Sari la conținut

Ce parere aveti?


matti_dragomir
 Share

Postări Recomandate

as incerca una. cele de enduro/sm par ok, si ultima - aspect clasic - pare un comuter interesant.

daca as fi fost la 16 ani sigur erau o mare atractie.

cu dealer, garantie si sursa de coonsumabile ar putea avea succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca am facut scoala pe un minsk, acum ca vad pozele astea, mi se pare interesant modelul de strada. Parca isi pastreaza personalitatea :rolleyes:. Varianta 'sport' in schimb imi pare o imitatie proasta de ducati desmosedici rr. La varianta supermoto nu pot sa-mi fac o parere despre look, design-ul la categoria asta mi se pare asemanator la mai toate marcile. Motorizarea presupun ca e aceeasi pentru toate, deci inca o bila alba pentru modelul de strada, se potriveste cu performantele motorului care presupun ca-i pe la vreo 125 cmc si vreo 10 cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as incerca una. cele de enduro/sm par ok, si ultima - aspect clasic - pare un comuter interesant.

daca as fi fost la 16 ani sigur erau o mare atractie.

cu dealer, garantie si sursa de coonsumabile ar putea avea succes

 

pentru mine minsk-urile sunt o mare atractie,pentru ca am 16 ani cum ai spus,dar fiindca este criza,visele dispar.acum ma chinui sa vand mobra bunicului ca sa pot face scoala.tineti-mi pumnii s-o vand cat mai repede. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dealer garantie consumabile si un pret decent eu cred ca ar avea succes

gandeste-te ca sunt o gramada care dau bani fe first bike care sunt o marca fantoma

minskul este totusi o marca cunoscuta

p.s eu stiam ca motoarele sunt licenta honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, la poarta fabricii sunt destul de ieftine, dar depinde cu cat s-ar aduce aici, cu toate chestiile, daca s-0ar aduce prin ceva reprezentanta :rolleyes: Piese inca se fabrica si pt minskurile clasice, din 90, si nu doar facute pe genunchi :drink:

 

M-a ruptvarianta din ultima poza...aia merge facuta un dragut caffe racer :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, la poarta fabricii sunt destul de ieftine, dar depinde cu cat s-ar aduce aici, cu toate chestiile, daca s-0ar aduce prin ceva reprezentanta :rolleyes: Piese inca se fabrica si pt minskurile clasice, din 90, si nu doar facute pe genunchi :drink:

 

M-a ruptvarianta din ultima poza...aia merge facuta un dragut caffe racer :makeout:

pai taxe nu sunt, eventual platesti tva acolo fiind la prima vanzare.

nu mai imbogatesti samsarii romani.

 

daca isi ia careva sa ne imformeze si pe noi cum sunt. chiar sunt curios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti, oare un urs e mai tare decat un leu?...aici in romania?

Oare sa-mi placa?Oare sa nu-mi placa? Voi ce parere aveti?Ca io, n-am niciuna....

Oare motorul tine mai mult decat cauciucurile?Voi ce parere aveti?Da' plasticu' se lipeste cu lipici chinezesc sau trebuie de ala belarusesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aceiasi parere cu drobu...........

Si privind la ce motoare circula pe drumurile noastre, cam toate sunt de la 400 cmc in sus, 125 cmc doar cros de 2T, sau speed tot asa. Ce se vede in poza , parerea mea, va costa mult / peste pretul unui second japonez, si pt. o categorie restransa de motociclisti...........16 ani/ A1 si cei "prea cuminti" care il folosesc pt. naveta si in oras.......un scuter de 125 e mai comod pt situatia de mai inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca arata bine, nu se compara cu chinezariile. Tare as fi curios daca sunt rezistente, preturile sunt oricum sub concurenta! Nu le stiu toate preturile, dar modelul meu preferat ( cel clasic) pleaca de la fabrica cu vreo 1000 si ceva de euro, deci e super ieftin! Imi pare rau ca nu e un dealer in Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante, e posibil sa aiba succes chiar daca se platesc taxe vamale pentru ca sunt probabil destul de ieftine de produs. Carenata arata bine pentru ca, dupa capul meu, seamana foarte foarte bine cu Ducati 1198.

 

Minsk

0fa60633ba78ebd249f75aa531bb7809.jpg

 

 

Ducati 1198

2009-Ducati-1198S-4.jpg

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante, e posibil sa aiba succes chiar daca se platesc taxe vamale pentru ca sunt probabil destul de ieftine de produs. Carenata arata bine pentru ca, dupa capul meu, seamana foarte foarte bine cu Ducati 1198.

 

Minsk

0fa60633ba78ebd249f75aa531bb7809.jpg

 

 

Ducati 1198

2009-Ducati-1198S-4.jpg

E o copie dupa ducati, chiar si in prezentarea oficiala a modelului este aratat ca este o copie dupa ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Personal,cred ca motoarele astea pot concura cu succes First Bike,insa atat...nu am incredere intr-un sistem monodisc pe frana fata plus ca se vad carenele alea in aer parca,nu par inchegate prea bine pe motor. Daca pedigree-ul este Minsk intr-adevar,atunci merita incercata,daca au motoare chinezesti insa...nu m-as incurca. Modelul sport ar fi insa o solutie excelenta pentru incepatori care vor musai sportive...are linii frumoase,desi pare replica Ducati;cred ca poate acoperi o nisa. Eu,unul,tind sa ma uit intai la partea tehnica,iar asta este motivul pentru care nu mi-as lua asa ceva pentru mine,dar asta este strict o parere subiectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...