Sari la conținut

Accident mortal in Timisoara


Un_vizitator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La cel putin unul din cei 2 se poate vorbi de prostie; ambii erau insa vinovati ca bla bla bla...

1. Nu erau pe un drum public deci dupa ce lege erau vinovati? Cu ce te-au deranjat pe tine?

 

2. De unde stii ce viteza aveau si de ce s-au lovit? Ca eu nu am vazut nici o dovada concludenta, doar pareri ca la asta suntem buni. Stii tu cum arata doua motoare ciocnite frontal la 50, 100 sau 150 la ora? Parerea mea, ca pareri discutam, e ca dupa un impact frontal tinerii aratau foarte intregi si au ramas foarte grupati pentru ca viteza cumulata sa fi fost mai mare de 120, hai 150/h.

 

Asta e problema romanului, zvonul e la rang de dovada, iar mortul poate fi balacarit ca si asa nu se poate apara.

 

Iar tu cu motoru de 1100 care mergi 50/90/130 ori esti un mare ipocrit ori ai aruncat banii pe geam pe motoru ala, ori ambele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu justifica felul in care au fost lasati la "expozitie" sau ranjetul discret de pe moaca pseudo-pompierului dintr-un cadru

Cu observatia asta sunt de acord. totusi cred ca astea sunt amanunte. Chestii de finete...care nu-si au locul in romania.

 

Deja vad ca dincolo se da ca sigura stirea venind din partea politiei ca nu aveau permise si motor neinmatriculat. Parca tot prin Banat a mai mierlit-o 1 care a intrat intr-o masina si tot fara permis. Pot sa zic "bine ca s-a intamplat pe centura...si nu a mai omorat inca vreo tiganca gravida" cum a facut ala sapt trecuta? ptr ca asta ar fi urmat. Pot sa spun RIP cu toata inima?IA DE AICI RIP...RIP...RIP...RIP... TZARANE FARA PERMIS!!!!! La tzarani a ajuns tehnologia inainte abecedarului frate.

ieri treceam printr-un sat si se agitau gibonii de pe margine incat gandeam ca vor incepe sa traga cu arcurile dupa mine. Bine draq ca nu aveau vreun motor prin curte, ca intra vreun kamikaze din asta in mine.

 

SPUNETI CA ERAU PE DRUM INCHIS, NECIRCULAT. CREDETI CA PANA ACOLO AU DUS MOTOCICLETELE DE COARNE IMPINSE?

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul celalalt deschis pe aceasta tema, in ultimul post se spune ca nu aveau permise si ca un motor era neinmatriculat. Nu stiu cat e de adevarat asta....dar daca e si pe aici tot li se plange de mila.....chiar nu stiu ce sa mai zic. Ori sunt eu nebun, ori s-a intors lumea cu c.uru in sus...si doar eu nu am aflat asta

Nu cred ca a fost accident unde sa te bagi tu si sa spui ca o meritau. Din punctul tau de vedere toata lumea o merita.

 

De unde si pana unde esti tu in masura sa comentezi? Imi este greu sa cred ca esti cel mai corect dintre toti... Imi este greu sa cred ca tu mergi tot timpul legal. Cei doi si-au asumat niste riscuri si au pierdut. Nu cred ca ai tu experienta si km necesari sa faci pe profesorul aici.

 

Tot timpul arunci cu teorie in noi, dar la practica nu am auzit nimic. nu am auzit sa postezi ceva folositor, doar critica. Stiu ca si urmatorul post o sa fie in stilul tau caracteristic, cu o doza de umor negru si total impotriva celor multi.

 

Salutare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca.

Pe zi ce trece, incepe sa-mi fie lehamite de forumul asta.

 

Inconstienti sau constienti, cu sau fara carnet... au platit pretul suprem.

Nu inteleg cum pot unii sa se bucure de moartea unor oameni.

Suntem atat de ipocriti si aroganti incat nu mai putem realiza ca suntem in primul rand oameni.

