Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

:crack: ce probleme avem ba si noi. ma tot uit pe topicurile alelalte, care mai decare sa repare sa modifice ce e gresit, sa faca mai bine......noi ne preocupam de cum se freaca cadrul la picioare!!!!!!!

:))

pai nah - trebuie sa ne frece si pe noi ceva ca altfel ne plictisim.

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate, de plictiseala ti-as face o vizita sa servisam furca fata. Nu curge, merge bine, dar nu s-a schimbat uleiul niciodata in 5 ani si simeringurile sunt cam crapate de batranete.

Numai sa fac rost de ceva bani si sa-mi cumpar un cric central de la Bogdan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc - caut demult o astfel de folie - reflectorizanta.

Am gasit site pe net, contact - le-am dat mail sa vad care e suprafata minima ce o vand, pret si daca trimit in timisoara.

 

numai bine,

paul

Sapa si poate ne cuplam la o suprafata mai mare. Ce am avut negru relectorizant am terminat si mai vreau. Daca nu trimit ei, ma duc eu s-o iau si-ti trimit prin posta.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un slider din asta pe dreapta nou ca am luat un set la un moment dat si eu le pierd pe stanga (schimbator).

Fac schimb daca ai unul de stanga :)

 

Imi lipseste capacul incercuit in poza, de pe dreapta. Cred ca vine cu amandoua din fabrica. Nu-l gasesc ca reper in niciun catalog sa-l pot comanda. Stiti ce cod are ?

attachicon.gifcapac.JPG



Le-am gasit pana la urma:

#4 COVER PIVOT RH 43585-27G00 ($12.12)
#5 COVER PIVOT LH 43595-27G00 ($12.12)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un slider din asta pe dreapta nou ca am luat un set la un moment dat si eu le pierd pe stanga (schimbator).

Fac schimb daca ai unul de stanga :)

Mai bine il pastrezi, ca nu se stie. Si sa le lipesti pe astea pe care le ai cu niste banda dublu-adeziva, silicon, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Mi-au raspuns cei cu foliile:

==========================

Buna ziua,

Va multumesc pt interesul acordat produselor companiei noastre.

Avem pe stoc folie imitatie carbon dar nu reflectorizanta, la acest link http://www.folii-masini.ro/Folii-imitatie-carbon-piele-de-crocodil-crom-brushed-cocoon-dune-emulsion-honey-comb-si-alte-structuri-ORACAL-975/p-1 gasiti toate datele si preturile.

Avem si folie reflectorizanta dar nu imitatie carbon, la acest link http://www.folii-adezive.ro/produs.php?id=471 gasiti datele si preturile.

antitatea minima care se poate vinde este de 0.50ml la latimea pe care o are materialul.

vem un distribuitor in Timisoara, daca doriti puteti achizitioba materialul direct de la ei:

Sc . INTERCONEX – 0256284401 – 0746600825

ultumesc !

Bogdan Mavrodin

Sales Representative

=========================

 

Alea care zic ei ca sunt reflectorizante nu cred ca au grosimea acelei folii de carbon - deci nu pare sa fie ce ai zis tu Bogdan (Harea). Astea de zic ei este foarte subtire si dura (daca este aia ce am mai vazut eu in magazine). nu este potrivita pentru lipit pe cadru in zona cizmelor.

aia trebuie sa fie foarte maleabila (consistenta siliconica), mai groasa - gen 1mm - si daca e si reflectorizanta - ar fi perfect.

Bogdan, sigur de la ei ai luat?

 

stima,

paul



: ))) l-ai omorat pe saracul om ...

:D

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folia imitatie carbon si folia neagra reflectorizanta sunt diferite. Carbonul este groasa si se muleaza la cald pe orice suprafata. Cea reflexive fiind in straturi nu poate fi incalzita si respectiv intinsa ca-si pierde efectul . Este mai subtire si ceva mai rigida, nu poate fi lipita decat pe suprafete plane sau cu raza mare de curbura cu generatoarea dreapta.



o chestie cam misto. parerea mea.

Pt pensie ma bate gandul la un atas. Atasul din poza seamana cu cel de Ural, dar pare mai mic si mai usor. Arata bine dracovenia, dar parca-i statea mai bine pe 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folia imitatie carbon si folia neagra reflectorizanta sunt diferite. Carbonul este groasa si se muleaza la cald pe orice suprafata. Cea reflexive fiind in straturi nu poate fi incalzita si respectiv intinsa ca-si pierde efectul . Este mai subtire si ceva mai rigida, nu poate fi lipita decat pe suprafete plane sau cu raza mare de curbura cu generatoarea dreapta.

