Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum pot pune pe africana un atas? Se poate legaliza atelaju'?

Nu poti pune la noi in tara. Trebuie sa ti-o aduci gata atasata si omologata pentru circulatie intr-o tara civilizata. Daca nu cumva vrei sa-ti faci atelier autorizat care sa se ocupe cu asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce Honda?

Dasta http://www.youtube.com/watch?v=Dxy4n0UT82o



Nu poti pune la noi in tara. Trebuie sa ti-o aduci gata atasata si omologata pentru circulatie intr-o tara civilizata. Daca nu cumva vrei sa-ti faci atelier autorizat care sa se ocupe cu asa ceva...

Merge si la noi in tara dar e bataie amre de cap. pentru detalii recomand sa frunzaresti topicul atasistilor de la vechituri (pardon, OLD'S cool :) )

Orice e posibil , doar vointa sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce Honda?

Dasta http://www.youtube.com/watch?v=Dxy4n0UT82o

 

Merge si la noi in tara dar e bataie amre de cap. pentru detalii recomand sa frunzaresti topicul atasistilor de la vechituri (pardon, OLD'S cool :) )

Orice e posibil , doar vointa sa fie

Misto tare reclama:-)

 

Daca gasesc un atas potrivit in Germania, ii vand hondita lu' vara-mea care locuieste acolo, o inmatriculeaza ea , o omologheaza cu atas tot acolo apoi o reinmatriculez aici. Varianta scumpa dar cred ca cea mai simpla, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:

Am nevoie de un melc pentru kilometraj. De unde pot sa cumpar unul nou la un pret rezonabil?

 

Am inteles ca este undeva in jur de 100-130 lei. Am vorbit cu cineva si mi-a spus ca este 800 lei :o

Deci cine ma poate ajuta si pe mine cu unul la un pret rezonabil?

 

Dau o bere la Valeni :cheers:

 

Mulumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

800 lei este ala batut cu diamante si pietre pretioase......mi-am cumparat in aprilie pentru TA, cu 115 lei de la achim......

suna-l si vorbeste cu el, cu siguranta o sa ajungeti la un consens reciproc avantajos www.achimoto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andry, fiindca ai fost dragut, cred ca te pot ajuta eu cu ceva colier in momentul de fata. Asadar daca mai ai nevoie de colier pot sa-ti dau eu, evident hand-made, deci fara cauciucul ala.

 

Mersi, dar asta vroiam şi eu să-mi fac, unul care să-mi ţină toba în poziţia dorită. Cu cel original, până nu i-am schimbat poziţia, mi-a frecat toba de basculă şi mi-a ros din aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident. Dar în mod uzual folosesc un adjectiv pentru a face referire la ultimul substantiv folosit :P Până la urmă, s-a ros din ea, nu contează care ea. Dacă-i bascula mă trezesc rulând cu monobraţ, dacă e toba o să înceapă să facă ca un marfar, că deja face ca şi trenu'.

Ia zi-mi dacă tot te-ai băgat în horă : e vreun neam de Tenere care are roata spate pe 18" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţam de info. Oi căuta aşa ceva, să văd cum stau cu dimensiunile axurilor, cotele exterioare ale rulmenţilor şi alte cele, poate reuşesc să pun una pe Africana, modificând cât mai puţine cote. Vreau o roată de schimb pe care să ţin un cauciuc de cross, m-am săturat să le tot învârt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La roata de 18 sa pui o foaie cu dinti mai multi, ca sa ai echivalentul rotii de 17. Si doua lanturi cu cheita, ca sa le schimbi o data cu rotile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No way Jose! Nu mă ating de lanţ, singurele modificări o să le fac maxim din pinion. Dacă n-o să ajung ( din calcule ) la un rezultat mulţumitor o să mă echipez cu încă o roată de 17 şi aia e, se găsesc gume decente şi pe dimensiunea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am iesit sambata si aceeasi faza, m-am uitat si filtrul de benzina e ok, cred ca e ceva infundat si nu imi mai ajunge benzina in pompa, am pus mana pe ea si era foarte incinsa abia putea sa tii mana pe ea.

 

Vroiam sa dau rezervorul jos si sa ma uit insa din pacate duminica am iesit cu ktm ul si m-am ales cu o disjunctie claviculara :(, asa ca acum sunt nevoit sa stau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am iesit sambata si aceeasi faza, m-am uitat si filtrul de benzina e ok, cred ca e ceva infundat si nu imi mai ajunge benzina in pompa, am pus mana pe ea si era foarte incinsa abia putea sa tii mana pe ea.

 

Vroiam sa dau rezervorul jos si sa ma uit insa din pacate duminica am iesit cu ktm ul si m-am ales cu o disjunctie claviculara :(, asa ca acum sunt nevoit sa stau

Ai doua variante de baza:

 

1. scoate din pompa furtunul care vine din rezervor si verifica daca vine benzina pe el in functie de cum invarti robinetul de la rezervor. Sita din rezervor poate fi infundata, astfel ca pompa incearca sa traga in nestire.

2. pompa s-a dus naibii :-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa incepeti lista cu tricouri ca mai e putin pana incepe nebunia. 2-4 august oficia. neoficial, veniti si plecati cand doriti, noi avem unde sa va primim, si pe unde sa va plimbam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac pe dracu'n patru sa nu ma prinda iar pe coclauri indepartate si editia asta...VIN!!!

 

Vreau tricou M si S, cate o bucate din fiecare. Cristi-san, adu-mi te rog si mie tricourile de Nadrag 2013 daca mai ai loc pe animalu' ala portocaliu.

 

Andry, tu nu mai ai telefon??? Da si tu un semn cand mai iesiti la ture...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi-san, adu-mi te rog si mie tricourile de Nadrag 2013 daca mai ai loc pe animalu' ala portocaliu.

 

Andry, tu nu mai ai telefon??? Da si tu un semn cand mai iesiti la ture...

 

Cristi a trimis tricouri multe către Braşov prin curier zilele trecute, sunt la Raul. Nu pot să-ţi confirm, dar bănuiesc că le-a trimis şi pe ale tale.

 

Am telefon, dar ture nu am mai făcut. De la tura ce-a inclus Nădrag, am mai fost odată plecat de cu seară pe la 7 prin pădure, am rupt mobra pe toate părţile şi m-am întors acasă pe acelaşi drum de plecare că n-am avut a trece pe partea cealalaltă a dealului ( din Budila către Acriş ); după care am fost la MAN şi cam astea au fost plimbările mele din ultima lună. M-am mai învârtit prin oraş pe la facultate şi că cam atât.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mihutz: Da, tricourile le-am trimis cu inca niste chestii la Raul. Le iei de acolo, banii la Valeni.

 

@Boieru: Tricouri vreau asa:

  • pentru mine un L barbatesc, un XS si doua S de femei
  • pentru Zoli un L barbatesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No atunci să începem :

 

Tricouri Vălenii de Munte 2013 :

 

1. Mihutz : M + S(f)

2. CStelia : 2 * L + 2 * S(f) + XS(f)

3. Andry : S

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi trebuie unul si pentru @Africanu asa ca:



Tricouri Vălenii de Munte 2013 :



1. Mihutz : M + S(f)


2. CStelia : 3 * L + 2 * S(f) + XS(f)


3. Andry : S


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...