Sari la conținut

Accident mortal in Timisoara


Un_vizitator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de obicei zic selectie naturala,dar acum nu am nimic de comentat.Ce tot cautati atata nod in papura?v-ati nascut voi perfecti?Erau pe un drum necirculat,faceau prostii sau nu,nu va intereseaza,unii le fac zilnic pe drumuri circulate si nu le zice nimeni nimic.Sa am langa oras un drum ca ala,evident ca i-as da la motor pana ii sar pistoanele..e un loc ideal.

 

Mare pacat,mai sa-mi dea o lacrima pentru cei doi ce au avut parte de un ghinion teribil,si DOAR ATAT.CE INCONSTIENTA?v-ati dilit la cap?Incontienti ca au vrut sa se dea tare pe un drum necirculat?Pt cei care zic asta...multa...stiti voi ce.Lasati-ma cu comentariile voastre de 2 lei.Odihneasca-se in pace.

 

Consider acest accident ca una din TRAGEDIILE motorizate ale anului.E o catastrofa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba terminati o data cu vorbele aruncate aiurea ...ati vazut o stiere la televizor si gata faceau tampeni ...in primul rand tot respectul din partea noastra ca erau pè o centura necirculata si asta e un lucru foarte bun .... dar ghinionul a fost de partea lor .... eu nici nu pot sa imi imaginez cum sa intamplat asa ceva .... DUMNEZEU sa ii ierte si multa putere celor apropiati .... si pt cei care sunteti experti in comentari care nu isi au rostu aici aveti topicuri deschise cum ar fi ... CUM SA EVITAM UN ACCIDENT si multe altele ,,,, R.I.P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

Pacat de cei doi, de familiile lor, de tot...

Pe viitor e bine sa va organizati, cand e de wheelie se face wheelie, cand e de liniute se fac liniute, toate sa fie in acelasi sens.

Au pierit multi in curse de formula 1, motogp, acum si in supersport, a fost un accident care se poate produce din foarte multe cauze. Mai bine sa invatam ceva din tragedia asta in loc sa dam cu sutul in morti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mod groaznic de a muri. Nu e de ajuns ca nu ne vad cei din masini, am ajuns sa nu ne vedem noi intre noi... Pacat de ei si de familiile indurerate. Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, bre, nu-i judecam, au avut doar ghinion, asa a vrut doamne-doamne, ei poate nici nu erau acolo. cum dracu puteti rationa atat de minimalist in fata unui asemenea eveniment? daca iesea unul in decor, mai inteleg, dom'le a prins praf/pietre, n-a apreciat corect gradientul (eventual neregulat) virajului, etc etc etc. dar cand se da un drum drept, cu vizibilitate pana in china, ziua, si doua motoare care se izbesc atat de strasnic frontal eu unul ii zic ca cei doi piloti (sa le fie tarana usoara) nu erau acolo la un club de tricotat si nici ultimele aparitii din "Sa tesem frumos" nu le discutau.

 

Nu mai scriu si eu "da, e pacat, au murit doi tineri, etc etc" pentru ca deja s-a dat cu rip din plin. Dar, tata, daca vrei sa fii Chuck Norris pe motor macar sa ai BUN SIMT sa te echipezi ca pentru plecat la batalie... adidasii aia din poze nu-mi par cunoscuti de la nici o cursa moto, sincer. Si blugii aia sincer nu prea par din kevlar/diamant/iarba-fiarelor samd... Ok, vrem sa facem prostii, dar macar sa nu ne cerem singuri osanda; cred ca e un rationament rezonabil.

 

Revenind la chestia cu izbeala tete-a-tete... daca "jucau chicken" cred ca acum e dead chicken. Faze din astea nu prea se fac decat daca nu faci diferenta intre filme si realitate. "te mananca-n c u r - te scarpini cu carbit" vorba unora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni credeti'ma , aici a fost pur ghinion

avem nevoie de niste reguli pe centura ..ca sa evitam astfel de incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un pretext bun de aberat, eu zic cei care au comentarii sa vina sa vada portiunea aia de "centura". Se dau acolo si "profesionisti" si "amatori". E loc de descarcat adrenalina si de invatzat. Pana acum ziceam ca acolo e un loc unde se iarta mai usor si excesele si greselile.

