Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Dar ce vrea el?

Emilian_RKS are si domi, si stie de pe topicul respectiv ce vreau sa fac :)

 

Am un radiator aftermaket pe domi (el nu are din fabrica) la care vreau sa-i pun ventilator ca sa am racire mai de doamne-ajuta. Si ma zbat sa gasesc ceva micut - sub 80mm - exceptand alea de calculator.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Am pus ochii pe o Stroama:

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-dl%20650%20abs-din-2008-386976.html

 

 

Cine stie ceva despre ea, legat de starea tehnica, cine a mai vazut-o la vreo tura etc va rog sa imi scrieti pe pm.

Sper ca nu incalc reguli de etica a motociclistilor, insa nu vreau sa iau tzeapa (si in trecut as fi luat daca nu ar fi fost fair - play alti motociclisti cu care nu ma cunosteam).

 

Impresia mea pana acum este buna, insa nu am apucat sa o vad fata in fata.

 

Va multumesc anticipat, toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Am pus ochii pe o Stroama:

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-dl%20650%20abs-din-2008-386976.html

 

Impresia mea pana acum este buna, insa nu am apucat sa o vad fata in fata.

 

Va multumesc anticipat, toate cele bune!

 

Salut,

Dupa poza si dupa nume pare ok dar parca pretul este mult peste ce cautai tu ... sau te-ai mai gandit legat de asta? :D

si ar mai fi o chestie ... am auzit ca alea albastre ar avea un defect de fabricatie si se strica mai des decat cele negre si cele argintii desigur!

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau sa pun semnale after market cu led pe stroama si vreau sa imi cumpar adaptoarele alea de plastic pentru semnale de pe louis - Turn Signal Mount Cover.

 

Va rog sa imi spuneti daca ati pus careva adaptoare de astea cand ati schimbat semnalele si eventual codul de produs pentru ele, daca il aveti.

post-47467-0-50495200-1312970828_thumb.jpg

 

Mersi frumos!

Editat de R600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut,

...

 

ar mai fi o chestie ... am auzit ca alea albastre ar avea un defect de fabricatie si se strica mai des decat cele negre si cele argintii desigur!

 

stima,

paul

 

 

Daca e gluma cea legata de culoare... e un foaaarte bun umor negru, nici nu stiu daca sa rad sau sa "cad" :D

 

Totusi, a mai auzit cineva ceva legat de legatura culoare - asamblare? Din cate stiu sunt mai multe culori valabile pe acelasi an, ma astept sa fie identince pana la partea cu vopsitul carenei.

 

Astept raspunsuri, toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu stroamele negre sunt cele mai rapide iar alea rosii nu au frane bune! :grinbandit:

 

Am inteles, alea albastre se strica mai repede, alea negre sunt mai rapide (pot sa imi explic stiintific, negrul disipa caldura mai repede), alea rosii nu au frane bune dar se ridica mai usor pe o roata, alea galbene se apleaca mai usor in curbe si de alea albe nu se lipeste mizeria si au consum mai bun :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Switch-ule, ce patisi? Te-ai plictisit de gs?

Azi mi-a ajuns kn-ul, maine il montez sa vedem cum se simte. Dupa prima mie de km cu repsol, pot sa spun ca sunt multumit, nu l-a papat, motorul toarce, merge bine si pe turatie inalta. Ce ma nemultumeste este suspensia, cu pasager, la doua-trei gropi succesive,imi atinge in cricul central. ??

 

 

Drive fast, but drive safe!

 

Salut, daca poti fa si tu un review cu impresiile despre filtrul KN. Ma bate si pe mine un gand! Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca poti fa si tu un review cu impresiile despre filtrul KN. Ma bate si pe mine un gand! Merci

S-a mai tot scris despre K&N. La mine a corespuns din toate punctele de vedere. Se spala si unge usor la cca 10000 km, iar in spatele lui am gasit mereu curat, ceeace nu s-a intamplat in spate celor de hartie, originale. Apropos de acest subiect am dat de filtrele ADN care functioneaza pe acelasi principiu cu K&N, dar au o suprafata mai mare de filtrare. A folosit cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai tot scris despre K&N. La mine a corespuns din toate punctele de vedere. Se spala si unge usor la cca 10000 km, iar in spatele lui am gasit mereu curat, ceeace nu s-a intamplat in spate celor de hartie, originale. Apropos de acest subiect am dat de filtrele ADN care functioneaza pe acelasi principiu cu K&N, dar au o suprafata mai mare de filtrare. A folosit cineva?

 

Si care este diferenta de pret intre ADN si KN?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca-i adevarat ca cele albastre se strica mai repede, si chiar daca-i gluma nu e buna!

Ar fi bine sa nu se raspandeasca astfel de zvonuri nefondate.

Eu unul daca spun ceva o spun doar daca am informatii sigure. De exemplu, ca tot vorbiti de culorile motoretelor, stiu din sursa sigura [am lucrat la Suzuki Olanda] ca cele albastre, au fost loturi speciale facute pentru Germania si au cel putin 10-12 cai in plus. Susupensia este cu piese de la WhitePower iar maparile ecu sunt racing. Au fost facute special pentru ai scoate din minti pe cei de la BMW. Asa ca daca sunteti norocosii posesori a unei motorete DL 650 din 2008, albastra, sa stiti ca valoreaza mai mult cu cel putin 1000 de euro.

 

Mitica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca-i adevarat ca cele albastre se strica mai repede, si chiar daca-i gluma nu e buna!

Ar fi bine sa nu se raspandeasca astfel de zvonuri nefondate.

Eu unul daca spun ceva o spun doar daca am informatii sigure. De exemplu, ca tot vorbiti de culorile motoretelor, stiu din sursa sigura [am lucrat la Suzuki Olanda] ca cele albastre, au fost loturi speciale facute pentru Germania si au cel putin 10-12 cai in plus. Susupensia este cu piese de la WhitePower iar maparile ecu sunt racing. Au fost facute special pentru ai scoate din minti pe cei de la BMW. Asa ca daca sunteti norocosii posesori a unei motorete DL 650 din 2008, albastra, sa stiti ca valoreaza mai mult cu cel putin 1000 de euro.

 

Mitica.

Unde scrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde scrie?

Unde scrie ce? De BMW, de stroame albastre, de suspensii sau de cai :)

A-propo, ai gasit ventilator?

... si bafta cu schimbul sau vanzarea.

 

 

Pentru o extensie de aripa fata, aveti fro sugestie alta decat ebay?

Ca vin ploile si-mi uda pantofiorii.

Editat de Vulturul Cu Dinti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o extensie de aripa fata, aveti fro sugestie alta decat ebay?

Ca vin ploile si-mi uda pantofiorii.

 

http://shop.heroblobs.co.uk/collections/suzuki-v-strom/products/fenda-extenda-for-suzuki-v-strom-dl100-and-650

 

Si apropo de VStrom-uri albastre, al meu trage muuult mai bine decat cele de alta culoare :cheers:

post-15231-0-05285800-1313071308_thumb.jpg

Editat de emilian_rks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...