Sari la conținut

si politistii o patesc uneori


webber
 Share

Postări Recomandate

SEFUL DE LA CIRCULATIE, ACCIDENT CU MOTOCICLETA

 

- evenimentul a avut loc în comuna băcăuană Oituz - comisarul Catană conducea o motociletă Suzuki cînd a fost acrosat de un autoturism de teren care se angajase într-o depăsire neregulamentară - soferul vinovat a părăsit locul faptei, fiind prins în Onesti - comisarul Catană a suferit o fractură de tibie si urmează să fie supus unei interventii chirurgicale

 

Comisarul Neculai Catană, seful Serviciului Politiei Rutiere Neamt, a fost implicat într-un grav accident care a avut loc vineri, 10 iulie, pe drumul ce face legătura între localitătile Bacău si Onesti. Politistul conducea o motocicletă Suzuki pe directia Bacău-Onesti.

 

http://www.monitorulneamt.ro/stiri/?editia...p;articol=22179

 

din fericire a scapat ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SEFUL DE LA CIRCULATIE, ACCIDENT CU MOTOCICLETA

 

- evenimentul a avut loc în comuna băcăuană Oituz - comisarul Catană conducea o motociletă Suzuki cînd a fost acrosat de un autoturism de teren care se angajase într-o depăsire neregulamentară - soferul vinovat a părăsit locul faptei, fiind prins în Onesti - comisarul Catană a suferit o fractură de tibie si urmează să fie supus unei interventii chirurgicale

 

Comisarul Neculai Catană, seful Serviciului Politiei Rutiere Neamt, a fost implicat într-un grav accident care a avut loc vineri, 10 iulie, pe drumul ce face legătura între localitătile Bacău si Onesti. Politistul conducea o motocicletă Suzuki pe directia Bacău-Onesti.

 

http://www.monitorulneamt.ro/stiri/?editia...p;articol=22179

 

din fericire a scapat ok

 

:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :lol:) :laugh:

 

apropo, vad ca in textul de ziar scrie GRAV si initiatorul topicului scrie "din fericire a scapat ok"... va bateti joc de mine?? Ma duceti cu zaharelul??? :D))

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!!

nu sunt de acord cu atitudinea ta. vorbim totusi de viata / sanatatea unui om, fie el si politist.

oricum, din cate am auzit, e om cu bun simt ca sa spun asa... si nu e un "garcea cu borcanul pe bord' ci seful politiei rutiere Neamt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ca e politist sau nu...conteaza ca a avut un accident si nu a fost din vina lui. Precum am mai spus pe acest forum, astept ziua (probabil mult si bine) cand voi avea voie sa conduc pe drumurile publice un tanc...doar pentru jeepani. Si pentru a le vorbi acestora intr-un mod pe care poate l-or intelege, le spun : "beeey, guritza, daca ti-ai luat buey jeep, nu inseamna ca esti mai jmecher, inseamna ca esti mai tzaran, ca acolo sunt bune jeep-urile, bueyy!!! Du-te'n garla bree, ca acolo ai nevoie de patru ori patru (=16), bueyy! "

On: Sanatate multa motociclistului si recuperare rapida!

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai doamne fereste sa te trezesti implicat intr-un accident, in care tu esti victima si sa te ia "cap de creta" de pe patul de spital, sa te tina 6 ore in picioare la Udriste, ca sa-ti completeze un rahat de formular. sau sa.ti mai dau exemple?... ca eu nu ma supar pe aia cu borcanu.. ca le dau 100 de lei si plec mai departe...

 

*a, poate uitati de sefii aia de la rutiera de muta zebra 10 m mai departe... dar si el e om... si tre sa fim pacifisti. si d-aia.. cu ocazia asta, o sa am un spirit flowr power gen si o sa va dau de baut :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai doamne fereste sa te trezesti implicat intr-un accident, in care tu esti victima si sa te ia "cap de creta" de pe patul de spital, sa te tina 6 ore in picioare la Udriste, ca sa-ti completeze un rahat de formular. sau sa.ti mai dau exemple?... ca eu nu ma supar pe aia cu borcanu.. ca le dau 100 de lei si plec mai departe...