 

Daca o sa mai fie cazul, subscriu la ideea, nu stiu cat de viabila, cu un set de reguli de deplasare pe acolo (eventual postate pe forumuri sau stiute de cei care se dau pe acolo!?!) cu atat mai mult cu cat se inmultesc foarte mult posesorii de motociclete in Timis. Oricum sunt convins ca multi o sa avem un nod in gat sa ii mai dam la disperare pe acolo.

Si de ar sti toate maicile, taicile si bocitorii... cate incidente neauzite de vigilentii forumisti si cetateni a vazut centura aia ... asta a fost cel mai urat :)

 

In rest prefer sa analizez doar pentru mine si sa nu imi dau cu parerea in copulatie aiurea. A fost IMPACT FRONTAL indiferent de daca si parca, mai mult de atata doar cei doi poa sa stie, restu e cancan (echipament, voblaj, figuri, experientza). Daca tot vreti sa analizati, macar nu judecati... parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ..s'au gasit la locul gresit in cel mai prost moment posibil, nu era nici o sfida de genul de mai sus

de pe curba aia cu miarul ies deja la 200 la ora ptr a intra pe linia dreapta ..daca nu stii sa tii motorul pe curba ..ghici unde ajungi ..pe contrasens

ideea e ca acum nu mai e important lucrul asta

important e ca tre sa fie niste reguli chiar si pe centura ..se merge doar intr'un sens ca sa evitam in viitor astfel de tragedii

 

Realizezi cati din cei care ies de pe curba aia cu 150 vor mai da coltul ca sa-ti bata tie recordul? Pe astea nu le sterg adminii....ca fac bine.

 

Avand in vedere ca la 15 ani de la revolutie strazile din timisoara aveau asfaltul pus de ceausescu(dar f deteriorat intre timp) presupun ca si centura are aceeasi soarta. Decat sa faceti reguli online, mai bine concesionati centura si faceti scoala si cursuri de pilotaj. Macar le dati astora in bashcheti o protectie si cineva are grija sa nu se intalneasca cu un alt "meserias". Asa se fac regulile. Cine nu-si permite cursurile, isi cumpara playstation, cine nu poate nici asta se uita la TV iar cine nu are curent sa-si vanda motoru sa traga lumina in casa.

Ieri citeam felicitarile cum ca ati fost 1000 la meetingul de "constientizare a soferilor". Las ca dupa ispravile astea, curand vor opri soferi ca la coloana oficiala cand vom trece, "constientizati "de frica sa nu intram peste ei in masina din mers sa le dam si vreo casca in gura.

 

LE. Cand vad atata inconstienta si prostie ridicata la rang de virtute , imi cer public scuze ptr contrele avute lui AK_Raptor de care toti "racerii" faceau misto ca se da pe AMKART (si am vazut ca si pe alte circuite). Chiar e de respectat.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca si-au meritat soarta: prostia se plateste uneori. Pacat de familiile lor. Si inainte de a va revolta unii uitati-va (inca o data) la pozele astea:

http://www.agenda.ro/pictures/codruta-apri...ciclete26_b.jpg

http://www.agenda.ro/pictures/codruta-apri...ciclete10_b.jpg

Motocicletele lor sunt VARZA.. impact extrem de puternic (la viteza f mare); n-am vazut inca niste parti frontale de motociclete facute zob in asa hal.

Si mai uitati-va si la: http://www.youtube.com/watch?v=2htSFO21MRE

Era o varianta mai buna a acestuia cu multe poze si dupa accident si motoarele lor aratau mult mai ok decat cele din accidentul de fata desi si impactul a fost la viteze mari (combinat aproape 200km/h).

Nu pot sa ma abtin sa nu comentez cand tipi ca astia 2 ne fac "tagma" de rusine si indreptatesc multi soferi sa se uite urat la noi. Bine ca macar cei in cauza n-au accidentat si pe un nevinovat.

