Sari la conținut

Taxi Vs. Gilera


Reddog
 Share

Postări Recomandate

La 22.30 m-a sunat o prietena sa imi spuna ca tocmai ce a fost martora unui accident intre un taxi si o Gilera. Ea zice ca era la Opera Center si mi-a zis ca un taxi a luat sub roti un motor. Am intrebat-o ce motor si a zis ca "d-aia ca a ta incepe cu G era rosie si mai inalta" deci cel mai probabil Gilera rosie enduro/cross. Motociclistul cica era OK era constient il durea doar un picior. Cine are mai multe detalii sa bage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da chiar el e (adica Eu)......Ma prins blestemul lui Katana........

 

Veneam din Preoteasa am facut stanga peste Dambovita si am bagat mana in gaz (50-60km/h)....la Opera Center am luat primul semafor pe galben nu aveam destul timp de franare si am preferat sa trec incetinind sa vad daca urmatorul se face rosu evident ca nu,.... dar pentru ca eram cu CBCRISTIAN am dat semnal dreapta si am inceput sa schimb benzile (el prinsese rosu)vrand sa-l astept inainte sa apuc sa ma apropii de bordura sa franez am vazut cu coada ochiului un ceva mare galben venind spre mine cu viteza din dreapta (era taxiul) am bagat mana in gaz sa scap de el(blestemul lui Katana) dar prea tarziu......m-am trezit sub "motor" cu piciorul stang imbarligat intr-o pozitie atat de ciudata in cat am crezut ca e smuls din sold....dar nu, nu am decat 2 entorse glezna si genunchi...(le multumesc extraordinar de mult lui Darku-pt. pantaloni....si lui Andrei pt. ghete fara care probabil aveam cel putin 1 fractura sau glezna scoasa total din atriculatie...)

 

SUNT INTREG... caprita e aproximati ok (traiasca caprele)

pagube-stop spart cu tot cu o parte din aripa si uport numar

-carenele pe partea stanga sparte

-semnal stanga fata spulberat (nu erau bucati mai mari de 1 tzanti pe jos

-ghidon starmb cred inca nu stiu daca e mai stramb decat inainte....

Cam atat cred si sper....maine dimineata sper sa pot sa merg la politie dupa care voi mai evalua o data pagubele materiale si sufletesti momentan rad ca bou ca am scapat... ma simt de parca am reinascut si sunt in scutece sub bradul de craciun.....

 

 

II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA NU AM PATIT NIMIC si le multumesc si lui Cbcristian si lui Stege care m-au ajutat in seara asta sa ajung acasa impreuna cu capritza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a fost asa si nu mai rau. Prietena asta a mea era destul de socata de ce vazuse. M-a asigurat ca nu o sa mai urce in viata ei pe vreun motor (ca pasager ca nu are carnet). I-am explicat io ca e o chiestie de moment si o sa-i treaca. :D

Insanatosire grabnica. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, foarte multa m__e si alte urari similare cretinilor care desi au un "cedeaza" cat toate zilele la intrarea aia pe Splai intra in blana. Intr-o ora cat am stat langa motorul lui Paw asteptandu-l pe Stege ca sa-l ducem pe Paw si motorul lui acasa am mai vazut cel putin vreo zece alti "meseriasi" facand aceasi manevra.

 

Recuperare rapida Paw si arde-l pe handicapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amica asta a mea zicea ca vroia sa se suie in masina da cand a vazut ca taxiu ca venea cu superviteza :baldy: a renuntat la idee si s-a lipit de masina de frica sa nu o atinga dobitocu, dupa care s-a intamplat accidentu :D . io personal era sa o comit azi din cauza unui alt meserias (taximetrist) care taia benzile ca la ma-sa pe tarla :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule ai noroc cu sacul!! ai grija, sti care este "smecheria" sa umpli sacul cu experienta inainte sa se goleasca cel cu noroc...insanatosire grabnica si fereste-te de idioti cit poti din toate partile...bafta multa iti doresc si ai grija de tine!!! :cheers:

Editat de Blackman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie taximetristii mi se par cei mai tampiti soferi. Si eu din cate era sa patesc cu motoru`, in 70% din cazuri era din cauza acestor :baldy: care cred ca tot drumul e al lor si ei sunt mai presus de lege! :cheers: :D :baldy:

Oricum insanatosire grabnica si bine ca nu ai patit mai rau. Fiarele se indreapta si plasticele se lipesc, dar tu... :P

:baldy:

Editat de igi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda bine...inafara de faptul ca mai nou ma doare tot corpul de mor iar genunchiul si glezna deja exagereaza...sunt ok dar tot rad ca bou' oare am de ce...DAAaaa am scapat... voi nu va bazati pe asta nu intotdeauna tine ca dupa o cazatura sa te tavalesti pe jos de ras si durere....

 

II MULTUMESC INCA O DATA LUI DUMNEZEU CA NU A FOST MAI RAU

 

:cheers: :D :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda bine...inafara de faptul ca mai nou ma doare tot corpul de mor iar genunchiul si glezna deja exagereaza...sunt ok dar tot rad ca bou' oare am de ce...DAAaaa am scapat... voi nu va bazati pe asta nu intotdeauna tine ca dupa o cazatura sa te tavalesti pe jos de ras si durere....

