Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

De aici : http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,9428.0.html

 

80$ + 15$ transportul. Vorbeste cu marcone de aici de pe forum, el a comandat de la tipul asta si iti poate spune cum a rezolvat la vama.

 

 

Asta mi-a scris mie pe pm acum ceva timp, eram interesat cum se comporta la drum:

 

Salut, da, am si postat pe topicul de pe forum: http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic....html#msg129300

A ajuns cam in 10 zile, am instalat-o intr-un minut, de testat am testat-o cam 2 saptamani de mers prin Bucuresti pana sa vina ninsoarea asta.

Dupa mine se simte o clara imbunatatire mai ales la gropile astea din Bucuresti, directia nu mai spmuceste cand dai intr-una, ramane pe traiectorie.

Nu am apucat s-o testez pe autostrada cu vant lateral, am inteles ca si aici s-ar aduce imbunatatiri la comportamentul vstromului.

Dupa mine merita investitia, alaturi de schimbarea arcurilor de la suspensia fata cu unele mai tari.

 

Sper ca te ajuta!

Marcone

MULTUMESC!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea dacie de aia pentru furca fata. Haide Fabio da drumul la portile uzinei.

Mesaj completat

Cine vine maine la o tura pana in Bulgaria, dar undeva aprope pana la Ruse?

 

Intilnirea undeva la 10:30 - 11:00 am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea dacie de aia pentru furca fata. Haide Fabio da drumul la portile uzinei.

Mesaj completat

Cine vine maine la o tura pana in Bulgaria, dar undeva aprope pana la Ruse?

 

Intilnirea undeva la 10:30 - 11:00 am

As veni si eu, dar dupa 11 ca am niste treaba.

Alex4 zicea si el ca poate dupa 11.

Cine se mai baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca in ultimul timp mai multi dintre voi s-au aratat foarte interesati de Rick's fork brace vreau sa postez un tutorial de comandat aceasta piesa:

 

Plata: trimiteti 95$ (80$ piesa+15$ transportul) prin PayPal la adresa de mail rickhughes805@hotmail.com. Rick mai face si alte maruntisuri pentru Vstrom, daca comandati mai multe articole sau mai multe bucati verificati cum se modifica valoarea transportului. Rick sau Gloria (nevasta bag de seama) raspund foarte repede la mailuri luand in consideratie diferenta de fus orar.

 

In comentariile aferente tranzactiei Paypal precizati modelul de moto (DL650 sau DL1000) si faptul ca nu doriti sa primiti factura iar valoarea plicului sa fie 50$ pentru a evita eventuala taxare la vama - masura de precautie. Mie piesa mi-a sosit intr-un plic pe care l-am ridicat de la un ghiseu normal, nu a mai trecut prin vama dar cine stie.

Si cam asta e.

 

Recomand intocmirea unei liste comune de doritori si comanda comuna, m-as fi oferit chiar eu pentru asta insa la mine e mai complicat pentru ca, desi locuiesc in Bucuresti, oficial sunt inregistrat cu domiciliul in Olt, drum pe care nu-l fac prea des deci nu pot sa garantez ca piesele va ajung intr-un timp onorabil.

 

Eu tocmai am comandat aseara inca un Fork Brace pentru rul care nu are nici paypal nici nu se descurca asa bine cu engleza, dar asta am facut-o pentru ca a fost o conjuctura favorabila cu deplasarile, trecand prin Olt pentru sarbatorile de Paste iar in saptamana urmatoare avand un drum pe langa Rasnov :drink:

 

PS: daca vrea cineva sa verifice cum arata fork brace-ul montat pe un DL650, sa-mi dea de stire si ne vedem pe undeva prin Bucuresti.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand intocmirea unei liste comune de doritori si comanda comuna

M-as inscrie si eu la un fork-brace, daca mai vrea cineva ziceti.

Eu deocamdata n-am cont pe Paypal si nici nu stiu daca imi merge cardul cu Paypal, trebuie sa investighez.

 

P.S.

Pana la urma cine vine maine la o tura?

Eu as propune un peste pe malul Dunarii, la Calarasi :drink:

Editat de atw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit azi prin oras si a inceput sa mearga urit motorul.Ba intr-un cilindru ba brusc in doi si tot asa.Fabio a zis ca se uita la motoreta dar de luni incolo intrucit e prins weekendul asta,iar in conditia asta mi-e cam jena sa plec la drum cu ea.Bujiile sunt schimbate in august,ma gindesc ca e de la alimentare ceva,si singur nu ma bag sa-i demontez pompa din rezervor.Deci stau cumintel pina luni.In alta ordine de idei,daca exista doritori,donez suportul meu de genti laterale monokey,pe care l-am facut artizanal anul trecut.se pot pune orice genti Givi sau Kappa cu sistemul ala de prindere.nu e din teava subtire ca originalele ci dn platband,din cauza asta arata mai ciobanesc putin dar iti fac treaba foarte bine cu el daca nu vrei sa dai 110euro pe unul original.e facut pentru V-strom,dar daca ai un sudor priceput se poate modifica si pt alte motoare.Interesatii sa ma sune la 0722535780.Incerc sa pun si o poza,acum imi dau seama ca e cam lat,dar eu m-am descurcat f bine

