Sari la conținut

Capete De Ghidon


Pacasac
 Share

Postări Recomandate

Caut si eu capete de ghidon pentru al meu Suzuki GS 500 E. Am gasit la Louis, dar din ce am inteles este numai gripul, nu si capatul. Capetele arata ca niste bumbi de metal, cu o gaura longitudinala prin care intra un surub de 6, lung de vro 8-10 cm.

 

Cam asa sa arate:

 

post-2717-1143536620_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti si costa de la 7E la 20E depinde de gusturi.

 

Sunt universale .

Au si surub si un fel de cauciuc care se strange cand strangi surubul si astfel se fixeaza in teava ghidonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea le-am gasit si eu intr-un sfarsit. Da'... sincer sa fiu n-as da 100 RON pe doua bucati de metal gaurite. Mai cautam pe la Romania.

 

@crisluca: Click me. Astea sunt numai 10 EUR, si la mine cred ca sunt bune. Astazi mai merg prin oras sa caut, daca nu gasesc nimic, cred ca le iau pe astea. Revin maine cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea le-am gasit si eu intr-un sfarsit. Da'... sincer sa fiu n-as da 100 RON pe doua bucati de metal gaurite. Mai cautam pe la Romania.

 

 

Salut

Intreaba la reprezentanta cat costa...s-ar putea ca odata cu picarea plombelor sa nu ti se mai para asa de mult 100 de ron cele de la louis..:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Intreaba la reprezentanta cat costa...s-ar putea ca odata cu picarea plombelor sa nu ti se mai para asa de mult 100 de ron cele de la louis..:moto:

 

Nu mai calc in reprezentanta la Suzuki nici mort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la un strungar - la urma urmei e doar un cilindru cu o gaura in mijloc, n-ar trebui sa fie o problema - cred ca iesi mai ieftin si mai rapid decat cu Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

"capetele de ghidon" au un efect antivobling si sunt destul de importante!

Ai grija si la masa(greutatea) lor, deoarece are si aia importanta. In principiu cu cat mai grele cu atat mai bine(nici nu exagera)(tre sa aiba intre 100-300g\ bucata), cu cat mai usor cu atat mai mic efectul antivobling

Editat de Xtreman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

mi-am luat de la MotoEmotion capete Barracuda cu 120,acum sunt la reducere

 

mi-am luat de la MotoEmotion capete Barracuda cu 120,acum sunt la reducere

Si eu m-i le iau pe alea negre si ghidonul tot de la barracuda pe negru, bine ca am intrat pe forum, uitasem complet de motoemotion :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...