Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu cred ca conteaza cum e pus axul....l-am avut si asa, si cum trebe, n-am simtit nicio diferenta. cum l-a pus el e mai usor de strans daca esti dreptaci, ca ai piulita pe dreapta :)

Editat de MotoRocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axul e tras de roata in sensul stringerii indiferent de cum e pus. nu se desfac piulitele de la culbutori, care-s pe filet de 4 si strinse la un cuplu infim in comparatie cu cei 100Nm de la roata. si culbutorii aia se izbesc in supape de 200 ori pe secunda in redline. sau cele de la biele, oala de ambreiaj etc.

de desfacut nu se desface ala, singura problema reala poate sa fie cea de care a zis banditbiker82. eu am patit cu toba aftermarket, am pus-o intr-o pozitie deampulea si s-a atins de bascula, am o mica botitura pe interior.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara domnilor . Am nevoie urgenta de robinetul de la rezervor pentru Bandit din 2000 ? Aveti careva ori vreun numar de telefon unde as putea gasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara domnilor . Am nevoie urgenta de robinetul de la rezervor pentru Bandit din 2000 ? Aveti careva ori vreun numar de telefon unde as putea gasi?

Daca te ajuta doar kit-ul de reparatie il gasesti aici http://www.romimoto-piese.ro/vehicle/41937/category/10207000000/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi banditologi, care aveti borduri aftermarket si isi fac treaba bine, da-ti-mi niste linkuri sa imi fac si eu o parere, incep sa ma descurajez cu bordul meu accidentat. Ms anticipat. Banditul e din 96, in caz ca are importanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am si eu pasarica care ma ciocane in cap.

Trebuie sa fac un drum de 50km cu banditul joi noaptea si ma intorc vineri seara, pentru mine nu imi fac griji ca o sa am vreo 4 perechi de pantaloni si 3 geci :)) dar motocicleta are ulei 15w50(de vara) si temperatura va fii 3 -5 si ma ingrijorez sa nu ii fie frig.

Voi ati mai mers in decembrie?

Ma gandeam sa ii pun un carton pe radiatorul de ulei sau macar pe jumatate sa nu o afectez cumva...voi ce credeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saua e facuta la darian acu vreo 2 ani

 

daca-i pui si-un belly-pan alb, parca l-ar completa cumva.

unde ai facut saua, de suriozitate?

cu siguranta ca am sa-i pun da nu stiu de care...si niste oil covere de alea...off dar no more $$$ deocamdata zic pas...pauza rezervorul si plasticaraia au mers la vopsit din nou ca nu mi-au placut cum au iesit,mai trebe far,ceasuri,toba saua va fi modificata la motodan,nu stiu aripa aia spate daca o mai pun si ce sa fac cu ea sa o mai tai sa o fac tot alba? asi vopsi albe si aparatorile de la airbox,dar nu stiu cum or sa se vada....multe intrebari,prea multi bani...NU MAI INTELEG NIMIC....SIMT CA-MI SCAPA CEVA...DAR NU STIU CE...

 

aaaa...oglinzi,mansoane,ulei...maine ma apuc sa desfac carburatoarele sa vad si eu...oare ce au inauntru...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru si evacuarile unde/cum le-ai vopsit?sunt curios cum o sa arate evacuarile dupa cateva mii de km

cu asta: silica ceramic paint....blablabla...marketing... si eu sunt curios cat or sa tina...post-79406-0-46628300-1387786228_thumb.jpg

 

teoretic ar trebui sa tina,zice ca la caldura degajata vopseaua aia se polimerizeaza mai a dreaq sigreu o mai dai jos...dar cum totul in lumea asta e vrajeala nu-mi fac mari sperante cu toate ca e facut in state si aia mint cu 2-3 la suta mai putin ca europenii dar cine stie... oricum am murit de ras cand citeam pe spray-ul asta warningurile pt prosttii de americani sa nu te dai cu el in ochi,in gura in nas,sa mu dai pe matza pe caine,etc plus un avertisment special pt statul california ca cica provoaca impotenta...cretini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani frati Banditi !!!

Sanantate si fericire voua si celor dragi , sa ne vedem sanatosi, si poate mai avuti putin ...

Anul ce se sfarseste a fost pentru mine cel mai prost, sper sa se termine mai repede, sa vina altul mai prosper !!!

CRACIUN FERICIT !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ma poate ajuta cineva cu un manual in pdf pt un bandit 600 N din '95-'96 ?

multumesc anticipat si sarbatori fericite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...