Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Are cineva chef maine de o mica plimbare, bineinteles daca vremea permite asta?

 

Salutare,

Eu maine vreau sa fac un tur pana la Ploiesti-Valenii de Munte-Cheia-Brasov-cu intoarcere pe la Nehoiu-Siriu-Valenii de Munte-Ploiesti (cam 290á300 Km). Sunt din Ploiesti. Daca doreste cineva sa ma insoteasca, este bine venit.

Sunt singur, deocamdata!

 

Plecare din Ploiesti ora 9.00 (astept propuneri, daca sunt).

 

Cu respect,

I.Marinescu

Editat de MIonutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Eu maine vreau sa fac un tur pana la Ploiesti-Valenii de Munte-Cheia-Brasov-cu intoarcere pe la Nehoiu-Siriu-Valenii de Munte-Ploiesti (cam 290á300 Km). Sunt din Ploiesti. Daca doreste cineva sa ma insoteasca, este bine venit.

Sunt singur, deocamdata!

 

Plecare din Ploiesti ora 9.00 (astept propuneri, daca sunt).

 

Cu respect,

I.Marinescu

Daca vremea permite m ar interesa traseul propus de tine.Siriul l am facut de multe ori si e f frumos.Vb dimineata pe forum sastabilim alte detalii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vremea permite m ar interesa traseul propus de tine.Siriul l am facut de multe ori si e f frumos.Vb dimineata pe forum sastabilim alte detalii!

Salutare,

Vremea pare sa fie buna, dar nu cum a fost azi.

http://www.meteoblue.com/en_GB/point/forec...ast/c/ro/f/7364

OK, pe la 8.00 intru pe forum si stabilim plimbarea.

 

Somn usor,

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Vremea pare sa fie buna, dar nu cum a fost azi.

http://www.meteoblue.com/en_GB/point/forec...ast/c/ro/f/7364

OK, pe la 8.00 intru pe forum si stabilim plimbarea.

 

Somn usor,

Cu respect,

I.Marinescu

pun ceasul sa sune!ne auzim dimineata.nr me se tel :0766333676.Posibil sa mai vin cu un prieten cu BMW K1200R.Odihna placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalt uscat Mario. Poate faci si cateva poze! Veneam si eu dar merg la nasi astazi :laugh: !

 

Sa aveti parte de vreme!

Salutare Mada,

 

..si multumesc pentru urari. Asta este...datoria te cheama! Mergem impreuna alta data. Vara acum incepe!

 

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si Hristos a inviat!Imi pare rau Ionut,as fi mers azi cu cea mai mare placere dar bate vantul de rupe pamantul si e inorat.Asta e ,poate alta data...Daca pleci iti doresc o calatorie frumoasa,fara incidente.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si Hristos a inviat!Imi pare rau Ionut,as fi mers azi cu cea mai mare placere dar bate vantul de rupe pamantul si e inorat.Asta e ,poate alta data...Daca pleci iti doresc o calatorie frumoasa,fara incidente.Bafta!

 

Adevarat a Inviat!

 

Nu este nimic. Multumesc frumos pentru urari. O zi frumoasa!

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata si cu plimbarea de azi: Ploiesti-Valenii de Munte-Cheia-Brasov-Intorsura Buzaului-Siriu-Valenii de Munte-Ploiesti=310Km.

Rezumat:

- drumul foarte bun in proportie de 95%;

- plin de masini (turisti), doar vre-o doua motoare + al meu;

- fara soare;

- ploaie doar ultimii 25 Km.

 

Concluzie:

O plimbare foarte frumoasa si reusita, chiar si singur.

 

Cu respect,

I.Marinescu

 

PS: Cateva poze cu peisajul si cu motorul.

post-53431-1270490867_thumb.jpg

post-53431-1270490923_thumb.jpg

post-53431-1270490985_thumb.jpg

post-53431-1270491054_thumb.jpg

post-53431-1270491116_thumb.jpg

post-53431-1270491162_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata si cu plimbarea de azi: Ploiesti-Valenii de Munte-Cheia-Brasov-Intorsura Buzaului-Siriu-Valenii de Munte-Ploiesti=310Km.

Rezumat:

- drumul foarte bun in proportie de 95%;

- plin de masini (turisti), doar vre-o doua motoare + al meu;

- fara soare;

- ploaie doar ultimii 25 Km.

 

Concluzie:

O plimbare foarte frumoasa si reusita, chiar si singur.

 

Cu respect,

I.Marinescu

 

PS: Cateva poze cu peisajul si cu motorul.

 

Pai daca stau bine sa ma gandesc si tu ca si Fabio,avetzi cam aceiasi distanta pana in bucuresti.....ar fi fost o idee sa vi sa te plimbi cu noi :) ......Data viitoare te asteptam..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca stau bine sa ma gandesc si tu ca si Fabio,avetzi cam aceiasi distanta pana in bucuresti.....ar fi fost o idee sa vi sa te plimbi cu noi :) ......Data viitoare te asteptam..... :laugh:

 

Salutare,

Multumesc frumos, am sa incerc sa onorez invitatia cu prima ocazie. Mi-ar face placere. Sa vedem si cu programul de la job cum stau.

CU respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21-23 mai intilnirea V-stromerilor din Italia,la Santa Margherita Ligure(linga Genova).sunt cam 1800km pina acolo.Se gindeste cineva sa mearga?dupa mintea mea ar trebui sa plec joi dimineata,sa ajung vineri dupa-amiaza.iar inapoi duminica dimineata si in Bucuresti luni seara.Stiu ca e cam mult de lipsit in afara concediului ,dar ma gindesc ca daca ne hotarim de acum putem aranja niste libere pt atunci.poate mai vorbim miercuri la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva variante ale siglei. Poate fi restilizata intr-o gramada de moduri. Daca aveti idei sau pareri sa iasa cat mai bine, le astept cu placere.

Eu as vota pt varianta 2. Reusita sigla. Ingenioasa gaselnita! Sa-l rugam pe Johan poate le face pe autocolant, sa le lipim pe motoare.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autocolantul sa fie la dimensiunea scrisului "v-strom" (defapt sa acopere scrisul original)de pe carena care imbraca rezervorul pe laterala,plus una mai mica s-o punem pe parbriz intre cele doua ornamente de prindere.

eu unu as pune una textila brodata si pe geaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, varianta 2 ramane. Acum parerile sunt impartite intr-o privinta: ramane V-stromânia (cu î din a - pentru cei ce nu pot vizualiza diacriticele in browser) sau V-Stromania? Eu, unul prefer cu â dar este o optiune personala. Oricum, sa-mi spuneti cine se ocupa de stickere ca sa-i trimit fisierul sursa din Photoshop.

In alta ordine de idei vreau sa va cer parerea intr-o privinta: ma gandeam ca prin vara cand o sa am ceva timp de pierdut sa cumpar domeniul www.v-stromania.ro sau www.vstromania.ro si sa adun intr-un website toate lucrurile interesante postate pe forum de-a lungul anilor. Eu unul, nu am reusit sa citesc chiar toate paginile thread-ului, dar sunt multe lucruri foarte folositoare care ar putea sa fie grupate intr-un singur loc. Astept pareri in acest sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...