Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Revin cu o intrebare legata de mansoanele incalzite...

Am masurat masoanele mele (dl1000 k7) si au aproximativ 11,5 cm. Nu am gasit nimic pe net la dimensiunea asta... cele mai scurte care le-am gasit sunt de la daytona la 12,5 cm...

 

aveti vreo idee ce as putea cumpara si cum as monta?

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

Cred ca le poti monta pe oricare le-ai alege - partile din capatul exterior nu au rezistenta pt incalzire si se poate taia.

eu la daytona a mai trebuit sa tai din ele (mai ales din ala din dreapta ca are manerul de plastic un opritor). - eu am preferat alea ca nu au controller (electronica) care poate crapa la un moment dat.

Uite mai jos un oxford taiat.

Altcineva pe aici si-a instalat Oxford - modelul adventure. mai stiu pe cineva tot cu oxford dar modelul "original".

cum ziceam - cred ca oricare dintre ele se pot monta pe moto - trebuie doar vazut care iti place ca si grosime, trepte de caldura sau principiu de constructie.

 

stima,

paul

 

post-18136-0-06387700-1381326629_thumb.jpg

 

 

Revin cu o intrebare legata de mansoanele incalzite...

Am masurat masoanele mele (dl1000 k7) si au aproximativ 11,5 cm. Nu am gasit nimic pe net la dimensiunea asta... cele mai scurte care le-am gasit sunt de la daytona la 12,5 cm...

 

aveti vreo idee ce as putea cumpara si cum as monta?

 

mersi

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la daytona a mai trebuit sa tai din ele (mai ales din ala din dreapta ca are manerul de plastic un opritor). - eu am preferat alea ca nu au controller (electronica) care poate crapa la un moment dat.

Uite mai jos un oxford taiat.

 

 

 

Decat sa tai mansonul incalzit mai bine polizezi inelul distantier al piesei de plastic a acceleratiei pe care intra. E la fel de usor ca si taierea mansonului de cauciuc, dar rezultatul este mai frumos. Nu se mai vede distanta intre manson si blocul cu butoane.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa tai mansonul incalzit mai bine polizezi inelul distantier al piesei de plastic a acceleratiei pe care intra. E la fel de usor ca si taierea mansonului de cauciuc, dar rezultatul este mai frumos. Nu se mai vede distanta intre manson si blocul cu butoane.

salut Bogdan,

stiu ce zici dar evit pe cat posibil sa fac modificari ireversibile la motoreta.

 

stima.

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Bogdan,

stiu ce zici dar evit pe cat posibil sa fac modificari ireversibile la motoreta.

 

stima.

paul

Si eu sunt de acelasi principiu, dar nu cred ca cineva, tu sau urmatorul proprietar al mobrei, va renunta la manere incalzite. Chiar daca cele actuale se strica le inlocuiesti cu altele care se vor potrivi la fel.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la piesa aia din plastic a acceleratiei...

cred ca se numeste tub acceleratie, mie mi s-a rupt originalul odata, am vrut sa dau comanda la una noua si mi s-a zis ca vine impreuna cu mansonul(separat nu sepoate dracu stie de ce) si costa 180 ron. Saptamana trecuta m-am dus la piata de vechituri, era acolo un tip care vindea tot feluri de piese pentru motoare. Am gasit un tub acceleratie aproape nou exact cum era originalul la vstromul meu. Am platit 5 ron. Tot de acolo mi-am luat si o maneta de ambreiaj potrivit din aluminiu forjat cu 20 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te incurc numai cu sticla galbena, dar banuiesc ca s-a rupt corpul negru. Daca nu tii la original gasesti peste Dambovita vis a vis de Targ Vitan la angroul de piese scutere semnale noi, bunicele, la preturi foarte mici. La pretul unuia original iei 4 si mai ramai cu ceva. Unele sunt rasuri, dar exista cateva modele care "se merita". Aparatori de maini mai ieftine cca 1/2 din pret sunt cele de DL 1000. Se potrivesc si la DL650, cu nici adaptari la prindere.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu cu anunt, dar daca inca nu ati ales o destinatie pt weekend, noi mergem la Constantin si Elena la 8 km nord de Varna la hotel Azalea. 4 stele, cu piscina interioara, all inclusive, 66leva /pers/zi in dubla. Nu avem rezervari, dar nu trebuie, hotelul avand peste 200 camera. Plecarea la 10,00 din benzinaria OMV de la intrarea in 1 Decembrie. Cca 300 km din care jumatate pe autostrada, daca consideram si Buc-Giurgiu tot un fel de autostrada. Deocamdata 4 motoare.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu orgoliul facut praf sunt in cautare de:

-un semnal dreapta fata

-o aparatoare mana dreapta (aveam OEM)...

 

Am eu o aparatoare OEM, de fapt chiar amandoua deoarece le-am schimbat cu SW Motech la achizitia mobrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lichidare de stoc (in limita disponibilitatii) sub pretul de achizitie:

 

placute Brembo fata spate la numai 299lei. mai sunt 5 seturi.

kit lant DID 499lei. mai sunt 6 kituri.

set furca ulei +semeringuri: 109lei cu ulei motul sau 99 cu ulei repsol

Motul 5100 10w40 +filtru cadou: 139lei

7100 10w40 +filtru cadou 209lei

Manere incalzite Oxford modelul nou 259 lei. mai sunt 3 seturi.

 

Dati-mi PM sau sunati-ma la 0733546951

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...