Sari la conținut

Motociclist înfipt într-o autoutilitară


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sau poate a retrogradat treapta de viteza sa faca frana de motor,motorul turandu-se implicit mai tare,iar martora necunoscatoare a zis ca a accelerat. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca si sa vrei sa faci asa ceva si nu iti iese. INCREDIBIL, asta e noroc chior. Banuiesc ca "punctul de intrare" a fost pe undeva pe langa stalpul dintre portiera fata si cea culisanta, daca il nimerea acum nu mai scriam Insanatosire grabnica ci altceva mult mai trist.

Stau si ma uit la poze si nu imi vine sa cred. Mare noroc, omule, mare noroc ai avut... multa sanatate si asa noroc in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un accident cu o furgoneta foarte asemanator, numai ca diferenta a fost ca am nimerit in portiera fata + stalp. Am avut multe de tras dar sunt iar pe motor.

Am avut o casca de 60 Euro care mi-a salvat viata si acum o tin ca pe un trofeu :D

 

Multa sanatate motociclistului, a avut mare noroc.

 

PS: Si fratele meu a avut accident sambata noapte, a luat unul din caii care mergeau pe mijlocul drumului. I-a turtit podul de te mirai unde au incaput in masina. Au scapat bine amandoi, sotia un pic mai rau ca s-a lovit la cap dar fara zile de spital si fracturi.

Mi-a venit un gand asa, ca daca eram eu pe motor si pateam la fel... stateam acum la o cafea cu Sf Petru.

 

Drive safely

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate motociclistului!

chiar noroc! mare norok!

nu stiam ca usa culisanta pica atat de usor! si eu am o masina ca si aia

 

stiu un caz in care motociclistu ( oradean) sa trezit langa mort ... avusese accident cu masina de la pompe funebre ! :D

Editat de Pierrooradea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil cum de a reusit sa parcheze motorul in duba...ce e cel mai important, este ca el a scapat! Ma bucur ca un copil pentru faptul asta! Insanatosire grabnica biker-ului!!! Sper sa nu ma luati in ras...s-a scris mai sus ca motociclistul ar fi accelerat...! Pun si eu mai mult o intrebare: este oare posibil sa fi incercat sa se ridice pe o roata??? Adica ar fi posibil sa ai mai multe sanse de supravietuire daca in cazul unei ciocniri cu o duba sa te afli pe roata din spate decat pe ambele roti??? Ma gandesc ca daca intri direct, inevitabil te duci si cu capul inainte peste moto, direct in caroseria dubei(n-ai sanse sa mai zbori peste ea ca peste autoturisme)...iar de aici ar putea rezulta fracturi craniene, posibil gat rupt, coloana fisurata etc.... Cu riscul de a parea un pic penibil in ochii vostri din cauza scenariului la care m-am gandit, astept eventuale pareri din partea voastra! Asfalt uscat fratilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am baut si eu ca si tine (asta ca scuza),si mi-am amintit de o intamplare, in care era sa intru direct in usa unui autoturism al carui cond . nu-mi acordase prioritate,si in secunda sau secundele in care franam si nu ma mai opream imi venea sa sar in sus ,decat sa indoi cu capul sau cu pieptul,planseul masinii.Am reusit sa evit si nu a mai fost cazul.Oricum mi-a ramas in cap ideea si sper ca nu voi fi nevoit sa o fac vreodata.Ma avantaja si motorul pt ca era un enduro-touring destul de inalt,pozitia de condus fiind aproape verticala.Oricum, ar fi mai bine rostogolit ,decat turtit sau sectionat.Ce ziceti ,sa mai beau sau sa ma opresc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti daca mobristul ar fi avut o viteza mai mica?alt fel ar fi putut reactiona si micsora impactul;erau mai multe sanse sa fie vazut de sofer...

daca se intampla accidentul cu cateva minute mai inainte cativa copii erau morti,pt ca masina transportase copii cu dizabilitati.

oricum deja 2 familii au de suferit....mare pacat!!!

oricat de regulamentar am circula,daca nu adaptam viteza in functie de trafic,intersectii,cond.meteo,etc,in asa fel incat sa putem avea un moment de reactie in cazul unui eveniment nedorit,noi suntem primii vinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti daca mobristul ar fi avut o viteza mai mica?alt fel ar fi putut reactiona si micsora impactul;erau mai multe sanse sa fie vazut de sofer...

daca se intampla accidentul cu cateva minute mai inainte cativa copii erau morti,pt ca masina transportase copii cu dizabilitati.

oricum deja 2 familii au de suferit....mare pacat!!!

oricat de regulamentar am circula,daca nu adaptam viteza in functie de trafic,intersectii,cond.meteo,etc,in asa fel incat sa putem avea un moment de reactie in cazul unui eveniment nedorit,noi suntem primii vinovati.

