta tara se poate trata.

 

Pai hai sa vedem cine e mizeria din tara. 3-5-20 de pulifrici care au impresia ca li se cuvine de la stat un circuit, eventual si cu garaj moca, si un set de pitzipoance care sa le tine umbrelele?

 

Si ca tot veni vorba, spunea cineva mai devreme ce minune pe pamant e aceasta centura si ca daca am stii noi cate accidente s-au intamplat...hahaha... dar nu stim ca suntem prosti.

Cam cat de dobitoc sa fii sa continui cand stii ca au avut loc accidente si sa te gandesti la reguli doar dupa ce au murit acesti doi tineri? INteleg ca daca mai mor vreo 4-5 asa va ganditi chiar sa nu va mai duceti asa-i?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa vedem cine e mizeria din tara. 3-5-20 de pulifrici care au impresia ca li se cuvine de la stat un circuit, eventual si cu garaj moca, si un set de pitzipoance care sa le tine umbrelele?

 

Si ca tot veni vorba, spunea cineva mai devreme ce minune pe pamant e aceasta centura si ca daca am stii noi cate accidente s-au intamplat...hahaha... dar nu stim ca suntem prosti.

Cam cat de dobitoc sa fii sa continui cand stii ca au avut loc accidente si sa te gandesti la reguli doar dupa ce au murit acesti doi tineri? INteleg ca daca mai mor vreo 4-5 asa va ganditi chiar sa nu va mai duceti asa-i?

 

eee si tu exagerezi. Daca in curba la Miorita au fost 5 accidente luna trecuta grave asta inseamna ca nu mai trec pe acolo? O sa trec, dar mai atent...

Editat de Dimitris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa trec, dar mai atent...

 

deci nu sa-ti sara pistoanele prin rezervor :D apropos, ai permis? :D ca eu am gandesc sa mi-la nulez, ca nu e pa trend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eee si tu exagerezi. Daca in curba la Miorita au fost 5 accidente luna trecuta grave asta inseamna ca nu mai trec pe acolo? O sa trec, dar mai atent...

 

I rest my case. Exact asta incercam sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mna, ca am lipsit de la dezbatere, pana la urma topicul de pe regionala Timisoara este mult mai decent.

 

Ca sa fie clar, pe oamenii aia doi nu i-am vazut in viatza, nu o sa ma leg de moartea lor. De utilitatea sau nu a centurii si de invatzatul din greselile altora, las pe altii, gen preacuviosul, sa posteze, ca tot stie toata lumea despre orice, si de aia ii forumul sa ne dam cu parerea in copulatie.

 

Cu injuratul si luatul de gat, ramane cum am stabilit: Pe toti terminatii indiferent de varsta care fac pe Dumnezeu si stabilesc cine tre sa moara si cine sa traiasca, din spatele unei tastaturi si daca se poate cu figuri de superioritate de la cat mai mare distantza... le urez un sincer si calduros MARS

 

Aseara am avut un caz concret cu doi dumnezei care imi explicau cum si-au meritat cei doi soarta si ca bine ca au murit; si a fost mai interesant decat pe forum...

 

La un moment dat au devenit accidentele cea mai citita rubrica pe forum, mna asta e, setea de morbid, da acum nu se mai discuta cazuistica, greseli, etc...va apucati sa va luati de morti ca aia nu au ce sa va mai faca.

Comentariile de pe topicele astea incep sa semene cu cele de pe articolul din tion.ro. Si cand aud ca cineva imi doreste/hotaraste moartea, mie implicit sau altora, ii doresc sa mi-o spuna in fata si inca pe deasupra...

Editat de sebic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dani31

 

Ce faci daca intalnesti un sarpe pe sosea ?!? Il calci sau nu?!

Ce faci daca vezi o bucata de pepene pe strada ?! Treci Peste sau nu?!?

Dar o baliga treci peste sau ocolesti "sa nu-ti murdaresti motorul "?!?!

 

Daca raspunzi afirmativ la aceste 3 inseamna ca stii ce inseamna norocul ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol stimabile. Ce pot sa zic? Daca esti convins ca viata e doar o ruleta si nu depinde si de tine, ce mai cauti pe motor? Sansele sa mori in RATB sau in Metrou sunt chiar mici.

Am avut un noroc chior sa depasesc perioada inconstientei, fara suport de la parinti sau protectie din partea autoritatilor.

Acum am vreo 6 ani buni fara accidente, cu exceptia circuitului si enduro.

 

 

Pai hai sa vedem cine e mizeria din tara. 3-5-20 de pulifrici care au impresia ca li se cuvine de la stat un circuit, eventual si cu garaj moca, si un set de pitzipoance care sa le tine umbrelele?

 

Si ca tot veni vorba, spunea cineva mai devreme ce minune pe pamant e aceasta centura si ca daca am stii noi cate accidente s-au intamplat...hahaha... dar nu stim ca suntem prosti.

Cam cat de dobitoc sa fii sa continui cand stii ca au avut loc accidente si sa te gandesti la reguli doar dupa ce au murit acesti doi tineri? INteleg ca daca mai mor vreo 4-5 asa va ganditi chiar sa nu va mai duceti asa-i?

De la stat astept o politie functionala si o legislatie coerenta.