Oare, mai suntem??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a fost accident unde sa te bagi tu si sa spui ca o meritau. Din punctul tau de vedere toata lumea o merita.

 

De unde si pana unde esti tu in masura sa comentezi? Imi este greu sa cred ca esti cel mai corect dintre toti... Imi este greu sa cred ca tu mergi tot timpul legal. Cei doi si-au asumat niste riscuri si au pierdut. Nu cred ca ai tu experienta si km necesari sa faci pe profesorul aici.

 

Tot timpul arunci cu teorie in noi, dar la practica nu am auzit nimic. nu am auzit sa postezi ceva folositor, doar critica. Stiu ca si urmatorul post o sa fie in stilul tau caracteristic, cu o doza de umor negru si total impotriva celor multi.

 

Salutare...

 

Nu cred ca am experienta motociclistica necesara incat sa dau sfaturi utile despre ridicat pe=o roata sau luat viraje cu genunchiul jos la 200 la ora. Pot da sfaturi referitoare la trafic. Legislatia dupa care se da A-ul e aceeasi. Si experienta mea destul de mare in trafic incat sa vad multi smecheri din astia si sa fiu pus in situatia de e evita f multi. Si km mei, mai curge multa apa pe dunare pana o sa-i faci tu.Nu merg legal, dar incerc prin tot ceea ce fac sa respect participantii la trafic. Ceea ce nu se poate spune de 1 care conduce fara permis.

 

LE: am pus mai multe RIP-uri in postul anterior si ptr ceilalti care merg fara permis. Ca sa le arat ca ii respect si ca sunt mereu pregatit cu o vorba buna

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR

 

mai stati cuminti si cu bulevarul Timisoara din Bucuresti pentru ca si acolo daca ai cazut tot praf te faci, doar ca e mai putin probabil sa te calce masina. Nu stiu daca a-ti observat,sunt foarte multi copaci acolo si este foarte probabil sa te frangi de unul din ei in caz ca pici, multe gropi si 2 lini de tramvai care sunt ca cireasa de pe tort. TAKE CARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RaduZ .. mi-ar fi rusine sa folosesc astfel de cuvinte pe un forum.. mai ales relativ la un OM pe care nu-l cunosti absolut deloc. Vad ca ai R6 si conduci moto din 2008. Sunt sigur ca motocicleta ta are limitare de putere pt incepatori si ca tu circuli legal (mai ales ca viteza) pe strada. De altfel as zice si ca esti f tanar, motiv pt care te iert pt exprimarea ta.

Ma uimeste insa felul in care unii vorbesc de ghinion. La cel putin unul din cei 2 se poate vorbi de prostie (nu in sens de retardat .. ci in sensul de facut prostii); ambii erau insa vinovati ca au mers sa "le dea in gura" la motociclete.. si pana la urma si-au luat-o ei. Ghinion ai cand iti intoarce unul in fata pe linie dubla continua si fara sa semnalizeze nimic; cand ti-o faci cu mana ta dreapta (cea cu acceleratia) nu mai e vorba DOAR de ghinion. Si inainte de a se intelege ca "atac" niste necunoscuti.. imi pare rau si pt viata lor, mai ales ca erau tineri.

Nu facem parte din aceasi categorie de oameni.. eu sunt unul din putinii fraieri care circula legal desi am moto destul de puternica. O sa ma abtin sa comentez pe orice alte topicuri de accidente.. oricum nu cred ca invata nimeni nimic; dar o sa fac totusi o exceptie: voi comenta pe topicul tau de accident (mortal sau nu) cand va fi cazul .. pt ca ai sanse foarte mari sa existe unul.

Carpe diem.. am pus si eu un link la acelasi accident.. dar cu alt scop.

Numa' bine!

 

 

acum ce o tot dai cu ghinionu?

 

am zis eu ca nu si-au facut-o cu mana lor? una e sa zici ca si-au facut-o cu mana lor, si alta e sa zici ca au meritat-o... sau esti tu cristos sa stii ce merita fiecare? daca dupa ce i-ai vazut intinsi pe jos, si pe femeia aia urland acolo, tu mai esti in stare sa zici ca au meritat-o?