 

Lasand la o parte cazul de fata, tu ce ai prefera: sa faca fratii bikeri misto de tine zi de zi 8 luni pe an ca mergi ca bunicu, sau o mandrete de post in care sa fii compatimit si sustinut in lupta ta cu conservarii nenorociti? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti daca mobristul ar fi avut o viteza mai mica?alt fel ar fi putut reactiona si micsora impactul;erau mai multe sanse sa fie vazut de sofer...

daca se intampla accidentul cu cateva minute mai inainte cativa copii erau morti,pt ca masina transportase copii cu dizabilitati.

oricum deja 2 familii au de suferit....mare pacat!!!

oricat de regulamentar am circula,daca nu adaptam viteza in functie de trafic,intersectii,cond.meteo,etc,in asa fel incat sa putem avea un moment de reactie in cazul unui eveniment nedorit,noi suntem primii vinovati.

 

 

cu atat mai mult fiind sofer esti responsabil de viata ta si mai ales ai celor pe care ii transporti.Si trebuie sa te gandesti bine inainte sa faci o prostie.Soferul dubiteni nu a acordat prioritate motociclistului... daca acorda prioritate acum nu scriam aici.

 

e de circ faza oricum....nu a fost o camera de supraveghere in zona?cred ca filmuletul e spectaculos :D

 

cred ca Dumnezeu si-a pus dexteritatea la incercare in accidentul asta... salvandu-l pe motociclist.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul are fractura de tibie, s-a lovit la cot si la cap... in rest e ok.

 

auzi si la ala...ca s-a lovit la cap dfar e ok...pai daca te lovesti la cap esti ok? sau tu crezi ca a fost doar o mangaiere pe plete...prietene o lovitura la cap aparent ok , de foarte multe ori se complica dupa un timp, luni, ani si poate ajunge la complicatii foarte grave din care nu mai scapa... sunt cazuri foarte multe in care o lovitura la cap aparent mica a fost fatala dupa un timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi si la ala...ca s-a lovit la cap dfar e ok...pai daca te lovesti la cap esti ok? sau tu crezi ca a fost doar o mangaiere pe plete...prietene o lovitura la cap aparent ok , de foarte multe ori se complica dupa un timp, luni, ani si poate ajunge la complicatii foarte grave din care nu mai scapa... sunt cazuri foarte multe in care o lovitura la cap aparent mica a fost fatala dupa un timp.

 

 

tipu se referea la starea lui acctuala... nu e profet, din cate stiu eu :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comentariu de la : Anonim , 19.05.2009, 16:51

mda..a iesit cu capul pe partea cealalta... Raspuns | Semnalare

Hai sa fim seriosi...nici vorba sa iasa cu capul pe partea cealalta...sa cada in cap??? sa fim seriosi..unde ati gasit-o pe asta care a dat declaratia ..era pe alta planeta?? eram acolo doamna am vazut de la etaj..din cladirea verde...pt cultura dvs generala doamna ..sa stiti ca baiatul cu motocicleta era in dubita sau cum ii spune..autoutilitara si nu a iesit de acolo pana nu l-au scos baietii de la smurd...deci sa fim seriosi nu mai infloriti...in orice caz a fost nasoala treaba pt motociclist..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parchez unde vreau!!!!, zise porcusorul agresiv.

:unsure:

insanatosire grabnica, motociclistul a avut zile, chiar 'a parcat' bine de tot motorul. ma gandesc poate la un high-side, oricum duba pare veche si usile cred ca sunt coapte. norocul lui a fost ca usa se deschide pe interior si a zburat din balama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
casca pare sa fie un gunoi de vemar...insanatosire grabnica

mdah daca te uitai bine la poze se vede ca scrie AGV. dar..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...