Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu trebuie sa te scuzi...fiecare isi spune parerea... Acum, nu am spus ca e rau la Tusnad, ci ca te poti plictisi relativ repede. Apoi, daca tot ne intalnim, e pacat sa ne ducem la un cort si sa ne imbatam 3 zile. Adica mai facem o plimbare .. mai vizitam ceva ... deci trebuie sa fie o zona in care sa te poti misca relativ usor. hai sa luam exemplu Lacul Sf Ana..1 ora drumul, si inca 1 ora maxim 2 de stat in zona ... si? mai departe?

 

eu sper din toata inima , desi nu stiu daca o sa mai am mobra pana atunci , sa reusiti sa va intalniti unde credeti voi ca e mai bine pentru toata lumea si sa iasa o intalnire reusita...dar ma indoiesc de faptul ca or sa fie asa multi amatori de drumetii intr-un timp atat de scurt , incat sa vezi toate locurile care-s de vazut si sa intervina plictiseala...asta am vrut sa zic , nicidecum ca s-ar sta batut in cuie cu snaptu in nas :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heeeelllp.....nu mere bikeshop si nu stiu ce sa fac, cacao-mash pe el upgrade, sau ajutati-ma voi ca nu imi arata nici o poza da la nici un anunt si nu pot posta anunt nou, cand dau salvare anunt imi arata pagina de inceput de postare anunt dar fara nici o completare. Bagami'as

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sugestia mea este asta:

punem pe hartie cateva perioade si votam ... vedem cati suntem. daca ne strangem 2-3...e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi pun niste poze pt. un posibil loc de intrunire, pe langa Lacul Sfanta Ana:

Aici este complexul turistic unde putem sta (Complexul turistic de vara, camping "Univers")

Sf_Ana_120.jpg

Aici este o panorama, de undeva de sus..

Sf_Ana_105.jpg

In complex:

P1010811.jpg

P1010810.jpg

P1010804.jpg

Si nu in ultimul rand, Lacul sf. Ana

P1010766.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la a 2-a poza ,unde zici ca este o panorama de undeva de sus...cum ii zice acolo sus ca nu mai stiu.."piatra...." sau ceva de genu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la a 2-a poza ,unde zici ca este o panorama de undeva de sus...cum ii zice acolo sus ca nu mai stiu.."piatra...." sau ceva de genu?

Nu stiu, ca eu nu am urcat..am fost un grup mai mare si au facut ei poza aia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti .. cu o intrebare :

 

Ce face piesa asta?

 

Si ce alte amortizoare sunt bune pentru b6 96 ?

 

 

 

 

Chestia cu intalnirea ( ca sa-mi dau si eu cu parerea ) : suntem prea putini pentru o intalnire in tara si nici atat de entujiasti deci nu prea cred ca o sa fie super reusita .

 

Dar daca va decideti, pe undeva prin tara, eu o sa incerc sa apar , oriunde o fi , oricand o fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine n-a vazut banditu' lu' LordGrec sa-l vada, ca are ce vedea.

 

Lordule, pissssda mobra ta! place mult!

 

PS: man, de ce ramaneati mereu in urma (partea din spate a grupului) vineri spre mare?

 

Merci domnule rocker...dar stii cum e...gusturile nu se discuta(unora nu le plac mobrele negre ca sunt prea banale...dar mie imi merge la casa sufletului negrul cu metal-ul :huh: )

 

Ramaneam in urma pt ca s-a stabilit de la inceput ca 2-3 mai cu experienta sa conduca tribul ,incepatorii sa-i tinem la mijloc ...si eu daca am zis ca stau ultimul si era deja luat locul...am stat penultimul :crack: si incepatorii mergeau f f legal(mai ales pe ud) si nu m-a lasat inima sa-i las singurei, apoi dupa ce am alimentat am dat cu bagsterul peste butoiasul de frana si l-am rupt si am ramas in urma ultimii 20-30km ca nu mai aveam frana fata...(nu m-am gandit ca o sa merg si cu bagaje cand am conceput-o...)

