Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

@Constantin Carlan - ai mers cu ea pe offroad şi acum mai vrei bani pe ea ? Îţi dau 1400€ şi rămânem prieteni, că e veche şi uzată mobra. Ce zici ?

 

@Gabitza - Nu am apelat la ei, că nu sunt prietenii mei. Nici măcar aşa zişi. Suntem doar partea dintr-un grup select şi exclusivist, nici între noi nu ne suportăm. Băşinoşi cum ar zice unii. Am ridicat-o singur, că sunt învăţat cu munca de jos, repetitivă, uneori de 20 de ori pentru 100 metri parcurşi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suntem doar partea dintr-un grup select şi exclusivist, nici între noi nu ne suportăm. Băşinoşi cum ar zice unii.

Atat de greu ne suportam intre noi incat nu ne adunam la un loc decat de doua ori pe an si atunci , cu chiu cu vai . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 31 Aug 2016 15:05

 

 

Nu inteleg de ce lumea nu ia in considerare si RD03 , care-mi place mai mult (nu ca detin unul).

 

Pentru ca nu au ajuns inca la o maturitate intelectuala in directia asta. Eu am ajuns, de aia am 4 bucati ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu au ajuns inca la o maturitate intelectuala in directia asta. Eu am ajuns, de aia am 4 bucati ;)

Tu esti speculant, aduni toate RD03-urile si cand cauta Raul unul ieftin, bun si neumblat i-l dai la supra-suprapret :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,Busted!!!,, m ai prins. Sunt nevoit sa fac marturisiri complete: rulez cu africa mea in multe dintre zile si printre masini, folosesc toate treptele de viteza si sunt si offroad de nenumarate ori cand parchez si nu numai. Se simte fantastic si furca din fata la accelerari si franari plonjeaza pe toata cursa si de fiecare data motorul raspunde proiectandu ma cu mult in fata coloanei de masini de fiecare data. Judecand dupa toate aceste date ar trebui sa platesc pe cineva sa ma scape de ea. Glumesc. Nu. Pretul ramane acelasi cu o marja de negociere in functie de situatie. Stiu ca nu se vinde usor ca e vb de o suma semnificativa de bani dar nu ma grabesc, tocmai am paltit asigurarea asa ca noi sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,Busted!!!,, m ai prins. Sunt nevoit sa fac marturisiri complete: rulez cu africa mea in multe dintre zile si printre masini, folosesc toate treptele de viteza si sunt si offroad de nenumarate ori cand parchez si nu numai. Se simte fantastic si furca din fata la accelerari si franari plonjeaza pe toata cursa si de fiecare data motorul raspunde proiectandu ma cu mult in fata coloanei de masini de fiecare data. Judecand dupa toate aceste date ar trebui sa platesc pe cineva sa ma scape de ea. Glumesc. Nu. Pretul ramane acelasi cu o marja de negociere in functie de situatie. Stiu ca nu se vinde usor ca e vb de o suma semnificativa de bani dar nu ma grabesc, tocmai am paltit asigurarea asa ca noi sa fim sanatosi

Se vinde repede, toata lumea stie ca astea rosii sunt cele mai rapide, in timp ce alea negre sunt cele mai solide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti speculant, aduni toate RD03-urile si cand cauta Raul unul ieftin, bun si neumblat i-l dai la supra-suprapret :alcy:

 

Samsarule :crack: . Parca vad ca va vinde RD03 la pret de CRF prin te miri ce tari :peace:

 

O sa vina vremea cand RD03-ul se va cauta cum se cauta acum CB-ul de 750 din anii 75-85. Si atunci ma voi ridica pe culmi de bogatie, ca un samsar nenorocit ce sunt.

 

P.S. Sunt in curs de achizitionare a bucatii numarul 5. Si voi plati pretul de piata. Nu e nici o castana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vina vremea cand RD03-ul se va cauta cum se cauta acum CB-ul de 750 din anii 75-85. Si atunci ma voi ridica pe culmi de bogatie, ca un samsar nenorocit ce sunt.

 

P.S. Sunt in curs de achizitionare a bucatii numarul 5. Si voi plati pretul de piata. Nu e nici o castana.

O sa te trezesti cu Takahiro Hachigo la poarta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vina vremea cand RD03-ul se va cauta cum se cauta acum CB-ul de 750 din anii 75-85. Si atunci ma voi ridica pe culmi de bogatie, ca un samsar nenorocit ce sunt.

