Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Leon....scuze de intrebare...esti tipul de azi de la semafor?(eram cu un Pajero)

 

:eek:

 

Da-da,pai doar eu ti-am zis sa intri pe forum la sectiunea"coltul enduristilor"/V-strom(dupa ce mi-ai zis ca ti-ai luat minunatia).

Bine ai venit printre noi!!!

Ar cam trebui s-o uzi!!!

 

Glumesc,evident!!!

Editat de Leon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Da-da,pai doar eu ti-am zis sa intrii pe forum la sectiunea"coltul enduristilor"/V-strom(dupa ce mi-ai zis ca ti-ai luat minunatia).

 

iti multumesc frumos....am pus 2 poze...(chiar ca minunatzie) :eek:

 

Da-da,pai doar eu ti-am zis sa intri pe forum la sectiunea"coltul enduristilor"/V-strom(dupa ce mi-ai zis ca ti-ai luat minunatia).

Bine ai venit printre noi!!!

Ar cam trebui s-o uzi!!!

 

Glumesc,evident!!!

 

pai eu zic ca nu ar fi o idee rea ....poate ne vedem la o bere in weekend....(in functzie de timp si de program)

post-47171-1242161748_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

 

 

iti multumesc frumos....am pus 2 poze...(chiar ca minunatzie) :eek:

 

 

 

pai eu zic ca nu ar fi o idee rea ....poate ne vedem la o bere in weekend....(in functzie de timp si de program)

 

Ok,man!

Ramane sa ne auzim!!!

 

Km cat mai multi!!!( Ai grija!!!Bucurestiul e o jungla).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am inmatriculat-o,am muncit ieri toata ziua sa construiesc suportul de genti laterale(de fapt sa-l modific)(si de fapt un prieten nu eu)si am scos-o la o tura sa vad cum e in trafic cu bagaje.de abia astept sa le si incarc la primul drum.sunt Givi E 460,exact ca si topcase-ul.

Salutare tuturor !

post-1424-1242208241_thumb.jpg

post-1424-1242208668_thumb.jpg

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto au isit numai ca mi se pare cam mare porcu in laterala acuma :eek: In trafic cum te-ai descurcat ca deja ajunge aproape cat un Matiz?

 

Numai bine

PS : Vine careva azi la ARC ? Stiu ca e uratel afara dar ploaia s-a oprit

Editat de iacomia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto au isit numai ca mi se pare cam mare porcu in laterala acuma :eek: In trafic cum te-ai descurcat ca deja ajunge aproape cat un Matiz?

 

Numai bine

PS : Vine careva azi la ARC ? Stiu ca e uratel afara dar ploaia s-a oprit

 

 

E intr-adevar cam mare,nu ma mai strecor printre masini,dar tin toata banda ocupata.oricum le pun doar cind plec cel putin 2 zile,si atunci merg pe drumuri nationale nu prin oras.ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutiile mele montate pe motor au 1100 mm latime si intradevar trebuie sa fii atent. Pericolul nu este pe sosea, ci la manevre prin parcare, unde trebuie sa te obisnuiesti cu gabaritul si sa ocolesti mai pe departe. De strecurat printre masini in oras, exclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am inmatriculat-o,am muncit ieri toata ziua sa construiesc suportul de genti laterale(de fapt sa-l modific)(si de fapt un prieten nu eu)si am scos-o la o tura sa vad cum e in trafic cu bagaje.de abia astept sa le si incarc la primul drum.sunt Givi E 460,exact ca si topcase-ul.

Salutare tuturor !

 

Ai grija la viteza peste 140 km fara pasager, ca intra motorul in niste vibratii cu gentile laterale de zici ca nu e adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am inmatriculat-o,am muncit ieri toata ziua sa construiesc suportul de genti laterale(de fapt sa-l modific)(si de fapt un prieten nu eu)si am scos-o la o tura sa vad cum e in trafic cu bagaje.de abia astept sa le si incarc la primul drum.sunt Givi E 460,exact ca si topcase-ul.

Salutare tuturor !

 

Sa o stapanesti sanatos!

E cat o masina cu gentile laterale.

Eu nu ma omor dupa genti laterale,care sunt de parere ca iti iau din placerea pilotajului(am mers cu un BMW F650...si in trafic eram tot timpul stresat ca ating ceva).

Sfatul meu este sa le cari dupa tine,numai daca e absolut necesar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys,guys, nu le car dupa mine decit la drum lung si daca stau mai mult de o zi pe undeva.Am mers cu ele si cu pasagera mea ar nu am depasit 140,scrie si in cartea lor sa nu mergi cu mai mult de 120(for safety),si la drum nu ma mai bag,ramin pe o banda si sunt cit un Matiz.hehe :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va deranjaza voblajul ce apare la V-Strom, cand se monteaza cutiile de bagaje, la viteze de peste 140 km/h, schimbati parbrizul cu unul mai inalt si scapati de orice problema. Am patit si eu si eram destul de speriat/dezamagit de comportamentul motorului in situatia respectiva. Dupa ce mi-am schimbat parbrizul am mers si cu 175-180 cu bagaje, toate sau pe rand, cu pasager sau singur si in nici o situatie cu s-a mai balanganit stanga/dreapata pe autostarada. Fenomenul apare cand motociclistul are peste 180 inaltime si la viteze peste 140km/h, si este mai accentuat cand mergi singur, dar evident cu bagaje. Dezavantajul unui parbriz mai inalt se simte in oras sau pe drumuri proaste, mai ales la inceput, pana te obisnuiesti cu imaginea oarecum deformata a gropilor/masinilor din trafic.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost weekdul trecut la Praid (poze aici)

Am avut iar probleme cu mana de pe acceleratie.

