Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

A combatut cineva cu success porii intr-un cauciuc?

Am un Anakee 2 de 4 ani care mai are ceva profil in el (la primavara il schimb oricum) dar care a facut ceva pori si imi pierde aer.

Vreo recomandare de spray pentru astupat porii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand mi_am vadut miarul nu prea am mai intrat pe aici.Cred ca cineva are noul miar,daca bine mai retin.Poate sa imi spuna niste impresii la cald?Cred ca ma voi intoarce la vechea mea iubire,ca a doua motocicleta...Si am de ales intre Versys 1000 LT si noua V Strom 1000

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps, actioneaza instant sau in timp? Nu mi s-a parut prea lipicioasa chestia aia.

Oricum am bagat-o, am dat o tura de vreo 10km sa se incalzeasca cauciucu si am lasat mobra cu partea poroasa in jos, acu' asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Testeaza-l bine culdip si sa ne zici cum e.

 

Sergiu_Q, felicitari pentru achizitie! Poate il dai sa-l testeze si altii la Vstromania, pentru o taxa modica. :)

 

Cristian

Te mai intereseaza un forkbrace ? :D

se pare ca cel care l-am luat eu e pentru DL650 :)))

asa ca il vand si imi comand altul pentru DL1000 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te mai intereseaza un forkbrace ? :D

se pare ca cel care l-am luat eu e pentru DL650 :)))

asa ca il vand si imi comand altul pentru DL1000 .

:)))

man, scuze.

nu se strange bine pe jamba? misca sus/jos?

ma'sa ca din cautari codul de jamba era acelasi la dl650/dl1000. facem retur la obiect?

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu mi-a placut la VStromania:

 

1) prea scurta durata

(Cand m-am trezit luni in Buc, desi imi place mult ce fac, nu imi doream decat sa fi deschis ochii in Cristalin)

 

2) Locatia, peisajele

(Cata placere sa imi faca acum sa circul prin Buc?)

 

2) Mancarea

(Gustoasa, sanatoasa, variata - si pt vegetarieni, si pt cei care tin post, si pt gurmanzi, si toate cele 3 mese principale ale zilei cat am fost acolo; Pai daca manancam ca spartii cum sa ne mentinem supli? Creste consumul la Stroama de la burti)

 

3) Oamenii

(Nici nu am apucat sa scot o vorba; Poate ca spun eu prostii multe, dar mi se aude glasul, si imi place sa dau din gura; Acum am stat cu urechile ciulite pt ca erau prea multe povesti bune de ascultat)

(Prietena mea, care acum a fost pt prima oara intr-un mediu de motociclisti, a avut asteptarile total distruse; Se astepta si ea (obisnuita fiind cu eu cel fioros si plin de tautaje) la dubiosi, agresivi, betivani, macar o sticla sparta in capul ciuva.. si cand colo, voie buna si atmosfera prieteneasca; Pai acuma vrea si ea motocicleta, si era femeie serioasa..)

 

4) Pretul:

(Pai daca ma duc la Sir Gara de Nord, imi ia 168 ron pe noapte, fara mancare, fara asa confort)

(De acum m-ati facut sa ma cert cu toti care ofera cazare ca uite cum am stat eu la VStromanie si ce conditii am avut acolo)

 

5) Primirea

(Chiar asa sa te salute si necunoscutii, sa te intrebe daca sa te ajute cu bagajele sau ceva; Aia clar erau pus pe furat)

(Palinca primita la bar, si paharele de dupa, ca tot erau moca, m-au salvat de la o mare febra, credeam ca fac cel putin 39 la cat am stat ud si infrigurat; Plus ca, am plecat din Buc cu puroi in gat, tocmai de-aia nu mi-am luat echipam de ploaie)

(Eh, sambata dimineata eram sanatos tun.. s-au dus planurile mele cu primitul atentiei si al afectiunii din ipostaza de om suferind)

 

 

si tot asa as putea sa continui

 

PER TOTAL:

Daca mai e asa, eu nu mai vin niciodata;

Pt ca o sa ajung sa nu imi mai placa asa mult ce fac in restul timpului si sa visez cu ochii deschisi la urmatorul eveniment. Si cand plec eu undeva sa nu fiu multumit din cauza conditiilor de acolo.

 

Felicitari Vraji pt organizare.

Felicitari Fabio pt condusul grupului din Buc.

 

Si tuturor celorlalti.

Editat de Horia_Long_Xiao
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))

man, scuze.

nu se strange bine pe jamba? misca sus/jos?

ma'sa ca din cautari codul de jamba era acelasi la dl650/dl1000. facem retur la obiect?

