Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum se prinde acel guler sau colier mai lat care face legatura intre tevile de esapament si teava de la toba

Unde gasesc si eu un asa colier (guler)?

Pai nu cred ca trebuie exact la fel..gasesti la orice magazin de piese auto..

Toba intra in galerii..acolo ai un surub care fixeaza toba si un colier de strangere + surubul care prinde finala de scarita..

Acum o doua luni cred ca am inlocuit toba sport cu cea stoc, ma pregatesc de ITP..mi-am achizitionat si cauciuc stoc, mai trebuie sa-mi cumpar pana in martie: ulei+filtru si placute frana spate..in rest, km sa fie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Mai misca cineva in front?

Eu am dat azi o tura prin oras, e soare si 5 grade afara. Am fost la OMV sa-i dau un jet, apoi i-am curatat si uns lantul, l-am acoperit in garaj cu paturica si sta cuminte acolo. Bateria nu i-am dat-o jos inca (ar fii prima iarna in 6 ani cand fac asa ceva) desi am zis ca i-o voi da. Nu pot, pur si simplu nu pot. Nu se stie iarna asta cand ma mai mananca sa ies o tura (am asigurare pana in martie).

Au venit ambii mosi deodata la Bandit si i-au adus un set nou de mansoane, ulei plus filtru si (pentru confortul meu sufletesc)un set de rulmenti pentru jug. Am ajuns la concluzia ca numai aia imi pot cauza voblajul, desi odata ce am umblat la rulmenti si am slabit putin jugul, miscarea parazita se atenuase. Insa stiti cum e, tre sa fie ca ceasurile elvetiene, totul sa mearga si sa sune brici.

A, da, am scris ce i-am cumparat ......cum era faza aia, nu il vand , numai ma laud. :bounce:

Iarna scurta va doresc si lui Razvanusv sa iasa bine din faza cu accidentul, si fizic cat mai ales cu asigurarile etc si in primavara sau mai repede sa ne prezinti noua jucarie.

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45.gif Eu astept cu nerabdare radiatorul de kult 1200 ...din Germanica.

 

 

Care ......a ajuns cu bine.

Acum sa-l vedem si la treaba, dar asta mai prin martie cand am sa-l montez + ulei + filtre :bigstar:

 

post-28174-0-02466600-1323326396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva care are magnet pe surubul care se desface, pentru a scoate uleiul din motor ?

E folositor ? Se gaseste si la noi, sau doar pe ebay ?

 

aah, inca ceva, unde gasesc si eu un silencer leo vince ?

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva care are magnet pe surubul care se desface, pentru a scoate uleiul din motor ?

E folositor ? Se gaseste si la noi, sau doar pe ebay ?

da, eu am. la fiecare schimb de ulei gasesc vreo 30-40 de gagici bune de tot pe el da' n-am ce face cu ele ca-s prea mici :( in rest la mare lucru nu e bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, eu am. la fiecare schimb de ulei gasesc vreo 30-40 de gagici bune de tot pe el da' n-am ce face cu ele ca-s prea mici :( in rest la mare lucru nu e bun...

 

 

Uoooou!

 

Nu am putut sa ma abtin. Bine ai revenit Calin.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Red, cat ai dat pe radiator?

Vreau si eu adresa de unde ai comandat, daca se poate si daca vrei sa mi-o dai. Ma intereseaza si pe mine un astfel de radiator. Multam fain.

 

 

M-a costat 85 euro cu tot cu transport si l-am licitat pe ebay.de.

Daca esti interesat mai sunt doua pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaurile de prindere sunt la fel sau tre sa faci niste adaptari?

 

PS: eu am inceput sa imi caut bujii :D tot de pe ebay, daca voi avea si bani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaurile de prindere sunt la fel sau tre sa faci niste adaptari?

 

PS: eu am inceput sa imi caut bujii :D tot de pe ebay, daca voi avea si bani :)

 

 

Gaurile sunt la distante identice.

De ce sa cauti bujii pe ebay ??? Chiar nu gasesti la noi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba gasesc, dar la super preturi :laugh:

 

PS: 7-9 lire bucata iridiu. In tara sar de 80 lei bucata. Nu merita!

 

Eu cred ca am sa trec pe Denso :D http://www.ebay.co.uk/itm/110681692194?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba gasesc, dar la super preturi :laugh:

 

PS: 7-9 lire bucata iridiu. In tara sar de 80 lei bucata. Nu merita!

 

Eu cred ca am sa trec pe Denso :D http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649

 

NU te sfatuiesc sa pui iridiu pe carburatie. Sunt facute pentru injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de informatii Red

Am dat de alta acu.

Cand dau semnalizare stanga sau dreapta, se aprind semnalizatoarele si stau aprinse continuu, fara sa mai aiba intermitenta, aprin - stins.

Sa se fi bulit releul de semnalizare?

Cine ma ajuta sa-mi spuna unde il gasesc pozitionat pe mobra, ca pana le invat pe toate cred ca imbatranesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva care are magnet pe surubul care se desface, pentru a scoate uleiul din motor ?

E folositor ? Se gaseste si la noi, sau doar pe ebay ?

 

aah, inca ceva, unde gasesc si eu un silencer leo vince ?

 

daca te referi la un db-killer, am eu unul dar nu stiu daca provine cu siguranta de la leo vince. cel mai bn ar fi sa imi dai pe pm dimensiunea interiorului tobei. cu restu' ne-om intelege noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU te sfatuiesc sa pui iridiu pe carburatie. Sunt facute pentru injectie.

 

Merci mult de sfat. Eram oricum cu inima indoita sa pun iridiu ...

 

PS: oricum ce ti-am dat eu nu e iridiu. Iridiua au I27A...alea sunt U27ETR...sunt platina sau normale.

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am Bandit da mai urmaresc si eu niste topicuri, asa: pentru Razvanusv-insanatosire grabnica, nasol cu accidentul, bine ca esti sanatos. Pentru Banditrider: daca vrei sa iti faci unu al tau vorbeste cu CristianIonescu de pe forum sau Rados, lucreaza impreuna, iti face un silencer ca din fabrica. Daca doresti doar pentru RAR ti-l pot imprumuta pe al meu ca am tot un LeoVince SBK Titanium.

Pai vreau unul original, o sa-l folosesc doar cand ies seara..Mai fac astia filtre cu RAR si sa nu am probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

`

Multam de informatii Red

Am dat de alta acu.

Cand dau semnalizare stanga sau dreapta, se aprind semnalizatoarele si stau aprinse continuu, fara sa mai aiba intermitenta, aprin - stins.

Sa se fi bulit releul de semnalizare?

Cine ma ajuta sa-mi spuna unde il gasesc pozitionat pe mobra, ca pana le invat pe toate cred ca imbatranesc.

 

 

Salut,

eu pe un scuter, am schimbat vreo 3 relee de semnalizare ca se tot ardeau. Pana la urma am pus unul de Dacia 1300 de la dezmembrari (10 lei). Prin incercari am nimerit cum se leaga firele si mergea perfect.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...