 

*a, poate uitati de sefii aia de la rutiera de muta zebra 10 m mai departe... dar si el e om... si tre sa fim pacifisti. si d-aia.. cu ocazia asta, o sa am un spirit flowr power gen si o sa va dau de baut :laugh:)

 

Nu iau apararea nimanui, dar la cate fitze de paros iesit de la cuca macaii care si-a luat jeep ca sa se plimbe'n bucale sa arate la lume ca el are ceva (nu in cap, ci in jurul lui) am avut "deosebita placere" sa intalnesc in trafic, deja ideea ta ca era politist si deci poate sa musamalizeze totul, ma lasa rece. Eu il consider un participant in trafic care a fost lovit de acel tiranozaur furajer constipat "von Jeep" care nu a avut macar instinctul primar sa franeze nitzel. Cu bizonii astia ma lovesc in trafic, iar nesimtirea lor este infinita, aroganta, de asemenea. Victima, chiar politist fiind, tot victima este - ceea ce ma face sa fiu solidar si sa-i urez numai bine.

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu cunoasteti persoana, dati dovada de cea mai mare imbecilitate posibila sa catalogati dupa functie. Ma bucur sa ma numar printre prietenii dansului si toata comunitatea moto din Neamt este alaturi de el, in aceste grele momente, peste care speram sa treaca cu bine si sa revina in aceeasi functie pe care a satisfacut-o cu maxim de raspundere si implicare, de multe ori si in sprijinul nostru al motociclistilor. Pt cei care mai au reflexul de a cataloga la fel, rog sa se abtina, in cazul de fata chiar nu este cazul, imaginati-va doar ca se indrepta spre intalnirea de la Predeal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu cunoasteti persoana, dati dovada de cea mai mare imbecilitate posibila sa catalogati dupa functie. Ma bucur sa ma numar printre prietenii dansului si toata comunitatea moto din Neamt este alaturi de el, in aceste grele momente, peste care speram sa treaca cu bine si sa revina in aceeasi functie pe care a satisfacut-o cu maxim de raspundere si implicare, de multe ori si in sprijinul nostru al motociclistilor. Pt cei care mai au reflexul de a cataloga la fel, rog sa se abtina, in cazul de fata chiar nu este cazul, imaginati-va doar ca se indrepta spre intalnirea de la Predeal...

sincer nu ma interezeaza functia si gradul domnului politist,pt el am doar respect (pt pasiunea lui).m a deranjat urarea cu tirul ,e de kakat . nu cred ca ti ai dori sa vezi un om calcat de tir.reflexe de genul sa i .....em pe politisti nu am

sa aveti o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu cunoasteti persoana, dati dovada de cea mai mare imbecilitate posibila sa catalogati dupa functie. Ma bucur sa ma numar printre prietenii dansului si toata comunitatea moto din Neamt este alaturi de el, in aceste grele momente, peste care speram sa treaca cu bine si sa revina in aceeasi functie pe care a satisfacut-o cu maxim de raspundere si implicare, de multe ori si in sprijinul nostru al motociclistilor. Pt cei care mai au reflexul de a cataloga la fel, rog sa se abtina, in cazul de fata chiar nu este cazul, imaginati-va doar ca se indrepta spre intalnirea de la Predeal...

 

mai tu acesta,

scoate-ti, dom'le, limba din urechea dansului ! :laugh:

 

sunt sigur ca @disney nu are nimic personal, ea se bucura de uniforma... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se intampla cand te amesteci cu porcii, johnson. dar dupa cate intamplari am avut cu capetele de creta, putea sa fie si tata in locul lui, pozitia mea ramanea aceeasi.

 

uitati-va pe forum chiar la aceasta rubrica. ieri-alaltaieri auzeam cum se lupta mama baiatului care a murit in comuna castelul, cu politia rutiera, care a schimbat declaratiile si a facut pierdute dovezile de la accident. am un vecin pe strada care a omorat doi oameni cu masina. sa vedeti ce gratare incinge in weekenduri. o fi politistul implicat in accident un adevarat motociclist, un impatimit al intrunirilor, un bun samaritean atunci cand vine vorba de dat bere... dar nu cred ca nu a mutat treceri de pietoni sau ca nu a schimbat dosare... Altfel nu ajungi sef.

E normal sa le doresti unor hoti moartea... dar unui politist (precum cel de la Summit!!! sa zicem ) tre sa-i doresc numai de bine, doar pt ca e calare pe moto?

 

Mi-ar parea rau sa moara, insa mi-ar parea bine ca ala cu jeepul sa fie neam cu shefu banilor, shefu shefilor, si nici macar sa nu-i plateasca zilele de spitalizare! Sa vada cum e sa fi MuÂşamalizat. Eventual, sa-l tina si pe el 10 ore pe niste holuri imputite doar ca sa-i spuna "semneaza aici, la revedere".

