Sari la conținut

Comuniste In Bucureti ?


OLY
 Share

Postări Recomandate

am si eu o problema de incepator tolomac care insa ridica mana stanga si cand vede un hoinar :cheers:

Baietzi nu-s prea multe comuniste in bucuresti dar alea care sunt.....nu va arata cu degetul lumea sau ''baietzasii'' cu bmw la semafor? nu de alta dar in afara de fum si zumzet de bondarel ei nu vad altceva .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator moto_comuniste

am si eu o problema de incepator tolomac care insa ridica mana stanga si cand vede un hoinar :cheers:

Baietzi nu-s prea multe comuniste in bucuresti dar alea care sunt.....nu va arata cu degetul lumea sau ''baietzasii'' cu bmw la semafor? nu de alta dar in afara de fum si zumzet de bondarel ei nu vad altceva .....

 

Hai sati spun o chestie (sper sa nu te superi pt ca nu o spun cu rautate):

 

Cand spui "comunist" de multe ori spui cultura moto, iar cand spui peste 600 cmc la un incepator de fiecare data spui teribilism si iresponsabilitate (am folosit doua cuvinte in locul unuia mai sugestiv, dar suficient de dur ca sa scoata scantei :D )

Dincolo de motoare totusi sunt oameni. Oameni care se respecta indiferent de marca, fumul sau "zumzetul" MINUNII TEHNICE pe care o calaresc.

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti (sau ar trebui sa fii) "membru" al comunitatii de motociclism(!!!), ceea ce inseamna doua roti si un motor (hei,hei - posesorii de ATV-uri nu-mi sariti in cap, stiu ca aveti 4 roti :D ). Acum ca motorul ala are 49cc sau 1000cc - nu cred ca are vreo importanta.

Eu am mers foarte mult timp cu un Minsk, iar majoritatea prietenilor care aveau motoare aveau Jawa: nu am simtit niciodata un discomfort din cauza asta (chiar daca, DA, amandoua sunt motociclete comuniste).

Te intreb in alta ordine de idei: daca vezi un motociclist oprit pe margine (indiferent ca este cu o comunista sau cu ultimul racnet de la Kawasaki - ce sa fac, sunt fan kawa :baldy: ) - nu opresti sa-l intrebi care-i problema si sa-i dai o mana de ajutor? Eu cred ca asta conteaza in primul rand.

 

Asfalt uscat. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietzi nu-s prea multe comuniste in bucuresti dar alea care sunt.....nu va arata cu degetul lumea sau ''baietzasii'' cu bmw la semafor? nu de alta dar in afara de fum si zumzet de bondarel ei nu vad altceva .....

 

Ba da!Ba mai mult chiar incearca sa te "faca" sa-ti demonstreze ca ei sunt bengosi.Personal,cand aveam saua lunga se uitau mai chioras,mai nu stiu cum,insa de cand mi-am pus seile de m se uita la mine de parca as merge cu o super-gioarsa.De fapt,asa se uita la noi si majoritatea posesorilor de jape.Cu cat e japa mai sport cu atat se uita la tine mai de sus.Asta-i Romania!Tara snobilor.

PS.Discutii de genul asta au mai fost p'acilea.Cauta,citeste si minuneaza-te!O sa vezi ce-nseamna comunitate la romani,o sa vezi ce inseamna respectul,cultura,vocabularul,mintea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multi in bucuresti cu comuniste. Multi care sunt oameni de treaba. Nu motorul te face mai destept, mai frumos sau mai smecher. Unii iubesc comunistele. Altii nu-si permit altceva momentan. Altii sunt incepatori si prefera o comunista pt a invata sa conduca si sa nu-l doara la buzunar in cazul unei cazaturi. Sunt mai rezistente la cazaturi decat japonezele pline de carene. Acum te intreb, tu ai avut ghinionul sa cazi vreo data cu motorul tau? Dc nu, sper sa nu o patesti nici o data. Dc da, spune-ne si noua cat te-a costat reparatia. Eu am prieteni cu japoneze care au patit-o i-a cam durut la buzunar pt doar cateva piese.

 

Asfalt uscat

 

In legatura cu tipul din BMW de la semafor care rade de tine, eu mi-am luat motor nu pt fite ci pt a fi motociclist.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca depinde doar de oameni si nu de motocicleta. duminica plimbam atasul si am mers si in spatele unui harley o bucata de drum (un softail ceva). omul nu a ridicat nici un deget, dar asta e, treaba lui. de vazut m-a vazut, ca m-ul fara tobe urla mai rau decat a lui.. ce sa-i faci, HOG, alea alea :baldy:

 

dar la vergului m-au ajuns niste vitezane care au oprit langa mine la semafor, iar baietzii au salutat. si nu vrei sa stii cum arata m-ul meu, zici ca a iesit de pe poarta rematului. deci..