 

P.S. Sunt in curs de achizitionare a bucatii numarul 5. Si voi plati pretul de piata. Nu e nici o castana.

Pai eu sunt sigur de asta, pentru ca, la fel ca si CB750 SOHC (mai ales), XRV650 a fost un motor reusit pentru vremea lui care inca mai face fata printre toate "noutatile". As fi curios de un shootout intre un XRV si motoarele Adventure care ies azi. E pacat ca nu face nimeni asta.

In filmuletul postat pe pagina de CRF1000 zic aia cum KTM s-a indepartat de offroad cu 1190 adventure si la fel si BMW 1200 si cum, desi e cea mai mare si mai grea, Ducati a fost o placere si pe off, iar despre Honda, ce sa mai, e bun si aia e, Honda-i HONDA, domne. Mie mi-ar placea sa le testez vreo 2-3 ani pe toate si cu bune si cu rele si cu servisari facute acasa, pentru ca numai asa iti dai seama. Plus ca un mare om a zis: nu e motorul tau pana nu ai mers vreo 10.000km cu el.

 

P.S. Cristiiiii :pics: Baga si tu niste poze cu 0.33-urile.

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Samsarule :crack: . Parca vad ca va vinde RD03 la pret de CRF prin te miri ce tari :peace:

 

Știi cât e un Africa Twin brici în Kirgistan sau Tadjikistan?

Îți zic eu -> 6000 eu.

 

Știu asta pentru că am vrut să închiriem pe acolo un Africa Twin în stare bună, ce arăta bine (RD07A) și vroia garanție 6000 eu pentru că atât e motoreta pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat 3400€ pe prima ( +700€ reparaţii în prima lună ) şi 3000€ pe a doua ( +800€ accesorii în prima lună )

 

Am mai luat la fel ca Andry încă o africană de pe care am jumulit în timp o grămadă de mărunțișuri

 

P.S. Sunt in curs de achizitionare a bucatii numarul 5.

 

 

Observ un pattern :laugh:

Inseamna ca lumea investeste in africane. Buy, hold and wait. Cam ca la bitcoin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand se sparge bula ... viitorul e electric. Colectionarii samd sunt influentati de starea economiei si mai vine cat de curand o criza zdravana. Da nah...nik nu e sigur pe lumea asta. Cine are noroc are

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ un pattern :laugh:

Inseamna ca lumea investeste in africane. Buy, hold and wait. Cam ca la bitcoin.

 

Nu lumea, doar Cristi

Lumea se da cu ele cand apuca si pe unde apuca

In plus, intrunirile nu sunt exclusiviste, ca la beemvisti si teneristi

Editat de Korben
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirile Africa Twin strica BMW-uri . Intrunirile Africa Twin accepta si KTM-uri , Transalp-uri , Yamaha si alte cele . Ca nu stam de vorba cu ei , e partea a doua :crack: . Noi nu suntem exclusivisti . In comparatie cu vapoarele de 1200 noi suntem rudele sarace ale clasei enduro . Noi mergem ca barbatii : fara ABS , fara manere incalzite , fara harti de injectie , fara controlul tractiunii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirile Africa Twin strica BMW-uri . Intrunirile Africa Twin accepta si KTM-uri , Transalp-uri , Yamaha si alte cele . Ca nu stam de vorba cu ei , e partea a doua :crack: . Noi nu suntem exclusivisti . In comparatie cu vapoarele de 1200 noi suntem rudele sarace ale clasei enduro . Noi mergem ca barbatii : fara ABS , fara manere incalzite , fara harti de injectie , fara controlul tractiunii .

 

Eu am manere incalzite, deci sunt pussybiker :(

» Post actualizat in 02 Sep 2016 06:51

Poate asa era in trecut, dar eu am fost in 2013 la BMW si anul asta la Tenere cu Honda, si am fost foarte bine primit.

 

Eu am vrut sa merg in 2010 cu Yamaha TDM la intrunire Yamaha Tenere

Nu am fost acceptat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am manere incalzite, deci sunt pussybiker :(

» Post actualizat in 02 Sep 2016 06:51

 

Eu am vrut sa merg in 2010 cu Yamaha TDM la intrunire Yamaha Tenere

Nu am fost acceptat

Nu , se fac si exceptii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...