Condoleante familiilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad unele din comentariile celor de aici mi vine sa urlu de nervi.Ce naiba,au murit 2 oameni tineri....unul era de varsta mea,aveau toata viata inainte.Unul dintre ei era casatorit si avea un copil de 3 ani.Si se trezesc unii sa vorbeasca de inconstienta.Macar baietii astia erau pe un drum inchis.Nu ca unii dintre noi care gonesc prin oras ziua la miaza mare cu 160 km/h si pe urma intra pe forumuri sa vorbeasca de inconstienta..cata ipocrizie(acum sa nu va aud pe vreunul ca nu a dat MACAR O DATA gaz la motocicleta macar sa vada cat poate....ca sincer o sa ma faceti sa rad)..Va luati toti dupa ce scriu niste pseudo-ziaristi in cautare de senzational...Uite intrati pe linkul asta si pe urma mai vorbiti...Sa ii vezi pe cei 2 intinsi pe asfalt si langa o ruda care plange disperata(oricum nesimtirea ziaristilor se vede din nou...macar din respect pentru cei 2 si pentru familiile lor nu trebuiau SA FILMEZE SAU SA POZEZE)

http://www.antena3.ro/stiri/rutier/timisoa...tura_70148.html

Dincolo de toate,au fost 2 frati de-ai nostri(dar bineanteles noi,ooooo mari motociclisti,care mergem INTOTDEAUNA legal,o sa sarim imediat sa ii blamam).Echipamentul....sincer echipamentul la peste 160 km/h te ajuta doar sa arati bine la inmormantare...asta pentru ca nu toti avem bani sa ne luam combinezoane arlen ness..Dar bine,ce conteaza...trebuia sa iti vinzi televizorul din casa si sa iti iei echipament ca se iau motoristii de tine pe forum....Combinezonul tre sa il iei si cand mergi la munca,nu conteaza ca sunt 40 de grade afara....hai sa fim seriosi....pentru cei care cred ca e aproape imposibil sa te ciocnesti cu alta motocicleta frotal ziua pe un drum lat uite alt link si sa il bagati in memorie

 

DUMNEZEU SA II IERTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai probabil maine e inmormantarea mai c@catule, asa ca poti sa mergi sa le spui familiilor ceea ce ai zis si mai sus... ca si-au meritat soarta si ca prostia se plateste.

 

ai zis bine "uneori", ca daca s-ar plati prostia intotdeauna tu ai fi tot in datorii, manca-mi-ai c0aiele, bai oligofrenule

 

degeaba te ataci, omul are dreptate.

 

unul ( sau amandoi ?!) a gresit.

a gresit neprovocat! si a gresit pe mana lui!

 

sa le fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad unele din comentariile celor de aici mi vine sa urlu de nervi.Ce naiba,au murit 2 oameni tineri....unul era de varsta mea,aveau toata viata inainte.Unul dintre ei era casatorit si avea un copil de 3 ani.Si se trezesc unii sa vorbeasca de inconstienta.Macar baietii astia erau pe un drum inchis.Nu ca unii dintre noi care gonesc prin oras ziua la miaza mare cu 160 km/h si pe urma intra pe forumuri sa vorbeasca de inconstienta..cata ipocrizie(acum sa nu va aud pe vreunul ca nu a dat MACAR O DATA gaz la motocicleta macar sa vada cat poate....ca sincer o sa ma faceti sa rad)..Va luati toti dupa ce scriu niste pseudo-ziaristi in cautare de senzational...Uite intrati pe linkul asta si pe urma mai vorbiti...Sa ii vezi pe cei 2 intinsi pe asfalt si langa o ruda care plange disperata(oricum nesimtirea ziaristilor se vede din nou...macar din respect pentru cei 2 si pentru familiile lor nu trebuiau SA FILMEZE SAU SA POZEZE)

http://www.antena3.ro/stiri/rutier/timisoa...tura_70148.html

Dincolo de toate,au fost 2 frati de-ai nostri(dar bineanteles noi,ooooo mari motociclisti,care mergem INTOTDEAUNA legal,o sa sarim imediat sa ii blamam).Echipamentul....sincer echipamentul la peste 160 km/h te ajuta doar sa arati bine la inmormantare...asta pentru ca nu toti avem bani sa ne luam combinezoane arlen ness..Dar bine,ce conteaza...trebuia sa iti vinzi televizorul din casa si sa iti iei echipament ca se iau motoristii de tine pe forum....Combinezonul tre sa il iei si cand mergi la munca,nu conteaza ca sunt 40 de grade afara....hai sa fim seriosi....pentru cei care cred ca e aproape imposibil sa te ciocnesti cu alta motocicleta frotal ziua pe un drum lat uite alt link si sa il bagati in memorie

 

DUMNEZEU SA II IERTE

 

Au devenit macabrii de nesimtiti sa-i arate pe tineri morti si pe amarata aia de femeie care isi urla disperarea...groaznic ce a ajuns sa fie in tzara doar ca sa puna ceva pe sticla. Pacat ca multi de pe forum nu invatza nimica din ce se intimpla ...mor degeaba si lasa familii disperate.

