Sari la conținut

accident jucu, judetul cluj


bocosb
 Share

Postări Recomandate

ala e scuter, si ziua, si noaptea.

 

poza e luata aiurea de de net.. cei de la clujeanul nu's tocmai number 1 in presa locala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul implicat in accident e un Suzuki SV650S galben inmatriculat in CJ. Mai multe detatii (destul de sumare) gasiti AICI.

Multa sanatate riderului.

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut de pe patul de spital, pt ca acolo ma aflu acum, la recuperare, dupa doua operatii suferite sambata respectiv luni. Din pacate sunt reale sanse mai am parte de inca una cat de recent. Starea de sanatate este una relativ buna, cea mai mare problema fiind piciorul stang cu trei fracturi deschise, laba piciorului distrusa si alte echimoze pe maini. Cap, gat, corp intregi.

Urmeaza o LUNGA perioada de recuperare.

 

Lucrurile au stat cam asa:

deplasandu-ma dinspre loc. Rascruci spre Com. Jucu la un moment dat am depasit un motociclist(samy) cu pasager salutandu-l cu piciorul drept relativ scurt deoarece am pus piciorul inapoi pe scarita, imediat incepand o curba la dreapta inselatoare pt. mine deoarece se pare ca am intrat in doua derapaje scurte si redresandu-le ajungand langa sau pe axul drumului nemaiputand sa efectuez virajul deoarece curba se strangea, si asa am ajuns sa lovesc prima din cele trei roti ale semiremorcii tractate de tirul de pe contrasens.

 

Pe aceasta cale doresc sa multumesc soferului de TIR, un adevarat profesionist care a avut grija de mine pana la sosirea SMURD

(daca cineva stie despre cine este vorba va rog sa-mi dati detalii. tare as vrea sa-l cunosc personal)

 

Sotiei mele pe care am reusit sa o apelez in momentele cat ma aflam intins pe asfalt si care si-a pastrat capul pe umeri facant toate demersurile pentru a fii salvat de adevarati profesionisti'

 

concluzie:

eu sunt singurul vinovat pt acest accident

CEL MAI IMPORTANT PURTATI ECHIPAMENT COMPLET DE PROTECTIE al meu era de cea mai slaba calitate mai putin casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ne bucuram pentru tine, ca mai esti printre noi...intre lupta intre un TIR si un motor, de prisos sa mai spunem cine castiga.

2. Ne pare rau pentru ranile suferite, si speram sa te refaci rapid si complet, maiales ca te-ai accidentat serios. :angry:

3. Intotdeauna las-o moale in curbe in care nu ai vizibilitate asupra intregului arc al curbei si/sau vin masini pe contrasens!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima

si stai linistit

tuturor ni se intampla sa luam curbele cate o data prea ciudat si sa redresam in ultima fractiune de secunda

 

felicitari ca ai povestit ceea ce s.a intamplat si unii vor intelege ceva...poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut de pe patul de spital, pt ca acolo ma aflu acum, la recuperare, dupa doua operatii suferite sambata respectiv luni. Din pacate sunt reale sanse mai am parte de inca una cat de recent. Starea de sanatate este una relativ buna, cea mai mare problema fiind piciorul stang cu trei fracturi deschise, laba piciorului distrusa si alte echimoze pe maini. Cap, gat, corp intregi.

Urmeaza o LUNGA perioada de recuperare.

 

Lucrurile au stat cam asa:

deplasandu-ma dinspre loc. Rascruci spre Com. Jucu la un moment dat am depasit un motociclist(samy) cu pasager salutandu-l cu piciorul drept relativ scurt deoarece am pus piciorul inapoi pe scarita, imediat incepand o curba la dreapta inselatoare pt. mine deoarece se pare ca am intrat in doua derapaje scurte si redresandu-le ajungand langa sau pe axul drumului nemaiputand sa efectuez virajul deoarece curba se strangea, si asa am ajuns sa lovesc prima din cele trei roti ale semiremorcii tractate de tirul de pe contrasens.

