Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Vad ca nu pot tine pasul cu unii care posteaza si in vis ce le trece prin cap,fara sa verifice inainte...dar ce sa-i faci asta-i viata de lamer,forumist(ca numai aici se poate)....nu ma obosesc sa raspund decat razand privind poza postata de Alin.

 

 

ca va intrebati ce mai face Emppu...as putea eu sa va zic ca e tot bandit x2 in familie,are concerte si intra mai rar pe aici din motive destul de evidente.(il felicit pe aceasta cale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aline, spune-mi te rog daca stii cum e drumul intre Huedin si Horea :D ... vreau sa trec cu motorul pe-acolo si trebuie sa stiu daca e practicabil ... Merci! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ti-ai schimbat ma seaua/codita? gingere!

eu ?

Da nu stii ? ... doar ai vazut-o la mare. Am 2 randuri de burete ... :rolleyes: stau ca un pasha in perne de puf...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mare inca te dureau o0-le de la ea...

ma dureau urechile de la netoba... nu oole :D

Oole ma dureau inainte sa pun al doilea strat de burete ... adica cu o zi inainte :P

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline, spune-mi te rog daca stii cum e drumul intre Huedin si Horea :D ... vreau sa trec cu motorul pe-acolo si trebuie sa stiu daca e practicabil ... Merci! :cheers:

Ma, peisajul e fain :rolleyes:

Din Horea vi pe asfalt cat de cat ok, insa urmeaza apoi cativa km de drum de praf cu pietre din alea naspa iesite de jumate. Io zic cam 15 km, nu mai stiu exact deoarece ploua cand am mers eu si numai la numarat km nu imi statea capul, plus ca era plin de vaci pe drum. Insa calculand in cap viteza de deplasare si timpul in care am strabatut-o cam atat estimez. Deci acolo e endureala dar banditul face fata. Apoi, cand te apropii de statiunea Fantanele apare asfalt ca in palma si asa e pana in Huedin (asta din amintiri de anul trecut, eu anul asta am coborat de la Belis-Marisel-Tarnita-Gilau, insa anul tercut drumul spre Huedin era chiar ok).

Din Huedin? Vi inca 70 de km la o cafea?

L.E. Acum vad ca de fapt ai intrebat din Huedin in Horea nu invers, intoarce ce am scris. Adica pana la Belis-Fantanele e ok, apoi urmeaza portiunea gay ( la tine va fi pe coborare) dupa care asfalt rezonabil pana la Horea.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e asa de important subiectul faruri, sa va mai zic ceva.

am mai scris ca am incercat Philips Megaultrasupervision. personal, diferenta mi se pare insesizabila.

dar orice super bec v-ati pune sa stiti ca pe fire si prin rezistenta de contact de la intrerupatoare se pierde o gramada de tensiune. eu am ajuns sa masor treaba asta cind am montat xenonul, ca nu stiam de ce cind l-am probat conectindu-l direct la baterie a mers si cind l-am pus pe motor nu. se pierdea in jur de 1V, daca nu mai bine. oricit de nesimnificativ pare voltul ala, diferenta e vizibila pt. ca nu exista directa proportionalitate intre tensiune si intensitatea luminoasa.

exista chiar instalatii electrice aftermarket cu fire mai groase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Huedin? Vi inca 70 de km la o cafea?

L.E. Acum vad ca de fapt ai intrebat din Huedin in Horea nu invers, intoarce ce am scris. Adica pana la Belis-Fantanele e ok, apoi urmeaza portiunea gay ( la tine va fi pe coborare) dupa care asfalt rezonabil pana la Horea.

 

De fapt eu am gresit; e in sensul in care ai scris prima data! Vin dinspre Arieseni, unde innoptez si merg spre Dej. Mi-e greu sa cred ca ma pot abate 70 de km, dar nu se stie niciodata :D

 

Traseul e unul lung si depinde mult de drum, de consum, de timpul facut intre opriri ..

 

De la Arieseni am drum lung in ziua aia, pana la Borsa. Asadar..e greu de spus de-acum. Poate doar daca mai fac o oprire ...

 

PS: mersi de info, inca nu stiu daca merg pe Turda sau pe Huedin .. mai am timp pana in septembrie!

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu pot tine pasul cu unii care posteaza si in vis ce le trece prin cap,fara sa verifice inainte...dar ce sa-i faci asta-i viata de lamer,forumist(ca numai aici se poate)....nu ma obosesc sa raspund decat razand privind poza postata de Alin.

fata ta de clovn care ia penis in c.ur e-n schimb un deliciu. va reamintesc ca acest capsunar rrom cu fata de luator de penis in c.ur m-a amenintat cu bataia psi-o sa-i raspund pina o sa se abtina sa mai posteze pe acest topic :) cit timp tiganul homosexual o sa mai posteze, o sa-i raspund. v-as posta si-o poza a clovnului mirositor de anus, dar hard diskul meu n-a mai suportat-o si-a disparut.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt eu am gresit; e in sensul in care ai scris prima data! Vin dinspre Arieseni, unde innoptez si merg spre Dej. Mi-e greu sa cred ca ma pot abate 70 de km, dar nu se stie niciodata :D

 

Traseul e unul lung si depinde mult de drum, de consum, de timpul facut intre opriri ..