 

ETC.

 

 

 

* ps: un detaliu imp, vecinul meu era BEAT la mom accidentului. Nu-l omoara nimeni cu pietre, dar...am o vba: Toate se intorc in viata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa priviti si partea plina a paharului... nu cred ca va scapa ala cu jeep-ul :laugh:
:laugh:

 

Culmea ar fi ca ala cu jeepu' sa scape......nu m-ar mira oricum.
nu cred...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti fi atat de batuta`n cap ?

Ai impresia ca`mi da de mancare de`i tin partea ? Putea sa fie si macaragiu ori cine stie ce .. E motociclist vechi , bun . Mai scurt e motociclist . nu tentativa!

Cand vad la tv in interviuri cu motociclisti de prin zona ( al naibii numai de cocalari dau si aia si`n general de prin bucuresti ) spun " motociclistii sunt uniti , se respecta ! imi da o stare asa ... de rahat daca intelegi . in fine . Subiect inchis pentru mine. Sanatate multa nenea Lica.

Editat de CeZ_Ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :lol:) :laugh:

 

apropo, vad ca in textul de ziar scrie GRAV si initiatorul topicului scrie "din fericire a scapat ok"... va bateti joc de mine?? Ma duceti cu zaharelul??? :D))

Ontopic: Sanatate multa motociclistului.

 

Offtopic: Putea sa zici si de Che Guevara, si "Viva la revolucion", si desigur fuck "The Police" ca oricum s-au desfiintat de cand i-a parasit Sting. Inteleg ca tu esti trimisul lui Allah pe pamant si dupa deja existentul razboi intre motociclisti si "conservari" vrei sa declansezi Jihad-ul motociclistilor contra politiei, in special contra moto-politistilor. Cand facem mars ca sa protestam impotiva existentei politiei rutiere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic: Sanatate multa motociclistului.

 

Offtopic: Putea sa zici si de Che Guevara, si "Viva la revolucion", si desigur fuck "The Police" ca oricum s-au desfiintat de cand i-a parasit Sting. Inteleg ca tu esti trimisul lui Allah pe pamant si dupa deja existentul razboi intre motociclisti si "conservari" vrei sa declansezi Jihad-ul motociclistilor contra politiei, in special contra moto-politistilor. Cand facem mars ca sa protestam impotiva existentei politiei rutiere?

Iart-o ... e femeie, e blonda si e urata rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON TOPIC:Insanatosire grabnica....putea sa fie mai rau

 

OFF TOPIC:Imi place asa de mult cand pe unele forumuri "comunitatea motociclistilor" este descrisa(bineanteles tot de motociclisti) doar in termeni gen "liberte fraternite egalite"(ca tot a fost ziua nationala a Frantei) iar aici la accidente isi dau toti arama pe fata....dupa unele comentarii care le-am vazut aici(urmaresc de mult ce se scrie pe la accidente pentru ca aici cu exceptia unui numar infim de posturi se abereaza la greu) pot sa zic ca imi bag picioarele in ea de comunitate(cu exceptia unor baieti si fete de nota 11 pe care i-am cunoscut prin intermediul acestei pasiuni)...Da si eu am avut probleme cu politistii de la rutiera ,da si eu m-am chinuit sa imi inmatriculez o motocicleta si dupa ce ma plimba 3 ore prin sediul de la pipera imi arunca cu scarba talonul de parca as fi furat motorul ala ,da si eu sunt scarbit de cum sunt facuti scapati unii numai pentru ca au pile.Daca a facut sau nu ceva e treaba lui o sa plateasca pentru ele...fiecare lucru isi are pretul lui...Insa ma gandesc daca nu s-ar fi mentionat functia si identitatea motociclistului care ar fi fost comentariile pe aici?Mergand chiar mai departe,daca nu ar fi patit accidentul, ma gandesc ca poate cineva care se bucura acum, s-ar fi intalnit din intamplare cu el la Predeal,omul nu i-ar fi spus cu ce se ocupa ca doar nu trebuie sa dai cv-ul cand stai cu cineva la o bere,si ar fi stat la un pahar de vorba la o terasa si poate s-ar fi si imprietenit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!!

