Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Unde-ai pierdut parbrizul? :lol:

 

Bine ai venit printre noi!

 

Nu l-am pierdut, nici pe el, nici oglinzile. Doar ca a trebuit sa le dau jos ca sa intre in duba, ca era prea inalt motorul cu ele cu tot :)

Sunt montate acuma, si gata de brambureala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi. Sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute. Cred ca este unicat. Alb perlat nu am mai vazut si arata chiar bine. Cat te-a costat.

 

O avere, dar merita toti banii :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un paste fericit tuturor.

salut R600,s-o stapinesti sanatos...interesanta culoarea,pe jenti este aceeasi culoare ?

super ,abia s-a deschis sezonul si deja numarul v-stroamelor a crescut,am mai gasit inca unul in bucuresti ,astept sa-l inmatriculeze deoarece are nr rosii de vilcea si proprietarul sa se prezinte singur.

pina la iarna poate atingem cifra de 100,(cu ocazia asta il rog pe zeros din iasi sa ma anunte care mai sint in moldova cu v-stroame)incerc sa tin o evidenta a posesorilor....fabio tu stii cumva cine era tipul cu stromul albastru cu care ne-am intilnit la veliko simbata trecuta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Sarbatori Fericite!

 

R600

salut,s-o stapanesti sanatos! am observat ca pe ceasul kilometrajului ai un bec portocaliu,ptr ce este? Al meu e din 2007 si nu are asa ceva.Salutare si SARBATORI FERICITE tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si PASTE FERICIT tuturor fericitilor detinatori de V-Strom (mai noi si mai vechi) si nu numai.

 

Multa sanatate si sa auzim nuamai de bine!

 

Cu repect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un update in legatura cu forkbrace-ul:

Tocmai am travesat A1 si nu-mi vine sa cred ca cei de la Suzuki nu munteaza asa ceva din fabrica:

 

- directie foarte precisa, poti sa iei mainile de pe ghidon la peste 100km/h si motocicleta e stabila. Am incercat chiar sa induc un mini voblaj, nimic.

- vantul lateral a incetat sa fie o problema, nu te mai lupti cu directia ca sa mentii traiectoria

- ceva neasteptat: vibratiile motorului nu se mai transmit in ghidon; in trecut imi amorteau mainile din aceasta cauza, mai ales degetul mare, nicio problema acum. Deasemenea nici imaginea din oglinzi nu mai e tremurata.

 

Toate astea experimentate azi la viteze de 130-150km/h. In opinia mea ar trebui sa fie rechemate toate V-Stroamele de catre Suzuki si montat forkbrace-ul.

Nu exista niciun alt accesoriu care la 95$ sa aduca o asemenea schimbare in bine.

 

@rul: forkbrace-ul tau nu a sosit inca, sa speram ca ajunge marti ca sa ti-l pot aduce joi seara.

 

In rest, Paste fericit tuturor si asfalt uscat (ca destul m-a plouat azi :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu va urez un PASTE FERICIT si sa aveti parte numai de bucurii si lucruri bune in viatza....Asfalt uscat,multi km fara incidente si calatorii din cele mai spectaculoase.....

Cu respect

Iustin

:lol:

Mesaj completat

Inca unul

 

Salutare,

 

Grupul V-Stromistilor din Romania se inmulteste: prezent si eu cu noua achizitie - Suzuki DL650 VStrom AK9 - alb perlat.

Are 0 km, l-am ridicat azi de la Motorcity Cluj - multumesc Radu (motorcity) pentru tot efortul cu livrarea inainte de Paste.

 

Prima cheie:

post-47467-1270228219_thumb.jpg

 

Incarcare in duba:

post-47467-1270228225_thumb.jpg

 

Ajuns in timisoara:

post-47467-1270228232_thumb.jpg

 

Va doresc un Paste Fericit si asfalt uscat!

 

Florin aka R600 (Timisoara).

 

Bun venit ........ :)

In drum spre maramures...trecem sa te "agatzam" la o plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea ar trebui sa fie rechemate toate V-Stroamele de catre Suzuki si montat forkbrace-ul.

Nu exista niciun alt accesoriu care la 95$ sa aduca o asemenea schimbare in bine.

Am mai citit opinii asemanatoare pe la americani unde jucaria este des folosita. Eu o am de un an si sincer nu am simtit o schimbare atat de radicala. Singurul moment in care am simtit diferenta este pe viraje stranse cand dai in gropi. Atunci suspensia fata lucreaza rectiliniu fara sa mai apara in ghidon acea usoara destabilizare laterala. Eu chiar am mers pe sectoare scurte de drum, in aceeasi zi si cu si fara (pt ca la modelul meu este foarte usoara dezactivarea, numai prin slabirea a 2 suruburi) si tot nu am simtit o inbunatatire prea mare. Dupa mine, este bun cu certitudine, dar sa nu va asteptati la minuni. Maine mergem la Vidraru si eventual cat de sus se poate spre Transfagarasan, dar cu mancarea-n traista (oua, drob,etc)? Sa ciocnim oualele unde incepe zapada.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Maine mergem la Vidraru si eventual cat de sus se poate spre Transfagarasan, dar cu mancarea-n traista (oua, drob,etc)? Sa ciocnim oualele unde incepe zapada.

 

salut. Ma pot alatura si eu grupului?

Din punctul meu de vedere ,esti binevenit oricand si in orice calatorie...... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc sa aveti parte de sarbatori luminoase, pline de liniste si impacare alaturi de cei dragi. Paste Fericit!

 

Iustin, Fabio&Ioana si cu mine ne intalnim in jur de 10 sa mergem spre biserica Casin pentru Sfanta Inviere. Cine doreste sa ni se alature este bine venit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca ar fi cativa doritori de plimbare duminica. La 10,00 noi suntem la Petrom si plecam la 10,15. Am zis cu mancarea la sacosa pt ca acum fiecare are figiderul plin si fiind Pastele nu stiu ce gasim deschis pe traseu. Pierdem mai putin timp cu masa si avem mai mult timp pt :laugh: Daca sunt probleme sau intarziati ma gasiti la 0722646373.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc tuturor un paste fericit alaturi de cei dragi!maine eu muncesc asa ca pentru voi sper sa fie soare si drumuri bune.

P.S.:Acum ma intorc de la Sovata...nu mai pot de frig si ploaie...ma gasira toti dracii...(nu sunt oltean)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...