Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Poate ne intalnim maine la Arc cat mai multi sa ajungem la o decizie definitiva privind plecarea noastra. Eu propun un interval de adunare ptr vineri 8.45-9.30 la Arc - Ploiesti 10.30, la Petromul de pe centura, de unde ii luam pe Codrut (Optaru) si Ionut (MIonutz) - Cheia - Brasov - Prejmer (prima benzinarie de partea dreapta dupa intersectia de la Prejmer unde ne intalnim cu grupul de la Constanta si eventual cei de la Timisoara) - Sf. Gheorghe - M. Ciuc. Aici stam pana un jur de 18-19 si pe urma Frumoasa.

Pentru cei care lucreaza vineri si pleaca mai tarziu sau nu pot ajunge la orele de intalnire, vb la telefon pe parcursul zilei. Va iesim in intampinare la M. Ciuc sau la Frumoasa.

Mesaj completat

Poate ne intalnim maine la Arc cat mai multi sa ajungem la o decizie definitiva privind plecarea noastra. Eu propun un interval de adunare ptr vineri 8.45-9.30 la Arc - Ploiesti 10.30, la Petromul de pe centura, de unde ii luam pe Codrut (Optaru) si Ionut (MIonutz) - Cheia - Brasov - Prejmer (prima benzinarie de partea dreapta dupa intersectia de la Prejmer unde ne intalnim cu grupul de la Constanta si eventual cei de la Timisoara) - Sf. Gheorghe - M. Ciuc. Aici stam pana un jur de 18-19 si pe urma Frumoasa.

Pentru cei care lucreaza vineri si pleaca mai tarziu sau nu pot ajunge la orele de intalnire, vb la telefon pe parcursul zilei. Va iesim in intampinare la M. Ciuc sau la Frumoasa.

 

Va atasez si lista optiunilor de cazare in camere, pe care o sa i-o trimit si lui Silviu. Am verificat de cateva ori, sper sa nu fi scapat pe cineva. Dati si voi un ochi peste ea si semnalati-mi eventualele erori

Rezervari_camere_vstromania_2010.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baietii,

tricoaiele si abtibildele e gata, l-am pozat pe fiul meu, nu-i asa ca-i fain ???(si tricou si fiul meu)

 

Ziceti care stiti cum ajungem la locul cu pricina, noi plecam vineri la 8 din Tm.

Hai sa ne (re)vedem cu bine.

post-14105-1279041822_thumb.jpg

post-14105-1279041850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

 

Astazi am fost la Frumoasa sa ma interesez daca totul este ok, (SI ESTE OK!!!!!!!!) ,Vlad mi-a trimis avansul si maine urmeaza sa merg la pensiune sa il duc .Asta a fost una ,a doua : din discutiile purtate la telefon cu Vlad am inteles ca, grosul turmei ajunge la Miercurea Ciuc vineri undeva in jurul orei 14 - 15 (asta urmeaza sa mai vorbim la telefon de pe drum), la intrarea in Miercurea Ciuc dinspre Sf.Gheorghe pe dreapta este o benzinarie Petrom unde in umbra vor sta (la panda) lupii,de aici PILOT AUTOMAT (gps-ul este la mine). Pentru cine nu ajunge vineri in timp util la Miercurea Ciuc (asta insemnand orele 19-20) nu este nici un fel de problema distanta dintre Miercurea Ciuc si Frumoasa fiind de 11 km si pensiunea este super usor de gasit pentru asta tinand cont ca sunt de-al casei aveti mai jos nr.mele de telefon pentru informatii si indrumari. 0730559655 , 0758348633.

 

Sa ne vedem cu bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

johann tricourile au iesit super,sa traiesti,sa-ti traiasca si feciorul,el nu e motorist? :(

atentie cu orele de plecare,un grup mare se deplaseaza mai incet,se vrea ruta pe cheia,dar vorbim miine la arc :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baietii,

tricoaiele si abtibildele e gata, l-am pozat pe fiul meu, nu-i asa ca-i fain ???(si tricou si fiul meu)

 

Ziceti care stiti cum ajungem la locul cu pricina, noi plecam vineri la 8 din Tm.

Hai sa ne (re)vedem cu bine.

 

Forbiti si cu Pierro cum plecati si cum va intilniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

johann tricourile au iesit super,sa traiesti,sa-ti traiasca si feciorul,el nu e motorist? :(

Fecioru meu este de fapt doi la fel (gemeni), au avut trei randuri de motoare pana nu de mult dar nu stiau merge pe doua roti, ci numai pe una, si dupa cateva evenimente s-au lasat, recunoscand ca nu pot merge normal, asa ca le-am vandut si le-am luat masini.

Acuma preocuparea lor principala e umblatul dupa pipite.