 

Pacat, chiar pacat...m-a intristat profund.

 

Matei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad unele din comentariile celor de aici mi vine sa urlu de nervi........DUMNEZEU SA II IERTE

:) :bigstar: :finger:

 

Adevarat spus! No coment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vad unele din comentariile celor de aici mi vine sa urlu de nervi.Ce naiba,au murit 2 oameni tineri....unul era de varsta mea,aveau toata viata inainte.Unul dintre ei era casatorit si avea un copil de 3 ani.Si se trezesc unii sa vorbeasca de inconstienta.Macar baietii astia erau pe un drum inchis.Nu ca unii dintre noi care gonesc prin oras ziua la miaza mare cu 160 km/h si pe urma intra pe forumuri sa vorbeasca de inconstienta..cata ipocrizie(acum sa nu va aud pe vreunul ca nu a dat MACAR O DATA gaz la motocicleta macar sa vada cat poate....ca sincer o sa ma faceti sa rad)..Va luati toti dupa ce scriu niste pseudo-ziaristi in cautare de senzational...Uite intrati pe linkul asta si pe urma mai vorbiti...Sa ii vezi pe cei 2 intinsi pe asfalt si langa o ruda care plange disperata(oricum nesimtirea ziaristilor se vede din nou...macar din respect pentru cei 2 si pentru familiile lor nu trebuiau SA FILMEZE SAU SA POZEZE)

http://www.antena3.ro/stiri/rutier/timisoa...tura_70148.html

Dincolo de toate,au fost 2 frati de-ai nostri(dar bineanteles noi,ooooo mari motociclisti,care mergem INTOTDEAUNA legal,o sa sarim imediat sa ii blamam).Echipamentul....sincer echipamentul la peste 160 km/h te ajuta doar sa arati bine la inmormantare...asta pentru ca nu toti avem bani sa ne luam combinezoane arlen ness..Dar bine,ce conteaza...trebuia sa iti vinzi televizorul din casa si sa iti iei echipament ca se iau motoristii de tine pe forum....Combinezonul tre sa il iei si cand mergi la munca,nu conteaza ca sunt 40 de grade afara....hai sa fim seriosi....pentru cei care cred ca e aproape imposibil sa te ciocnesti cu alta motocicleta frotal ziua pe un drum lat uite alt link si sa il bagati in memorie

 

DUMNEZEU SA II IERTE

 

RIP fratele meu...ca tu urmezi, daca ai permis din 2009 si ai dat gaz sa vezi cat poate Kawa al tau. Am vrut sa te cinstesc primu, ca tot nu apuc niciodata. Eu despre a mea am citit ca ar prinde 240-245. Ce crezi...o face pe a ta? Ai vb cand trebuia sa taci. stai jos. nota 4.

Motociclismul ca si sport..nu e ieftin. Vinzi televizorul, pui curu la bataie...te descurci. Ca d'aia e plina tara de motociclisti in chilozti, de skiori in blugi, de boarderi in cizmele de la vecini si mai ales de RIP-uri si vaicareli pe forum.

 

Au devenit macabrii de nesimtiti sa-i arate pe tineri morti si pe amarata aia de femeie care isi urla disperarea...groaznic ce a ajuns sa fie in tzara doar ca sa puna ceva pe sticla. Pacat ca multi de pe forum nu invatza nimica din ce se intimpla ...mor degeaba si lasa familii disperate.

 

Pacat, chiar pacat...m-a intristat profund.

 

Matei

 

Matei, pe pachetul de tigari din care fumez acum, arata 1 cu numar pe picior la morga. NU ptr ca sunt macabri de nesimtiti ci ptr ca s-a dovedit stiintific ca metoda da rezultate mai bune decat filmuletele de la orele de dirigentie din epoca comunista.

Asa e si cu asta.

