Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare, scuze pt off: maine ma duc cu stroama la RAR si dupa la politie. Stie cineva ce acte si copii dupa ce acte imi trebuie la politie?

 

(taxele talon si care mai erau le-am platit)

 

1. Certificatul de autenticitate de la RAR

2. Fisa moto cu stampila de sectia financiara ca ti-a fost luata pe rol la impozit

3. Contractul de vazare-cumparare

4. Taxa de inmatriculare

5. Taxa de talon

6. Cartea de identitate a vehicului

7. Copie dupa buletin

8. Talonul cu ITP-ul la zi

9. RCA valabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Certificatul de autenticitate de la RAR

2. Fisa moto cu stampila de sectia financiara ca ti-a fost luata pe rol la impozit

3. Contractul de vazare-cumparare

4. Taxa de inmatriculare

5. Taxa de talon

6. Cartea de identitate a vehicului

7. Copie dupa buletin

8. Talonul cu ITP-ul la zi

9. RCA valabil

"doar" astea?

jesus mare ... complicate sunt unele cai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Certificatul de autenticitate de la RAR

2. Fisa moto cu stampila de sectia financiara ca ti-a fost luata pe rol la impozit

3. Contractul de vazare-cumparare

4. Taxa de inmatriculare

5. Taxa de talon

6. Cartea de identitate a vehicului

7. Copie dupa buletin

8. Talonul cu ITP-ul la zi

9. RCA valabil

 

Multumesc.

 

Se pare ca mai este si cerea tip de inmatriculare ;) Pt ca e posibil sa nu o aiba la politie si sa fie nevoie sa ma duc la complexul de vis-a-vis dupa ea, caz in care pierd locul la coada si am placearea sa stau din nou

Am gasit la mine in piata la acte auto, costa 12,5 lei porcaria de juma' de coala.

 

Sper sa inchei cu bine, maine rar si apoi politie, dupa in sfarsit simt ca e "complet" a mea :D

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"doar" astea?

jesus mare ... complicate sunt unele cai!

 

La mine a fost cu hai-mare. Stroama mea era adusa din Italia si deci la prima inmatriculare neaosa. Am facut dosarul, m-am asezat la coada si cand mi-a venit randul m-am dus exact ca in faza aia din Seifeld cand cumpara supa de la Nazist: spasit si plin de respect la adresa organului. Cand a vazut Garcea actul de radiere de la macaronari, a inceput sa cotrobaie nervos prin dosar dupa ceva. Plin de satisfactie, mi-a inchis dosarul si mi l-a aruncat in piept grohaind ca nu are chitanta cu plata taxei de prima inmatriculare. Norcul meu a fost ca eram aproape de tejghea si nu mi-a ricosat din piept pe jos, maldarul de hartii. Le-am strans frumos si dupa ce am aranajat totul la locul lui, i l-am aruncat inapoi drept in mutra si de acolo s-a imprastiat pe jos. I-am susurat dragalas sa se uite mai bine la fisa de inmatriculare si sa vada ce tipul vehiculului si cilindreea aferenta, ca motocicletele nu au nevoie de taxa de prima inmatriculare. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1338401602[/url]' post='3141310']

La mine a fost cu hai-mare. Stroama mea era adusa din Italia si deci la prima inmatriculare neaosa. Am facut dosarul, m-am asezat la coada si cand mi-a venit randul m-am dus exact ca in faza aia din Seifeld cand cumpara supa de la Nazist: spasit si plin de respect la adresa organului. Cand a vazut Garcea actul de radiere de la macaronari, a inceput sa cotrobaie nervos prin dosar dupa ceva. Plin de satisfactie, mi-a inchis dosarul si mi l-a aruncat in piept grohaind ca nu are chitanta cu plata taxei de prima inmatriculare. Norcul meu a fost ca eram aproape de tejghea si nu mi-a ricosat din piept pe jos, maldarul de hartii. Le-am strans frumos si dupa ce am aranajat totul la locul lui, i l-am aruncat inapoi drept in mutra si de acolo s-a imprastiat pe jos. I-am susurat dragalas sa se uite mai bine la fisa de inmatriculare si sa vada ce tipul vehiculului si cilindreea aferenta, ca motocicletele nu au nevoie de taxa de prima inmatriculare. :angryfire:

 

Faza asta trebuia filmata. Ce fata a facut nesimtitul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Certificatul de autenticitate de la RAR

2. Fisa moto cu stampila de sectia financiara ca ti-a fost luata pe rol la impozit

3. Contractul de vazare-cumparare

4. Taxa de inmatriculare

5. Taxa de talon

6. Cartea de identitate a vehicului

7. Copie dupa buletin

8. Talonul cu ITP-ul la zi

9. RCA valabil

 

 

Si daca mobra e adusa de afara.....si un certificat de la ANAF de sector ca nu esti platitor de TVA...norma introdusa incepand cu 1 oct 2011....dureaza 5 zile pana se elibereaza....

Acolo te prezinti cu inca un rand de copii si originalele la verificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@siu long Scuze, era vorba de vulturul cu dinti. laugh.gif

 

 

 

Asadau, Vulturule, le dai cu 300? iti pregatesc un gratar la vstromania, si o vishtromitza de la lemn de dud, sa iti inmoi oasele nitel. mwink.gif Fabio tocmai imi trimite un colet, asa ca se potriveste numai bine. Nu mi-as lua noi, daca nu ma impac cu ele... thumb.gif

 

Da, le dau cu 350 si pastrezi si gratarul si vishtromiza... ca n-am sa ajung din nefericire :( la intrunire!

Editat de Vulturul Cu Dinti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victorie! biggrinbandit.gif

 

Am terminat cu alergaturile si cozile, am nr meu. De acum daca vedeti o Stroama gri, numar HOR (de la Horia nu de la "domnisoara usuratica" :D), eu sunt.

 

Plimbari placute si hai valea norilor negri, ca a plouat destul ricky.gif

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@geloo: felicitari! Hai pe VStromania.ro

 

In alta ordine de idei:

Pot sa ma laud si aici?

Hihihi... si daca nu pot tot o sa o fac.

In 26 mai am castigat primul meu concurs de talere.

https://plus.google.com/photos/100151099179106496270/albums/5746924727732065089

video:

http://www.youtube.com/user/vrajitoru

:banana:

Practice makes perfect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1338538864[/url]' post='3142578']

@geloo: felicitari! Hai pe VStromania.ro

 

In alta ordine de idei:

Pot sa ma laud si aici?

Hihihi... si daca nu pot tot o sa o fac.

In 26 mai am castigat primul meu concurs de talere.

https://plus.google....924727732065089

video:

http://www.youtube.com/user/vrajitoru

:banana:

Practice makes perfect!

 

Ceilalti concurenti erau beti? Sau au pierdut prin neprezentare?banana.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu. s-au retras.

;)

da' numai profesionstii ce au vagoane de cartuse trase.

amatorii au ramas. eu cu amatori am concurat... ca nici eu nu sunt altceva decat un amator.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@geloo: felicitari! Hai pe VStromania.ro

 

In alta ordine de idei:

Pot sa ma laud si aici?

Hihihi... si daca nu pot tot o sa o fac.

In 26 mai am castigat primul meu concurs de talere.

https://plus.google.com/photos/100151099179106496270/albums/5746924727732065089

video:

http://www.youtube.com/user/vrajitoru

:banana:

Practice makes perfect!

ai nimerit doar 3 sau n-am numarat eu bine ?

banuiesc ca nu e chiar simplu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat, vin la Durau!

Nu vin singur, insa in camera banuiesc ca va trebui sa stau singur nu? Adica nu pot sa iau Stroama in camera eeeeeek.gif

Deci, cu cine ma combin la o camera? Sa nu sfoaraie :D

So, pana cand trebuie sa achit? Pot sa achit cuiva cash sau prin transfer Raiffeisen? (pt ca am doar un cont de economii, no credit no debit). Daca nu, iau datele de pe VStromania si ma execut

 

Sa ne vedem cu bine :)

 

..........................

