Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

poate unii s-au suparat ca nu am putut ajunge cu stickerele la rasnov, dar nu am avut cu ce. motorul meu e putin pe dreapta(are nev de cuzineti). si sa inchiriez un motor(80 ron pe zi.....) nu ma dau banii afara din casa.

 

 

stickerele le am pe masa. cum fac sa vi le trimit? preferabil sa trimit cine e din bucuresti, toate din bucuresti inr-un plic, si tot asa. cu posta. vedem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut

nu am c-dat stiker,dar cred ca o sa stea mult alea pe masa ta

:lol:

bafta

 

 

asta crezi tu.

 

in primul rand nu v-am luat bani inainte, nu am cerut un pret exagerat de mare. nu v-am bagat in pretul stickerelor, orele de grafica(cine stie despre ce vb poate sa imi confirme, ca si alea de platesc). am vrut doar sa va ajut, ca imi place africa twin. nu am numai stickerele pe cap, zi de zi. am si facultate, am foarte multe pe cap. nu m-am tinut de cuvant ca nu am putut ajunge la rasnov, asta e. o bila neagra. ma deranjeaza cand aud expresii nefondate. azi nu stiu daca am cum sa le fac poze. dar maine pun. si o sa ma gandesc cum le voi trimite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heei..usor :D

 

ti-am scris pe mess - ma gandeam ca te gasesc mai usor decat pe forum.

 

zi-mi te rog ce stickere ai ca sa stim cum ne organizam. daca nu are nimeni nimic impotriva le trimiti mie si le impart eu.

 

hai ca nu ramai cu ele pe cap ca noi chiar intrebam ce s-a intamplat cu ele in wk acum :lol:

 

fruntea sus ca nu e dracul atat de negru

 

numai bine!

 

Mesaj completat

..azi am monopolizat topicul..

 

am vorbit cu hondafan - baiatul cu stikerele... o sa imi trimita lista cu ce stikere sunt gata, mi le trimite mie...si am sa va bazai eu pe fiecare in parte sa vedem cum recuperez banutii de la voi si cum va dau "marfa"

 

o sa avem stikere :) ;) :) :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

africani si africane , ma bucur ca a iesit intrunirea cum trebuie si sper ca v-ati betivit cum scrie in cartea tehnica.

 

legat de mobra mea pe care vreau sa o dau , si de accesoriile de pe ea:

 

m-a contacat cineva care e interesat de mobra cu totu. azi m-a mai contactat un amic forumist atras de pret dar care nu e foarte sigur. fireste oamenii astia au prioritate in ceea ce priveste accesoriile. daca nici unu din ei nu cumpara mobra si nu mai sunt alti clienti, va contactez in legatura cu accesoriile. nu ma injurati va rog :angry:.

 

mobra asta m-a lasat in drum de 3 ori. si de doua ori in aceeasi zi. in toata viata ei, de 3 ori.

prima data pana fata in bruxelles, noaptea, fara nici o scula la mine. era prima data cand mi-am luat prietena pe motor. amandoi pastram inca aparentele.

 

a doua oara cand am luat prietena pe motor din nou pana fata. pretena deja a inceput sa imi explica ca se urasc reciproc, ca geozii etc.. eu rajam bucuros ca luasem pompa de data asta si camera noua.

 

a treia oara, in aceeasi zi cu a doua pana pe fata a picat releul. asta a pus capac. de atunci prietena nu se mai urca decat pe distante foarte scurte. si cand se da jos, o mangaie pe far ca pe un cal si ii multumeste ca nu a facut nazuri. in tipul asta eu opresc motoru, ma dau jos si cand plecam de langa mobra, ca un copil de 3 ani imi zice: eu o urasc, ea ma uraste, dar pastram aparentele.

 

si in toate astea pretena a fost cea care mi-a zis: mihai, daca ti se rupe sufletul nu o da. o lasi la tara si vedem noi ce facem.

cine are curiozitati poate sa se uite in posturile mele mai vechi, multe nu pe motociclism, si sa vada cum am privit si tratat mobra.

as vrea sa o ia cineva care sa o aprezieze si care sa nu se gandeasca sa o vanda prea repede.

 

terminat offtopicu.. ma duc sa manac si eu ca omu ceva ca poate de la nemancare se trage sentimentalismu.

 

concluzia e : sunt doi oameni interesati de mobra, oamenii astia au prioritate la accesorii. sanatate si voua si fiarelor voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heei..usor :laugh:

 

ti-am scris pe mess - ma gandeam ca te gasesc mai usor decat pe forum.

