Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut baieti, dupa ce am vandut banditul am rams cu ceva piese de rezerva, vreau sa le vand deoarece ma incurca prin garaj

din ce imi aduc aminte acum e un motor complet cu carburatoare si galerie, radiator ulei, capac stanga lipsa(exista unu sparg pus in locul celui care a fost luat de pe motor),Furca, cu aripa si juguri, 2 ghidoane,suport topcase 2bucati GIVI monokey, un far, ....bobine de inductie cred ca sunt 4, carene spate 1 set

Astept oferte, preturile le stabilim impreuna



Am uitat sa specific ...piesele provin de pe un bandit din 97 cu 30000km la bord, cel verde care mi-a fost furat pentru colegi care ma cunosc

salut baieti, dupa ce am vandut banditul am rams cu ceva piese de rezerva, vreau sa le vand deoarece ma incurca prin garaj

din ce imi aduc aminte acum e un motor complet cu carburatoare si galerie, radiator ulei, capac stanga lipsa(exista unu sparg pus in locul celui care a fost luat de pe motor),Furca, cu aripa si juguri, 2 ghidoane,suport topcase 2bucati GIVI monokey, un far, ....bobine de inductie cred ca sunt 4, carene spate 1 set

Astept oferte, preturile le stabilim impreuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Aveti idee de unde sa iau si eu un parbriz fumuriu mai rezonabil pentru un 600 S ca nu as da 400-500ron pe unul.

Imi luasem unul de pe ebay cu 12dolari si atat a facut adica nu se potrivea cum trebuie era ondulat unde nu trebuia

.....pana la urma m.am sprijinit intr.un colt si s.a rupt:)) asa ca l.am aruncat direct.

Ma gandeam sa imi iau unul original la mana a2a in stare buna si sa il vopsesc fumuriu

Editat de alexdx09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-astazi a fost o zi superba,parca vine primavara...unii au si inceput sezonul...eu doar am profitat de vremea frumoasa si am scos si eu ''bebelusul'' dar nu la plimbare ci la o sedinta foto in fata garajului ;)



poate o termin si eu luna asta,dar mai am de cumparat farul,instrumentele bord,toba esapament,retapitare sa,ulei si....gata! aaa...si deoarece am rerutat toate firere alea ce stateau gramada in far,mai trebuie sa refac traseul pt far si instrumente dar dupa ce le am.

post-79406-0-26633100-1389448942_thumb.jpg

post-79406-0-58252800-1389448943_thumb.jpg

post-79406-0-07988000-1389448945_thumb.jpg

post-79406-0-64855800-1389448946_thumb.jpg

post-79406-0-24986000-1389448948_thumb.jpg

post-79406-0-67456400-1389448949_thumb.jpg

post-79406-0-13486400-1389448951_thumb.jpg

post-79406-0-22372100-1389448953_thumb.jpg

post-79406-0-62390900-1389448954_thumb.jpg

post-79406-0-40779200-1389449047_thumb.jpg

Editat de dozz-yone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-astazi a fost o zi superba,parca vine primavara...unii au si inceput sezonul...eu doar am profitat de vremea frumoasa si am scos si eu ''bebelusul'' dar nu la plimbare ci la o sedinta foto in fata garajului ;)

 

 

poate o termin si eu luna asta,dar mai am de cumparat farul,instrumentele bord,toba esapament,retapitare sa,ulei si....gata! aaa...si deoarece am rerutat toate firere alea ce stateau gramada in far,mai trebuie sa refac traseul pt far si instrumente dar dupa ce le am.

Vad ca singurul subiect care trezeste interest pe Banditmania e consumul.

 

Iese ok man, vezi doar sa ai grija sa nu dai cu ea de pamint. Cu ce-ai vopsit motorul? N-am fost pe faza.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin. am vorbit aseara, face zilele astea niste socoteli si o sa pun o calculatie aici. cel mai nasol lucru ar fi timpul, toti muncim in cursul saptamanii pana la ore destul de tarzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@ dozz-yone - ti-a estit foarte foarte fain! Bravo tie! Ai muncit ceva, ai bagat ceva bani dar a iesti foar frumos! Dupa parerea mea iti trebuie doar stikere care sa semene cu originalul

 

Doresc si eu cateva pareri "banditesti" - Ce parere aveti de Repsol Moto Rider 4T 10W40 4L - am vazut ca este la un pret bun, dar nu stiu daca-i place Banditului...

 

Pana acum am folosit doar Motul 5100.

Acum ma gandeam sa mai schimb... am auzit ca foarte bun este Motul 300V, dar care este si cam scump...

 

Astept pareri!

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@warlock - multumesc! La 7100 ma gandeam si eu... (ca o optiune OK) ca am auzit ca e mult mai bun decat 5100 si nu arde la buzunar :)

 

Despre Castol aud foarte multe pareri diferite...

Din acest motiv intreb la topicul de banditi, Ceea ce e bun la ceva se poate sa nu fie asa bun la Bandit.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am folosit si folosesc motul 5100. cred ca 7100 e pentru sportive, daca o arzi in ture mai mari e ok 7100 dar la mers mai cuminte 5100 e perfect. am folosit repsol la furca , nu eram in bani si am luat ca era mai ieftin...



un service bun in pantelimon unde sa fac si eu revizia batranicii de mai jos stiti ?

post-73897-0-26335000-1390388668_thumb.jpg

Editat de banditbiker82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...