 

dupa ce am citit prima parte a mesajului tau imi parea rau ca te-am luat asa tare. dar faza cu accidentul meu m-a facut sa imi dau seama ca esti mai oligofren decat credeam la inceput.

Editat de RaduZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleanta Familiilor !

 

offtopic: sunt atat de multi soferi morti de beti care au stalcit copii in carucior, femei gravide, surori,mame si in speta oameni nevinovati pe TRECERILE DE PIETONI, incat mi se pare abosolut de c.a.c.a.t sa stai sa judeci doi oameni care au sfarsit intr-un accident de mobre, ei intre ei !

 

 

 

 

Dzeu sa-i ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca am experienta motociclistica necesara incat sa dau sfaturi utile despre ridicat pe=o roata sau luat viraje cu genunchiul jos la 200 la ora. Pot da sfaturi referitoare la trafic. Legislatia dupa care se da A-ul e aceeasi. Si experienta mea destul de mare in trafic incat sa vad multi smecheri din astia si sa fiu pus in situatia de e evita f multi. Si km mei, mai curge multa apa pe dunare pana o sa-i faci tu.Nu merg legal, dar incerc prin tot ceea ce fac sa respect participantii la trafic. Ceea ce nu se poate spune de 1 care conduce fara permis.

 

LE: am pus mai multe RIP-uri in postul anterior si ptr ceilalti care merg fara permis. Ca sa le arat ca ii respect si ca sunt mereu pregatit cu o vorba buna

A zis cineva de mers pe o roata si altele? esti paranoia prietene. ori esti complexat ori ai tu ceva. De unde pana unde viraje la 200 la ora? ridicat pe o roata?

 

Ai intrat cu gura mare inainte sa vina mac sa spuna asta ( nici macar nu a spus ca el face chestia asta, probabil vroia sa inteleaga cei ca tine ca acea curba nu era o curba grea. Daca eu iti spun ca la academie e o curba de viteza, de 200 km/h inseamna ca am si facut asta si ca recomand?

 

Atata timp cat cei 2 nu au pus in pericol viata altor persoane cine iti da tie dreptul, un nimeni, sa ii judeci? Nu este prima oara cand faci asta, si probabil nici ultima, dar gandeste-te ca o sa se intoarca roata si probabil o sa o patesti si tu, din vina ta sau a altuia, nu o sa conteze...

 

Iar experienta ta pe 2 roti in trafic sunt sigur ca o am, chiar daca poate nu avem aceasi varsta...

 

Deocamdata tu esti ala care arunca cu vorbe de genul: tarani (parca cu tz, nu), tigani si altele... esti cumva genul de persoana care vrea sa fie contra doar pentru ca nu l-ar baga nimeni in seama altfel?

 

Si sa presupunem ca vrei sa faci bine, sa trezesti lumea la realitate. Cum o faci? Venind aici cu replici acide? Crezi ca esti mai destept decat noi? Crezi ca daca esti fan Seinfeld si ai un nick original asta inseamna ca esti peste noi? Poate ca atunci cand nu o sa mai ai aceasta falsa superioritate atunci o sa reusesti sa trezesti cativa la realitate, dar tare cred eu ca nici nu iti pasa, vrei doar sa vorbesti, sa faci pe desteptu si sa te dai mare motociclist pe aici. Norocul tau ca s-a inventat internetul si poti sa te ascunzi in spatele unui monitor ca altfel nu stiu daca te asculta cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.eu ma intreb nici unul dintre voi nu a facut niciodata ce au facut acesti baieti??eu sincer am facut-o si nu sunt unicul....eu cred ca degeaba se spune la unul care are motor de 2 ani sa mearga normal ca nici nu te baga in seama.nici eu nu am facut-o.am avut noroc si pentru asta sunt in viata.vreau sa-ti zic ca acum 10 ani statea in italia,in fiecare sfirsit de saptamina murea cineva prin apropiere(statea in oras de 20000 de loc).au fost colegi ce au invatat au fost unii cum sunt eu care nu.am avut permisul anulat pentru 5 ani.acum am 3si de anii si gindesc altfel..D.E.P. pentru motociclisti si multa forta pentru familii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A zis cineva de mers pe o roata si altele? esti paranoia prietene. ori esti complexat ori ai tu ceva. De unde pana unde viraje la 200 la ora? ridicat pe o roata?