 

zi-mi te rog ce stickere ai ca sa stim cum ne organizam. daca nu are nimeni nimic impotriva le trimiti mie si le impart eu.

 

hai ca nu ramai cu ele pe cap ca noi chiar intrebam ce s-a intamplat cu ele in wk acum :laugh:

 

fruntea sus ca nu e dracul atat de negru

 

numai bine!

 

Mesaj completat

..azi am monopolizat topicul..

 

am vorbit cu hondafan - baiatul cu stikerele... o sa imi trimita lista cu ce stikere sunt gata, mi le trimite mie...si am sa va bazai eu pe fiecare in parte sa vedem cum recuperez banutii de la voi si cum va dau "marfa"

 

o sa avem stikere

 

Sper sa fie si al meu p'acolo... marius sau marius_florin . nu mai tin minte si mi-e o lene sa mai caut postul cu pricina .... :angry:

 

aham ...

 

:cheers:

Editat de marius_florin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sara buna,

 

sper ca toata lumea a ajuns ok acasa (nu i-am numarat pe toti cei care au postat :cheers:)

 

ceva poze gasiti la: ftp://89.38.241.33/

 

sper sa mearga oke si transfer si tot (ca deh "baietii de la net" sunt foarte profesionisti aici la mine in zona in ultima vreme)

 

spor si s-auzim de bine :angry: (.. si cu poze de pe traseu \m/)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem reveni la chestii nasoale acuma ? de exemplu (cu multumiri lui Dan si soferitei) nu imi explic cum de a reusit sa-mi consume mie africa din bucuresti si pana la rasnov, defapt pana in poiana brasov.....UN REZERVOR

si bineintels ca rezerva a refuzat sa intre .................IDEEAS?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

dupa cum am promis atasez si linck-ul cu pozele facute de mine. de aici fiecare poate sa is down ce ii place

sa auzim numai de bine

Mesaj completat

salutare

dupa cum am promis atasez si linck-ul cu pozele facute de mine. de aici fiecare poate sa is down ce ii place

sa auzim numai de bine http://picasaweb.google.ro/speedlover80/ATParty#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem reveni la chestii nasoale acuma ? de exemplu (cu multumiri lui Dan si soferitei) nu imi explic cum de a reusit sa-mi consume mie africa din bucuresti si pana la rasnov, defapt pana in poiana brasov.....UN REZERVOR

si bineintels ca rezerva a refuzat sa intre .................IDEEAS?

desfa robinetul de benzina si vezi daca mai ai tubul de la robinet prin care trage benzina atunci cand esti pe normal, altfel nu-mi explic de ce nu-ti funcioeaza rezerva! iar consumul.... nu stiu ce sa spun, dupa ce i-am fcaut setul motor pot spune ca sunt mult mai multumit fata de anul trecut cand pe autostrada cu 140 pasager si bagaje am scos 10 la suta, acum am scos un consum in aceleasi conditii de drum de 7,5 la suta! si nici ulei nu mai consuma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desfa robinetul de benzina si vezi daca mai ai tubul de la robinet prin care trage benzina atunci cand esti pe normal, altfel nu-mi explic de ce nu-ti funcioeaza rezerva! iar consumul.... nu stiu ce sa spun, dupa ce i-am fcaut setul motor pot spune ca sunt mult mai multumit fata de anul trecut cand pe autostrada cu 140 pasager si bagaje am scos 10 la suta, acum am scos un consum in aceleasi conditii de drum de 7,5 la suta! si nici ulei nu mai consuma!

 

Unde si cum ai facut setul motor?

Imi consuma si mie ulei, consumul de benzina e rezonabil...

Cat te-a costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mah, ca fu treaba! M-am simtit bine.., asta multumita si lu Pufarinu( parca el fu cu siropul ala de pruna, nu?!) :cheers: PS Nu mai stiu cum ii zice lu fratele african pasionat de Mers-uri Cobra, sa-mi mai spuna odata de un a luat nealui melcul cotobelc la bani mai putini, plizz!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OLY

Jicloarele sint cele originale sau Dynojet?

Ce marime au jicloarele montate?