Asa ca am ramas singurul biker in familie

post-14105-1279087974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V-strom riders :(

Eu unul sunt atat de incantat de Wee Stromul meu incat....NU AM CUVINTE!

Sper ca si voi :)

 

Oferta mea:

- Pun la dispozitie gazduire (webhosting) - nelimitat (gratis)

- Fac un site doar pt V-strom Romania, un forum similar cu asta unde sa ne "dezbatem" doar noi, pe "n" categorii.. sa punem poze, etc. (gratis)

 

Singura chestie este domeniul.

Ala nu as vrea sa il platesc eu.

Costa cca 150 Ron/viata si daca punem fiecare cate 2-3 lei, il putem cumpara.

Sau alternativa este un subdomeniu de genul www.XXXXXXX.erobu.com (acelasi lucru este si la www.erobu.com/XXXXXX) (gratis)

Unde XXXXXXX este numele subdomeniului care poate fi orice - Vstrom, vstrommania, vstromromania, etc etc etc.

 

Daca i se pare cuiva interesanta ideea..dati-mi de stire si ne apucam de treaba!

Daca nu e o idee buna..asta e - ramanem prieteni :laugh:

 

Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V-strom riders :(

Eu unul sunt atat de incantat de Wee Stromul meu incat....NU AM CUVINTE!

Sper ca si voi :)

 

Oferta mea:

- Pun la dispozitie gazduire (webhosting) - nelimitat (gratis)

- Fac un site doar pt V-strom Romania, un forum similar cu asta unde sa ne "dezbatem" doar noi, pe "n" categorii.. sa punem poze, etc. (gratis)

 

Singura chestie este domeniul.

Ala nu as vrea sa il platesc eu.

Costa cca 150 Ron/viata si daca punem fiecare cate 2-3 lei, il putem cumpara.

Sau alternativa este un subdomeniu de genul www.XXXXXXX.erobu.com (acelasi lucru este si la www.erobu.com/XXXXXX) (gratis)

Unde XXXXXXX este numele subdomeniului care poate fi orice - Vstrom, vstrommania, vstromromania, etc etc etc.

 

Daca i se pare cuiva interesanta ideea..dati-mi de stire si ne apucam de treaba!

Daca nu e o idee buna..asta e - ramanem prieteni :laugh:

 

Have fun!

hai la intalnire si se discuta. domeniul vstromania este deja luat de VladN deci e rezolvata problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domeniul vstromania.ro nu este inregistrat.

Trust me - sursa mea este www.rotld.ro :(

 

Din pacate nu am cum sa ajung la intalnire..Am diferite probleme care nu le pot discuta aici :)

(nu ca n-as vrea, dar e prea mult de scris)

 

Emi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai la intalnire si se discuta. domeniul vstromania este deja luat de VladN deci e rezolvata problema.

 

Din pacate ride2esc nu poate sa vina, da' o sa-l reprezint eu :-)

In legatura cu vstromania.ro...

 

post-47467-1279102574_thumb.jpg

 

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V-strom riders :(

Eu unul sunt atat de incantat de Wee Stromul meu incat....NU AM CUVINTE!

Sper ca si voi :)

 

Oferta mea:

- Pun la dispozitie gazduire (webhosting) - nelimitat (gratis)

- Fac un site doar pt V-strom Romania, un forum similar cu asta unde sa ne "dezbatem" doar noi, pe "n" categorii.. sa punem poze, etc. (gratis)

 

Singura chestie este domeniul.

Ala nu as vrea sa il platesc eu.

Costa cca 150 Ron/viata si daca punem fiecare cate 2-3 lei, il putem cumpara.

Sau alternativa este un subdomeniu de genul www.XXXXXXX.erobu.com (acelasi lucru este si la www.erobu.com/XXXXXX) (gratis)

Unde XXXXXXX este numele subdomeniului care poate fi orice - Vstrom, vstrommania, vstromromania, etc etc etc.

 

Daca i se pare cuiva interesanta ideea..dati-mi de stire si ne apucam de treaba!

Daca nu e o idee buna..asta e - ramanem prieteni :laugh:

 

Have fun!

Daca este vorba doar de cei 150 ron ii platesc eu fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este vorba doar de cei 150 ron ii platesc eu fara probleme.

 

 

Nu am vrut sa par zgarcit..dar momentan nu am, (asta e unul din motivele pentru care nu ajung la intalnire)

Si poate ca nu e corect sa platesti doar tu.

Eventual cumpara domeniul - si vom face cumva ca suma sa ajunga inapoi la tine.

Suntem multi, din putin cate putin, nu se simte..

Parerea mea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vstromania.ro e in curs de inregistrare.

