Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Atata te cramponezi cu murdaritul cadrului. Ia servetele umede de bebelusi si sterge. Dintre toate lichidele trebuie sa ai grija la cel de frana si de la baterie(in caz ca n ai pe gel samd)

 

 

Am observat, de-a lungul timpului, ca atunci cand cineva aduce niste cuvinte care nu sunt de lauda la adresa unei Africane, unii sar ca muscati de cwr, si nu inteleg....

 

Aveti icoane cu ele acasa? sunteti 'endorsed' de Honda?

 

E logic ca si un tampit poate scoate uleiul si antigelul din Africana sau din orice mobra in general.

 

Eu am spus DOAR ca mi s-a parut ciudat cum a fost amplasat, pt ca risti sa faci mai multa mizerie decat la alte mobre. Nu inseamna ca ma cramponez, nu inseamna ca ma duc la un mecanic sa-mi scoata uleiul :)))

 

Daca stiam ca deschid cutia pandorei cu subiectul asta, imi vedeam de treaba si nu mai mentionam asta. Observ ca e foarte usor ca anumite remarci sa fie interpretate gresit ....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te ai atacat de pomana. Te intelegeam daca faceai referire la scosul carburatoarelor din cadru sau altceva...dar la chestii de genul murdaresc cadrul, ma murdaresc pe sosoni... Esti doar subiectiv. Pentru mentenanta basic, honda este extrem de user friendly

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-or fi pus acolo gândindu-se ca să scurgă cât se poate de mult lichid din ele, nu la murdărirea cadrului.

Eu nu am dat cu ulei pe cadru sau oriunde altundeva (PD10, RD07), iar lichidul nu l-am scos pe acolo (am găurit radiatorul cu o cracă,e mai distractiv)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ai atacat de pomana. Te intelegeam daca faceai referire la scosul carburatoarelor din cadru sau altceva...dar la chestii de genul murdaresc cadrul, ma murdaresc pe sosoni... Esti doar subiectiv. Pentru mentenanta basic, honda este extrem de user friendly

 

Nu m-am atacat, am incercat sa formulez in asa maniera tocmai ca sa previn comentarii din astea de 2 lei gen 'te cramponezi degeaba'.

 

Am avut si eu o opinie cu privire la 2 suruburi de drenare a lichidului de racire si a uleiului si automat ca si cum sunt un idiot pt ca am o opinie :)

 

In fine, sa o lasam balta :) fiecare a inteles ce-a vrut...

» Post actualizat in 31 May 2016 15:35

Le-or fi pus acolo gândindu-se ca să scurgă cât se poate de mult lichid din ele, nu la murdărirea cadrului.

Eu nu am dat cu ulei pe cadru sau oriunde altundeva (PD10, RD07), iar lichidul nu l-am scos pe acolo (am găurit radiatorul cu o cracă,e mai distractiv)

 

pai nici eu n-am dat ulei pe cadru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat, de-a lungul timpului, ca atunci cand cineva aduce niste cuvinte care nu sunt de lauda la adresa unei Africane, unii sar ca muscati de cwr, si nu inteleg....

 

Aveti icoane cu ele acasa? sunteti 'endorsed' de Honda?

 

 

Eu am.

 

Cei care comenteaza solutiile ingineresti alese de Honda (sau de oricare producator de motociclete) ar trebui sa fie de meserie.

 

Restul e can-can...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat, de-a lungul timpului, ca atunci cand cineva aduce niste cuvinte care nu sunt de lauda la adresa unei Africane, unii sar ca muscati de cwr, si nu inteleg....

 

Aveti icoane cu ele acasa? sunteti 'endorsed' de Honda?

 

E logic ca si un tampit poate scoate uleiul si antigelul din Africana sau din orice mobra in general.

 

Eu am spus DOAR ca mi s-a parut ciudat cum a fost amplasat, pt ca risti sa faci mai multa mizerie decat la alte mobre. Nu inseamna ca ma cramponez, nu inseamna ca ma duc la un mecanic sa-mi scoata uleiul :)))

 

Daca stiam ca deschid cutia pandorei cu subiectul asta, imi vedeam de treaba si nu mai mentionam asta. Observ ca e foarte usor ca anumite remarci sa fie interpretate gresit ....