Bafta si scuze de intarziere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sa stiti ca respect ideea originalitatii dar totusi semnalele de la bandit sunt cam mari, inteleg ca trebuie sa fie vizibile dar totusi.

Daca pun unele mai mici exact sub sa si in fata langa far sau eventual am vazut un far cu 2 becuri + semnale in el. Arata mai bine? Am probleme la RAR sau ITP?

Sau daca aveti banditi modificati astept cateva poze.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

si eu ma temeam ca am semnale prea mici...

Am mers la RAR si am intrebat daca trebuie sa le schimb. Tipul de acolo, foarte amabil, mi-a zis ca nu trebuie fiind omologate UE. Adica au pe ele un indicator E9 (alea pe fata) si E11 (alea pe spate). Din cate am inteles daca au acel "E", inseamna ca au omologare UE.

 

 

PS Cu ideea <<pune-le tu mici si pe urma mira-te de ce vin conservarii tavalug pe tine... >> sunt complet de accord...

Eu asa am luat moto si ma bate gandul sa montez unele mai "zdravene".

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sa stiti ca respect ideea originalitatii dar totusi semnalele de la bandit sunt cam mari, inteleg ca trebuie sa fie vizibile dar totusi.

Daca pun unele mai mici exact sub sa si in fata langa far sau eventual am vazut un far cu 2 becuri + semnale in el. Arata mai bine? Am probleme la RAR sau ITP?

Sau daca aveti banditi modificati astept cateva poze.

Va multumesc.

pune-le tu mici si pe urma mira-te de ce vin conservarii tavalug pe tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat mai e asigurarea pe 6 luni ? tot 120 ron? la talharu de 600

am dat 125 ron la euro ins parca..

:laugh: asigurarea la bandita costa 330€ pe 6 luni iar la masina 620€ tot pe 6 luni asa ca sunteti norocosi ca asigurarile in tara au ramas la acele nivele, noi sa fim sanatosi si sa avem asfalt uscat ca pasiunea noastra oricum este priceless :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: asigurarea la bandita costa 330€ pe 6 luni iar la masina 620€ tot pe 6 luni asa ca sunteti norocosi ca asigurarile in tara au ramas la acele nivele, noi sa fim sanatosi si sa avem asfalt uscat ca pasiunea noastra oricum este priceless :cheers:

valeleuuu...ne sperii cu scorurile astea

 

revin....a implinit topicul 1000 pagini...la cat mai multe!!!

Editat de jordash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma batea gandul sa schimb semnalele, (evident din motive de look) dar cand am vazut cum se aprind la mai multe persoane, am zis "lasa"..

Abia le vezi, mai ales ziua..Astea originale, pai se vad frate..si asa stiu ca vede tot romanul in ce directie vreau sa cotesc :peace:

 

Sa nu mai zic ca e posibil sa ai probleme la RAR..banuiesc ca nu toate, dar majoritatea au..

Sau sa te opreasca politia+rar si sa ramai fara talon, se pot intampla si d-astea..

 

Si de ce atata bataie de cap ? bani cheltuiti, timp pierdut..etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am niste semnale pe spate care in timpul zilei sunt invizibile. cu taote astea, n-am avut niciodata probleme la schimbarea benzilor. dintr-un singur motiv: Dau semnal si apoi ma uit in oglinda si intorc capul in spate de cateva ori s ama asigur ca am unde sa ma bag. si ca sofer, va spun din experienta, iti da cu virgula cand vezi un motociclist ca se zbate ca epilepticu pe langa tine :))). oricum, tre sa-l schimb si eu semnalele si sa-mi pun unele sanatoase eventual pe leduri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vad cand schimbi directia de mers ... am patit-o si eu ...

adica banda nu ?

 

 

eu nu am avut probleme dastea si nu dau semnal niciodata cand schimb banda ( cu masina dau )

eu cand depaseam sau cand devansam o masina o faceam intr o secunda ,sa nu aibe timp sa faca nimic

eu mergeam non stop cu faza lunga si tot nu m a vazut

 

pe viitor imi voi pune cele mai nesimtite xenoane(evident voi merge pe faza lunga) si cea mai nesimtita toba , asa ca o aroganta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...