Da, stiu ca trebuie date jos carburatoarele :cheers:

 

Africanu

bune intrebari .....am sa desfac tot si am sa ma uit ..........de tras trage , de mers merge rotund de dat cu fum negru nu da s-ar putea sa fie dyno........dar de ce pana acum consuma 5,5 -7 si acum 9 -12 ?

raspunsul zace in ea ....trebuie sa o deschid :angry: cover me i'm going in !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OLY

O alta cauza ar fi pistonasele de la choke, PLUS cablurile care foarte posibil sa agate undeva si nu lasa pistonasele sa ajunga in pozitia initiala.

Ce model ai, 07 sau 07a?

carburatoarele au fost sincronizate?

Filtrul de aer e ok?

Cum arata bujiile, ce culoare au?

 

 

Africanu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sta nadejdea in tine sa punem mina pe mult promisele stikere. :cheers:

azi- maine le trimite... o sa va bazai imediat ce le am :laugh:

 

Antenutzo, da' pozele? Hai ca am una de mare angajament la tine pe camera :laugh:

 

iaca si poznele.. http://picasaweb.google.com/Olga.Tiglea/IntalnireAfricaTwin#

 

nenea Alex de la Vs ... nu iti stiu nickul.. ai neste pozne haioase...da-mi un buzz ca sa ti le trimit.

 

mai sunt cateva pozne pe tel lui razvan...treb sa imi fac curaj sa intru si acolo si va anunt.

 

aaaa si nenea cstelia...am inteles eu bine ca ai si un filmulet? :angry:

 

 

hai sa auzim de bine :lol:

Editat de antenutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor si domnisoarelor africane, domnilor africani, nu sint in cea mai fasta perioada a vietii mele, care oricum numai plictiseala n-a fost niciodata, ma ingroapa munca si multe altele :laugh: , m-am intors in birlog si mi-a cazut cerul in cap , da pin la urma tot am gasit ceva timp sa pun si eu materialul fotografiat si filmat. Am incercat sa ma scot pasind sarcina asta lui Mielu da si el are saracu viata grea de tot, (stie el de ce :angry: nu poate sta la cravata :cheers: ) asa ca uite-le, le gasiti la http://s237.photobucket.com/albums/ff294/g...v-%20Bucuresti/

 

Altfel faina luare de contact fizic cu voi psihedelic vedem, data viitoare. Sper ca simbata seara v-ati chefuit regulamentar, din pacate calendarul nu mi-a permis, in plus mi-am facut singur belele si nu-s fraier sa ma dau de gol ce traznaie am facut , da cu noroc s-a reparat si aia. Multumesc prietenilor adevarati pe care mi i-am facut si celor vechi pentru supertratamentul fratesc de care am beneficiat la Bucuresci. Se returneaza corespunzator! Never forget :lol: Noah, data viitoare o vom face cu totii sper mult mai lata, ca adevarati salbatici africani ce sintem.

ai de vor poze la calitatea originala, ID-ul meu de mess ii galen6122

 

Numa de bine tuturor !

Galen calatorul :laugh:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva dc e vre-o problema in a pune semnale de rd04 pe rd07? (eu am vaga senzatie ca sunt la fel dar poate stie cineva sigur inainte sa investesc :laugh:)

 

@cstelia: hai cu filmuletzul :angry:

 

@all: faine pozNele de la toata lumea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exista si ceva material filmat cu o camera fara pretentii, din pacate am luat de acasa acumulatori descarcati asa ca nu e foarte mult. Am sa fac o compilatie din bucatelele de film si o urc pe youtube apoi postez link-ul. Stay tuned :angry:

 

P.S. Pana atunci una mica de pe telefon:

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde si cum ai facut setul motor?

Imi consuma si mie ulei, consumul de benzina e rezonabil...

Cat te-a costat?

 

m-a costat aproximativ 400 de euro piesele, asta insemnand pistoane (2 buc), segmenti (2seturi) la reparatia 1 (+0,25mm), manopera nu m-a costat nimic ca am facut singur lucrarea, si am mai platitr 200 ron alezajul cilindrilor!

in prezent am breo 4000 de km de cand am facut motorul si vreau sa spun ca se simte pt ca nu mai consuma ulei! anul trecut intr-o tura de 1600 de km cu bagaj si pasager mi-a luat un litru si ceva de ulei! acum in 4000 de km pot spune ca nu mi-a luat mai mult de 100 de grame si asta dupa ce am facut drumul de rasnov si am mers mai tare pe autostrada si restul drumurilor... in oras cat am frecat-o inainte nu mi-a luat gram de ulei! cam atat! daca mai ai nevoie de ceva informatii nu ezita sa ma intrebi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...