 

Ai intrat cu gura mare inainte sa vina mac sa spuna asta ( nici macar nu a spus ca el face chestia asta, probabil vroia sa inteleaga cei ca tine ca acea curba nu era o curba grea. Daca eu iti spun ca la academie e o curba de viteza, de 200 km/h inseamna ca am si facut asta si ca recomand?

 

Atata timp cat cei 2 nu au pus in pericol viata altor persoane cine iti da tie dreptul, un nimeni, sa ii judeci? Nu este prima oara cand faci asta, si probabil nici ultima, dar gandeste-te ca o sa se intoarca roata si probabil o sa o patesti si tu, din vina ta sau a altuia, nu o sa conteze...

 

Iar experienta ta pe 2 roti in trafic sunt sigur ca o am, chiar daca poate nu avem aceasi varsta...

 

Deocamdata tu esti ala care arunca cu vorbe de genul: tarani (parca cu tz, nu), tigani si altele... esti cumva genul de persoana care vrea sa fie contra doar pentru ca nu l-ar baga nimeni in seama altfel?

 

Si sa presupunem ca vrei sa faci bine, sa trezesti lumea la realitate. Cum o faci? Venind aici cu replici acide? Crezi ca esti mai destept decat noi? Crezi ca daca esti fan Seinfeld si ai un nick original asta inseamna ca esti peste noi? Poate ca atunci cand nu o sa mai ai aceasta falsa superioritate atunci o sa reusesti sa trezesti cativa la realitate, dar tare cred eu ca nici nu iti pasa, vrei doar sa vorbesti, sa faci pe desteptu si sa te dai mare motociclist pe aici. Norocul tau ca s-a inventat internetul si poti sa te ascunzi in spatele unui monitor ca altfel nu stiu daca te asculta cineva.

 

Dimitris, ai o singura problema...scrii mai repede decat gandesti.

Daca eu o sa patesc ceva, sper sa nu se genereze topicuri pe aici. daca va veni un motociclist sa-mi bage telefonul in ochi ca sa surprinda grimasa de pe fata mea, probabil ca tu si altii ca tine veti spune ca o meritam. Politia sau altcineva va constata daca o meritam sau nu. Si mai presus de astea, indiferent daca merit sau nu, daca vrei tu sau nu, vor ramane niste oameni tristi ptr ca mi s-a intamplat ceva rau. Ptr asta, fac tot ce pot sa minimizez sansele de a avea un incident.Dar in mod cert, daca o s-o mierlesc..nu va fi dintr-o imbecilitate. Din greseala e posibil.

Tot ce am criticat pe aici, au fost cretinismele, idioteniile, faptele care nu merita compasiune. Si poti fi sigur ca parerea ta si a celor ca tine chiar nu conteaza dupa ce eu am un accident. Ptr ca nu mai conteaza...daca intelegi aspectul. Conteaza doar pentru cei care citesc si care nu-s implicati. Tampeniile ca citesc rudele decedatului sunt doar praf in ochi. Si mia sunt interese....ptr ca astfel de actiuni nu se fac idividual. Se fac in grup, aplaudacii si vedeta=mortul.

 

Despre experienta ta, personal imi doresc sa fii un om responsabil, care sa mearga pe moto si la 100 de ani. Deocamdata esti un pusti excitat.

 

Faptul ca am intrat cu gura mare cum zici tu inainte sa spuna mac despre 200 si ce mai zici tu pe acolo, dovedeste faptul ca am intuit f bine iresponsabilitatea. Ca s-a dovedit ca nu aveau permis, e doar o confirmare. O parte din iresponsabili au si permis si in cazul lor e mai greu de sustinut faptul ca sunt niste idioti.

