Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Duminica asta (adica ieri, 14.03.2010) am fost la Ramnicu pentru a-mi vedea si testa viitoarea motocicleta, un DL 650 din 2004 cu 17K km la bord, facuti in Germania de un mos... ci'ca.

 

Mi-a luat cam 5 minute sa ma hotarasc sa-i dau avansul omului si in concluzie, probabil de sambata viitoare va fi toata a mea!

 

Salutare si bine ai venit. Sa o stapanesti sanatos si sa ne bucuram impreuna de drumuri lungi si frumoase. :bounce:

"Din pacate" spui ai carnet in 2005 asa ca in continuare raman lenesul grupului.

Acum lasand glumele deoparte...ptr putin timp, te sfatuiesc sa faci o verificare la Fabio. Trecand peste gura lui mare si simpatica, chiar stie ce face. Daca ceva nu-i place cum arata este in stare sa-ti desfaca toata mobra sa verifice. Este exasperant de meticulos si nu poti sa-l faci sa se miste mai repede, chit ca afara este frumos si iti arde buza sa ti-o termine mai repede. Ieri m-a omorat cu intinsul lantului ca i-au iesit lui 3 mm pe stanga in plus la masuratori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va transmit salutarile mele

ma numesc sebastian sunt din iasi,si in sfarsit am v stromul meu, inmatriculat si gata de sezon.urmaresc demult acest forum si spre deosebire de altele ma bucur sa vad ca pot invata ceva,ca pot afla lucruri noi si o comunitate moto serioasa.

asfalt uscat si km cat mai multi, sa ne auzim sanatosi

 

Welcome to the Vstromers gang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere de plimbare sambata:

 

Total cam 550 de km

Vezi ca inca n-a venit vara de-a binelea! :bounce:

Chiar daca scrie ca-s 16 grade sambata, alea or sa fie 1-2 ore la pranz, mi-e ca la intoarcere iar ne ca.cam pe noi de frig.

Eu as zice sa incercam o tura mai scurta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cum pot face rost de o sea cu gel sau cum se poate introduce gel in seaua actuala in loc de spuma/burete? Nu prea avem pe aici variante de cumparat sei mai comode.Sargent si Corbin care au modele speciale pt V-strom dintr-o spuma care zic ei ar fi mai buna decit gelul, trimit doar in america. Seile sunt undeva pe la 400-450usd,si am mai gasit doar la Bagster(Franta am impresia) un model pentru V-strom atat doar ca poti sa optezi pt gel.E a doua oara cind le scriu si inca astept un raspuns.Sau pernutele alea cu gel care erau anul trecut prin magazinele de sport(pt sei de calarie) or fi bune de ceva?Se aplicau cu niste elastice,dar nu stiu ce stabilitate ai pe ele.Am observat ca problema cu C.urul care se batatoreste tine de greutatea individului.Astia mai slabuti n-au probleme la 1000km,dar eu dupa 5-600 nu-mi mai simt butcile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun venit si tie in gasca :bounce: ,acum vreo 2 ani mai era cineva in iasi cu v-strom ai idee daca il mai are ? cam putine dl-uri in zona aceea,sa faceti bine sa le inmultiti :) .... ordin de la bucuresti :lol:

 

Si din parte mea un calduros bun venit celor mai proaspeti vstromisti . :P Si ar fi bine sa se inmulteasca ,poate anul acesta o punem de o intalnire in Moldova, bineinteles la care sa particip si eu :) .

Mesaj completat

PS. Eu astazi ies la o plimbare daca nu ploua dupa ora 11 , daca mai este cineva amator e bine venit , nu m-am gandit la o destinatie anume dar vad eu dimineata si ma gandeam la intoarcere sa vin la Arc . Mai vine cineva?

 

Micky - 0722100337 / 0740100337

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cum pot face rost de o sea cu gel sau cum se poate introduce gel in seaua actuala in loc de spuma/burete? Nu prea avem pe aici variante de cumparat sei mai comode.Sargent si Corbin care au modele speciale pt V-strom dintr-o spuma care zic ei ar fi mai buna decit gelul, trimit doar in america. Seile sunt undeva pe la 400-450usd,si am mai gasit doar la Bagster(Franta am impresia) un model pentru V-strom atat doar ca poti sa optezi pt gel.E a doua oara cind le scriu si inca astept un raspuns.Sau pernutele alea cu gel care erau anul trecut prin magazinele de sport(pt sei de calarie) or fi bune de ceva?Se aplicau cu niste elastice,dar nu stiu ce stabilitate ai pe ele.Am observat ca problema cu C.urul care se batatoreste tine de greutatea individului.Astia mai slabuti n-au probleme la 1000km,dar eu dupa 5-600 nu-mi mai simt butcile.