Circuit daca se va face se va face din investitii private, motiv pentru care astept de la stat un cadru administrativ-legislativ care sa nu alunge investitiile ci sa le faciliteze.

 

Mai ai multe injuraturi? Hai da tot ce-i mai bun din tine, nu te opri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi si atunci cum ,putulica noastra, s-a intamplat nenorocirea?!!

ghinion - ghinion, da' cum?!

 

cum...cum....ce intrebari pui si tu

am mai explicat: apropierea cu 150km/h a pasiunilor comune, dusa la extrem pana la stadiul de contopire. ce e asha de greu de inteles?

plecaciuni ptr sacrificiul in numele pasiunii. si repede, fara comentarii, ca habar n-ai tu ce inseamna sa fii virusat de microbul acestui sport nobil practicat de gentlemani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ melciu: Ti-ar trebui niste dioptrii mai mari. Unde am spus eu ca s-au intamplat mai multe accidente si voi sunteti prosti ca nu stii de ele.

@preamarite_mihaita: Da-i cu praf de mers ca ironiile tale is prea ieftine.

@dexter- ce putulica ta nu intelegi? Cei doi au gresit grav, din toate punctele de vedere posibile din lume dar cu un plus de reguli centura ar fi un lucru pozitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ melciu: Ti-ar trebui niste dioptrii mai mari. Unde am spus eu ca s-au intamplat mai multe accidente si voi sunteti prosti ca nu stii de ele.

 

N-am zis ca ai zis tu. Mai citeste o data topicul sau poate s-a apucat moldovan de curatenie iarasi. A fost berbecul ala care ne iecsplica cum iese el cu 200 din curba aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@preamarite_mihaita: Da-i cu praf de mers ca ironiile tale is prea ieftine.

 

Ieftine da multe Cata.....cum sunt la voi motociclistii.,...se pare....ca nici astia nu erau de vreo valoare

 

Uite ..ca la berea ciuc-inca una si ma duc:

 

Discutie intre doi banateni, tata si fiu:

 

- un' te duci copile cu motoru de-o mie?

- pe centura tata, sa ma dau race.

- no bine, cauta si tu un numar prin lada aia de pe balcon si pune-i 1 sa fie. vezi daca te intreba politia de permis si acte, zici ca-i scuter si le dai 50 de lei

....a..vezi ca e acolo si a lu vecinu. Daca vrea sa-l dai o tura si pe el, zi-i sa se suie la inceput cat stai pe loc, sa nu incerce sa se urce din mers pe linia aia dreapta la 200 la ora cum a facut asta mic a lu ghe de la scara cealalta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a, opa, ca incet-incet ajungem in puncte comune: "cei doi au gresit grav, din toate punctele de vedere". Mai adevarat nu se putea spune. Eu ma luasem nitzel de cei care o dau intr-una din fanta-n sprite cu "ce rost mai are, de morti numai de bine, nu vorbiti daca nu stiti" si alte tampenii asemenea. Cred ca forumul asta ar fi mai molcom si mai ok daca (mai ales) in cazurin din astea discursul ar incepe cu "uitati unde se poate ajunge din prostie/inconstienta/teribilism/lipsa de experienta samd" si nu cu tot soiul de indurerati care sa explice lumii ce baiat bun era X. O fi fost baiat bun X, dar cand o comiti urat nu mai conteaza cat de bun erai ci cat de prost. Si spun asta cu tot respectul cuvenit fata de morti/colegii si prietenii lor si comunitatii.

 

E mai barbateste sa nu ascundem rahatul in ghivecisi s-o luam in diverse cu "n-ai fost acolo, nu vorbi daca nu stii": si toata pleiada de pretinse scuze pentru gesturile necugetate. Lucrurile sunt, amcar pana intr-un moment, foarte clare si nu suporta nuantare. De exemplu, absenta unui permis de categorie A e un lucru foarte clar si absolut pentru mine, cel putin. Il ai sau nu il ai; inventii gen "stia sa mearga, avea examen in mai" sunt ridicole.

 

Lista merge mai departe cu motoare fara acte, prietenii lor care nu i-au impiedicat sa se dea cu fierul si tot asa incolo... din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis ca ai zis tu. Mai citeste o data topicul sau poate s-a apucat moldovan de curatenie iarasi. A fost berbecul ala care ne iecsplica cum iese el cu 200 din curba aia.

 

melciule cam faci pipi pe langa olita ..pot sa afirm ce imi place ..e un drum inchis traficului ..nu ti se pare? daca era pe bulevard comentariul tau era cat se poate de ok, in schimb vazand imprejurarile mi se pare cat se poate de deplasat ..

cat despre berbec ..ia vezi, te'am facut sa te simti ofensat cumva de ma ataci direct.

mai ganditi putin inainte sa tastati .. virtualilor

 

PS. sunteti toti pe langa subiect ..daca nu sunteti aici sa spuneti un RIP din respect..parasiti discutia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu sa-ti sara pistoanele prin rezervor :D apropos, ai permis? :D ca eu am gandesc sa mi-la nulez, ca nu e pa trend.

Pai oricum cred ca il ai degeaba ca pe motor imi e greu sa te vad. Da, am permis de 6 ani. tu? motor ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...