Sari la conținut

Accident Grav Intamplat Pe Viilor 31.03.2006


bulterieri
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Trist . Dumnezeu sa ii odihneasca in pace . :crack: :kick: :lol:

 

 

Daca mergi pe la sectiile de politie la accidente usoare este mereu coada . Se lovesc conservarii intre ei nevoie mare . Aproape mereu este fara victime pt ca viteza este mica . Golful care a iesit din parcare poate s-a asigurat dar nu a vazut ca vine si 900rr cu 100+ . Daca vrei sa iesi cu masina de pe o straduta laterala pe un drum care este putin in curba si nu ai o vizibilitate la mai mult de 100m o motoreta care vine cu viteza il surprinde pe conservar fara reactie . Este si normal . Oamenii sunt obisnuiti sa circule autovehicule in oras cu 50 60km/h nu cu +100. Oare de cate suflete pierdute va fi nevoie sa circulam cu putin gaz in oras ?

 

 

 

ps: Dupa parerea mea in calitate de conducator auto si moto viteza unuia dintre cele 2 autovehicule implicate intr-un accident este factor cheie .

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi cu 100/h si lovesti un pieton care traverseaza neregulamentar e vina pietonului, daca mergi cu 100/h si lovesti o masina care nu da prioritate e vina soferului.....chiar va incalzeste cu ceva ,cand esti in spital, gandul ca a fost vina celuilalt?....E clar ca cine poate sa spuna "Si-au meritat-o pt ca mergeau cu viteza" , e cel putin idiot, dar totusi...de "pushing your luck" nu isi da seama nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vechi asta nu-l face mai putin trist... Pacat de vietile lor, s-ar fi putut bucura si azi de placerea motociclismului si a vietii in general...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Dumnezeule in momentul asta imi vine sa va omor...tremur si mi s-a oprit respiratia citind primele 2 pagini ale topicului...se vorbea ceva de un cbr identic cu al unui prieten, si numele coincide...m-am speriat ingrozitor!!!!!! si acum tremur...

 

offfffffff nu stiu ce mai putem face pentru a reduce accidentele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Dumnezeule in momentul asta imi vine sa va omor...tremur si mi s-a oprit respiratia citind primele 2 pagini ale topicului...se vorbea ceva de un cbr identic cu al unui prieten, si numele coincide...m-am speriat ingrozitor!!!!!! si acum tremur...

 

offfffffff nu stiu ce mai putem face pentru a reduce accidentele...

 

 

FRATILORRRRR INCHIDETI TOPICUL ASTA CA FACE VREUNUL ACCIDENT CEREBRAL !!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa spun nu au ochi...cand data coincide pana la an primul lucru care iti trece prin cap e sa nu fie implicat un prieten de-al tau, asa ca nu ma lua cu judecata din asta, ok?! am pierdut destui prieteni ca sa vii sa faci o afirmatie de genul! impactul e prea mare

moderatorii sunt foarte harnici pe forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-am spus nimic din postura de moderator ci din cea a unui user al acestui forum. Asa ca fara ironii gratuite. Nu in aceasta sectiune.

 

P.S. Crede-ma, imi este mult mai greu decat iti inchipui sa vad acest topic reinviat. Am fost la inmormantarea respectiva si mi-a trezit amintiri dureroase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILORRRRR INCHIDETI TOPICUL ASTA CA FACE VREUNUL ACCIDENT CEREBRAL !!!!!!!!!!

ma ,,luase capu'..''.Asta e si parerea mea.Am citit in viteza si am inceput sa dau telefoane.Dumnezeu sa-i ierte.A trecut un an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu stie nimeni ce s-a intamplat cu sofeul? Is curios cum au actionat autoritatile.

 

 

Asta vreau sa stiu si eu ,atat ma intereseaza !!

Ca oricum cele 2 vieti nu le mai putem invia :crack:

 

P.S: eu nu am fost la inmormantare ,dar am vazut accidentu am plans 2 zile incontinu..cum au murit in suferinte baieti aia :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

vb lui trabby Adi nu merita sa moara intr-un asemenea fel..era un om minunat...am tinut l el k l un frate si il stiu..am mers si k el si mergea prudent....din pacate...a iesit bastardul ala nenorocit... :agree: si s-a intamplat ce s-a intamplat....si nu pot sa nu ma gand l el in fiecare zi de knd a murit..si ce suferintza am avut in suflet si eu si fratimiu si toti prietenii kre il cunosteau...TE VOM IUBI MEREU..!!!Dumnezeu sa te odihneasca in pace! ..dak unul din voi are poze d l locul accid sau filmulete...sau a fost acolo knd s-a intamplat nenorocirea contactati0-ma vreau sa aflu mai multe ( cristysb04)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adila, nou membru, de ce mai rascolesti topicul asta din martie? Nu e de ajuns ca au obosit baietii scriind 3 litere in ultima vreme? RIP cu unul, doi, trei trandafiri de rigoare? Cine sa te mai contacteze dupa 5 luni si multe alte decese intre timp? Ai fost plecat(a) din tzara intre timp? Pai oamenii sunt stresati de ultimele evenimente si tu vrei sa fii contactat. Mai bine contacteaza-i tu pe ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scz dak am deranjat p cnv dar nush ce am avut..ieri aseara.... :agree:

 

 

 

--- Mesaj completat în 26 Aug 2007 10:27 -------------
imi cer scz dak am deranjat p cnv dar nush ce am

 

--- Mesaj completat în 26 Aug 2007 10:27 -------------
imi cer scz dak am deranjat p cnv dar nush ce am avut..ieri aseara.... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scz dak am deranjat p cnv dar nush ce am avut..ieri aseara.... :agree:

<small>--- Mesaj completat în 26 Aug 2007 10:27 -------------</small><br/>imi cer scz dak am deranjat p cnv dar nush ce am

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Aug 2007 10:27 -------------</small><br/>imi cer scz dak am deranjat p cnv dar nush ce am avut..ieri aseara.... :smoke:

am si eu o intrebare. te crezi adila reincarnat sau ce? cel care a murit era adila,avea cbr 600.. eu zic sa inchida cineva topicul,ca nu e greu ! sau adminii stiu numai sa dea warn?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...