Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Buna

 

Va salut posesori de AT. Solicit ajutorul vostru. Daca cunoasteti pe cineva care ar fi interesat de un schimb de genu: sport/touring Honda VFR 750cmc RC36 si enduro/sport Gilera RC 600cmc, ambele in stare impecabila! Toate consumabilele schimbate. Intretinute, parcate in garaj, inmatriculate.

Ofer ambele moto pe Honda Africa Twin model cat mai nou, crash cage-uri, top case, imbunatatiri.

Pentru detalii despre motoare contactati pe adresa de mail: adriantanc@yahoo.com sau 0721737247

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare domnilor, vreau sa stiu, daca puteti, ce consum are o Africana, atat in oras cat si la drum lung?

Cu respect, numai bine

 

de la 5 la 7,5 %

dar nu e batut in cuie, dupa cum stii bine.

fiecare cu stilul propriu de mers , in cazul in care jucaria e in "depplinatatea facultatilor mintale"

Editat de dhamzea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la 5 la 7,5 %

dar nu e batut in cuie, dupa cum stii bine.

fiecare cu stilul propriu de mers , in cazul in care jucaria e in "depplinatatea facultatilor mintale"

Mersi mult pt raspuns :scratch: . Am intrebat pentru ca mi-am luat un TDM 850 si am scos un consum de 7,5 % in oras si la viteze de 140-150 km/h. Si vroiam sa fac comparatie cu alte motociclete din clasa ei (750-850 cmc), referitor la consum.

Multumesc inca o data, numai bine si asfalt uscat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea,

am si eu o rugaminte, stie careva schema electrica pentru releul care se poate monta extern pt. pompa de benzina....??? cred ca incepe sa-mi schiopateze pompa si nu a-si vrea sa i-au una noua momentan.........

multumesc,

o zi buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea,

am si eu o rugaminte, stie careva schema electrica pentru releul care se poate monta extern pt. pompa de benzina....??? cred ca incepe sa-mi schiopateze pompa si nu a-si vrea sa i-au una noua momentan.........

multumesc,

o zi buna...

 

Aici ai cateva informatii utile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea

citesc topicul asta de ceva vreme si acum va cer ajutorul

am un rd03 si caut cu disperare suruburile cu prindere rapida care prind carena fatza de rezervor

ma poate ajuta cineva?

si inca ceva

se vorbea despre scosul bataii de la ambreiaj. dar nimic concret, doar ca e simplu. ne impartaseste si noua cineva "secretul"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect va salut pe toti posesorii de AT, cu ingaduinta voastra, ma alaturi si eu voua, deoarece incepind cu data de 6 feb 2009 , sint posesor de AT. RD 04 "93".M-ia luat 5 zile sa citesc acest Topic de 92 de pagini ,dar nu-mi pare rau de timpul acordat citiri. Ma numesc Pedro si is din Buc cart Grozavesti, si asta i-mi este motoreta .

post-39145-1234467040_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea

citesc topicul asta de ceva vreme si acum va cer ajutorul

am un rd03 si caut cu disperare suruburile cu prindere rapida care prind carena fatza de rezervor

ma poate ajuta cineva?

si inca ceva

se vorbea despre scosul bataii de la ambreiaj. dar nimic concret, doar ca e simplu. ne impartaseste si noua cineva "secretul"

 

mie mi-au disparut suruburile astea acum 3 ani la arc.. sau le-oi fi pierdut eu altundeva;)

 

ideea e ca la nevoie am luat un holsurub mare, am taiat la dimensiune si prinde perfect. daca iei un suburb original si te uiti la el o sa vezi ca si un holsurub de dimensiune corespunzatoare face treaba bine pana gasesti ceva.

 

 

Cu respect va salut pe toti posesorii de AT, cu ingaduinta voastra, ma alaturi si eu voua, deoarece incepind cu data de 6 feb 2009 , sint posesor de AT. RD 04 "93".M-ia luat 5 zile sa citesc acest Topic de 92 de pagini ,dar nu-mi pare rau de timpul acordat citiri. Ma numesc Pedro si is din Buc cart Grozavesti, si asta i-mi este motoreta .

 

bine ai venit, eu sa stii ca din cand in cand ma uit la planeta aia a ta cu atas si am niste saliva prelingandu-se in cursul gurii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect va salut pe toti posesorii de AT, cu ingaduinta voastra, ma alaturi si eu voua, deoarece incepind cu data de 6 feb 2009 , sint posesor de AT. RD 04 "93".M-ia luat 5 zile sa citesc acest Topic de 92 de pagini ,dar nu-mi pare rau de timpul acordat citiri. Ma numesc Pedro si is din Buc cart Grozavesti, si asta i-mi este motoreta .