 

De la Arieseni am drum lung in ziua aia, pana la Borsa. Asadar..e greu de spus de-acum. Poate doar daca mai fac o oprire ...

 

PS: mersi de info, inca nu stiu daca merg pe Turda sau pe Huedin .. mai am timp pana in septembrie!

Zona de la Arieseni spre Huedin e superba, adica cea de care scriam mai sus. Insa daca o faci in septembrie, tre sa tii cont musai de prognoza meteo si sa ai bulan mare. La gluma , localnicii din Belis, daca nu ploua 3 zile zic ca a fost seceta mare :laugh: . Acolo ploua in draci.

De altfel si faza cu Turda e ok, adica valea Ariesului. E de vis peisajul.

Grea decizie :-L

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditul ratacitor a ajuns in Praga aseara. Dupa cum am promis, postez o poza cu "mobre de uz casnic" :)))) Ne vom odihni cateva zile pe aici, apoi vom continua drumul din Praga spre Linz si mai departe spre Viena. Cand ne vom intoarce acasa, voi face traseul exact p unde am fost, pentru ca, evident, nu prea are legatura cu traseul initial :))). NU am mers nici macar un metru pe autostrada ;) am ales numai drumurile nationale si judetene.Cheers!!!

 

post-35709-0-20255500-1344663803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! am si eu o pereche de bobine de inductie si o rampa de carburatoare de vanzare pentru bandit 600 an 2000-2004, daca are cineva nevoie de asa ceva: 0765140314. Drumuri bune!

 

Salutare,

 

Cat ceri pe bobinele de inductie?

 

Multumesc frumos,

Bora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca n-ati aruncat inca un ochi la accidente, m-am ales cu carena dreapta si cea de sub far sparte intr-un micut accident. si-a mai facut careva plasticele la mobra pe asigurare in bucuresti? eu ma gandesc ca alegerea este intre elf workshop si motorteam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata ta de clovn care ia penis in c.ur e-n schimb un deliciu. va reamintesc ca acest capsunar rrom cu fata de luator de penis in c.ur m-a amenintat cu bataia psi-o sa-i raspund pina o sa se abtina sa mai posteze pe acest topic :) cit timp tiganul homosexual o sa mai posteze, o sa-i raspund. v-as posta si-o poza a clovnului mirositor de anus, dar hard diskul meu n-a mai suportat-o si-a disparut.

 

Pacalici cu urme de lant in palma,ti-a picat si tie fisa?...cam greu tati...

 

1 peste jumatate din banditii de pe aici ma stiu din real life(a nu se intelege real life jocul pt tine ;) ),deci nu tre' sa te obosesti cu poza mea gasita pe net

 

2 de unde imi sti tu prietenii...?

 

3 Si rrom capsunar daca eram,nu as fi fost mai penibil decat esti tu(eu nu ma dau la costum,pantofi,cravata pe bandit ca ultimii ghertoi)

 

4 vrei sa ajungi la 10mii posturi in maniera asta penibila cum ai ajuns la 5mii?

 

 

Avand in vedere ca nu ne-am intalnit niciodata fata in fata si nu ne cunoastem cum poti sa afirmi cele de mai sus?

 

P.S. Am multi prieteni medici(tot "spargatori de seminte")poate te pot salva/vindeca ;) ...ce zici...?

 

daca n-ati aruncat inca un ochi la accidente, m-am ales cu carena dreapta si cea de sub far sparte intr-un micut accident. si-a mai facut careva plasticele la mobra pe asigurare in bucuresti? eu ma gandesc ca alegerea este intre elf workshop si motorteam.

 

Sorry to hear....vezi si tu cu cine are decontare directa societatea de asigurare...dar din punctul meu de vedere elf e mai credibila pt constatatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, are cineva de vanzare (sau stie pe cineva care are ) un far de bandit `98, sau unul care sa se potriveasca?

Mersi fain

 

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanzare-accesorii-echipament-motociclete-farlampa+suzuki+vs+600%2c800%2c1400+intrudermodel+usa%2c+fara+bec+pozitie%2c+numai+1+-169034.html

 

Intreaba de dimensiuni. Poate se nimereste.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CalinD, on 11 August 2012 - 01:32 AM, said:

fata ta de clovn.........

 

Pacalici cu urme de lant in palma,ti-a picat si tie fisa?...cam greu tati...

 

1 peste jumatate din banditii de pe aici ma stiu din real life(a nu se intelege real life jocul pt tine ;) ),deci nu tre' sa te obosesti cu poza mea gasita pe net

 

2 ...

...........ce zici...?

 

 

Mai... voi ati inebunit de tot? ce-i cu atitudinea asta? ma asteptam la mai mult de la voi. pentru limbaj cred ca meritati AMANDOI cel putin cate un warn daca nu si mai mult de la un admin.... sincer, nu ma asteptam sa citesc asa ceva pe banditmania.

 

enjoy... daca mai puteti... :(

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, are cineva de vanzare (sau stie pe cineva care are ) un far de bandit N`98, sau unul care sa se potriveasca?

Mersi fain

Scuze pentru omisiune

Editat de Zyprexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, are cineva de vanzare (sau stie pe cineva care are ) un far de bandit N`98, sau unul care sa se potriveasca?

Mersi fain

Scuze pentru omisiune

vorbesc cu un prieten care dezmembreaza unul...daca ai noroc ai daca nu...sorry..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...