Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A zis ca e prea scump pe ebay...

 

"prea scump" ... pai in alta parte nu prea mai gasesti ... sau poate doar daca e vreo ocazie pe undeva :P

 

anyway ... ieri mi-am luat un set de Mitas E-09, m-a costat 380 RON la Chemtraders ... :)

 

abia ajtept vechendu' sa le montez si sa ma dau pe coclau cu "dansa" :laugh:

 

voi la cati km schimbati bujiile ? in manual zice ceva de verificat la 6000 si schimbat la 12, e ok asa, nu ?

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servus,

bujiilese schimba in functie de cum le uzeaza motorul

aprindere ,compresie (afumate), benzina (carburatie), etc.

mai conteaza si unde sunt facute - fabricat u.e. si ele sunt made in china.

verifici si iei masuri in functie de situatie

asa[ca i-ti doresc sa mai poti face pipi dupa o tura pe vremea asta.

si traditionalul ASFALT USCAT.

 

 

 

 

quote name=sherky' date='Dec 3 2008, 10:23 AM' post='1603802]

"prea scump" ... pai in alta parte nu prea mai gasesti ... sau poate doar daca e vreo ocazie pe undeva :P

 

anyway ... ieri mi-am luat un set de Mitas E-09, m-a costat 380 RON la Chemtraders ... :)

 

abia ajtept vechendu' sa le montez si sa ma dau pe coclau cu "dansa" :laugh:

 

voi la cati km schimbati bujiile ? in manual zice ceva de verificat la 6000 si schimbat la 12, e ok asa, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monteaza-le si o sa vezi cum se schimba total datele problemei. In teren o sa lashi shantzuri adanci in urma... Eu sunt super multzumit de ele. Acum ma duc in garaj sa le montez, ca am Anakee-urile pe ea, pentru ca faceam drumuri mai lungi. Dar acum incepe iar joaca pe dealuri. Mai ales ca pamantul e numai bun de iesit la arat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monteaza-le si o sa vezi cum se schimba total datele problemei. In teren o sa lashi shantzuri adanci in urma... Eu sunt super multzumit de ele. Acum ma duc in garaj sa le montez, ca am Anakee-urile pe ea, pentru ca faceam drumuri mai lungi. Dar acum incepe iar joaca pe dealuri. Mai ales ca pamantul e numai bun de iesit la arat...

 

:) :P :crack: am fost mai devreme cu mobra cu Mitasurile montate - am trecut prin noroi, drum de piatra, drum de pamant, prin nisip, pietris etc ... sunt foarte tari gumele astea ... m-am intalnit cu un baiat cu un 450EXC si maine bagam o plimbare .. de-abia ajtept ... sper sa nu ninga deloc "iarna" asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

De unde pot cumpara geamul de la o oglinda de RD04? Nu am nevoie de toata oglinda, doar de geam, cazatura nu a fost atat de puternica :D

 

Multumesc,

 

 

Vampi

 

pei nu-l poti taia dintr-o oglinda normala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinda originala e un pic panoramica. Nu se gaseste de cumparat doar sticla. Ai 2 optiuni:

- cumperi toata oglinda

- te duci la un atelier de oglinzi si iti taie aia un disc, e mai tricky sa-l pui la loc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata oglinda e cam 12e cred sau 15.. am cumparat eu una.

sfatul meu e , daca nu sunt banii o problema, sa iti iei oglinda moto, nu geam. asa cum ti s-a spus mai sus, oglinda moto nu e perfect plana ca cea din baie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

De unde pot cumpara geamul de la o oglinda de RD04? Nu am nevoie de toata oglinda, doar de geam, cazatura nu a fost atat de puternica :D

 

Multumesc,

 

 

Vampi

 

uite aici: http://cgi.ebay.de/Spiegel-Honda-XRV-650-X...%3A1|240%3A1318

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la tipii din linkul de mai sus cred ca am cumparat si eu. vezi ca iti vine o singura oglinda.. eu am crezut ca sunt doua si am luat desi nu aveam nevoie.. acum sta in cutie linstita si asteapta .. sper sa nu o folosesc niciodata :D)

 

sunt simetrice, nu conteaza care e stanga sau dreapta dar primesti numai una singura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva idee de vreun kit de lant mai ieftin pentru RD04?

 

Ce inseamna "mai ieftin"?

Am eu unul "pe stoc" dar e de RD07, singura diferenta este pinionul spate care are un dinte mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna "mai ieftin"?

Am eu unul "pe stoc" dar e de RD07, singura diferenta este pinionul spate care are un dinte mai putin.

 

pai am intrebat la un magazin aici in bucuresti si mi-au zis ca ar fii 600 de roni ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Voua,

mai hmmm draga vad ca se mai anunta si piese p'acilea, asa ca fac si eu o intrebare :

are cineva spre vanzare scarita spate dreapta ? dar numai scarita nu si ansamblul cu tot cu scarita.

bineanteles pt. Africa Twin RD 07.

cu multumiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe motor am regina si sunt super multumit. am 12.000 cu ea, cine stie cat o mai facut si inainte... mai tine 10.000 sigur.

 

ca si pasionat de AT, vin cu o propunere de sigla. sa fie de 10 cm diametru, gravate si lipite pe motor... ce spuneti? :smoke: le pot face eu.

 

graficaAT.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe motor am regina si sunt super multumit. am 12.000 cu ea, cine stie cat o mai facut si inainte... mai tine 10.000 sigur.

 

ca si pasionat de AT, vin cu o propunere de sigla. sa fie de 10 cm diametru, gravate si lipite pe motor... ce spuneti? :D le pot face eu.

 

graficaAT.jpg

 

Mai draga hmmmm,

sa nu i-mi spuneti ca va faceti club de Africane fara mine.

mie i-mi place materealu'

dar poate mai vedem si altceva. fara suparare.

va salut. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...