Sari la conținut

Semnaturi pentru ALEX


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 394
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca tavaleam eu vreun politist eram clar vinovat si pana azi cred ca eram si eliberat pt buna purtare...

MITACHESCU STEFAN-CATALIN

GK 616855

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc BRASOV pt efortul vostru.

 

sunt si in w-e la service, dar stabilim un orar.

 

pt saptaman asta ramane valabil 17-20 la service

si in w-e sambata 13-16

 

DE LA PLOIESTI S-AU STRINS MAI MULTE SEMNATURI. NU SUNT TOTI MOTOCICLISTI, NU ARE IMP , AM INTELES BINE? MAINE LA 8 SEARA MA INTILNESC CU '' COBRA ART'' SA- DAU FOAIA CU SEMNATURI. PRESUPUN CA IN FELUL ASTA SUNT VALABILE? ADICA SEMNATURILE PE FOAIE ,NR , SERIA SI NUMELE.AM VAZUT CA AI SPUS CA TREB SA VINA PERS . SINT PUTIN NELEMURIT. DACA POTI SA MA LAMURESTI,TE ROG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca odata cu chestia asta cu semnatul personal vor fi mult mai putini. :D

Eu o sa vin maine sau Sambata, dar incep sa cred ca nu vom face mare branza daca o sa ramanem o mana de oameni... :cheers:

 

DE LA PLOIESTI S-AU STRINS MAI MULTE SEMNATURI. NU SUNT TOTI MOTOCICLISTI, NU ARE IMP , AM INTELES BINE? MAINE LA 8 SEARA MA INTILNESC CU '' COBRA ART'' SA- DAU FOAIA CU SEMNATURI. PRESUPUN CA IN FELUL ASTA SUNT VALABILE? ADICA SEMNATURILE PE FOAIE ,NR , SERIA SI NUMELE.AM VAZUT CA AI SPUS CA TREB SA VINA PERS . SINT PUTIN NELEMURIT. DACA POTI SA MA LAMURESTI,TE ROG.

Din cate am inteles eu e vorba de semnatura, deci e valabila pentru cei din Bucuresti chestia cu venitul personal.

Editat de spider2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

memoriul va cuprinde 2 cerinte clare:

1 - suspendarea din functie a politistului pe durata anchetei penale

2- trimiterea in judecata a invinuitului.

 

urmatoarele sunt citate din petitii, memorii si documente ce apartin parintilor lui Alex, precum si raspunsurile institutiilor carora le-au fost adresate:

 

12.04.2005 - sectia cercetari penale din cadrul politiei proprune trimiterea in judecata a invinuitului Bahrim Demirel Eugen

10.10.2005 - procurorul retrimite dosarul catre sectia cercetari penale pt completarea probatoriului - la cererea invinuitului Bahrim Demirel, pt a se stabili:

-verificarea eventualelor modificari ale motorului motocicletei pt a se stabili daca aceasta dezvolta o viteza mai mare decat cea specificata in certificatul de inmatriculare;

-verificarea eficacitatii sistemului de franare al motocicletei implicate in accident;

-stabilirea greutatii vehiculului si a pasagerului (motocicleta si conducatorul acesteia) pentru a se stabili daca masa motocicletei se incadra in limitele inscrise in certificatul de inmatriculare;

-sa se stabileasca daca din punct de vedere topografic, invinuitul putea sa observe sau nu, motocicleta;

In acest sens:

1) se admite cererea de completare a probatoriului formulata de Bahrim Demirel-Eugen;

2) restituirea dosarului penal nr. 1134/P/2005 Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti in vederea completarii cercetarilor.

Procuror Voicu Grigore

 

In data de 21.10.2005 mama lui Alex trimite catre Consiliul Superior al Magistraturii o plangere impotriva procurorului Voicu.

In data de 22.02.2006 tatalui lui Alex ii parvine urmatoarea instiintare:

" D-lui Marinciu Ion,

Referitor la petitia dvs. adresata Parlamentului Romaniei si remisa institutiei noastre prin care ati solicitat urgentarea cauzei, va comunicam ca in urma verificarilor efectuate, s-a constatat ca dosarul a fost finalizat si inaintat la data de 12.04.2005 Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti.

Ca urmare a solicitarii formulate de invinuit, pentru administrarea unor probe noi, la data de 27.10.2005, dosarul a fost restituit organelor de cercetare penala.

Cu privire la aspectele de tergiversare a solutionarii cauzei reclamate, memoriul a fost inaintat Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti spre competenta solutionare.

Va asiguram si pe aceasta cale de intreaga noastra disponibilitate.

Cu stima,

Director General Adjunct si Comisar-Sef,

Smochina Aurel "

 

 

 

revenind la nedumeririle voastre.