 

numai bine,

paul

stai linistit ca ii gasesc un stapan mai pe aproape. am vorbit cu Vasilis si mi-a confirmat ca sunt diferite. am incercat eu si cu forta dar nu intra ...si la pila nu vreau sa-l iau :))

oricum mai aveam oleaca si dadeam si roata jos :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca ii gasesc un stapan mai pe aproape. am vorbit cu Vasilis si mi-a confirmat ca sunt diferite. am incercat eu si cu forta dar nu intra ...si la pila nu vreau sa-l iau :))

oricum mai aveam oleaca si dadeam si roata jos :)))

 

Serj,

degeaba ne-am chinuit noi dimineata la 7:30...acum vad ca de fapt nu erau pt. miar...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta duminica nu? ca sambata la ora aia eu inca dormeam si era stricat liftu vineri seara cand am ajuns sa pot urca. Am stat pana pe la 4 si ceva si tot nu reparasera astia liftu si am luat-o apoi incet pe scari in sus ... :)

trebuia sa il incercati pe jambele mele, ca mie imi fu lene, si le aduceam inapoi la Paul :)) Le-ati fi montat voi si le-ar fi demontat Paul sau poate le pastram : ))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serj,

degeaba ne-am chinuit noi dimineata la 7:30...acum vad ca de fapt nu erau pt. miar...

:)

:))) cred ca v-o fost greu sa gasiti un 650 in parcare ...

... va si vad cu ochii carpiti de "somn" incercand sa o montati ...

:)))

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa bre ca le marit eu pe aici :)

Bogdane sa stii ca ma gandeam sa dau si aripa jos duminica dimineata dar mi-am zis ca daca am mers asa pana atunci nu crap eu pana acasa :))

oricum partea buna e ca acum stim ca suspensia fata nu e chiar la fel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Vstromisti,

 

Imi vand scutul SW-Motech (cel din poza atasata) si am zis sa incerc prima data aici..poate intereseaza pe cineva.

 

Motivul vanzarii: mi-am pus evacuare aftermarket si nu se potriveste scutul cu noua evacuare. Scutul vine insotit si de placa cu care se prinde scutul in partea inferiaora.

 

Daca intereseaza pe cineva va rog sa ma contactati pe privat si discutam mai multe.

 

Toate cele bune,

Mihai

post-40775-0-55310600-1435760879_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te mai intereseaza un forkbrace ? :D

se pare ca cel care l-am luat eu e pentru DL650 :)))

asa ca il vand si imi comand altul pentru DL1000 .

Desigur îl iau eu Sergiu, ca doar l-am testat și am văzut ca e bun. :)

Ne auzim în privat pentru detalii.

 

Mersi ca l-ai adus în București.

Editat de huhurez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur îl iau eu Sergiu, ca doar l-am testat și am văzut ca e bun. :)

Ne auzim în privat pentru detalii.

 

Mersi ca l-ai adus în București.

Cristi, deocamdata ii rezervat pentru un prieten. daca nu se potriveste pe motoreta lui DL650 model nou. ti-l dau cu draga inima. doar ca i-am dat vreo doua chei incercand sa-l fixez si au ramas urme pe partea de sus :))

daca stiam ca nu e bun nu te mai chinuiai cu datul jos :)

eu imi fac comanda de unul pentru motoreta mea zilele astea

mai vrea cineva ceva de la Cosmo ? (doar pentru cei din Bucuresti ca nu am timp sa ma ocup de retrimis in alte orase )

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, deocamdata ii rezervat pentru un prieten. daca nu se potriveste pe motoreta lui DL650 model nou. ti-l dau cu draga inima. doar ca i-am dat vreo doua chei incercand sa-l fixez si au ramas urme pe partea de sus :))

daca stiam ca nu e bun nu te mai chinuiai cu datul jos :)

eu imi fac comanda de unul pentru motoreta mea zilele astea

mai vrea cineva ceva de la Cosmo ? (doar pentru cei din Bucuresti ca nu am timp sa ma ocup de retrimis in alte orase )

sigur se potriveste ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi fac comanda de unul pentru motoreta mea zilele astea

mai vrea cineva ceva de la Cosmo ? (doar pentru cei din Bucuresti ca nu am timp sa ma ocup de retrimis in alte orase )

 

ma gindeam ca in toamna sa iau asta: http://www.cosmo-accessories.com/online-store/electronics-computers/dl-1000-v-strom/handlebar-base-info.html dar mai bine comandam impreuna ca sa reducem transportul asa ca daca dai comanda ia si un "Handlebar base" pentru dl1000 cu priza si indicator de tensiune. sa-mi spui cum si cind vrei banii.

 

merci

adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...