Sari la conținut

Am Comis-o Si Eu...


motofum
 Share

Postări Recomandate

nu era de ajuns ca am ramas fara motoare dar am avut si ditamai accidentul...veneam pe traian,de la hala traian spre unirii aseara pe la 19:30....undeva la intersectie cu strada labirint vine un nenorocit cu un opel vectra break verde cu numar de ilfov leasing direct spre mine pe contra-sens...gagiul avea un jur de suta...mi-a dat niste flashuri sa ma dau la o parte...m-am trezit deodata in fata lui....am tras brusc dreapta....am lovit bordura ...am inceput sa ma pierd...am tot tras de cadru...nu m-am putut opri...am intrat in gard,m-am rasturnat de vreo 2 ori si motoreta peste mine...eu eram in timpul programului,lucram la o firma de curierat rapid pe scuter...eram cu un ludix...motoreta este intreaga...cateva zgaraieturi...eu ii multumesc lui d-zeu ca am avut echipament pe mine si am scapat cu cateva julituri si un picior rupt...era atat de cald ca ma batea gandul sa merg in tricou...o puneam rau :laugh: casca s-a spart...sunt OK...le multumesc baietilor care m-au ridicat de jos caci eram inconstient si celor care au venit la spital si au stat cu mine....NOI SA FIM SANATOSI :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ala cu masina? :D

demarat in tromba si fugit de la locul faptei...faza tare

vine politia dupa 3 ore si normal ca nu ma mai gaseste acolo ci la spital...ma pune sa suflu in fiola...0.00...a nu se poate zice unul dintre ei...il bagam si la analize...le explic cum s-a intamplat totul si basinosii ce-mi zic...lasa ca stiu cum conduceti voi motociclistii :laugh: si vor sa-mi dea amenda ca am fugit si eu de la locul faptei...adica la spital :lol: idiootul...auzi...politia romana :laugh: ca de ce nu am ramas acolo pana au venit ei...adica 3 ore...tampitii...retinut talon...acte...tot :cheers: ma duc azi daca ma simt bine sa dau declaratii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vor sa-mi dea amenda ca am fugit si eu de la locul faptei...adica la spital :laugh: idiootul...auzi...politia romana :laugh: ca de ce nu am ramas acolo pana au venit ei...adica 3 ore...tampitii...retinut talon...acte...tot :cheers: ma duc azi daca ma simt bine sa dau declaratii

 

NU SE POATE FRATE. E FAZA DE DIVERTIS!

 

Eu anuntam toate ziarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat! Insanatosire cat mai usoara si sa nu lasi echipamentul acasa niciodata.

 

si vor sa-mi dea amenda ca am fugit si eu de la locul faptei...adica la spital :laugh:

Un singur cuvant: INCREDIBIL! :cheers:

 

Asfalt uscat! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

demarat in tromba si fugit de la locul faptei...faza tare

vine politia dupa 3 ore si normal ca nu ma mai gaseste acolo ci la spital...ma pune sa suflu in fiola...0.00...a nu se poate zice unul dintre ei...il bagam si la analize...le explic cum s-a intamplat totul si basinosii ce-mi zic...lasa ca stiu cum conduceti voi motociclistii :laugh: si vor sa-mi dea amenda ca am fugit si eu de la locul faptei...adica la spital :P idiootul...auzi...politia romana :laugh: ca de ce nu am ramas acolo pana au venit ei...adica 3 ore...tampitii...retinut talon...acte...tot :cheers: ma duc azi daca ma simt bine sa dau declaratii

 

 

Iti vine sa miti iei campii nene! Mie in noiembrie cand am avut accidentul, mi-au luat permisul (dupa ce am suflat in fiola si 0.00) si mi-au zis ca tre sa faca investigatii.

 

De mentionat ca nu a mai fost nici o masina/motor/scuter/bicicleta/role/alte alea implicate(a) in accident! Mi-au zis ca "tre sa ma judec cu motoru' care m-a daramat si sa ii cer daune..." :D ;) :D

 

CUM E POSIBIL ASA CEVA??? Aluuneci si cazi (deh! umezeala, nisip pe jos!), te buleshti la picior, te duce lumea la urgenta, si cand vin militzienii (ca daca erau politzai erau mai destepti = :lol: =) le povestesti si... te lasa fara permis...

 

Duamneeee multi tembeli pe lumea asta... (poate al' din opel era shi el militzian?!?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strigatooooooor la cerrr!!!

 

Bai fratilor la voi in Bucuresti acolo e dubios rau. Ce dracu se intampla? Bafta, bulan exagerat, asfalt uscat si insanatosire grabnica.

 

:cheers: :laugh: :laugh: :lol: :D ;) :D :P :P :eek: :D :D gaborilor incompetenti si rauvoitori si conservarilor idioti si criminali.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti vine sa miti iei campii nene! Mie in noiembrie cand am avut accidentul, mi-au luat permisul (dupa ce am suflat in fiola si 0.00) si mi-au zis ca tre sa faca investigatii.

 

De mentionat ca nu a mai fost nici o masina/motor/scuter/bicicleta/role/alte alea implicate(a) in accident! Mi-au zis ca "tre sa ma judec cu motoru' care m-a daramat si sa ii cer daune..." :laugh: :laugh: :lol:

 

CUM E POSIBIL ASA CEVA??? Aluuneci si cazi (deh! umezeala, nisip pe jos!), te buleshti la picior, te duce lumea la urgenta, si cand vin militzienii (ca daca erau politzai erau mai destepti = :cheers: =) le povestesti si... te lasa fara permis...