Dupa teoria cu DAT GAZ MACAR O DATA SA VEZI CAT MERGE expusa intr-un post anterior cand tu ai permis 2009 si siguranta cu care vb de experienta pe 2 roti, pari un candidat serios la rubrica accidente. Dar poate te gandesti la ce e scris pe aici si o sa realizezi ca familia ta ramane 3 zile cu compasiunea forumistilor iar tu poate aceleasi 3 zile in amintirea lor, dar nu te baza pe asta, ptr ca zilnic se mia duce cate 1 si trebuie compasiune si cuvinte frumoase ptr toti.

Vb la modul general despre accidente prostesti, ai vazut vreo mustrare de constiinta pe aici la cei care incurajeaza tacit astfel de comportamente? NU vei vedea niciodata. Cei care filmeaza de pe margine o tura reusita cu genunchiul jos si stau cu cronometrul in mana mereu vor omagia mortul. Pana dupa inmormantare, cand apare alt candidat, alta carne de tun, alte ture fantastice...si in final...aceeasi tura fatala dupa care se da cu RIP si se rostesc cuvinte frumoase. Si tot asa mereu.

 

Ia de aici si intelege. O sa-ti serveasca.

 

Asfalt uscat si sa auzim numai de bine

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai baietii.. ii dau dreptate precuviosului!

traim in secolul in care inteligenta faca legea! daca incalci regula asta de baza risti sa ti-o iei! fara suparare!

RIP pt cei doi, si poate invatam din chestia asta fiecare cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPUNETI CA ERAU PE DRUM INCHIS, NECIRCULAT. CREDETI CA PANA ACOLO AU DUS MOTOCICLETELE DE COARNE IMPINSE?

 

In sfarsit ceva inteligent spus si de retinut ,numi spuneti ca au ajuns pe aratura pana acolo :)

 

 

salut.eu ma intreb nici unul dintre voi nu a facut niciodata ce au facut acesti baieti??eu sincer am facut-o si nu sunt unicul....eu cred ca degeaba se spune la unul care are motor de 2 ani sa mearga normal ca nici nu te baga in seama.nici eu nu am facut-o.am avut noroc si pentru asta sunt in viata.vreau sa-ti zic ca acum 10 ani statea in italia,in fiecare sfirsit de saptamina murea cineva prin apropiere(statea in oras de 20000 de loc).au fost colegi ce au invatat au fost unii cum sunt eu care nu.am avut permisul anulat pentru 5 ani.acum am 3si de anii si gindesc altfel..D.E.P. pentru motociclisti si multa forta pentru familii.

 

 

"3si de anii" si gandesti se pare altfel, ca de inteles nu prea te intelegem sau lungii ani petrecuti departe de tara te-au facut sa uiti limba romana ?

 

ON Topic: pacat, inconstienta se plateste ,dupa cum ziceati asta e cel mai grav accident poate ve-ti invata din acest cel mai grav incisent ca din cele mai usoare v-a durut undeva.

 

Se pare ca vom avea un sezon plin si anul asta asa ca bucrati-va cat mai puteti ,maine poate se va scrie despre voi :bigstar:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai baietii.. ii dau dreptate precuviosului!

traim in secolul in care inteligenta faca legea! daca incalci regula asta de baza risti sa ti-o iei! fara suparare!

RIP pt cei doi, si poate invatam din chestia asta fiecare cate ceva.

 

si ce am invatat eu!

 

1. nu lasa insarcinata pe piz_a daca stii ca mergi pe moto neechipat complet, ca sa nu creasca un copil nevinovat fara tata!

2. mergi echipat complet indiferent de cat de smecher te crezi!

