Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

T63 are indice de greutate 65 iar in talon/carte, AT are indice 65. Deci e la limita. Viteza o are S, deci 180km/h si in carte AT are 163km/h.

In afara de faptul ca huruie ingrozitor, T63 e ieftin, super aderent on si off si se toceste greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://olx.ro/oferta/vand-toba-stock-africa-twin-ID4ACPa.html#ad0decda26

 

am pus acum ceva vreme la 150 ron anuntul si domnului Cstelia i s-a parut aberant de mult. Ulterior am observat ca un individ cerea 50 Ron doar pe protectia de la tobe :)

 

m-am gandit sa-i sparg oferta si sa o dau cu 50 ron (toba cu tot).

 

daca e careva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este aberant pentru ca prinderea e futu. Cine se incurca cu toba respectiva plateste 150ron pe la mesteri numa sa ii fabrice o imbinare cu galeriile. Si la piata cat si pe olx se negociaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este aberant pentru ca prinderea e futu. Cine se incurca cu toba respectiva plateste 150ron pe la mesteri numa sa ii fabrice o imbinare cu galeriile. Si la piata cat si pe olx se negociaza

 

am avut 2 cereri din afara, dar era scump transportul. Sunt multi care cauta sa restaureze Africana RD03 cu piese originale,si chiar si toba asta are cautare.

 

Daca tie ti se pare aberant pretul cerut de mine,inseamna ca ti se pare normal sa ceara altii 50 ron pe 'sarma' aia de protectie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se par de-a dreptul sterile replicile astea "e prea scump" din moment ce hombre respectiv nici nu are de gand sa cumpere obiectul

ai cerut 150, foarte bine, e dreptul tau

daca e cineva doritor va plati, daca nu, nu

uite asa am ramas eu in continuare posesor de africana, am cerut 3000 pe ea si nenorocitii astia de cumparatori au zis ca e scumpa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://olx.ro/oferta/vand-toba-stock-africa-twin-ID4ACPa.html#ad0decda26

 

am pus acum ceva vreme la 150 ron anuntul si domnului Cstelia i s-a parut aberant de mult. Ulterior am observat ca un individ cerea 50 Ron doar pe protectia de la tobe :)

 

m-am gandit sa-i sparg oferta si sa o dau cu 50 ron (toba cu tot).

 

daca e careva interesat?

Repara-i tu prinderea si cere, apoi, banu gros. Asa cum e acum.... fier vechi. Orice se vinde trebuie sa fie functional. Asta arata respect pt cumparator, indiferent de pretul cerut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repara-i tu prinderea si cere, apoi, banu gros. Asa cum e acum.... fier vechi. Orice se vinde trebuie sa fie functional. Asta arata respect pt cumparator, indiferent de pretul cerut.

 

"man", sa-ti servesc una clasica: e bunul meu si cer cat vreau eu pe el :)

 

Dupa ce mi-a ciopartit-o cineva, doar nu ma crezi prost sa mai bag bani in ea sa o fac cum vrei tu, si apoi cand cer pret pe ea sa vina altul sa se tiganeasCA CU mine :)

 

Se vinde bine, nu se vinde, o dau la fier vechi..

 

Hai sa nu incepem o discutie cu privire la ce isneamna respect pt cumparator si functional, nu de alta dar ma bufneste rasul cand ma uit la ce se vinde atat pe forum cat si pe bikeshop sau OLX, in materie de 2 roti sau accesorii pt 2 roti la noi ...

 

Si daca tot suntem 'exacti', nu prinderea e defecta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot m-ai acuzat ca ti-am stricat piata, uite, ti-o cumpar eu. Numai bine imi testez proaspatul aparat de sudura achizitionat

 

Cristi ma asteptam sa tii la gluma... :) da-o-n ma-sa de treaba...

 

Oricum , lasand gluma deoparte, m-am uitat de curiozitate pe ebay.co.uk acu si vad doar grila aia de protectie de pe toba la 79 lire, toba de RD04 stock la 110 lire....

 

Pai chiar dau sa o repar daca-mi da cineva pe ea 100 lire :)))) Dar sa-mi dea 100 lire, si-i scad reparatia :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot m-ai acuzat ca ti-am stricat piata,

 

Asta era gluma.

 

ti-o cumpar eu. Numai bine imi testez proaspatul aparat de sudura achizitionat :smoke:

 

Asta e pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Care ar fi problemele cunoscute / la ce ar trebui sa te uiti in primul rand la achizitionarea unei Africane ? (RD07 1995)

Drept sa spun, eu sunt in cautare de KTM 950 Adv, insa am dat peste o Africana care arata bine (cel putin in poze - Africa Twin) si m-a cam pus pe ganduri..mai ales ca este una din motocicletele pe care mi-ar placea sa le am o data`n viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi astia cu afrikane, nu aveti aplaudaci

Au murit odata cu modelele consacrate de la Yamaha , BMW , Suzuki , etc . Nu rezista nici un laudator cat rezista Africa Twin ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ korben

Din pacate posesor de africana nu cunosc.

Africana este din valeni, pe posesor nu il cunosc - poate este chiar membru pe forum :-)

am pus linkul in postul de mai sus (in paranteza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca sunt vreo 2-3 africaniști în Văleni. Cred ca "posesorul" se mai ocupa cu vânzări ca același tip de poze erau acum 1-2 ani la un anunț cu un RD03. Așa, la fel ca 03-ul, motocicleta arata foarte bine, de văzut, mare lucru nu ai ce vedea... sa sune motorul rotund,sa nu ai sunete metalice venind de la cilindri și sa mirosi un pic gazele ce ies din eșapament. În rest, vei descoperi altele când te apuci de desfăcut: rulmenți, etrieri, ulei și simeringuri furcă, rulmenții și bucșele de la amortizor.

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ korben

Din pacate posesor de africana nu cunosc.

Africana este din valeni, pe posesor nu il cunosc - poate este chiar membru pe forum :-)

am pus linkul in postul de mai sus (in paranteza)

 

incearca la " leoafricatwin " sau la " boieru' " de aici, de pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...