 

si nu-l uit nici pe tipul de pe un enduro care a oprit sa ma ajute sa resuscitez un ij care sucombase sub mine acum un an in pipera! :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca depinde doar de oameni si nu de motocicleta. duminica plimbam atasul si am mers si in spatele unui harley o bucata de drum (un softail ceva). omul nu a ridicat nici un deget, dar asta e, treaba lui. de vazut m-a vazut, ca m-ul fara tobe urla mai rau decat a lui.. ce sa-i faci, HOG, alea alea :baldy:

 

dar la vergului m-au ajuns niste vitezane care au oprit langa mine la semafor, iar baietzii au salutat. si nu vrei sa stii cum arata m-ul meu, zici ca a iesit de pe poarta rematului. deci..

 

si nu-l uit nici pe tipul de pe un enduro care a oprit sa ma ajute sa resuscitez un ij care sucombase sub mine acum un an in pipera! :cheers: :D

 

Aia cu vitezane de care zici tu sunt in general fosti propietari de comuniste(nu zic ca nu sunt si posesori de vitezane cu foarte mult bun simt care nu au avut intai comunista,dar aia sunt putini).Pe mine de ex.,Axa,actualmente propietar de japa m-a salutat cu avariile din conserva intr-o seara la semafor la Universitate,dar in schimb,duminica eram la o plimbare vreo 3 niprane pe Magheru si unu cu nu stiu ce zuzuki nici nu ne-a bagat in seama.Noroc ca pana la romana nu l-am mai vazut nici in oglinzi :baldy:

 

PS. Sa nu-mi zici ca duminica erai in targ cu m-ul ala negru?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce n-as fi dat sa fiu si eu incepator tolomac si sa am bani de un gexer...

 

Nu ca mi-as fi luat, dar la banii aia imi luam un 125 de murea lumea.

speedy ai fost exact pe topic :baldy:

 

Esti (sau ar trebui sa fii) "membru" al comunitatii de motociclism(!!!), ceea ce inseamna doua roti si un motor (hei,hei - posesorii de ATV-uri nu-mi sariti in cap, stiu ca aveti 4 roti :baldy: ). Acum ca motorul ala are 49cc sau 1000cc - nu cred ca are vreo importanta.

Eu am mers foarte mult timp cu un Minsk, iar majoritatea prietenilor care aveau motoare aveau Jawa: nu am simtit niciodata un discomfort din cauza asta (chiar daca, DA, amandoua sunt motociclete comuniste).

Te intreb in alta ordine de idei: daca vezi un motociclist oprit pe margine (indiferent ca este cu o comunista sau cu ultimul racnet de la Kawasaki - ce sa fac, sunt fan kawa :baldy: ) - nu opresti sa-l intrebi care-i problema si sa-i dai o mana de ajutor? Eu cred ca asta conteaza in primul rand.

 

Asfalt uscat. :D

Opresc omule dar era vorba asa in general tocmai pt ca eu nu am avut ocazia sa incep cu vreun minsk sau jawa

 

Sunt multi in bucuresti cu comuniste. Multi care sunt oameni de treaba. Nu motorul te face mai destept, mai frumos sau mai smecher. Unii iubesc comunistele. Altii nu-si permit altceva momentan. Altii sunt incepatori si prefera o comunista pt a invata sa conduca si sa nu-l doara la buzunar in cazul unei cazaturi. Sunt mai rezistente la cazaturi decat japonezele pline de carene. Acum te intreb, tu ai avut ghinionul sa cazi vreo data cu motorul tau? Dc nu, sper sa nu o patesti nici o data. Dc da, spune-ne si noua cat te-a costat reparatia. Eu am prieteni cu japoneze care au patit-o i-a cam durut la buzunar pt doar cateva piese.

 

Asfalt uscat

 

In legatura cu tipul din BMW de la semafor care rade de tine, eu mi-am luat motor nu pt fite ci pt a fi motociclist.

am pus-o si eu pe-o parte la 15km/h din cauza unui taxi :cheers: si atunci am aflat cat costa o oglinda si inca doua 3 '' suruburi'' imi luam ij

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bay, eu unul stiu un "comunist" super baiat (tre' sa-l stiti si voi), un "japonez" vitezist marfa de marfa, un tip cu Virago super tare si un "harleyst" jos palaria. Deci omul face motociclistul, nu marca motorului.