Păi uite d-aia n-are ursul coadă si România civilizație, din cauza atitudinii de căcat a multora. Să luăm un accident în care un motociclist e acroÂşat de o maÂşină. Auzi cum încep mămăile cu radar în gură să spună că ăla venea tare, că avea 200 la oră Âşi că aÂşa le trebuie tuturor motocicliÂştilor, pentru că merg ca nebunii, pentru că fac zgomot Âşi ascultă rock. Ei, sunt sigur că te-ai ofusca imediat Âşi-ai sări pe cei ce îndrăznesc să generalizeze. Da' când e vorba de un polițist, imediat se gaseÂşte câte un lache capabil să se bucure de nenorocirea ăluia, doar pentru ca poartă aceeaÂşi uniformă cu cineva ce l-a deranjat când era mic.

 

De motocicliÂşti de ăÂştia mi-e mai scârbă decât de polițiÂştii corupți Âşi Âşpăgari, pentru că aplică exact aceleaÂşi judecăți, considerate de căcat atunci când fac referință la motocicliÂşti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@march, si politistii de la rutiera ne-au spus la spital ca "asa va trebuie! f bine, ca ne-am saturat de voi si de scuteristi". asa ca uniforma poate sa-mi ... numere fustele.

 

si nu ma mai face lache... ca dintre noi doi, doar unul poate fi lache, iar eu sigur nu sunt.

 

ps: eu nu m.am bucurat ca un motociclist a facut accident ci ca un politist a facut accident. poate si tu ai uniforma mai march, dar daca o porti pe aia de la rutiera si muti zebre... poti sa-mi numeri si tu fustele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on: recuperare rapida rider-ului.

 

off: @disney, stii care-i diferenta intre tine si cei care cred ca TOTI motociclistii sunt inconstienti si donatori de organe? pai... cam nici una.

 

chiar eram curios cand am vazut titlul topicului sa vad cum vor fi impartite parerile. va tine "poporul" cu motociclistul sau se va rascula impotriva lui "cap de creta"? ei bine, atata ingustime a viziunii ma impresioneaza profund. si-anume negativ. daca omul in discutie ti-a facut ceva sau daca ai dovezi concrete ca-i spagar sau c-a facut matrapazlacuri, poti sa-l condamni. in caz contrar insa, gresesti major. si-ar putea sa-ti fie si putina rusine pentru asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate omului! Ghinionul naibii, am crezut initial ca l-a luat frontal :laugh: Oricum, tibie rupta, urit..Pacat, probabil ca daca-l vedea sau auzea pe ala, avea timp sa-i faca loc

 

Ce cadou frumos de ziua mea...

La multi ani si tot ce-ti doresti tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :lol:) :laugh:

 

apropo, vad ca in textul de ziar scrie GRAV si initiatorul topicului scrie "din fericire a scapat ok"... va bateti joc de mine?? Ma duceti cu zaharelul??? :D))

ce dracu e in neregula cu tine?....nu pot sa te numesc decat deplasata ...ca habar nu ai ce vorbesti...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@march, si politistii de la rutiera ne-au spus la spital ca "asa va trebuie! f bine, ca ne-am saturat de voi si de scuteristi". asa ca uniforma poate sa-mi ... numere fustele.
AÂşa, Âşi dacă a zis unul asta, sigur toți politiÂştii au aceeaÂşi atitudine. Gândire creață.

 

si nu ma mai face lache... ca dintre noi doi, doar unul poate fi lache, iar eu sigur nu sunt.
Ooooooo, ba sigur că da, poți fi la fel de lache ca oricine, nu-ți face probleme. It's not a sex thing.

 

ps: eu nu m.am bucurat ca un motociclist a facut accident ci ca un politist a facut accident. poate si tu ai uniforma mai march, dar daca o porti pe aia de la rutiera si muti zebre... poti sa-mi numeri si tu fustele.
Evident, la ce altceva să mă aÂştept? Cine nu-i de acord cu tine, cu siguranță e polițist. AceeaÂşi gândire Âşi generalizări de căcat. Ei bine, drăguță, să Âştii că, ghinion, nu m-ai nimerit. Nu că m-aÂş fi aÂşteptat la prea multe de la tine, de altfel. Nu-ți bate capul, am fuste interesante de numărat, iar tu nu te numeri printre ele. Succesuri depline.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care se bucura de durerile unui om oricare ar fi profesia aceluia e dezaxat si poate ar trebui sa mai faca o data examenul psihologic.

nu credeam ca sunt persoane de asa o calitate indoielnica pe forumul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :lol:) :laugh:

domle tu dormi sau vizezi. vorba aia. mare tie gradina doamne.....

 

hai ca asta e prea tare de acuma. la asta nu mai are ce ii mai zice ca e nush ce motorist vitezoman. insanatosire grabnica domnu catana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...