Mesaj completat

am primit factura proforma.

o sa o aduc la intrunire si dovada platii.

cam asta e.

si pe urma ride-u' si cu r600-le se vor ocupa de restul. La mine timpul liber este o problema majora care se agraveaza pe zi ce trece.

povestim la intrunire mai detaliat.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vstromania.ro e in curs de inregistrare.

Mesaj completat

am primit factura proforma.

o sa o aduc la intrunire si dovada platii.

cam asta e.

si pe urma ride-u' si cu r600-le se vor ocupa de restul. La mine timpul liber este o problema majora care se agraveaza pe zi ce trece.

povestim la intrunire mai detaliat.

 

Perfect, perfect...

 

Fii bun te rog si baga pe privat user/pass de administrare domeniu pe rotld.ro ca sa rezolv cu dns-urile.

 

Cu ocazia asta o sa creez si MX record catre google apps si tinem meilu' la google. Deci nu vom avea limitare la numarul de conturi de mail, plus suport IMAP/POP3 securizat, plus interfata de web mail a-la-gugle, plus SPAM engine tot de la gugle.

 

R600-le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, perfect...

 

Fii bun te rog si baga pe privat user/pass de administrare domeniu pe rotld.ro ca sa rezolv cu dns-urile.

 

Cu ocazia asta o sa creez si MX record catre google apps si tinem meilu' la google. Deci nu vom avea limitare la numarul de conturi de mail, plus suport IMAP/POP3 securizat, plus interfata de web mail a-la-gugle, plus SPAM engine tot de la gugle.

 

R600-le

sa o platesc intai. ceea ce se va intampla maine

 

si niste poze de pe transalpina: /index.php?...t&p=2452606

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Super veste!!!....de mult imi doresc sa nu mai caut o informatie despre un inaltator de ghidon in alte zeci de posturi diferite..asta asa ca ex!! vreau sa particip si eu financiar cu cat este nevoie numai sa merga treaba bine!!!Sa ne vedem sanatosi si voiosi la Frumosa(M-Ciuc)!!! :( Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti, as vrea sa va intreb care-i faza cu spalatu' motorului la spalatorie...

Is probleme dc se spala cu spuma activa?

 

Ca pe aia cu apa sub presiune am inteles-o: fara...

Da' cum e cu spuma activa, distruge aia ceva garnituri sau altceva la motor?

 

Mersi anticipat de raspunsuri,

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Pleaca careva din Bucuresti spre Frumoasa vineri seara in jur de 6?

Mesaj completat

Ma baieti, as vrea sa va intreb care-i faza cu spalatu' motorului la spalatorie...

Is probleme dc se spala cu spuma activa?

 

Ca pe aia cu apa sub presiune am inteles-o: fara...

Da' cum e cu spuma activa, distruge aia ceva garnituri sau altceva la motor?

 

Mersi anticipat de raspunsuri,

 

Florin

Eu il spal de obicei cu spuma activa si nu are nimic - nu cred sa dauneze.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti, as vrea sa va intreb care-i faza cu spalatu' motorului la spalatorie...

Is probleme dc se spala cu spuma activa?

 

Ca pe aia cu apa sub presiune am inteles-o: fara...

Da' cum e cu spuma activa, distruge aia ceva garnituri sau altceva la motor?

 

Mersi anticipat de raspunsuri,

 

Florin

 

unii zic ca spuma activa lasa pete pe aluminiu... si le cam lasa daca nu este clatit calumea

nici cu spalatu cu presiune n-ar fi o problema daca nu ar da tantalaii aia de la spalatorie de la 5cm distanta

 

inca odata pt toata lumea (ca am fugit de ploaie) concluziile. bucurestiu la ce ora pleaca si pe ce ruta si unde facem jonctiunile (in brasov cu cei din vest si in alta locatie cu cei care vin din constanta prin intorsura) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rul cum se potriveste fork brace-ul la VStromul de 1000?

De and ti l-am adus nu am mai auzit nimic de la tine nici de bine nici de rau :laugh:

S-a potrivit la fix!!multumesc si insanatosire grabnica!! :) impresii voi scrie la sectiunea tehnica din VSTROMANIA!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii zic ca spuma activa lasa pete pe aluminiu... si le cam lasa daca nu este clatit calumea

nici cu spalatu cu presiune n-ar fi o problema daca nu ar da tantalaii aia de la spalatorie de la 5cm distanta

 

inca odata pt toata lumea (ca am fugit de ploaie) concluziile. bucurestiu la ce ora pleaca si pe ce ruta si unde facem jonctiunile (in brasov cu cei din vest si in alta locatie cu cei care vin din constanta prin intorsura) ?

 

adunarea la arc la 9-9,30 plecam pe dn1,se pare ca sint citiva care vor pe cheia,vedem daca ajungem la 12 la brasov sa ne intilnim si cu piero si cu cei din constanta....numai ca nu stiu unde se va face jonctiunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...