Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Buna dimineata , am urmatoarea problema : caut un posesor de RD04 , in Bucuresti , dispus sa-si lase motocicleta pe mana d-lui Bogdan Harea ptr o " sedinta " de modeling . Scopul final este realizarea suportilor ptr lazile laterale ptr acest tip de Africana . Ptr detalii , va rog sa-mi lasati mesaje in PM . Berea se va da live :) . Va multumesc anticipat .

In plus fata de berea lu Arthur TM vopsesc electrostatic negru mat gratuit toate piesele zgariate, ruginite, mai mici de pe motocicleta, gen comenzi, scarite, cric lateral sau central, suporti de bagaje, portbagaj, scut, etc. Din Buc o ridic cu camionul si o aduc inapoi intr-o saptamana. Sau o pot gazdui pana-n primavera in loc pazit si incalzit. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai am eu un RD04 in Bucuresti dar e imprastiat prin toata casa. Cred ca e suficient cadrul, subcadrul, carenele laterale, toba si scaritele de pasager ca sa poti modela suportii de valize laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am eu un RD04 in Bucuresti dar e imprastiat prin toata casa. Cred ca e suficient cadrul, subcadrul, carenele laterale, toba si scaritele de pasager ca sa poti modela suportii de valize laterale.

As raspunde eu dar nu stiu exact ce are nevoie d-l Bogdan . Sunt sigur ca te va contacta . Poate iese ceva bun :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am eu un RD04 in Bucuresti dar e imprastiat prin toata casa. Cred ca e suficient cadrul, subcadrul, carenele laterale, toba si scaritele de pasager ca sa poti modela suportii de valize laterale.

Intamplator , nu ai suporti de bagaje la ea ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba finala se fixeaza de cadru si de semicadru/codita. De coturile esapamentului e nevoie doar pt crashbar, nu si pt suportii de valize. Am mesterit eu niste suporti de valiza in sensul ca am modificat unii H&B de Tenere. Am valize H&B si d-aia... Acum sunt in faza de vopsire a diverselor fiare si caut un atelier pt sablare. Macar a cadrului ca asta are ascunzisuri mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce inteleg eu (google translate), te costa:

3835 + 7925 + Varadero.

 

Si primesti o mobra departe de a fi noua (chiar daca ei zic ca folosesc "flawless to new used AT parts) si probabil mai putin fiabila decat AT sau decat Varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. din pacate se pare ca prioritatea locuintei e deocamdata mai importanta asa ca pot oferi un motor deosebit care nu mi-a facut nici o problema , sper sa ajunga la cineva care a avut cel putin la fel de multa grija de el si poate sa il mai si vad din cand in cand :)

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-africa%20twin-din-1990-555150.html

Editat de zece_ursi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. din pacate se pare ca prioritatea locuintei e deocamdata mai importanta asa ca pot oferi un motor deosebit care nu mi-a facut nici o problema , sper sa ajunga la cineva care a avut cel putin la fel de multa grija de el si poate sa il mai si vad din cand in cand :)

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-africa%20twin-din-1990-555150.html

Salut, fain motorul, daca te gandesti cumva sa vinzi cutiile si suportii separat, da-mi un semn :peace: . Spor la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul il dau cu tot cu suporti pt ca sunt de rd04 ..cutiile sunt optionale dar are prioritate cumparatorul

Si eu am tot rd04 si imi place tipul ala de suport, e mai ”feșăn” , de aia te rugasem sa dai un semn in cazul in care ajungi sa-l vinzi fara ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma africana 750 rd 04 se desface pe bucati si astea sunt de vanzare preturilr sunt in lei........cdi-400 ,inaltatoare ghidon-50 ,melc complet-150 , crash bar- 250 ,ghidon-100 , saua -250 stare f buna ,roata fata -300 , roata spate-300, furca fata -600, 2x scarite +cric lateral- 150 ,pompa benzina-250 ,stop spate -80 ,suport far -100,far -300,aripa fata +protectii-150 , telescop spate -250 ,radiatoare - 200 ,ceasuri bord -150,bascula spate- 300,jugcomplet cu rulmenti 250 ,carburator (cu 1 membrana perfecta )-300 ,releu incarcare-250 ,etrier frana spate cu pompa -200 ,pompa frana fata+maneta- 150 ,instalatia electrica completa -100,relee bord 100, pt poze sau piese care nu le-am pus sau am uitat va rog pm sau tel 0745538663 mihai

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat o pompa de benzina folosita in aviatie. Facet 40177

Te rog poti sa dai mai multe detalii:pret si de unde ai luat-o?..eu am gasit la Ruggedroads dar este in uk si face mai mult transportul decat pompa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rul- pe ebay se gaseste Facet-ul cu pricina fara stuturi la un pret decent.

si daca chiar nu ai pe nimeni te pot ajuta eu cu o persoana de contact in UK si iti trimite coletul prin Eastlines.ro la tine acasa . dar dureaza vreo3 sapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca aveam rd04 cand nenea asta s-o apucat de mestesugit.

eu unul nu as fi vopsit bascula , dar nah...asa-i cu gusturile

http://www.xrv.org.uk/forums/africa-twin/73313-ready-start-new-project.html

a bagat ceva banuti, cat o alta afrikana, dar in timp e posibil si nu se simte asa tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...