 

Ai scos vreodată uleiu dintr-un BMW F650? vezi acolo ce fain e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce mi-ati sarit asa grav la gat fratilor :) Doar ca am zis ca mi s-a parut naspa pozitia aia la suruburi ,da-le dracu de suruburi si mobra, ca nu e ca si cum am injurat de mama pe careva :))))

 

asta cu comentatul solutiior tehnice ale inginerilor Honda, spusa de cstelia a fost cireasa de pe tort :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vino matale la o intrunire cu noi si ai sa vezi ca ai o viziune total gresita asupra mentalitatii si atitudinii noastre

pe forumuri sau aiurea nu poti vedea zambetul de pe fata celui cu care te contrazici

nimic nu e spus cu dusmanie, totul e permis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vino matale la o intrunire cu noi si ai sa vezi ca ai o viziune total gresita asupra mentalitatii si atitudinii noastre

pe forumuri sau aiurea nu poti vedea zambetul de pe fata celui cu care te contrazici

nimic nu e spus cu dusmanie, totul e permis :)

 

am amanat iarna reparatiile, ca am fost lenes, ca era frig, am zis lasa ca o fac la primavara....ca atunci o sa am mai multi bani....

 

mare bou am fost :)

» Post actualizat in 02 Jun 2016 09:36

mai bine injurai mama cuiva!!!!

 

inca nu e tarziu :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un moderator va rog...limbaj licentios

CAN-ull...ce e asta, suntem la birt in pwula mea ca n-am motoreta si nici cash-caval

bre Mircea, ti-am vazut roscata batrana, p-aia tanara unde o ascunzi?

pentru cine intere e un rd03 la vanzare in Timi. are nevoie de TLC dar ar iesi ceva frumos, OLXit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine intere e un rd03 la vanzare in Timi. are nevoie de TLC dar ar iesi ceva frumos, OLXit!

Nu trebe niciun TLC, trebe servisata dupa un accident... Daca e vorba la cea la 1290 de euro, daca nu, inseamna ca nu am OLXit-o eu bine :crack:

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu Balcaniada de scufundari....nu stiu ce s-a zic. S-au tras pe poponeata toti oltenii cu care voiam sa vin insotit, si mie imi e ca o sa am apa si in poponeata dupa weekendul asta!

Editat de marius.roibu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu comentatul solutiior tehnice ale inginerilor Honda, spusa de cstelia a fost cireasa de pe tort :))

 

Nu, nu a fost. Dar daca vrei una care s-o pui pe tort pot sa ti-o servesc lejer ;)

 

Depasind momentele tensionate ale episodului tehnic, sa vorbim un pic despre intalnirea de la Nadrag... Da, a plouat ceva, dar acum e doar innourat, umiditatea a scazut de la 93% la 76% si e in scadere, vantul bate cu 7km/h din sector nord-vestic :)

Eu voi ajunge vineri spre pranz. Veti fi intampinati de fiica-mea care va va da cate un sticker pe care sa-l lipiti pe vaca. Plecarea in plimbare va fi sambata pe la 10:30.

 

Din ce vad pe prognoza, vineri si sambata se anunta ploi doar sporadice. Duminica pare ca va ploua mai sustinut. Aseara prognoza arata ploi sustinute pe toata durata weekendului. Sper sa se mai indrepte vremea, totusi.

 

Mariuse, da-o in basca mea de treaba si vino la balaceala.

 

Let it be mud!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raoul nu e limbaj licenţios ! Pensulă, pendulă şi altele... :D

 

Lux ! Sună bine totul, imaginile sunt de vis, participanţii îmi par cunoscuti.. o să iasă numai bine !

Vă daţi seama ce debit o să aibă Cornetul ? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dictonul lu' Boieru' e "no mud, no glory"

Daca e asa, atunci ne-am umplut de glorie :D

Ploaia si noroiul din tabara au fost parfum pe langa ce a fost pe dealuri

Pentru mine, care nu prea am avut treaba cu enduro, a fost greu, pentru Leo, Boieru', Andry, Zoli, Cristi si altii, a fost doar funny

Baietii astia zboara pe traseu asa cum ricoseaza o piatra aruncata pe suprafata apei

Eu ma kkm pe mine sa nu cad. Nu am cazut, dar nici nu pot spune ca am facut endureala, eventual supravietuire :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...