Dupa un anumit timp ma doare tare de tot partea dintre aratator si degetul mare. Imediat sub degetul mare fac ca un inceput de batatura. Daca incerc tot felul de metode (sa tin degetul mare deasupra manetei, sa tin acceleratia numai cu degetele...) nu ma ajuta decat intr-o foarte mica masura.

Se intampla sa imi si amorteasca degetul mare, aratatorul si mijlociul.

Aveti careva ceva sfaturi in sensul asta?

Ma gandeam sa imi comand de pe louis tempomatul ala care se monteaza pe mansonul de acceleratie (cod 10019598) si poti accelera cu podul palmei, nu trebuie sa mai tii strans mansonul.

Ma deranjeaza la maxim asta. Sper sda nu fie vorba numai de experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e baiatul ala dinValcea care aduce v-stroame :P - Toata lumea a zis ca e samsar dar aduce motoare bune

 

Stiu de el, se plangea cineva aici ca a luat teapa cu actele. Mai vedem, mai cautam. Eventual dau o fuga pana in Italia si iau ceva de acolo :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu de el, se plangea cineva aici ca a luat teapa cu actele. Mai vedem, mai cautam. Eventual dau o fuga pana in Italia si iau ceva de acolo :P

Eu de la el l-am luat.

Si l-am luat pe NV , fara mecanic, fara nimic, si e si primul autovehicol adus de dincolo asa ca habar nu aveam cu actele.

Dar a fost totul ok, mencanicul a zis ca e f bine intretinut si ca motorul e ok.... acum ramane de vazut

 

Si acum am o diavolita neagra care merge de rupe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu l-am luat de la cineca din CT dar care illuase tot de la tipul din valcea in februarie si tot asa e f bine intretinut si merge brici - deci el aduce motoare bune si nu trage teapa - mici probleme cu actele evident ca nu prea e permis dar din cate am inteles de la Johann s-au resolvat.

 

Vorbind cu cei care au avut texte cu el am inteles ca e genul alal samsar care e facut vanzator si iti vinde si (cuvant urat) dar se pare ca e ok tipul .

Numai bine si spor la shopping.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat-o de la Catalin din Vilcea.pe 24 aprilie.mi-a spus omul de la inceput ca o sa dureze cam o saptamina cu certificatul fiscal.am prins 1 si 2 mai.asa a fost.mi-a trimis tot prin curier si gata.motoreta e brici si eu il re4comand.am vb si eu cu Johann inainte sa plec la Vilcea si era cam suparat,probabil nu a vrut sa astepte 7-10 zile dupa certificatul ala.despre asta era vorba in ``mici probleme cu actele``.iar ca preturi,eu nu cred ca daca te duci in italia iesi mai bine.dimpotriva.mult succes in orice caz!

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei,ieri am plecat la Navodari pe drumuri de coclauri in ceea ce trebuia sa fie 2 zile de odihna.din pacate din cauza unui telefon de la job a trebuit sa ma intorc azi de dimineata.cu okazia asta am vazut ce poate si cum se simte bestia la 195km/h viteza indicata(8700rpm).cu pasager si topcase doar.singura chestie care ma seaca e faptul ca peste 6000rpm vibrez cu totul,mi se amesteca creierii in cap sau poate sunt eu mai sensibil.solutia pt mine ar fi sa merg constant cu max 120 ceea ce cred ca se va intimpla.mai ales daca plec si cu side-cases.cu parbriz mare eu nu ma impac,trebuie sa vad cu okiul direct in fata,de multe ori merg cu viziera deschisa,cu toate ca e nerecomandat.dar pt inaltimea mea de 185cm,parbrizul in pozitia maxim sus si aplecat putin cu metoda ATW functioneaza bine.m-am abatut de la subiect,ideea era,nu va deranjeaza vibratiile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine motorul nu vibreaza mai mult decat consider ca este normal la o anumita turatie. Poata trebuie reglat cate ceva la tine. Clapete de acceleratie, supape sau schimbate bujiile, daca sant vechi. Turbulentele data de curentul de aer dispar numai daca te culci pe rezervor, sau cu un parbriz mai inalt cu minim 10 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

 

Am scos V-Strom-ul prin coclauri in we asta prin Dobrogea. Se comporta bine, normal ca ar fi mult mai bine cu cauciucuri adecvate. Insa cu ocazia asta am realizat ca mi-ar fi mult mai comoda o sa mai joasa, voi incerca sa vorbesc cu Darian sa vedem daca poate face ceva, daca nu, ma gandesc sa imi comand una de la Suzuki. Are cineva asa ceva, stiti daca merita banii, daca se simte vreo diferenta?

 

Si sa nu uit, ca urmare a iesirii din we, am nevoie de un semnal dreapta fata, are cineva de vanzare?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inaltime ai de curiozitate? La Suzuki se gaseste de vanzare o sha mai joasa cu 10 mm dar la un pret exorbitant, 300 de euro. Mai bine o dai pe a ta la modificat, in afara de scos burete sau pus ceva gel nu cred ca fac japonezii altceva la ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...