post-1424-1269010104_thumb.jpg

post-1424-1269010138_thumb.jpg

post-1424-1269010197_thumb.jpg

post-1424-1269010214_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun intilnire la ora 11 am la ARC. Cine mai doreste, cine mai pofteste, imi pare rau de cei ce nu pot ajunge din cauze tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit azi prin oras si a inceput sa mearga urit motorul.Ba intr-un cilindru ba brusc in doi si tot asa.Fabio a zis ca se uita la motoreta dar de luni incolo intrucit e prins weekendul asta,iar in conditia asta mi-e cam jena sa plec la drum cu ea.Bujiile sunt schimbate in august,ma gindesc ca e de la alimentare ceva,si singur nu ma bag sa-i demontez pompa din rezervor.Deci stau cumintel pina luni.In alta ordine de idei,daca exista doritori,donez suportul meu de genti laterale monokey,pe care l-am facut artizanal anul trecut.se pot pune orice genti Givi sau Kappa cu sistemul ala de prindere.nu e din teava subtire ca originalele ci dn platband,din cauza asta arata mai ciobanesc putin dar iti fac treaba foarte bine cu el daca nu vrei sa dai 110euro pe unul original.e facut pentru V-strom,dar daca ai un sudor priceput se poate modifica si pt alte motoare.Interesatii sa ma sune la 0722535780.Incerc sa pun si o poza,acum imi dau seama ca e cam lat,dar eu m-am descurcat f bine

 

Il iau eu, Alex! Nu sunt acum in Bucuresti, ci in Praga si daca e totul ok, te caut eu duminica cand ma intorc.

Btw, n-am vazut in 3 zile nici picior de vstromist p'aici. Unde stau ascunsi, nu stiu pentru ca au o comunitate destul de mare, mai ales in Praga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar vremea cum e prin Praga?

 

Destul de cald si de doua zile cerul este senin. Problema este ca nu prea vad motociclisti. In 3 zile nu cred ca am vazut 10 si aia mai mult cu naked-uri. Paradoxal, nici scutere nu prea sunt desi traficul este destul de aglomerat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu in Praga si intr-adevar nici picior de scuterist, mobrist etc.

Explicatia la care am ajuns: sistemul de transport in comun foarte bine pus la punct atat ca acoperire cat si ca punctualitate (poti sa-ti potrivesti ceasul dupa ora la care ajunge tramvaiul in statie, au orare bine stabilite de ex 7.06, 7.14. 7.22 etc) lucruri care fac deplasarea foarte comoda.

Mai mult Praga nu e foarte biker friendly - foarte multe strazi cu piatra cubica, sine de tramvai peste tot, destul de periculos pe 2 roti asa ca cei mai multi cehi scot mobrele doar la drumuri in afara orasului, in week-end sau concediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine am treaba, nu pot pleca nicaieri, dar duminica ies la o plimbare scurta, prima pe anul asta. Sotia insista pt Ruse, ca s-au terminat muraturile si zacusca. Nu este nimic fixat definitiv. :drink:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ati disparut pe interzis in Bulgaria ???

Cautam senzatii tari, adrenalina... :wink:

 

Vineri am dus motorul la mesterul Fabio pt revizia de primavara, si printre altele mi-a montat si placute de frana EBC HH. Ei bine, sunt intr-adevar excelente, s-a schimbat total feelingul franelor. Poate nu se compara cu niste frane de supersport, dar acum se simte cum musca din prima, chiar si tragand cu un singur deget.

 

Maine unde mergem? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem si noi duminica la Ruse si prin inprejurimi (Ivanovo). Plecam la 9.30 din Militari si pe la 10.30 la benzinaria da la intrarea in 1 Decembrie. Suntem 3 motoare. Mers de relaxare/acomodare, max 100 km/h.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata varianta 2010 a parbrizului pt V-Strom, putin mai lat si cu masca serigrafiata in degrade, pe folie transparenta. Cine are mascarea veche cu autocolant poate opta gratis pt noua masca. Lipirea o pot face eu sau fiecare, singur, daca nu are doua maini stangi. :drink:

post-8769-1269190710_thumb.jpg

post-8769-1269190736_thumb.jpg

post-8769-1269190759_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata varianta 2010 a parbrizului pt V-Strom, putin mai lat si cu masca serigrafiata in degrade, pe folie transparenta. Cine are mascarea veche cu autocolant poate opta gratis pt noua masca. Lipirea o pot face eu sau fiecare, singur, daca nu are doua maini stangi. :drink:

si parbrizul asta are o mica deviere pe la mijloc, asa-i?

sa se faca un parbriz fara devierea aia?

 

uite asa am montat eu modul de la ecooiler (apropo - fain nume).

mai am de vopsit in negru bucata de aluminiu de care e lipit.

post-39728-1269196028_thumb.jpgpost-39728-1269196015_thumb.jpg

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti azi am am facut o plimbare mai lunga,mai precis 525 km,cu amicul alex cu maxiscuterul si consoartele noastre ,traseul a fost : buc.-lehliu-calarasi (traversare cu bacul,cind am ajuns la malul dunarii tocmai plecase,am mai pierdut 45min, pina s-a intors)-adamclisi-constanta (unde am si mincat) -mamaia (trebuia sa vedem marea...e rece apa)-si inapoi la buc. dar pe autostrada ca era tirziu...plecat la 9,30 intors la 20,30

traseu frumos,numai curbe, pe cealalta parte a dunarii dar drumul lasa de dorit intre ostrov si adamclisi,piatra cubica sau griblura foarte denivelata,eu cu v-stromul nici o problema dar amicul m-a cam injurat

cu ocazia asta i-am facut si un calcul la consum si a iesit undeva la 4,2%.

post-42532-1269201646_thumb.jpg

post-42532-1269201714_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un fel de ARC la portughezi, zona Cabo da Roca (cel mai vestic punct al continentului european) in fiecare duminica la ora 12.00...

 

http://picasaweb.google.com/10025521189737...206298729548434

 

incerc sa incarc si un film pe youtube cu Vstromul la sosea cu ce a filmat sotia, sper sa mearga... deocamdata "Uploaded (processing, please wait) "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...