3. IA-TI CARNET inainte de a merge cu moto!

4. ia lectii inainte de a face pe campioul mondial la stund riding! nu face pe grozavu! din prea multa pofta de piz_a si testosteron risti sa nu mai gusti niciodata

 

Viata e cruda si trebuie sa fu_tem cand avem ocazia! Se pare ca ei n-au fu_ut cand au avut ocazia! I-a fu_ut viata pe ei!

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimitris, ai o singura problema...scrii mai repede decat gandesti.

Daca eu o sa patesc ceva, sper sa nu se genereze topicuri pe aici. daca va veni un motociclist sa-mi bage telefonul in ochi ca sa surprinda grimasa de pe fata mea, probabil ca tu si altii ca tine veti spune ca o meritam. Politia sau altcineva va constata daca o meritam sau nu. Si mai presus de astea, indiferent daca merit sau nu, daca vrei tu sau nu, vor ramane niste oameni tristi ptr ca mi s-a intamplat ceva rau. Ptr asta, fac tot ce pot sa minimizez sansele de a avea un incident.Dar in mod cert, daca o s-o mierlesc..nu va fi dintr-o imbecilitate. Din greseala e posibil.

Tot ce am criticat pe aici, au fost cretinismele, idioteniile, faptele care nu merita compasiune. Si poti fi sigur ca parerea ta si a celor ca tine chiar nu conteaza dupa ce eu am un accident. Ptr ca nu mai conteaza...daca intelegi aspectul. Conteaza doar pentru cei care citesc si care nu-s implicati. Tampeniile ca citesc rudele decedatului sunt doar praf in ochi. Si mia sunt interese....ptr ca astfel de actiuni nu se fac idividual. Se fac in grup, aplaudacii si vedeta=mortul.

 

Despre experienta ta, personal imi doresc sa fii un om responsabil, care sa mearga pe moto si la 100 de ani. Deocamdata esti un pusti excitat.

 

Faptul ca am intrat cu gura mare cum zici tu inainte sa spuna mac despre 200 si ce mai zici tu pe acolo, dovedeste faptul ca am intuit f bine iresponsabilitatea. Ca s-a dovedit ca nu aveau permis, e doar o confirmare. O parte din iresponsabili au si permis si in cazul lor e mai greu de sustinut faptul ca sunt niste idioti.

Dupa teoria cu DAT GAZ MACAR O DATA SA VEZI CAT MERGE expusa intr-un post anterior cand tu ai permis 2009 si siguranta cu care vb de experienta pe 2 roti, pari un candidat serios la rubrica accidente. Dar poate te gandesti la ce e scris pe aici si o sa realizezi ca familia ta ramane 3 zile cu compasiunea forumistilor iar tu poate aceleasi 3 zile in amintirea lor, dar nu te baza pe asta, ptr ca zilnic se mia duce cate 1 si trebuie compasiune si cuvinte frumoase ptr toti.

Vb la modul general despre accidente prostesti, ai vazut vreo mustrare de constiinta pe aici la cei care incurajeaza tacit astfel de comportamente? NU vei vedea niciodata. Cei care filmeaza de pe margine o tura reusita cu genunchiul jos si stau cu cronometrul in mana mereu vor omagia mortul. Pana dupa inmormantare, cand apare alt candidat, alta carne de tun, alte ture fantastice...si in final...aceeasi tura fatala dupa care se da cu RIP si se rostesc cuvinte frumoase. Si tot asa mereu.

 

Ia de aici si intelege. O sa-ti serveasca.

 

Asfalt uscat si sa auzim numai de bine

 

Daca ti-ai argumenta orice post asa, nu cred ca ar mai exista vreo problema. dar atata timp cat in majoritatea timpului arunci cu posturi acide care nu fac decat sa intarate masele nu o sa poti schimba nimic.

 

Daca ai avea un accident, surprins sau nu mi-ar parea rau. Indiferent daca as afla ca a fost vina ta sau nu. De ce? Pentru ca ai avea suficiente probleme pe cap fara sa te mai judec si eu.

 

Iar de stadiul pusti excitat am trecut, altfel probabil imi plangeai si mie de mila pe forum...