 

II MULTUMESC INCA O DATA LUI DUMNEZEU CA NU A FOST MAI RAU

 

:cheers: :D :baldy:

Sa te faci bine bey pow-ule :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult...in 7 zile sper sa fiu calare, dar cine stie.... problema e ca nu mai pot sa ma duc la identificare...nu ami am nici bani sa termin cu actele o sa raman pieton ceva timp....asta e o sa ma descurc ce daca o sa merg pe jos, ca in RATB nu ma urc mai bine alerg in genunchi tot bucurestiul,

 

Am si io nevoie de sfaturi ca deja toata familia si mandrele :cheers: mi-au sarit in cap sa mi vand "motoru", io mai bine ma despart de mandra si renunt la mostenire decat pieton inca 20 de ani dar cum kakat fac?...sunt reoltati toti...sper sa fie doar de moment si sa le treaca repede ca deja mai au putin si cum ma vad trantesc cate una de mai bine asi fi dormit pe veci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da chiar el e (adica Eu)......Ma prins blestemul lui Katana........

 

Veneam din Preoteasa am facut stanga peste Dambovita si am bagat mana in gaz (50-60km/h)....la Opera Center am luat primul semafor pe galben nu aveam destul timp de franare si am preferat sa trec incetinind sa vad daca urmatorul se face rosu evident ca nu,.... dar pentru ca eram cu CBCRISTIAN am dat semnal dreapta si am inceput sa schimb benzile (el prinsese rosu)vrand sa-l astept inainte sa apuc sa ma apropii de bordura sa franez am vazut cu coada ochiului un ceva mare galben venind spre mine cu viteza din dreapta (era taxiul) am bagat mana in gaz sa scap de el(blestemul lui Katana) dar prea tarziu......m-am trezit sub "motor" cu piciorul stang imbarligat intr-o pozitie atat de ciudata in cat am crezut ca e smuls din sold....dar nu, nu am decat 2 entorse glezna si genunchi...(le multumesc extraordinar de mult lui Darku-pt. pantaloni....si lui Andrei pt. ghete fara care probabil aveam cel putin 1 fractura sau glezna scoasa total din atriculatie...)

 

SUNT INTREG... caprita e aproximati ok (traiasca caprele)

pagube-stop spart cu tot cu o parte din aripa si uport numar

-carenele pe partea stanga sparte

-semnal stanga fata spulberat (nu erau bucati mai mari de 1 tzanti pe jos

-ghidon starmb cred inca nu stiu daca e mai stramb decat inainte....

Cam atat cred si sper....maine dimineata sper sa pot sa merg la politie dupa care voi mai evalua o data pagubele materiale si sufletesti momentan rad ca bou ca am scapat... ma simt de parca am reinascut si sunt in scutece sub bradul de craciun.....

II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA NU AM PATIT NIMIC si le multumesc si lui Cbcristian si lui Stege care m-au ajutat in seara asta sa ajung acasa impreuna cu capritza

 

Cred ca suferi de mania persecutiei. Eu unul nu te-am blestemat, nu doresc nimanui sa aiba parte de asa ceva. Ti-o faci cu mana ta.

Dute si aprinde o lumanare si de data asta si ai grija.

Mai bine zi mersi ca ai scapat bine.

Insanatosire grabnica si ia-o mai incet, e mai sigur

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat mana in gaz sa scap de el(blestemul lui Katana)

 

Nu mai fi rau ma! Omul nu ti-a vrut raul! Bine ca nu s-a intamplat mai rau! Lasa motoreta...o repari tu! Sanatate maxima in continuare! :baldy: :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie taximetristii mi se par cei mai tampiti soferi. Si eu din cate era sa patesc cu motoru`, in 70% din cazuri era din cauza acestor :D care cred ca tot drumul e al lor si ei sunt mai presus de lege! :crack: :crack: :blbl:

Oricum insanatosire grabnica si bine ca nu ai patit mai rau. Fiarele se indreapta si plasticele se lipesc, dar tu... :ok:

:ok:

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxi vs Gilera ---> OUCH !

 

@Paw Waw: Multa bafta cu insanatosirea! E al doilea in 7-8 zile? Ai un pic mai mare grija de tine (nu ma refer la echipament), daca altii nu au... Si legat de familia ta ca e revoltata de cazaturile tale, e ceva normal cand vii acasa cu echipamentul belit. Poate sunt prea iubitori :crack:

 

Inca o data insanatosire grabnica!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre paw-wawule, esti un mare bulanos :blbl:

 

Acuma gata cu cascadoriile, ti-ai luat din plin portia, deja incepe sa devina serios asa ca baga la cap si de acum incolo mergi cu toti ochii deschisi, inlusiv aia de la ceafa. Da, asa e , orice misuna pe drum ti-e dusman si vrea sa te dea jos.

Spunea mai demult unul dintre noi, cu state mai vechi pe dihanii : Daca dupa aia poti sa te ridici si sa mergi pe picioarele tale acasa, se cheama ca a fost un accident "bun". Daca si motocicleta mai poate fi folosita dupa aia, a fost un accident "excelent". :D

 

Recuperare rapida iti doresc, sa te poti apuca de reparatii :crack:

 

 

 

P.S. Cu familia - stai linistit ca le trece...mi-aduc aminte cum ma luau pe mine cand aveam mana in gips :

 

- E, ai vazut ca e periculos? Acuma sper ca ti-a venit mintea la cap si vinzi motoreta!

- Da...o vand ....sa-mi iau una mai mare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...