POate macar cativa din cei care au nevste si copii pe acasa.....se gandesc de doua ori inainte sa faca asha ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RaduZ .. mi-ar fi rusine sa folosesc astfel de cuvinte pe un forum.. mai ales relativ la un OM pe care nu-l cunosti absolut deloc. Vad ca ai R6 si conduci moto din 2008. Sunt sigur ca motocicleta ta are limitare de putere pt incepatori si ca tu circuli legal (mai ales ca viteza) pe strada. De altfel as zice si ca esti f tanar, motiv pt care te iert pt exprimarea ta.

Ma uimeste insa felul in care unii vorbesc de ghinion. La cel putin unul din cei 2 se poate vorbi de prostie (nu in sens de retardat .. ci in sensul de facut prostii); ambii erau insa vinovati ca au mers sa "le dea in gura" la motociclete.. si pana la urma si-au luat-o ei. Ghinion ai cand iti intoarce unul in fata pe linie dubla continua si fara sa semnalizeze nimic; cand ti-o faci cu mana ta dreapta (cea cu acceleratia) nu mai e vorba DOAR de ghinion. Si inainte de a se intelege ca "atac" niste necunoscuti.. imi pare rau si pt viata lor, mai ales ca erau tineri.

Nu facem parte din aceasi categorie de oameni.. eu sunt unul din putinii fraieri care circula legal desi am moto destul de puternica. O sa ma abtin sa comentez pe orice alte topicuri de accidente.. oricum nu cred ca invata nimeni nimic; dar o sa fac totusi o exceptie: voi comenta pe topicul tau de accident (mortal sau nu) cand va fi cazul .. pt ca ai sanse foarte mari sa existe unul.

Carpe diem.. am pus si eu un link la acelasi accident.. dar cu alt scop.

Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP fratele meu...ca tu urmezi, daca ai permis din 2009 si ai dat gaz sa vezi cat poate Kawa al tau. Am vrut sa te cinstesc primu, ca tot nu apuc niciodata. Eu despre a mea am citit ca ar prinde 240-245. Ce crezi...o face pe a ta? Ai vb cand trebuia sa taci. stai jos. nota 4.

Motociclismul ca si sport..nu e ieftin. Vinzi televizorul, pui curu la bataie...te descurci. Ca d'aia e plina tara de motociclisti in chilozti, de skiori in blugi, de boarderi in cizmele de la vecini si mai ales de RIP-uri si vaicareli pe forum.

 

 

 

Matei, pe pachetul de tigari din care fumez acum, arata 1 cu numar pe picior la morga. NU ptr ca sunt macabri de nesimtiti ci ptr ca s-a dovedit stiintific ca metoda da rezultate mai bune decat filmuletele de la orele de dirigentie din epoca comunista.

Asa e si cu asta.

POate macar cativa din cei care au nevste si copii pe acasa.....se gandesc de doua ori inainte sa faca asha ceva.

 

Fiecare are dreptul la propria parere..Si sincer nu e locul aici sa ne certam...Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RRomania...! Indiferent de circumstante copilu' ala nu trebuia sa ii vada asa,pana la venirea legistilor & co trebuiau acoperiti cu ceva...Pe membrii familiei nu ii ajuta cu nimic faptu ca ii vad rupti sub motociclete. Suntem o tara de frustrati..."Lasa-i ba sa moara,ce nu le place la masina" am auzit de x ori,iar comportamentul autoritatilor(pseudo-pompierii aia impreuna cu pseudo-militianu de la fata locului)prezente este graitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul celalalt deschis pe aceasta tema, in ultimul post se spune ca nu aveau permise si ca un motor era neinmatriculat. Nu stiu cat e de adevarat asta....dar daca e si pe aici tot li se plange de mila.....chiar nu stiu ce sa mai zic. Ori sunt eu nebun, ori s-a intors lumea cu c.uru in sus...si doar eu nu am aflat asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul celalalt deschis pe aceasta tema, in ultimul post se spune ca nu aveau permise si ca un motor era neinmatriculat. Nu stiu cat e de adevarat asta....dar daca e si pe aici tot li se plange de mila.....chiar nu stiu ce sa mai zic. Ori sunt eu nebun, ori s-a intors lumea cu c.uru in sus...si doar eu nu am aflat asta

 

Asta nu justifica felul in care au fost lasati la "expozitie" sau ranjetul discret de pe moaca pseudo-pompierului dintr-un cadru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...