 

Bine ai venit printre noi. Daca e RD04 e din 1992. In 1993 se fabrica deja RD07

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au disparut suruburile astea acum 3 ani la arc.. sau le-oi fi pierdut eu altundeva;)

 

ideea e ca la nevoie am luat un holsurub mare, am taiat la dimensiune si prinde perfect. daca iei un suburb original si te uiti la el o sa vezi ca si un holsurub de dimensiune corespunzatoare face treaba bine pana gasesti ceva.

 

 

 

 

bine ai venit, eu sa stii ca din cand in cand ma uit la planeta aia a ta cu atas si am niste saliva prelingandu-se in cursul gurii

thanks

am sa incerc

dar nu mam prezentat

sint gabi din radauti si sint de 2 ani mindru posesor de rd03

acu e in cura de imfrumusetzare

cind o termin am sa pun si poze

 

 

mie mi-au disparut suruburile astea acum 3 ani la arc.. sau le-oi fi pierdut eu altundeva;)

 

ideea e ca la nevoie am luat un holsurub mare, am taiat la dimensiune si prinde perfect. daca iei un suburb original si te uiti la el o sa vezi ca si un holsurub de dimensiune corespunzatoare face treaba bine pana gasesti ceva.

 

 

 

 

bine ai venit, eu sa stii ca din cand in cand ma uit la planeta aia a ta cu atas si am niste saliva prelingandu-se in cursul gurii

thanks

am sa incerc

dar nu mam prezentat

sint gabi din radauti si sint de 2 ani mindru posesor de rd03

acu e in cura de imfrumusetzare

cind o termin am sa pun si poze

 

 

mie mi-au disparut suruburile astea acum 3 ani la arc.. sau le-oi fi pierdut eu altundeva;)

 

ideea e ca la nevoie am luat un holsurub mare, am taiat la dimensiune si prinde perfect. daca iei un suburb original si te uiti la el o sa vezi ca si un holsurub de dimensiune corespunzatoare face treaba bine pana gasesti ceva.

 

 

 

 

bine ai venit, eu sa stii ca din cand in cand ma uit la planeta aia a ta cu atas si am niste saliva prelingandu-se in cursul gurii

thanks

am sa incerc

dar nu mam prezentat

sint gabi din radauti si sint de 2 ani mindru posesor de rd03

acu e in cura de imfrumusetzare

cind o termin am sa pun si poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi. Daca e RD04 e din 1992. In 1993 se fabrica deja RD07

Si eu m-am mirat , atit in talon cat si in carte de id , e trecut rd 04 an 93. se zice ca pina la jumatatea anului 93. sa fabr rd 04, acu draq sa-i pieptene.,,,important ca am AT. si is ffffff bucuros, eu dinduma jos de pe DR 650 RS, DIN 90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am mirat , atit in talon cat si in carte de id , e trecut rd 04 an 93. se zice ca pina la jumatatea anului 93. sa fabr rd 04, acu draq sa-i pieptene.,,,important ca am AT. si is ffffff bucuros, eu dinduma jos de pe DR 650 RS, DIN 90.

nu te lua dupa certificat. am vazut unu de la o planeta in care scria viteza maxima 200h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te lua dupa certificat. am vazut unu de la o planeta in care scria viteza maxima 200h

pina la urma e ce vreti voi,,,, eu ii zic HONDA AFRICA TWIN,,, VOI ZICETIII CUM VRETI rd01 ,,,,rd02,,,,rd03,,,rd00,,,pana mea va sta pe cap RD? o sa va pun poza cu placuta din al.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motorul e productie 90 , adus in germania in 91, vandut in 92 iarna inmatriculat in 93 atunci in talon e trecuta 93.. si pace bune :burnout:

da-l dracu de an, sa rupa asfaltul si neasfaltul ;)

 

daca vrei tu pentru linistea ta sa te convingi vezi ca in manual ai tabel cu codurile..

ceva de genul ..

rd0400 e a mea.. adica,... rd 04 afcuta in 90.. cica 00 ar fi codul de la anul 90 ..

poate a ta e rd0402? rd0403? cine stie.. vezi si tu daca ajuta.. imi amintesc ca asa ar fi dar nu bag mana in foc.. doua dintre cifrele din seria cadrului SIGUR sunt codificare a anului, dar nu stiu care ..