 

 

Alex :

 

Uite aici o comparatie interesanta:

 

http://www.stromtrooper.com/showthread.php?t=40376

 

Cred ca partea de confort depinde f mult si de conformatia si asteptarile fiecaruia. Sha cu gel originala Suzuki poti comanda si din Romania cred, orice dealer ar trebui sa te poata ajuta. In Romania userul Darian se ocupa de modificare si reparare shei. Sper sa te ajute

 

@mki79r : se pare ca ai noroc Miky, nu ploua :bounce:

Editat de lenoyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sti ce meritzi.......nu?..... :P :bounce:

 

D-le Iustys, imi asum toate deciziile, iar daca o vand bine, daca nu ... si mai bine :)

Editat de xdxanny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cum pot face rost de o sea cu gel sau cum se poate introduce gel in seaua actuala in loc de spuma/burete? Nu prea avem pe aici variante de cumparat sei mai comode.Sargent si Corbin care au modele speciale pt V-strom dintr-o spuma care zic ei ar fi mai buna decit gelul, trimit doar in america. Seile sunt undeva pe la 400-450usd,si am mai gasit doar la Bagster(Franta am impresia) un model pentru V-strom atat doar ca poti sa optezi pt gel.E a doua oara cind le scriu si inca astept un raspuns.Sau pernutele alea cu gel care erau anul trecut prin magazinele de sport(pt sei de calarie) or fi bune de ceva?Se aplicau cu niste elastice,dar nu stiu ce stabilitate ai pe ele.Am observat ca problema cu C.urul care se batatoreste tine de greutatea individului.Astia mai slabuti n-au probleme la 1000km,dar eu dupa 5-600 nu-mi mai simt butcile.

Salut,

Mai exista o varianta de perna cu gel ce se vinde pe louis. Arunca o privire la cod 10008405 . Eu am cumparat asa ceva anul trecut (acuma vad ca e si mai ieftina cu 10 EUR) si desi arata suspect de subtire se simte diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare foarte frumoasa cu companie de exceptzie (altfel nici nu ar avea cum) :bounce:

si bineinteles si ......pozele:.......

 

Foarte frumoase pozele. Bravo

L-ati corup si pe Doroftei sa-si ia Vstrom?

Adaugati pozele la sectiunea > Comunitatea Motociclistilor din Romania > Poze > Imagini din calatoriile pe 2 roti

 

V-Strom Pictures, Poze din Plimbarile Posesorilor de Suzuki V-Strom

 

/index.php?...23293&st=80

 

Pentru asta a fost creata sa nu umplem discutiile si cu poze pentru ca nu se vor gasi in viitor. Vrei sa vezi niste poze de 4 luni si trebuie sa cauti 2 ore.

 

Bafta si cit mai repede asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase pozele. Bravo

L-ati corup si pe Doroftei sa-si ia Vstrom?

Adaugati pozele la sectiunea > Comunitatea Motociclistilor din Romania > Poze > Imagini din calatoriile pe 2 roti

 

V-Strom Pictures, Poze din Plimbarile Posesorilor de Suzuki V-Strom

 

/index.php?...23293&st=80

 

Pentru asta a fost creata sa nu umplem discutiile si cu poze pentru ca nu se vor gasi in viitor. Vrei sa vezi niste poze de 4 luni si trebuie sa cauti 2 ore.

 

Bafta si cit mai repede asfalt uscat

 

le pun eu acolo...doroftei spunea ca nu s-a urcat inca pe motocicleta :P cind o va face va fi pe v-strom :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am primit piesele de la vopsitorie. Pun cateva poze cu suportul GPS si pt electronica ungatorului pt cei ce cauta solutii. Poza finala dupa ce ma ajuta Andrei cu legaturile electrice.

 

Asa da. Incepe sa semene cu un DL facut de BogMW, dar fara cardan si cu electronica japaromano pentru lantul ei cel suplu si lung.

Vreau si eu un pic de elecronica pentru DL meu inca Made by Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ..stie cineva daca se poate cumpara din europa "super brace" sau ceva asemanator...sau daca comand din america care este "mersul' cat mai platesc in plus taxe vamale,e.t.c!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ..stie cineva daca se poate cumpara din europa "super brace" sau ceva asemanator...sau daca comand din america care este "mersul' cat mai platesc in plus taxe vamale,e.t.c!!

 

 

De aici : http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,9428.0.html

 

80$ + 15$ transportul. Vorbeste cu marcone de aici de pe forum, el a comandat de la tipul asta si iti poate spune cum a rezolvat la vama.

 

 

Asta mi-a scris mie pe pm acum ceva timp, eram interesat cum se comporta la drum:

 

Salut, da, am si postat pe topicul de pe forum: http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic....html#msg129300

A ajuns cam in 10 zile, am instalat-o intr-un minut, de testat am testat-o cam 2 saptamani de mers prin Bucuresti pana sa vina ninsoarea asta.

Dupa mine se simte o clara imbunatatire mai ales la gropile astea din Bucuresti, directia nu mai spmuceste cand dai intr-una, ramane pe traiectorie.

Nu am apucat s-o testez pe autostrada cu vant lateral, am inteles ca si aici s-ar aduce imbunatatiri la comportamentul vstromului.

Dupa mine merita investitia, alaturi de schimbarea arcurilor de la suspensia fata cu unele mai tari.

 

Sper ca te ajuta!

Marcone

Editat de lenoyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...