 

Salutare

 

p.s: acum am recitit postul tau. Permisul il am de 6 ani deci imi pare rau, dar esti total pe langa subiect...

Editat de Dimitris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-ai argumenta orice post asa, nu cred ca ar mai exista vreo problema. dar atata timp cat in majoritatea timpului arunci cu posturi acide care nu fac decat sa intarate masele nu o sa poti schimba nimic.

 

Daca ai avea un accident, surprins sau nu mi-ar parea rau. Indiferent daca as afla ca a fost vina ta sau nu. De ce? Pentru ca ai avea suficiente probleme pe cap fara sa te mai judec si eu.

 

Iar de stadiul pusti excitat am trecut, altfel probabil imi plangeai si mie de mila pe forum...

 

Salutare

 

p.s: acum am recitit postul tau. Permisul il am de 6 ani deci imi pare rau, dar esti total pe langa subiect...

 

Nu cred ca trebuie sa dai explicatii tuturor agaricilor care-si dau cu parerea!Eu nici macar nu ma obosesc sa le citesc aberatiile!

Forumul asta s-a dus de mult dreq!

Orice retard se crede "maestru" si-si da cu parerea,desi...la moto scrie: "e pe vine" si la carnet "in curand"

 

On topic: Dumnezeu sa-i ierte pe motociclistii ghinionisti!

:)

Anul trecut a fost record la accidente f.grave(statistica indica unul zilnic,probabil si scutere).Anul acesta...s-a depasit"recordul" de anul trecut (pentru aceeasi perioada a lui 2008)....si sezonul de-abia a inceput!!!

 

Mergeti cu grija!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viata e cruda si trebuie sa fu_tem cand avem ocazia! Se pare ca ei n-au fu_ut cand au avut ocazia! I-a fu_ut viata pe ei!

viata nu este cruda, o facem noi cruda... sau mai degraba, unora dintre noi ne-o fac altii cruda.

 

Odihneasca-se in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bine ca-si da toata lumea cu parerea, in speranta ca nu vom mai auzi/citi/vedea vreodata asa ceva, dar ma-ndoi pentru ca toti stim ca atunci cand iesim o facem pe poala noastra. Io zic sa nu ne mai scobim in nas si sa facem bile de bowling , mai bine n-am duce caii pe vreun circuit sa ne calmam bilutele pe acolo.

Ce se intampla in zilele astea pe drumurile noastre de cacao stiti totii si nu cred ca sunteti naivi ca va tolera cineva ca noi suntem foarte normali mergand cu 200 si ceilalti sa mearga cu 60, rotile din dreapta pe macadam, semnalizarea deapta mergand non-stop si altii sa stea pe margine sa faca valuri pt noi.

 

In final as zice sa nu ii judecam pe cei care s-au dus, mai bine sa invatam cate ceva daca se poate ... daca nu, ne meritam soarta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-ai argumenta orice post asa, nu cred ca ar mai exista vreo problema. dar atata timp cat in majoritatea timpului arunci cu posturi acide care nu fac decat sa intarate masele nu o sa poti schimba nimic.

 

Daca ai avea un accident, surprins sau nu mi-ar parea rau. Indiferent daca as afla ca a fost vina ta sau nu. De ce? Pentru ca ai avea suficiente probleme pe cap fara sa te mai judec si eu.

 

Iar de stadiul pusti excitat am trecut, altfel probabil imi plangeai si mie de mila pe forum...

 

Salutare

 

p.s: acum am recitit postul tau. Permisul il am de 6 ani deci imi pare rau, dar esti total pe langa subiect...

 

Da..mea culpa. probabil ca m-ai iritat prea tare...ca sa vad bine anul in care ai luat permis. :)

Restu raman valabile...sa stii.

 

Acum am argumentat ptr tine postul asta, ca pari baiat bun. Si-n restul posturilor spun cam aceleasi lucruri, dar tre sa-ti pui si tu neuronul la munca

In felul asta poate schimbi ordinea aia dintre scris si gandirede care vb in postul anterior, ca te ajuta in viata.