 

Io recunosc, daca as avea bani garla, mi-as lua un Ninja, un Vulkan si un KTM. Asa, fara lovele, stau cu ij-ul in curte ca nu pot sa-l fac sa mearga. Fiecare cu norocu' lui.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema de incepator tolomac care insa ridica mana stanga si cand vede un hoinar :D

Baietzi nu-s prea multe comuniste in bucuresti dar alea care sunt.....nu va arata cu degetul lumea sau ''baietzasii'' cu bmw la semafor? nu de alta dar in afara de fum si zumzet de bondarel ei nu vad altceva .....

ma doare in pix de baietii cu bmw, ei se uita eu trec. Vrei sa vezi ceva la o comunista, vino sa te plimb eu, sa vezi ce inseamna istoria pe strada. Procentul alora care imi admira batranul ij e mai mare decat al prostilor care ranjesc.

 

apropo, tu ce vezi la un motor?

eu stiu oameni care au avut R1 si alte chestii suparate si au ramas entuziasmati de o plimbare cu 60 la ora pe ijul meu, de senzatia unica pe care o ofera

 

 

nu vreau sa vb despre baietasii care stateau cu jeepul in santz pe centura cu 10 cm de zapada afara, ce fete au facut cand am trecut pe langa ei :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma doare in pix de baietii cu bmw, ei se uita eu trec. Vrei sa vezi ceva la o comunista, vino sa te plimb eu, sa vezi ce inseamna istoria pe strada. Procentul alora care imi admira batranul ij e mai mare decat al prostilor care ranjesc.

 

apropo, tu ce vezi la un motor?

eu stiu oameni care au avut R1 si alte chestii suparate si au ramas entuziasmati de o plimbare cu 60 la ora pe ijul meu, de senzatia unica pe care o ofera

nu vreau sa vb despre baietasii care stateau cu jeepul in santz pe centura cu 10 cm de zapada afara, ce fete au facut cand am trecut pe langa ei :cheers:

 

Sa nu mai vorbesc,in regie cand una bucata femeie cu prietenul de mana il intreaba daca nu o plimba si pe ea.Mai eram de fata si eu si draku@ cu nipranele si aia l-a ales tocmai pe el cu rat-ul lui vopsit la pensula,de mai aveam nitel si o luam razna,sa pun barosu' pe nipra si altele nu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma doare in pix de baietii cu bmw, ei se uita eu trec. Vrei sa vezi ceva la o comunista, vino sa te plimb eu, sa vezi ce inseamna istoria pe strada. Procentul alora care imi admira batranul ij e mai mare decat al prostilor care ranjesc.

 

apropo, tu ce vezi la un motor?

eu stiu oameni care au avut R1 si alte chestii suparate si au ramas entuziasmati de o plimbare cu 60 la ora pe ijul meu, de senzatia unica pe care o ofera

 

 

nu vreau sa vb despre baietasii care stateau cu jeepul in santz pe centura cu 10 cm de zapada afara, ce fete au facut cand am trecut pe langa ei

 

Bravos nea Zidule! Oldies but goldies :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma io am un mz etz 150 din 1988 reconditionat o iarna si cu piese schimbate si chiar se uita lumea dupa el

japanele ma provoaca la semafor,masinile opresc langa mine si ma intraba cu cat o dau,si benzinarii se inghesuie sa imi alimenteze micul teuton...de ce?

nu e cine stie ce dar e frumoasa si ma gandeam k decat sa-mi iau unpegaso sau transalp(am si banii)mai bine ii iau un set complet de piese de schimb mz-ului si il fac k nou

:cheers:

offff....daca ar avea toti niscai bani sa-si refaca bestiiile atat estetic cat si tehnic am face un club nu de comuniste ci de retro...super tare

da nu e bani si aia care vor motor sa puna curu pe el si sa apese pe buton au uitat cum a fost cand se murdareau de ulei cand mestereau in drum si poate nici n-au avut ocazia sa faca asa ceva si ne vad pe noi k niste rokeri jegosi cu motoare basite k ne dam banii pe rable si vodka in loc sa ne luam japan

