Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

stiti vreo africana care se dezmembreaza?

multumesc

Si a lui Paulica se dezmembreaza, din mers . Azi o semnalizare , maine o carena , toba . . . . :) .

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea!

Am nevoie de o janta spate pt rd07,chiar si in Germania un site unde pot gasi.

 

Spune-ti of-ul , prietene... Doar janta, sau roata cu totul?

Cred ca am o janta de RD07a in garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dragi prieteni,

Daca e Inceput de Iunie, e Nadrag 023.gif

Anul acesta am hotarat ca e mai bine sa sarbatorim ziua copilului acasa, iar la Nadrag ne vedem in weekendul 6-7-8 Iunie. Locatia va fi aceeasi, poiana de la tabara de copii.

 

In consecinta, incepeti sa surubariti la motoare ca timpul trece icon_e_biggrin.gif

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni,

Daca e Inceput de Iunie, e Nadrag 023.gif

Anul acesta am hotarat ca e mai bine sa sarbatorim ziua copilului acasa, iar la Nadrag ne vedem in weekendul 6-7-8 Iunie. Locatia va fi aceeasi, poiana de la tabara de copii.

 

In consecinta, incepeti sa surubariti la motoare ca timpul trece icon_e_biggrin.gif

 

Vesti bune ! Am marcat data in calendar - prezent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe masa de operatie dihania lui Borco. Din cauza consumului ridicat de ulei, colesterolul a ajuns la un nivel care punea viata pacientului in pericol.

 

post-30-0-32948000-1393419560_thumb.jpgpost-30-0-14844700-1393419571_thumb.jpg

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe masa de operatie dihania lui Borco. Din cauza consumului ridicat de ulei, colesterolul a ajuns la un nivel care punea viata pacientului in pericol.

 

attachicon.gifIMG_20140222_135238029.jpgattachicon.gifIMG_2014022ul2_135256326.jpg

Cu ce l-ati mituit pe mecanic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce-au de făcut de nu poate să termine până în iunie? Strunjesc la pilă fiecare piesă care lipseste acum de pe motor ? :P

Şi-a mea a intrat într-un amplu proces de recondiţionare, om vedea ce iese. Încă nu promit participarea la Nădrag, pentru că nu ştiu încă dacă voi avea bani pentru a o strânge la loc până atunci cu toate ce doresc să i le fac . :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Andry, on 27 Feb 2014 - 05:37, said:

Andry, on 27 Feb 2014 - 05:37, said:

Da ce-au de făcut de nu poate să termine până în iunie?

Cred ca s-au uitat la poza de pe pagina anterioara, au vazut pamantul dintre cilindrii si se gandesc daca la ora asta o fi in motor sau nu.

De aici dubiile privind termenul limita :P :alcy:

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ce dracu'.... cum sa nu vina Borco la Nadrag? Pai pana nu trece el vineri dupa amiaza prin parau nu se deschide oficial intalnirea :)

 

Motorul lui Borco a primit segmenti si semeringuri la supape. Plus niste alte maruntisuri. Mai trebuie aranjata oala de ambreiaj (sau schimbata) si e ready to race.



Cred ca s-au uitat la poza de pe pagina anterioara, au vazut pamantul dintre cilindrii si se gandesc daca la ora asta o fi in motor sau nu.
De aici dubiile privind termenul limita :P :alcy:

 

Pamantul ala e acolo de la intalnirea de la Rasnov 2009 cand Borco a decis intr-o curba sa urmeze o alta trasa decat restul. Din nefericire, trasa aleasa de el trecea peste un deal si un sant, asa ca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Bai, ce dracu'.... cum sa nu vina Borco la Nadrag? Pai pana nu trece el vineri dupa amiaza prin parau nu se deschide oficial intalnirea :)

 

Motorul lui Borco a primit segmenti si semeringuri la supape. Plus niste alte maruntisuri. Mai trebuie aranjata oala de ambreiaj (sau schimbata) si e ready to race.

 

 

Pamantul ala e acolo de la intalnirea de la Rasnov 2009 cand Borco a decis intr-o curba sa urmeze o alta trasa decat restul. Din nefericire, trasa aleasa de el trecea peste un deal si un sant, asa ca....

Sa inteleg ca il tine pe post de amintire, nu :laugh: ?

Decat "Ready to Race", cred ca se potriveste mai bine lozinca Honda aici - the power of dreams :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...