Sari la conținut

Apr 1 2006: Accident Acum 5 Min


puya123123
 Share

Postări Recomandate

un baiat cu zx10r ,numar leasing,motor albastru,baiatul este blond,a fost lovit de un audi a4 care a iesit in strada fara sa se asigure,motociclistul parea in regula,doar prafuit..pagube : carena stanga varza,botul motorului varza,maner stanga varza,tot ce era in stanga la ghidon era facut varza,scarite duse.. sper ca nu are nimic motociclistul,ca pe moment nu apar durerile,ci in timp :moto: accidentul s-a petrecut pe metalurgiei

Editat de puya123123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu s-a bulit definitiv saracu' de el, ca faceam dreaq criza de nervi.

 

Sa-i dea dumnezeu sanatate.

 

Am zis bine io in celalalt topic ca astia s-au hotarat sa ne omoare pe toti.

 

Nu mai rezist sa stau pe net.Ma duc dreaq sa ma imbat ca am niste nervi cat casa scanteii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E incredibil ... a plouat cu prosti la volan prin Bucuresti!

 

hell biker, bine zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....cred ca le trebuie binoacle ......f.. da prosti beliti,ca numa de fitze sunt buni ,le-a luat tasu telefon s-o zguduie din mers..prea mult induram... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE INCREDIBILLLL...HAI SA NU NE MAI LAMENTAM ATIT SI SA FACEM CEVA!!!

Un bun prilej este inceperea cit mai repede a CAMPANIEI ANTIACCIDENTE...

MIERCURI LA INMORMINTAREA LUI ADRIAN, NATIONAL TV V-A INSOTII CORTEGIUL FUNERAR...HAI SA FIM IN NUMAR CIT MAI MARE...(doare nespus de tare ca acesta este unul dintre putinele moduri de a ne face remarcati si auziti) :moto: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca amandoua variantele. Era ieri sa o patesc si eu, sa dea unu cu un BMW M5 peste mine. chestia haioasa (cel putin acum) e ca eu stateam pe loc, reparam la bestie si iese asta cu spatele din spatiul verde din spatele blocului - acum parcare hotarata ad-hoc - si vrea sa plece. Si dadea si dadea si nu se mai oprea si mai mai sa dea peste mine si sa-mi prinda piciorul intre masina si motor. Noroc ca i-am dat doi pumni zdraveni in portbagaj si s-a sesizat omul ====> vesnica scuza ''da' nici n-am vazut ca esti acolo''. Daca nici pe loc nu mai putem sta.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE INCREDIBILLLL...HAI SA NU NE MAI LAMENTAM ATIT SI SA FACEM CEVA!!!

Un bun prilej este inceperea cit mai repede a CAMPANIEI ANTIACCIDENTE...

MIERCURI LA INMORMINTAREA LUI ADRIAN, NATIONAL TV V-A INSOTII CORTEGIUL FUNERAR...HAI SA FIM IN NUMAR CIT MAI MARE...(doare nespus de tare ca acesta este unul dintre putinele moduri de a ne face remarcati si auziti) :moto: :moto: :moto:

Unde sa venim ?

 

Bine ca nu a patit nimic baiatul ! Mai, nu va mai bazati pe prioritate,mergeti ca si cum poate sa apara tot timpul un dobitoc de undeva ! Este mai sanatos ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sa venim ?

 

Este un topic aici "Inmormantarea lui Adrian". Momentan asteptam vesti de la Blackman cu locul, ora si traseu cortegiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a venit caldura si au iesit toti conservarii retardati si conservarele retardate sa se plimbe in Bucuresti .