 

Da - asta inteleg si eu din ce zic oamenii (si pana am citit unul din posturile tale ante-anterioare):

Tu ai zis/scris anterior: "Folie neagra imitatie carbon am eu. Am folosit si este de mare effect, folie negru mat, dar reflectorizanta.Ziua este neagra, noaptea foarte vizibila. Se gaseste la firma Algernon undeva prin Pantelimon. "

Din ce zici tu acolo eu inteleg ca exista folie imitatie carbon SI reflectorizanta - eu din aia caut. (astia de la algernon imi zic in mail ca asa ceva nu exista si apoi si tu zici ca sunt diferite cele doua folii). Pana la urma cum e? exista folie imitatie carbon negru mat si reflectorizant? si daca da - unde?

 

:D

 

merci,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da - asta inteleg si eu din ce zic oamenii (si pana am citit unul din posturile tale ante-anterioare):

Tu ai zis/scris anterior: "Folie neagra imitatie carbon am eu. Am folosit si este de mare effect, folie negru mat, dar reflectorizanta.Ziua este neagra, noaptea foarte vizibila. Se gaseste la firma Algernon undeva prin Pantelimon. "

Din ce zici tu acolo eu inteleg ca exista folie imitatie carbon SI reflectorizanta - eu din aia caut. (astia de la algernon imi zic in mail ca asa ceva nu exista si apoi si tu zici ca sunt diferite cele doua folii). Pana la urma cum e? exista folie imitatie carbon negru mat si reflectorizant? si daca da - unde?

 

:D

 

merci,

paul

acolo nu trebuia virgula. ca initial si io tot asa intelesesem. da am recitit. :D

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo nu trebuia virgula. ca initial si io tot asa intelesesem. da am recitit. :D

aaaah ... si eu care speram ca exista asa ceva - folie carbon reflectorizanta.

pai aia reflectorizanta nu prea e potrivita pentru lipit in zona cizmelor.

ramane sa gasesc din aia - tip carbon.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da - asta inteleg si eu din ce zic oamenii (si pana am citit unul din posturile tale ante-anterioare):

Tu ai zis/scris anterior: "Folie neagra imitatie carbon am eu. Am folosit si este de mare effect, folie negru mat, dar reflectorizanta.Ziua este neagra, noaptea foarte vizibila. Se gaseste la firma Algernon undeva prin Pantelimon. "

Din ce zici tu acolo eu inteleg ca exista folie imitatie carbon SI reflectorizanta - eu din aia caut. (astia de la algernon imi zic in mail ca asa ceva nu exista si apoi si tu zici ca sunt diferite cele doua folii). Pana la urma cum e? exista folie imitatie carbon negru mat si reflectorizant? si daca da - unde?

 

:D

 

merci,

paul

Sunt doua folii diferite. Carbon si negru relectorisant. Am disponibil numai carbon1-2 mp iar reflectorizanta resturi.

 

A folosit cineva Brembo rosii sinterizate. Sunt moi, tari, tocesc discul, franeaza corespunzator? Vreau sa le pun pe spate in locul celor originale care par sa toceasca cam mult discurile.

post-8769-0-86254500-1380125194_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A folosit cineva Brembo rosii sinterizate. Sunt moi, tari, tocesc discul, franeaza corespunzator? Vreau sa le pun pe spate in locul celor originale care par sa toceasca cam mult discurile.

 

Exact asa am si eu un set, pe raft. Le-am luat pt ca lumea le vorbea de bine, chiar aici pe forum. Inca n-am apucat sa le probez pentru ca cele vechi par sa tina mult peste estimari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, de franat franeaza, da nu cum ar trebui. eu acum am ebc pe care le-am glazurat destul de repede. franeaza, da nu cum o faceau de noi. brembo-urile spre exemplu nu am reusit sa le glazurez si au franat ca in prima zi pana cand le-am terminat. si bag de seama ca ebc-urile aste nici nu se mai termina, o sa le schimb de plictiseala cu brembo si sa nu mai strang din poponeata la fiecare curba. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, de franat franeaza, da nu cum ar trebui. eu acum am ebc pe care le-am glazurat destul de repede. franeaza, da nu cum o faceau de noi. brembo-urile spre exemplu nu am reusit sa le glazurez si au franat ca in prima zi pana cand le-am terminat. si bag de seama ca ebc-urile aste nici nu se mai termina, o sa le schimb de plictiseala cu brembo si sa nu mai strang din poponeata la fiecare curba. :)

 

Probabil ca le-oi schimba si eu tot de plictiseala si de curiozitate sa vad cum e treaba cu brembo rosu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea rosii franeaza mult mai bine decat tot ce am probat eu, dar o sa consume mai repede discul. si trebuie si incalzite putin inainte sa fie eficiente 100%. pe cand cele albastre sunt mai stradale, nu au nevoie de perioada de incalzire si sunt blande cu discul, nu il consuma. eu pe astea le recomand la stroama. cele rosii sunt mai bune pentru cine se da mai race sau in pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...