 

In alta ordine de idei, am fost azi la benzinarie sa imi fac rovinieta pt Stroama. Nu a stiut femeia, cica nu apare in programul lor categoria moto.

Am mai cautat, din ce vad nu trebuie rovinieta pt moto. Voi ce stiti?

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai nimerit doar 3 sau n-am numarat eu bine ?

banuiesc ca nu e chiar simplu :)

La care clip te referi?

Daca vrei sa iti explic zi care. Si daca nimeream numai 3 pe un post... Era naspa. Nu mai luam eu cupa.

 

Si ca sa ii rasound si lui siu long: la moto nu se plateste rovigneta. Aia e pt drumuri si noi mergem pe dimensiunole a 2 timbre mai mari :)

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa ii rasound si lui siu long: la moto nu se plateste rovigneta. Aia e pt drumuri si noi mergem pe dimensiunole a 2 timbre mai mari :)

 

Ok multumesc, nu de alta dar am citit pe forum patania unui tip care a s-a trezit cu amenda venita acasa, pe nr lui de moto (cititi aici la #7):

/index.php?/topic/668259-rovigneta-pentru-moto/

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La care clip te referi?

Daca vrei sa iti explic zi care. Si daca nimeream numai 3 pe un post... Era naspa. Nu mai luam eu cupa.

ala cu concursul :) . poate nu le-am numarat eu bine dar am stat cu ochii in monitor ca nu le vedeam prea bine . trageai primul foc...nimic...trageai al doilea foc...talerul parea inca intreg

 

sa nu crezi ca fac misto...dar atatea am numarat nimerite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat, vin la Durau!

Nu vin singur, insa in camera banuiesc ca va trebui sa stau singur nu? Adica nu pot sa iau Stroama in camera eeeeeek.gif

Deci, cu cine ma combin la o camera? Sa nu sfoaraie :D

So, pana cand trebuie sa achit? Pot sa achit cuiva cash sau prin transfer Raiffeisen? (pt ca am doar un cont de economii, no credit no debit). Daca nu, iau datele de pe VStromania si ma execut

 

Sa ne vedem cu bine :)

 

..........................

 

In alta ordine de idei, am fost azi la benzinarie sa imi fac rovinieta pt Stroama. Nu a stiut femeia, cica nu apare in programul lor categoria moto.

Am mai cautat, din ce vad nu trebuie rovinieta pt moto. Voi ce stiti?

 

 

 

 

siu_long ia legatura cu ridesc, gasesti postul pe vstromania, are de vanzare un loc. Sa ne vedem cu bine la Durau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine maine la o plimbare de dimineata pana la Ruse. plecarea pe undeva la 10 am. Nu e stabilita ora 100%. Mi-am incalzit si eu cele 2 pistoane intr-un sfarsit glorios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

siu_long ia legatura cu ridesc, gasesti postul pe vstromania, are de vanzare un loc. Sa ne vedem cu bine la Durau.

 

Am luat legatura cu ride2esc ;) Ms si sa ne vedem cu bine :)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ceva frica in san, am bagat ieri mobra pe drumuri mai neasfaltate. Frica pentru ca fata de F-ul clasic cu care am mers 4 ani, V-Strom-ul pare mai mare si mai greoi, si mi-a fost frica sa nu il dau pe jos sau sa raman suspendat . Trebuie sa recunosc insa ca am fost extrem de placut surprins. Nu ma asteptam sa ma simt atat de bine pe drumurile astea. Cu noroiul si sleaurile adanci nu ma impac nici cum, dar cred ca e chestie de experienta si exercitiu. Cateva poze pentru exemplificare:

 

table>

 

Hm, nu mi-a iesit pasenta cu inserarea imaginilor. Aici insa pot fi vazute toate pozele

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...