Din pacate e un pic pe dos, nu pe conserve le-a scos caldura pe strada.... nu vreau sa ofensez pe nimeni, inca n-am moto, sper ca voi avea candva, deocamdata sunt doar un mare admirator :moto: dar am constatat in ultima vreme o mare explozie moto pe strazi. Iar la multi dintre ei se cunoaste ca n-au prea pus fundu' in sa de niste luni bune ... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate e un pic pe dos, nu pe conserve le-a scos caldura pe strada.... nu vreau sa ofensez pe nimeni, inca n-am moto, sper ca voi avea candva, deocamdata sunt doar un mare admirator :moto: dar am constatat in ultima vreme o mare explozie moto pe strazi. Iar la multi dintre ei se cunoaste ca n-au prea pus fundu' in sa de niste luni bune ... :moto:

 

Are vreo legatura "pusul fundului in sa" cu iesirea unui auto din parcare direct in sosea(a se citi "direct in moto") fara sa se asigure, sau intorsul peste banda dubla continua , sau plecarea de pe loc fara asigurare, sau depasirea fara sa tina cont de faptul ca deja este angajat in depasire un alt vehicul cu doua sau PATRU roti........?????

Problema cea mai mare a conducatorului auto este ca "refuza" sa inteleaga ca si cei pe doua roti au aceleasi drepturi si obligatii cu cei pe patru roti si as prefera sa nu mai aud referiri la viteza, pt ca cei mai "aprigi" la liniute sunt tot cei pe patru roti, iar "invitatiile" la una "mica", sunt facute mai mereu in trafic , de catre soferi, la adresa motociclistilor.

In ceeace priveste "incurcatul" in trafic 99% dintre noi motociclistii, o putem "rezolva" iesind cu masinile personale.......eu de exemplu am iesit joi cu LT-ul si am avut "ocazia" sa evit un dobitoc care a plecat de pe loc fara sa se asigure ....daca eram cu motorul, pariez ca nu frana cu disperare ca sa evite cele trei tone cu care eram "dotat" si ar fi continuat fara jena....acum trei saptamani un bou cu Tico din stationare dreapta a vrut sa intoarca dintr-o "foaie" peste banda dubla iar eu am oprit microbuzul la mai putin de un metru de portiera idiotului care se facuse "transparent" nu alb de spaima....daca eram cu motorul????.....stiu....probabil nu va mai plictiseam.

BAFTA si CASCATI OCHIII :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate e un pic pe dos, nu pe conserve le-a scos caldura pe strada.... nu vreau sa ofensez pe nimeni, inca n-am moto, sper ca voi avea candva, deocamdata sunt doar un mare admirator :blbl: dar am constatat in ultima vreme o mare explozie moto pe strazi. Iar la multi dintre ei se cunoaste ca n-au prea pus fundu' in sa de niste luni bune ... :angryfire:

 

Nu vreau sa sune aiurea, dar explica-mi te rog cum iti dai tu seama ca "la multi dintre ei se cunoaste ca n-au prea pus fundu' in sa de niste luni bune" atata timp cat spui tot tu -> "n-am moto, sper ca voi avea candva, deocamdata sunt doar un mare admirator"

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cu zx10 (ca de la el plecase topicul) ... nu e chiar putin prafuit... Are doua degete amputate si gatul imobilizat, motorul se pare ca e praf.

Oricum e vesel si se bucura ca nu si-a pierdut cele mai importante degete... :goodposting:

Insanatosire grabnica Paul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca avea manusi daca i-au fost amputate degete,dar geaca avea,si cam atat..din ce imi amintesc..si tot ce am vazut grav era putin sange la mana,atat..nu credeam ca se va ajunge la amputarea degetelor..bine ca doar atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' voi chiar credeti ca manusile te scapa de zdrobirea degetelor daca iti nimeresc intre un motor de 200 de kile care merge (fie si numai) cu 40 la ora si orice alt corp solid (masina, asfalt, pom, etc.) ??? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusi avea sigur, nu stiu mai multe detalii ... parca tinea pe ambreiaj numai aratatorul si degetul mijlociu si nu stiu cum i-au fost zdrobite celelalte doua. Prietenul meu sta cu el zilele astea, daca mai aflu ceva, mai postez.

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...