 

Presupunem ca ai avea un accident grav. Te-ar interesa ce scriu eu aici? Sunt convins ca nu. Daca nu mori, te-ar interesa daca dau sange. Si as da. Daca mori....nu intereseaza decat pe statisticienii vitezei de iesire din curba, sa nu cumva in cursa fatala sa le bati vreun record.

Fii suficient de egoist, fara sa calci pe cadavre, incat decat sa planga maica-ta...mai bine sa planga maica-sa. Ideal e sa nu planga nimeni....dar in general...viata spune ca cineva plange. Si de aici, totul tine de fiecare. Stii cum se zice, Dzeu te ajuta, dar mai da si din coate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..mea culpa. probabil ca m-ai iritat prea tare...ca sa vad bine anul in care ai luat permis. :)

Restu raman valabile...sa stii.

 

Acum am argumentat ptr tine postul asta, ca pari baiat bun. Si-n restul posturilor spun cam aceleasi lucruri, dar tre sa-ti pui si tu neuronul la munca

In felul asta poate schimbi ordinea aia dintre scris si gandirede care vb in postul anterior, ca te ajuta in viata.

 

Presupunem ca ai avea un accident grav. Te-ar interesa ce scriu eu aici? Sunt convins ca nu. Daca nu mori, te-ar interesa daca dau sange. Si as da. Daca mori....nu intereseaza decat pe statisticienii vitezei de iesire din curba, sa nu cumva in cursa fatala sa le bati vreun record.

Fii suficient de egoist, fara sa calci pe cadavre, incat decat sa planga maica-ta...mai bine sa planga maica-sa. Ideal e sa nu planga nimeni....dar in general...viata spune ca cineva plange. Si de aici, totul tine de fiecare. Stii cum se zice, Dzeu te ajuta, dar mai da si din coate.

 

Am fost suficient de egoist timp de 6 ani si nu am gustat pana acum asfaltul deci la capitolul asta stau bine.

Tu m-ai facut sa iti inteleg punctul de vedere, dar te rog intelege si tu ca daca incepem toti sa aruncam aciditati nu o sa mai ajunga nimic din societatea asta. Mie imi pare rau ca au murit cei doi, imi pare rau ca nu au avut destula minte, chiar daca si-au facut-o cu mana lor. Chiar daca nu aveau permis si chiar daca motorul nu era inmatriculat. Poate ca nu este vina lor ca au avut o educatie de genul acesta.

 

Pe scurt ca sa putem incheia offtopicul, indiferenta ta fata de acesti inconstienti ii atinge si ii raneste pe cei care nu au vreo vina, de ex: prieteni, familie. Chiar se merita sa aduci tristete in ziua cuiva?

 

On-topic: Lumea trebie sa stie ca daca iti asunmi niste riscuri zilnic, intr-o zi o sa platesti consecintele... mai devreme sau mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt ca sa putem incheia offtopicul, indiferenta ta fata de acesti inconstienti ii atinge si ii raneste pe cei care nu au vreo vina, de ex: prieteni, familie. Chiar se merita sa aduci tristete in ziua cuiva?

 

On-topic: Lumea trebie sa stie ca daca iti asunmi niste riscuri zilnic, intr-o zi o sa platesti consecintele... mai devreme sau mai tarziu.

 

Dimitris, el scrie aici strict pentru forumisti si motociclisti. O scuza are ... probabil este satul sa vada astfel de evenimente. Evenimente care pot fi evitate, nu?

 

 

Cand adrenalina isi face simtita prezenta, gandeste clar! ai acasa o mama, un tata, o iubita, un frate sau o sora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi comit aceasi fapta nu poti sa compari un criminal cu un sinucigas. Nu sunt absurd dar acesti 2 baieti au murit pe mana lor. Cine dracu ne credem noi sa judecam? Tipa toata lumea: vai vai, nu aveau permis. Acum o saptamana o cunostinta a dat 300 de euro pentru permis in Bucuresti. Te simti mai safe ca are permis acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...