 

dar ce mai conteaza? iti place de ea? asta e tot ce e important

 

ce te as sfatui ? niste bare de protectie fata..

eu am mers cu a mea fara bare 2 ani .. i-am pus bare si dupa am scapat-o pe jos o singura data.. in linie dreapta.. viteza mica.. cum? NU STIU.. si nu inteleg de ce.. important e ca nu s-a intamplat nimic cu carena:D.

 

am mai trantit-o in benzinarie.. o data pe pompa (al doilea plin dupa ce am cumparat-o:D) si o data pe jos.. nu are nici pe dracu .. se sprijina in ghidon ..

 

drumuri lungi :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina la urma e ce vreti voi,,,, eu ii zic HONDA AFRICA TWIN,,, VOI ZICETIII CUM VRETI rd01 ,,,,rd02,,,,rd03,,,rd00,,,pana mea va sta pe cap RD? o sa va pun poza cu placuta din al.

 

Nu trebuie sa te aprinzi asa si nici nu trebuie sa pui poze cu seriile. Cand o sa cauti piese pentru ea o sa vezi ce important e anul de fabricatie.

 

Suruburi de prindere a carenelor se gaseau intr-o vreme la Polo u vreo 2.45 eur/bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut posesori de AT

 

Ca proprietar de VFR si alte lichioane pe doua roti, is nehotarat in legatura cu un schimb moto. Vanzarile merg greu asa ca facem troc! Am un VFR 750cmc din '93, stare impecabila, ingrijit, garaj, toate schimbate pe el... ca nou si un Gilera 600cmc in stare foarte buna. Sa le schimb pe ambele pe un Africa Twin... ??? Tin sa mentionez ca daca as fi mai bogat nu m-as supune la asemenea incercari, dar trebuie sa iau urgent o hotarare, avand in vedere ca ideea cu Africa Twin ma bazaie de cativa ani incoace...

Astept pareri. Va multumesc! Poze atasate cu inculpatii:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa te aprinzi asa si nici nu trebuie sa pui poze cu seriile. Cand o sa cauti piese pentru ea o sa vezi ce important e anul de fabricatie.

 

Suruburi de prindere a carenelor se gaseau intr-o vreme la Polo u vreo 2.45 eur/bucata.

,gata cstelia, uite poza cu tablita d p cadru, si garzile laterale ,ce pret au pe louis?, i 3 zile de munca le-am facut manual,

post-39145-1234646036_thumb.jpg

post-39145-1234646194_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,gata cstelia, uite poza cu tablita d p cadru, si garzile laterale ,ce pret au pe louis?, i 3 zile de munca le-am facut manual,

pfff...au iesit super crashbar-urile..la supertenere faci? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,gata cstelia, uite poza cu tablita d p cadru, si garzile laterale ,ce pret au pe louis?, i 3 zile de munca le-am facut manual,

bine te-am gasit si aici ''batrane'' ........azi a fost prima data cand ti-am vazut/probat jucaria ....jos palaria nene felul in care se aude merge si se conduce face de ras multe minunatii mult mai noi. Sa ai grija de ea si sa aveti muuulti kilometri impreuna fara nici macar o pana ! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut posesori de AT

 

Ca proprietar de VFR si alte lichioane pe doua roti, is nehotarat in legatura cu un schimb moto. Vanzarile merg greu asa ca facem troc! Am un VFR 750cmc din '93, stare impecabila, ingrijit, garaj, toate schimbate pe el... ca nou si un Gilera 600cmc in stare foarte buna. Sa le schimb pe ambele pe un Africa Twin... ??? Tin sa mentionez ca daca as fi mai bogat nu m-as supune la asemenea incercari, dar trebuie sa iau urgent o hotarare, avand in vedere ca ideea cu Africa Twin ma bazaie de cativa ani incoace...

Astept pareri. Va multumesc! Poze atasate cu inculpatii:

Vad ca esti un fel de omu invizibil pe aici ;) nu-ti zice nici unu nimic. Hai ca ti-o zic eu ........da-le fara sa clipesti da-le fara sa te uiti, fara sa te mai gandesti .....nu tre sa existe nici o dilema in capul tau pentru ca motorul pe care o sa ti-l iei o sa faca ce faceau alea amadoua la un loc! si mai ales ca iti doresti de atata timp, daca aia din poza cu tot ce are pe ea urmeaza sa o iei ....ia-o frate cu draga inima ca MERITA ! E cel mai reusit model de africa ( e 93 pun pariu) si cele mai frumoase culori ! Si mai vorbim noi la vara la niste bauturi d'alea neomologate de statele membre , sa-mi zici daca n-oi fi multumit de ea ! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...