ma rog,nu cred k eu sunt mai breaz de-i judec pe altii dar macar noi ne muncim banii astia si peste 10-20-30 ani sa vedeti voi cat o sa valoreze jafurile noastre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema aceasta difera de la om la om, eu unul pot spune ca am intalnit oameni de ambele parti, unii imi spun "ce naiba mai faci cu harbu' asta, in afara de zgomot si fum mai stie sa faca altceva" iar altii au apreciat efortul meu de a avea grija de batranica mea, sa mearga asa cum trebuie si sa nu ma lase in drum. De fapt este un sentiment de mare satisfactie cand ajungi acolo unde ti-ai propus cu motorul pe care stii ca l-ai facut de la cel mai mic surub si apoi o plimbare la 60-70km/h e mult mai frumoasa decat sa alergi doar de dragul de a stabili un record sau mai stiu eu ce...oricum se gasesc "uameni" care sa vina cu masina in dreptul tau la semafor si sa ambaleze motorul pana il ia naiba ca sa demonstreze ce...? poate doar ca are creierul prea mic ca i se dilata pe timp de vara, sau persoane care avand mandra in dreapta incearca sa dovedeasca cat de buni sunt in ale sofatului depasindu-te la milimetru atunci cand pe jos este mazga, si oprind in fata ta la fel de brusc... dar ce sa facem astia sunt oamenii, oricum eu sunt fericit asa cum sunt si incerc sa tratez cu indiferenta astfel de atitudini pentru ca ele sunt generice, neavand limita temporala ori spatiala, au fost si vor fi atata timp cat va exista fiinta umana.

 

 

S-auzim de bine,

Salutari cu faru' :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sint proprietar de Porsche si Mercedes Sl si imi iubesc Niprul la fel de mult......cei care dispretuiesc aceste motociclete sint niste snobi,fara gust si in general fara nici o cultura tehnica,nici macar cea elementara....si inca ceva,usor off-topic,dar cred ca nu prea mult...mie nu mi-au placut niciodata aceia care-si trateaza cu indiferenta sau chiar mai rau vehicolul"lasa ba,merg cu asta ,asa cum o fi,pina o sa cumpar..." eu cred ca atita timp cit respecti"fierul"si el te respecta pe tine,si de asemeni te respecti si tu ca om....eu de exemplu umblu de ceva vreme cu o Broasca(VW)accidentata in spate si sufar ca nu am, timp sa o reconditionez...parerea mea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sint proprietar de Porsche si Mercedes Sl si imi iubesc Niprul la fel de mult......

cand eu m-am orientat spre gsx R nu am facut-o nici din fitze si nici din excess de bani si DOAR pentru ca asta imi reprezinta cel mai bine stilul de viata....nu suport lucrurile care se intampla incet si de-abia ma taraie de colo colo .... mai nou ...am facut o adevarata pasiune pentru noua membra a familiei JAWA 350 si kiar intentionez sa-mi iau si eu asa ceva sau vreun IJ ....le privesc cu totul altfel si e cu totul alta pasiune fata de japoneza....... :crack: pe cati din voi nu va mai apuca dorul unei plimbari cu bicicleta :blbl: + ca ai ce face si desface mai mereu .......e tare treaba.....dar v-am zis ..e altceva..... asta nu inseamna k nu privesc comunistele tot ca pe motoare dar personal la mine o comunista ar fi buna intr-o zi de mare mare lene ....asa la tarait prin oras :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OLY

 

Nu stiu daca ma crezi, dar eu in oras cu MOBRA ma deplasez mult mai repede decat cineva cu masina. Asa ca nu vad de ce consideri comunistele lente. Sau de fiecare data cand pleci undeva sub 120 nu o lasi deloc? Mergi cu 200 la ora de la un semafor la altul prin trafic? Crezi ca cineva cu o comunista bine pusa la punct n-ar putea sa tina pasul cu tine prin trafic? S-ar tarai??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

hehhhh... daca e pilot bun n-are ce fuma din comuniste! :crack: yet again in trafic am mancat si io niste japoneze cu jaweta mea! in schimb tre' sa recunosc ca am mers cam tare! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OLY

 

Nu stiu daca ma crezi, dar eu in oras cu MOBRA ma deplasez mult mai repede decat cineva cu masina. Asa ca nu vad de ce consideri comunistele lente. Sau de fiecare data cand pleci undeva sub 120 nu o lasi deloc? Mergi cu 200 la ora de la un semafor la altul prin trafic? Crezi ca cineva cu o comunista bine pusa la punct n-ar putea sa tina pasul cu tine prin trafic? S-ar tarai??

tocmai omule k in orash ar fi ok .....vorbeam de starea de spirit ...dar e bine k atunci cand te trezesti tzavnos de dimineatza sa poti iesi spre pitesti si sa ai cui rupe gura un pic ....pana ii sare pinionu de a2-a...iar cu mersu repede prin orash.... :crack: .....esti din bucuresti ? sa vezi cat poa sa scrie acolo dintr-un semafor in altu ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...