 

Duamneeee multi tembeli pe lumea asta... (poate al' din opel era shi el militzian?!?)

 

 

aici ai gresit tu."umezeala,nisip pe jos"=neadaptarea vitezei(care,in cazul asta,poate fi si 5 km/h) la conditiile meteo-rutiere;nashpa,dar daca stiai de kikitza asta din regulament,o intorceai;spuneai doar ca ai cazut.punct.scapai si fara amenda in cazul asta.

p.s.:am fost lovit in spate pana acum de vreo 5 insi,dintre care 3 taximetristi si doi papuci;de fiecare data,ciorile au facut pliscul mare,dar dupa 3-5 ore de asteptare la politie se mai domoleau (li se apropia sfarsitul :D );ca sa ma razbun pe fata prosteasca de imediat dupa accident,ii invatam sa declare ca nu le-a tinut frana di cauza poleiului/unei pete de ulei/asfaltului umed;deznodamant?in locul unei mici amenzi pentru NEPASTRAREA DISTANTEI REGULAMENTARE IN MERS se pricopseau cu o suspendare a permisului de 90 de zile pentru NEADAPTAREA VITEZEI LA CONDITIILE METEO-RUTIERE.

nu uitati detaliul acesta din regulament;aplicati-l cand vinovatul mai este si "guraliv",ca tzine la "fraier" cand e la inghesuiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil..... :cheers: , nu mi-a placut de politie niciodata dar in cazul tau cred ca sunt chiar nesimtiti.

Aaa daaa stiu ca sunt niste dobitoci spagari... da macar sa aiba respect pentru un om accidentat.

 

Eu stiu ca legea iti permite sa pleci de la locul accidentului in caz de ranire.....

Oricine poate pleca de la locul accidentului in caz de ranire (ma refer la raniti).... politia nu te poate obliga la nimic...

 

Eu sincer iti spun ca nu le dadeam actele.... pur si simplu... ii dadeam draqului....

Mai nou pe mine cand ma opreste militia (cei drept acum sunt pe 4 roti) de nervi ce am :laugh: pe ei nici macar nu le semnez procesul verbal.... asa ca sa-i enervez si eu putin.

 

Am eu vreo 7-8 amenzi adunate dar macar fac si eu misto de ei......

 

Multa bafta in continuare si insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil..... :cheers: , nu mi-a placut de politie niciodata dar in cazul tau cred ca sunt chiar nesimtiti.

nici macar nu le semnez procesul verbal.... asa ca sa-i enervez si eu putin.

 

Am eu vreo 7-8 amenzi adunate dar macar fac si eu misto de ei......

 

Multa bafta in continuare si insanatosire grabnica !

 

 

crede-ma ca nu ii enervezi cu nimic....te pot face urat de tot daca vor baietii militieni....ca semnezi procesul verbal inseamna ca ai luat cunostinta de el...daca nu il semnezi baietii iti pot face altul...te incadreaza la alta amenda mai mare...pun si doi martori si te ard frumusel de tot

 

cand eram incepator..tot asa faceam si eu ca tine..si m=am trezit cu faze de astea cu procesul modificat..

 

in plus,daca nu semnezi, nu poti face contestatie

 

daca tot vrei sa fii putin destept, semneaza procesul si ai rubrica de mentiuni , in care scrii ca nu esti de acord cu sanctiunea , sau ca nu recunosti fapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, nu-i posibil!!!

Am citit si celalalt topic, cu furtul motorului...

Nervi de otel iti doresc si insanatosire grabnica!

:laugh: javre mai sunt unii militieni, frate! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza tare

vine politia dupa 3 ore si normal ca nu ma mai gaseste acolo ci la spital...ma pune sa suflu in fiola...0.00...a nu se poate zice unul dintre ei...il bagam si la analize...le explic cum s-a intamplat totul si basinosii ce-mi zic...lasa ca stiu cum conduceti voi motociclistii :moto: si vor sa-mi dea amenda ca am fugit si eu de la locul faptei...adica la spital :moto: idiootul...auzi...politia romana :moto: ca de ce nu am ramas acolo pana au venit ei...adica 3 ore...tampitii...retinut talon...acte...tot :moto: ma duc azi daca ma simt bine sa dau declaratii

 

asta am patit-o si eu acum vreo patru ani. m-a lovit o duba din spate aproape de o intersectie (eu incetinisem ca avem cedeaza), m-a daramat, motorul s-a dus dracu' in 2 masini parcate si le-a facut zob (era un nipru). ala cu duba a plecat mai departe, pe mine m-au adunat de pe jos si m-au dus la spital. acolo a venit un militian, mi-a retinut carnetul si m-a pus sa suflu. dupa cateva zile am ajuns la politie sa dau declaratie, impreuna cu proprietarul uneia din masinile lovite (celalalt am inteles ca n-avea acte la masina si nu a venit). eu am declarat ce s-a intamplat, proprietarul a declarat ca a vazut ce s-a intamplat (era in masina lui, abia parcase) la care politaiul ne intreaba : "Ati vazut numarul masinii ?" eu ii zic ca am "adormit" instantaneu, celalalt recunoaste ca numai la asta nu s-a gandit.

 

drept pentru care in procesul verbal scrie ca "se deplasa cu viteza excesiva :moto: si a scapat motocicleta de sub control". drept care tot io am platit amenda. eram mai necopt atunci si nu am contestat procesul verbal.

 

 

o sa va tin la curent...fiindca a intervenit cineva de sus...un comandant ...s-a ajuns la proces...a fost creeat un dosar care ajunge la parchet...

 

macar atat ! sa-l arda pe dobitoc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...