 

conteaza sa fie semnatura in original. asat e important. sa fie un table cum am trimis tuturor ca model, s ifiecare is itrce numele, erie si semneaza, chiar daca e sau nu motociclist.

e mult mia simplu asa. pe mine m-ati complicat pt ca ma scos la imprimanta pagini cu numele voastre si acum nu vine nimeni sa semneze. eu ce fac acum, cand pe o pagina ma 40 semnaturi si 10 lipsa? nu pot si nu vreau sa semnez pt nimeni. e mai safe asa. fiecare pt el. nu vreti, nu semnati si gata. cei ce v-ati inscris prin forumuri, sunteti rugati sa va duceti pana la capat demersul si sa semnati. altfel, o semnatura lipsa compromite o pagina de tabel.

multumesc

 

memoriul va cuprinde 2 cerinte clare:

1 - suspendarea din functie a politistului pe durata anchetei penale

2- trimiterea in judecata a invinuitului.

 

urmatoarele sunt citate din petitii, memorii si documente ce apartin parintilor lui Alex, precum si raspunsurile institutiilor carora le-au fost adresate:

 

12.04.2005 - sectia cercetari penale din cadrul politiei proprune trimiterea in judecata a invinuitului Bahrim Demirel Eugen

10.10.2005 - procurorul retrimite dosarul catre sectia cercetari penale pt completarea probatoriului - la cererea invinuitului Bahrim Demirel, pt a se stabili:

-verificarea eventualelor modificari ale motorului motocicletei pt a se stabili daca aceasta dezvolta o viteza mai mare decat cea specificata in certificatul de inmatriculare;

-verificarea eficacitatii sistemului de franare al motocicletei implicate in accident;

-stabilirea greutatii vehiculului si a pasagerului (motocicleta si conducatorul acesteia) pentru a se stabili daca masa motocicletei se incadra in limitele inscrise in certificatul de inmatriculare;

-sa se stabileasca daca din punct de vedere topografic, invinuitul putea sa observe sau nu, motocicleta;

In acest sens:

1) se admite cererea de completare a probatoriului formulata de Bahrim Demirel-Eugen;

2) restituirea dosarului penal nr. 1134/P/2005 Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti in vederea completarii cercetarilor.

Procuror Voicu Grigore

 

In data de 21.10.2005 mama lui Alex trimite catre Consiliul Superior al Magistraturii o plangere impotriva procurorului Voicu.

In data de 22.02.2006 tatalui lui Alex ii parvine urmatoarea instiintare:

" D-lui Marinciu Ion,

Referitor la petitia dvs. adresata Parlamentului Romaniei si remisa institutiei noastre prin care ati solicitat urgentarea cauzei, va comunicam ca in urma verificarilor efectuate, s-a constatat ca dosarul a fost finalizat si inaintat la data de 12.04.2005 Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti.

Ca urmare a solicitarii formulate de invinuit, pentru administrarea unor probe noi, la data de 27.10.2005, dosarul a fost restituit organelor de cercetare penala.

Cu privire la aspectele de tergiversare a solutionarii cauzei reclamate, memoriul a fost inaintat Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti spre competenta solutionare.

Va asiguram si pe aceasta cale de intreaga noastra disponibilitate.

Cu stima,

Director General Adjunct si Comisar-Sef,

Smochina Aurel "

 

 

 

revenind la nedumeririle voastre.

 

conteaza sa fie semnatura in original. asat e important. sa fie un table cum am trimis tuturor ca model, s ifiecare is itrce numele, erie si semneaza, chiar daca e sau nu motociclist.

e mult mia simplu asa. pe mine m-ati complicat pt ca ma scos la imprimanta pagini cu numele voastre si acum nu vine nimeni sa semneze. eu ce fac acum, cand pe o pagina ma 40 semnaturi si 10 lipsa? nu pot si nu vreau sa semnez pt nimeni. e mai safe asa. fiecare pt el. nu vreti, nu semnati si gata. cei ce v-ati inscris prin forumuri, sunteti rugati sa va duceti pana la capat demersul si sa semnati. altfel, o semnatura lipsa compromite o pagina de tabel.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor! am si io o idee.Nu stiu cat de buna este da' m-am gandit sa v-o spun.

 

Daca pe listele cu semnaturi si la mitingul cu pricina ar exista printre noi si ceva persoane publice?

 

Cum ar fi Serban Huidu, Calin Goia, vocalul de la Class(nu mai stiu cum il cheama)

 

Sau ma rog, nu neaparat din din comunitatea noastra a motociclistilor.

 

Io cred ca ar avea altfel de impact.Pozitiv adica.

 

Cred ca ar fi bine sa avem cat mai multi aliati in lupta noastra.

 

Cei care stau mai mult pe net ar putea sa trimita multe mail-uri cu link-ul de la acest topic, plus o mica explicatie.

Editat de hell biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG MULT MERGETI SI SEMNATI ....

GESTUL FARA SEMNATURA NU INSEAMNA NIMIC !!

 

 

Unde semnezi daca esti din Bucuresti ?

 

Adresa : Halmeu nr 2, Zona lizeanu, vis-a-vis de OMV , pe dreapta prima straduta e un service mare, galben, poarta de fier galbena. Chiar daca o vezi inchisa, tragi de ea si intri in curte

 

Poti merge Luni - Vineri intre : 17 - 20

sau

Sambata : 13-16

 

post-2420-1141850695_thumb.jpg

 

 

 

O Semnatura pentru dreptatea lui ALEX , O Semnatura pentru dreptatea ta deoarece TU ESTI URMATORUL !

 

 

HAIDETI SA FIM UNITI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...