 

Pe aceasta cale doresc sa multumesc soferului de TIR, un adevarat profesionist care a avut grija de mine pana la sosirea SMURD

(daca cineva stie despre cine este vorba va rog sa-mi dati detalii. tare as vrea sa-l cunosc personal)

 

Sotiei mele pe care am reusit sa o apelez in momentele cat ma aflam intins pe asfalt si care si-a pastrat capul pe umeri facant toate demersurile pentru a fii salvat de adevarati profesionisti'

 

concluzie:

eu sunt singurul vinovat pt acest accident

CEL MAI IMPORTANT PURTATI ECHIPAMENT COMPLET DE PROTECTIE al meu era de cea mai slaba calitate mai putin casca.

 

Ai avut ghinion, bine ca nu a fost mai rau.. numele soferului de tir poate il poti afla de la politie

Motorul in ce stare e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu l-am vazut inca deoarece sunt la spital si voi mai sta o vreme p-aci

 

da v-arat niste poze cu piciorul, poate va vor face mai atenti la echipament si viteza

 

Gizaz, man!!! It scares the shit out of me!!!!

 

Trimite pozele astea la Superbike Magazine cu un mic comentariu in engleza ca sigur o sa-ti dea un premiu.

 

La ce accident ai avut, bine ca mai esti printre noi sa ne spui ce ai patit si unde ai gresit.

 

Ce sa mai zic... insanatorire grabnica si ai grija cu recuperarea, nu incerca sa faci pe viteazul ca poti merge si bla bla bla, ci asculta de doctori si ia-o incet pentru ca daca o sa se prinda ceva naspa, o sa tragi toata viata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte nasol..bine ca esti intreg..insanatosire grabnica si recuperare usoara..

 

 

RESPECT :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fii tare...si fii sigur ca la cum arata glezna si nu numai pentru mobilitatea gleznei. dupa ce te externeaza iti recomand calmante puternice naturale care isi fac treaba la fel ca si cele pe baza de morfina(praf te fac) am simtit si eu cam nici 20%din ce dureri poti avea tu.fii tare si bucura-te de fiecare operatie pe care o ai pentru ca te vei face bine. vei fii in continuare pe 2 roti ... sa incepi sa pedalezi la sfatul doctorului cat poti de mult.cam intr-o luna jumate treb sa intru si eu in sala sa scot tije suruburi sarme:)) si placuta(fractura bimaleolara stg. cu deplasare (c-weber),luxatie si diastazis tibio-peronier inferior.).deab astept. numai bine iti doresc , recuperare usoara si sa ai pe cineva aproape.daca duci lipsa cuiva stii unde sa ne gasesti

post-47554-1242164743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne... bine ca n-ai ajuns sub tir... esti norocos ca ai scapat doar cu atat... iti doresc insanatorire sanatoasa si fara incidente (infectii, etc...)!

 

si ai mai multa grija de tine pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, iti doresc sanatate maxima, si sper sa iti revi , dar din ce vad io acolo o sa ai mult de tras. Fi puternic si dai bice inainte ca o sa te faci bine, si bine ca ai pus pozele alea sa vada si reisari de pe aici cu ce se mananca motociclismu, si ca e chiar foarte, da foarte periculos cand te dai cu 200 prin trafic, si nu numai,

 

 

SANATATE MAXIMA OMULE :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu l-am vazut inca deoarece sunt la spital si voi mai sta o vreme p-aci

 

da v-arat niste poze cu piciorul, poate va vor face mai atenti la echipament si viteza

 

pfff cum arata glezna aia...nu aveai ghete speciale? ceva pantaloni sau genunchere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu l-am vazut inca deoarece sunt la spital si voi mai sta o vreme p-aci

 

da v-arat niste poze cu piciorul, poate va vor face mai atenti la echipament si viteza

 

ce sa-i facem, asta-i situatia.

 

stai tu linistit, ca se repara.

o sa stii din timp daca se schimba vremea, dar piciorul se reface.

rabdare si tutun!

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...